1. oldal, összesen: 7 123 ... UtolsóUtolsó
1-20, összesen: 124

  1. #1
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2007. 03.
    Hely
    Fülek sk
    Hsz-ok
    360

    Alap Vezérműtengelyek

    Sziasztok!
    A velemenyetekre lennek kivancsi,hogy milyet is kellenne beletenni.Nagyobb lesz tole a fogyasztas,varosban még nehezebb a kozlekedes vele?Mi a kulombseg a 264-272 es a 280 kozott.Tudom,ez a fokolas,de melyik milyen tartomanyba jo.Evo 8-hoz kellene,nem MIVEC-es.Egyaltalan van ertelme,ha csak a tengelyeket cserelnem?Esetleg kellen me valami mast is?Gondolom rugokat nem muszaly cserelni,ha csak nem porogne nagyokat.Az ECU-t at kell irni hozza?Alkalmam adodott valasztani,ugyhogy orulnek a velemenyetekre.Elore is koszi mindent.

  2. #2

  3. #3
    Rezidens rossi46 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hely
    Érd
    Hsz-ok
    576

  4. #4
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2007. 03.
    Hely
    Fülek sk
    Hsz-ok
    360

    Mosoly

    Elfogadnam ilyen dizelesen...

  5. #5
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Sztem csak vezérműtengyelyt nincs értelme cserélni, pláne ha nem pörgőst szeretnél! Az hogy milyen illik bele, mindig a többi módosítástól függ, kérdés hogy mi van/nincs abban a VIII-asban?

  6. #6
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2007. 03.
    Hely
    Fülek sk
    Hsz-ok
    360

    Mosoly

    Akkor me mit kell hozza kicserelni?Eddig van egy nyitott rendszer benne,k-n typhoon szett es egy irhato ecu.Inkabb a nyomatek kellene,mint az ero.De a hangja az durva

  7. #7
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2007. 07.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    200

    Alap

    Idézet wrcfrenky: Hozzászólás megtekintése
    Akkor me mit kell hozza kicserelni?Eddig van egy nyitott rendszer benne,k-n typhoon szett es egy irhato ecu.Inkabb a nyomatek kellene,mint az ero.De a hangja az durva
    Érdemes cserélni a standard turbódhoz is! Pont a nyomaték miatt pl.
    A tengelyeket mindig turbóhoz kell választani minél nagyobb a turbo, minél fenntebb megy annál nagyobbat!
    A számok, amit írtál az nem fokolás hanem nyitási időtatram!
    Az más kérdés, ha egy adott tengelyt fokolni akarsz annak érdekében, hogy mégjobban kövesse a turbód karakterisztikáját.
    A tengelyeknél fontos még a nyitás magassága (benyitás), amit szinén arányosan kell kiválsztani a többi hardvare-hez: turbo, hengerfej, szelepátmérő stb.
    A gyári turbo-hoz is vannak nagyon komoly tengelyek, amik nagyon jól érezhetők!

  8. #8
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2007. 07.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    200

    Alap

    Miki neked megoldódott az összenyitási problémád?

  9. #9
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Baromira nem foglalkoztunk vele, csak akkor jelentkezik a probléma, ha nagyon űzöm a kocsit, és hosszabb ideig. Van más tipp is, de amúgy is mindenképp újra kell programozni a kocsit, meg nem ártana rá már az a IX-es turbóm szóval majd az új évben. Mindenesetre úton van egy mindenfélét mutató lambda műszer, mostmár látni szeretnénk hogy mi újság, menet közben is!

  10. #10
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2007. 03.
    Hely
    Fülek sk
    Hsz-ok
    360

    Alap

    Nekem gyari turbohoz kellene majd,mert turbot nem szeretnek egyenlore venni.De ha netan meghalna,akkor madj kilencese menne bele.Tehat gondolom jobb lenne majd ahhoz valasztani.A fej es a szelepek biztos eredeti marad.

  11. #11
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2007. 03.
    Hely
    Fülek sk
    Hsz-ok
    360

    Alap

    Sziasztok!Alkalmam adodott valasztani vezermutenglyeket es a segitsegeteket kernem.A marka es a tipusa mindegy,akar milyen fajtat.Szoval egy 2005-os VIII-asba kellene.Egyenlore csak a kipuff es a szamitogep es egy k and n intake van benne.Kesobb egy Wallbro,bov szelep es leomlo kerulne bele.Ehhez a dolgokhoz szeretnek butyit venni.Szerintetek milyet tegyek bele??Elore is koszi.

  12. #12
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2007. 03.
    Hely
    Fülek sk
    Hsz-ok
    360

    Alap

    Nem tud senki valami tanacsot adni?Hulyen hangzik,de muszaly vennem butyit,mert arra kaptam vasarlasi utalvanyt es varjak a valaszt.

  13. #13
    Haladó
    Csatlakozás dátuma
    2007. 08.
    Hely
    Érd
    Hsz-ok
    47

    Alap veztengely

    Hello

    talán azért nem adnak Neked tanácsot, mert vezérműtengelyt nem így szoktak vásárolni.!

  14. #14
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2007. 03.
    Hely
    Fülek sk
    Hsz-ok
    360

    Zavarban

    Nekem csak a tipusa kellene ahhoz a parameterekhez,amiket az elobbiekben leirtam.

  15. #15
    Haladó
    Csatlakozás dátuma
    2007. 08.
    Hely
    Érd
    Hsz-ok
    47

    Alap veztengely

    Hello
    mivel ez nem hiszem, hogy mindenkit érdekel inkább pü-ben.

  16. #16
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Na végre, én ebbe bele se mertem ugatni

  17. #17
    Rezidens Roland avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hely
    Budapest XVI.
    Hsz-ok
    861

    Alap

    Szeretnék kérdezni tőletek pár dolgot, ha van rá mód, és itt biztos vannak olyanok, akik tudnak erre válaszolni!!
    Először is, 8-as, és egy 9-es Mivec motor között mi a különbség(Mi az a Mivec?) És a Honda féle VTI-hez van-e köze a Mivecnek. Röviden a változó szelepvezérlésről szeretnék kérdezni.

  18. #18
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 07.
    Hsz-ok
    280

    Alap

    Ha tudsz angolul : http://en.wikipedia.org/wiki/MIVEC

    Amugy igen, a szelepvezérlés neve . Kis fordulaton kisebbet és rövideb időt nyitnak a szelepek , magasabban pedig nagyot és hosszabban .

  19. #19
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    13.043

    Alap

    Idézet Roland: Hozzászólás megtekintése
    Szeretnék kérdezni tőletek pár dolgot, ha van rá mód, és itt biztos vannak olyanok, akik tudnak erre válaszolni!!
    Először is, 8-as, és egy 9-es Mivec motor között mi a különbség(Mi az a Mivec?) És a Honda féle VTI-hez van-e köze a Mivecnek. Röviden a változó szelepvezérlésről szeretnék kérdezni.
    a MIVEC-hez nem értek, de a VTI az egy felszereltségi szint, amiről Te beszélsz az a VTEC= Variable Valve Timing and Lift Electronic Control.

  20. #20
    Rezidens Roland avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hely
    Budapest XVI.
    Hsz-ok
    861

    Alap

    Idézet jordan6: Hozzászólás megtekintése
    a MIVEC-hez nem értek, de a VTI az egy felszereltségi szint, amiről Te beszélsz az a VTEC= Variable Valve Timing and Lift Electronic Control.

    Köszi Jordan. Tévedtem!! Azért érdekel ez a téma, mert kíváncsi vagyok arra, hogy egy 9-es EVO, és egy 8-as EVO között mekkora a különbség ezen a téren!! Feltételezem egy 8-as EVO-nak se mondható butának a szelepvezérlése!

1. oldal, összesen: 7 123 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva