5. oldal, összesen: 21 ElsőElső ... 3456715 ... UtolsóUtolsó
81-100, összesen: 419

  1. #81
    Rezidens EvoSasa avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Pécs
    Hsz-ok
    1.335

    Alap

    1stDriver

    Nálam 9 turbo 272 tengely max nyomás 1.8-1.9 és az 1.5-.16 ot kitartja 7000 Rpm ig erre mit mondasz látatlanban ? Nekem ezekre az adatokra hangzott el a 400+ Lóerő
    A fanyűvő!!

  2. #82
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    akkor ez a számítás kb meddig érvényes? mert ha papíron kijönne a 430 lóerő és azt mondod, hogy az nem igaz mert nem tud annyit akkor valahol a fordulatszám tartományban van egy határ aminél azt lehet mondani, hogy innen torzul a papírforma.. ezt véletlenül nem tudod hogy hol van?

    (és még egy kérdés, a fenti képlet főtengelyre számít vissza vagy kerék? )

    --

    Gyuri rendesen beindította a témát - most mindenki ül otthon egy excel vagy egy számológéppel a kezében és nagyban körmöt rágva izgulva számolja az autója lóerejét

  3. #83
    Rezidens EvoSasa avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Pécs
    Hsz-ok
    1.335

    Alap

    Idézet FQ-400: Hozzászólás megtekintése
    akkor ez a számítás kb meddig érvényes? mert ha papíron kijönne a 430 lóerő és azt mondod, hogy az nem igaz mert nem tud annyit akkor valahol a fordulatszám tartományban van egy határ aminél azt lehet mondani, hogy innen torzul a papírforma.. ezt véletlenül nem tudod hogy hol van?

    (és még egy kérdés, a fenti képlet főtengelyre számít vissza vagy kerék? )

    --

    Gyuri rendesen beindította a témát - most mindenki ül otthon egy excel vagy egy számológéppel a kezében és nagyban körmöt rágva izgulva számolja az autója lóerejét
    Na jah, én már megnéztem és önelégülten hátra dőlve konstatáltam az 500 Lóerőt
    A fanyűvő!!

  4. #84
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Idézet EvoSasa: Hozzászólás megtekintése
    Na jah, én már megnéztem és önelégülten hátra dőlve konstatáltam az 500 Lóerőt
    Egy dolgot ne felejtsünk el, ami úgy szól, hogy függvénytan....

    Mindezt azért mondom, mert a képlet ami fent van az egy lineáris függvényre igaz, mert sehol nem jön be szögfüggvény. A nélkül nem tudsz lekövetni egy teljes görbét ami függvény fent van az csak egy bizonyos szakaszra érvényes, nem mind1, hogy milyen a motorkarakterisztika. Senkinek sem lineáris, ha megnézed 3000-res fordulat környékén a görbéket ott kezd el emelkedni arra a részre ha számolsz és nézed a diagrammot (egy lemért autónál) teljesen más számok fognak kijönni... Szóval ez elég közelítő érték.

    Szerintem...
    Utoljára szerkesztette: FQ-400; 2009. 03. 08. 11:23-kor

  5. #85
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    az a baj, hogy fingunk sincs, hogy hány nm nyomaték van igazából.

    Sajnos igaza van 1stdrivernek abban, hogy hiába jelent mondjuk 500nm nyomatékot 1.6bár nyomás 3500 fordulaton, a hengeren belül történő dolgok- pl robbanás minősége, befecskendezés, a benyomott benya hogyan terül el az égéstérben, mennyi ideig van nyitva a szívó szelep az adott fordulaton stb stb- azt eredményezi, hogy valószínűleg nem marad meg a nyomaték ugyan olyan nyomásnál egy magasabb fordulatnál.

    sasa szerintem a te verdád lazán 450 lovas- az tutti.

    egyébként az itteni matek mind főtengelyre vonatkozik. a képlet is.

    tudnánk viszont visszafelé is számolni.

    ismerjük a verda tömegét. ezt a tömeget kell pl 20 m/s sebességről 30m/s sebességre gyorsítani (72-108 km/h). Ehhez nyílván adott mennyiségű munkát kell elvégezni a blokknak. Ha ezt egy fokozaton belül csináljuk. pl harmadikban akkor a váltó áttétellel kell a motor erejét leosztani. A ciki csak ott van, hogy nem tudjuk mennyit kell még a motor javára jóváírni az egész végén a hajtásveszteség miatt...

    summa szummárum, ezt az egész szart addig nem lehet tisztázni és mindenféle tunerek és programozók által mindig is meg leszünk vezetve, amíg valaki ki nem szerel egy evo blokkot és fel nem rakja egy motor fékpadra. Akkor nincs hajtás, nincs váltó, nincs semmi egyéb szarság, csak a blokk meg a kraft.
    Kell egy jó program

  6. #86
    Rezidens EvoSasa avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Pécs
    Hsz-ok
    1.335

    Alap

    Na ne, akkor most öngyilkos leszek már körbe telefonáltam mineden havernak hogy 500 lóerős a verdám
    A fanyűvő!!

  7. #87
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Idézet EvoSasa: Hozzászólás megtekintése
    Na ne, akkor most öngyilkos leszek már körbe telefonáltam mineden havernak hogy 500 lóerős a verdám
    Mehet még egy kör, hogy bukta

  8. #88
    Rezidens EvoSasa avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Pécs
    Hsz-ok
    1.335

    Alap

    Gyuri a fenti kommentet vég olvasva tényleg csak sör mellet lehet pontos számításokat véghez vinni tehát térjünk át az V. evo tali topokra és kezdjünk szervezkedni!
    A fanyűvő!!

  9. #89
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet FQ-400: Hozzászólás megtekintése
    Egy dolgot ne felejtsünk el, ami úgy szól, hogy függvénytan....

    Mindezt azért mondom, mert a képlet ami fent van az egy lineáris függvényre igaz, mert sehol nem jön be szögfüggvény. A nélkül nem tudsz lekövetni egy teljes görbét ami függvény fent van az csak egy bizonyos szakaszra érvényes, nem mind1, hogy milyen a motorkarakterisztika. Senkinek sem lineáris, ha megnézed 3000-res fordulat környékén a görbéket ott kezd el emelkedni arra a részre ha számolsz és nézed a diagrammot (egy lemért autónál) teljesen más számok fognak kijönni... Szóval ez elég közelítő érték.

    Szerintem...
    nos, itt másról nincs szó, minthogy arról, hogy emennyiben te tudod hogy egy adott fordulaton mennyi a nyomaték akkor megkapod, hogy mennyi az ahoz a fordulathoz tartozó teljesítmény. A cici valóban ott van, hogy nem látjuk a nyomatékgörbét és ezért nem tudjuk meghatározni azt, hogy melyik az a fordulat ahol az rpm és nyomaték szorzat a legtöbb lóerőt adja.
    Kell egy jó program

  10. #90
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet EvoSasa: Hozzászólás megtekintése
    Gyuri a fenti kommentet vég olvasva tényleg csak sör mellet lehet pontos számításokat véghez vinni tehát térjünk át az V. evo tali topokra és kezdjünk szervezkedni!
    bakker én most húztam le egy konyakot mert ezt már nem bírom. még a végén kiszámoljátok, hogy a verdám most gyengébb mint a gyári :-D
    Kell egy jó program

  11. #91
    Rezidens EvoSasa avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Pécs
    Hsz-ok
    1.335

    Alap

    Nálam érdekes 1 ébként az autó érzetre. Amikor gyengécskébb volt pl ecu nélkül csak fúvókával volt emelve a túrbó nyomás széria turbóval stb akkor hirtelen töltöttbe huzott 1 nagyot váltás huzott 1 nagyot majd nyulott aztán váltás megint huzott 1 nagyot majd nyulott és igy tovább. Ezzel azt akarom leírni hogy volt 1 nagy nyomás majd vissza esett és érzetre nagyobb volt a hatás mint most. A mostani konfignál odalépek és folyamatosan húz csak 1 szer érzem a betöltést aztán váltások után egyenletesen gyorsul nincsenek rántások tudom hogy jobb mégis filingre a gyengébb szakaszosan betöltö "rángató" config jobb volt!
    A fanyűvő!!

  12. #92
    Rezidens EvoSasa avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Pécs
    Hsz-ok
    1.335

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    bakker én most húztam le egy konyakot mert ezt már nem bírom. még a végén kiszámoljátok, hogy a verdám most gyengébb mint a gyári :-D
    Már akartam írni csak nemtudtam kellőképpen adagolva megfogalmazni, az eslő sörömön én is túl vagyok! (meg az utolsón is ugyanis nincs több)
    A fanyűvő!!

  13. #93
    HKSTOMEVO9
    Vendég

    Alap

    Idézet EvoSasa: Hozzászólás megtekintése
    Nálam érdekes 1 ébként az autó érzetre. Amikor gyengécskébb volt pl ecu nélkül csak fúvókával volt emelve a túrbó nyomás széria turbóval stb akkor hirtelen töltöttbe huzott 1 nagyot váltás huzott 1 nagyot majd nyulott aztán váltás megint huzott 1 nagyot majd nyulott és igy tovább. Ezzel azt akarom leírni hogy volt 1 nagy nyomás majd vissza esett és érzetre nagyobb volt a hatás mint most. A mostani konfignál odalépek és folyamatosan húz csak 1 szer érzem a betöltést aztán váltások után egyenletesen gyorsul nincsenek rántások tudom hogy jobb mégis filingre a gyengébb szakaszosan betöltö "rángató" config jobb volt!
    Az enyém is 100%-an ezt az érzetet kelti,nagyon jól írtad le.

  14. #94
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Idézet EvoSasa: Hozzászólás megtekintése
    Nálam érdekes 1 ébként az autó érzetre. Amikor gyengécskébb volt pl ecu nélkül csak fúvókával volt emelve a túrbó nyomás széria turbóval stb akkor hirtelen töltöttbe huzott 1 nagyot váltás huzott 1 nagyot majd nyulott aztán váltás megint huzott 1 nagyot majd nyulott és igy tovább. Ezzel azt akarom leírni hogy volt 1 nagy nyomás majd vissza esett és érzetre nagyobb volt a hatás mint most. A mostani konfignál odalépek és folyamatosan húz csak 1 szer érzem a betöltést aztán váltások után egyenletesen gyorsul nincsenek rántások tudom hogy jobb mégis filingre a gyengébb szakaszosan betöltö "rángató" config jobb volt!
    Írjatok pl 4500-as fordulatra egy olyan configot ahol annyi benyát kap, hogy olyan a világon nincs
    Verseyautón úgy volt annó megírva, hogy 4500-as fordulaton akkora benya mennyiség ömlött be ami több volt mint 6000-res fordulaton.

    Tért görbén (motec) volt egy kiálló kis tüske, ment azon a fordulaton olyat a gép, hogy azt se tudtad hol vagy

  15. #95
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet EvoSasa: Hozzászólás megtekintése
    Nálam érdekes 1 ébként az autó érzetre. Amikor gyengécskébb volt pl ecu nélkül csak fúvókával volt emelve a túrbó nyomás széria turbóval stb akkor hirtelen töltöttbe huzott 1 nagyot váltás huzott 1 nagyot majd nyulott aztán váltás megint huzott 1 nagyot majd nyulott és igy tovább. Ezzel azt akarom leírni hogy volt 1 nagy nyomás majd vissza esett és érzetre nagyobb volt a hatás mint most. A mostani konfignál odalépek és folyamatosan húz csak 1 szer érzem a betöltést aztán váltások után egyenletesen gyorsul nincsenek rántások tudom hogy jobb mégis filingre a gyengébb szakaszosan betöltö "rángató" config jobb volt!
    nekem is pont ez a bajom. Régen egyszer töltötte be csak a fos turbó az 1.55-öt, se előtte se utána semmi. Ettől mindig volt egy jó érzésem, hogy húúú most megyünk. Most ez a turbó az 1.55 -öt lazán végig tölti 3200-6000-ig és olyan sík a nyomatékgörbe, mint a tükör- viszont lőttek a feelingnek.

    Egyet azért megemlítenék- azt megfigyeltem, hogy most így ezzel a turbinccsal feeling ide, oda, valahogy a díszletet sokkal gyorsabban húzzák mellettem .... :-D :-D :-D
    Kell egy jó program

  16. #96
    HKSTOMEVO9
    Vendég

    Alap

    betöltö "rángató" config jobb volt!


    A legjobban ott jön ki az új progi,ha 5-ben elkezdem taposni és olyan vehemenciával gyorsul,hogy 4000 után barna nacira kell váltani.
    Ezt viszont a rángatos megoldás nem produkálta.Ott a kisebb fokozatok között volt az élményosztás.

  17. #97
    Rezidens EvoSasa avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Pécs
    Hsz-ok
    1.335

    Alap

    Hülyeséget félre téve sztem tudja a 400 Le a 9 es turbó az én esetemben 450 et soknak tartok de én úgyérzem(és ez a lényeg) 400 paci megvan az enyém tutira. Volt nálamis jópár lépcső mire elérte a mostani állapotot az autó jópárszor éreztem a pozitiv változást rajta csak lett végre a 280 ból 400! Ha meg mégsem akkor 1 világ fog összedölni bennem úgyhogy fékpadra tuti nem teszem a vasat
    A fanyűvő!!

  18. #98
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    meg kérdés kinek melyik 9es turbója van Az EVO 9 20G Turbo 10.5 Single !!Upgrade!! irnak 450hp a lancershop.com -on.

    itt van 2 mérés stock 9 turbóval : 1,65 bar nyomás van neki 7000fordulaton és 2,3 mikor meghuzza. ez 450-465 hp keréken és van neki vezérműtengelye és másik kipuffsor 93 ocatane ami elvben itthon 98as és methanol befecskendezés.. az biztos sokat dob rajta !

    http://forums.evolutionm.net/service...ock-turbo.html

  19. #99
    Rezidens EvoSasa avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Pécs
    Hsz-ok
    1.335

    Alap

    Na látom ezzel a rángató configgal nem csak én találkoztam
    A fanyűvő!!

  20. #100
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    azt nem akarom el hinni, hogy nektek nincs meg az 530 nm nyomaték 5400-as fordulaton ilyen magas nyomásokkal. Mert az már 400 paci! Sasa, neked simán több kell hogy legyen.

    Na kell még egy konyak :-D
    Kell egy jó program

5. oldal, összesen: 21 ElsőElső ... 3456715 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hasonló témák

  1. VAG tuning
    By bunker in forum Egyéb vetélytárs márkák
    Hsz-ok: 29
    Utolsó hozzászólás: 2016. 12. 09., 11:33
  2. Hűtés tuning
    By MES-Racing in forum Motor
    Hsz-ok: 60
    Utolsó hozzászólás: 2014. 03. 27., 09:39
  3. GT-R tuning
    By Miki in forum Nissan GT-R
    Hsz-ok: 70
    Utolsó hozzászólás: 2013. 08. 06., 22:10
  4. chip tuning
    By quattromann in forum Motor
    Hsz-ok: 5
    Utolsó hozzászólás: 2008. 07. 02., 08:12
  5. Mazda GTR tuning alkatrészek
    By MES-Racing in forum Eladó - privát hirdetések
    Hsz-ok: 23
    Utolsó hozzászólás: 2008. 02. 15., 15:27

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva