7. oldal, összesen: 7 ElsőElső ... 567
121-124, összesen: 124

  1. #121
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Főleg a viszkozitástól. Mert ugye a gyári előírás a 10W40, de nagyjából mindenki öntögeti a 15W-50 meg a 20W60-at.

    Szerintem a következő olajcserénél szakítok az Észter olajjal is mert egyrészről utcai használatban full felesleges, másrészről meg ahhoz hogy kifejtse jótékony hatását nagyjából folyamatosan a fordulatszám maximuma körül kellene üzemelnie a motornak.
    Na nálam ez az esetek talán 5% -ban fordul elő.
    Szerintem ebben nincs teljesen igazad. A hígabb Liqui M nekem hangosabb az első pillanattól mint a Sűrűbb 300V, Ráadásul jóval melegebben is üzemel a motor a Liqui vel.(Motul kb -10°C, onnan vettem észre, hogy a MOTUL al beállított risaztási értéket a Liqui minden autózásnál átlépőte és sípolt az óra, ezért 10 fokkal feljebb kelett tennem a riasztási küszöböt.) Véletlenül se tegyél bele "gyengébb" olajat. Motul nak is van 300V 5w40 és 10w40 is. Nekem a 15w50 300V jött be. (Télen nem szoktam vele menni).

    A 300V vel a "csörömpölés" kb 30 másodprec után abbamaradt, a Moly-val ez kb 2 perc volt.

    Azt viszont kétlem, hogy az autódat csak "5%" ban használod max teljesítményen. Ez akkor lenne igaz, ha azzal járnál boltba. (Nem max fordulaton kapja a legnagyobbat a csapágyazás, hanem a nyomaték csúcs körül). Nem forog ez 15 000 et. Legjobb esetben tudsz spórolni 1 olajcserén 5000 Ft ot. Megéri?
    Utoljára szerkesztette: Silva; 2022. 01. 04. 10:13-kor

  2. 3 tagnak tetszik Silva hozzászólása:


  3. #122
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    És mostmár ott van a 300v 5w50 is....

  4. Az alábbiaknak tetszik kicsievo hozzászólása:


  5. #123
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Nem éri meg!

    Marad a Motul 15W-50.
    Nem attól katingolnak a szelepeim időnként az tuti, főleg azért sem mert általában melegen jön elő hidegen talán soha nem tapasztaltam.

    Ezt át kell túrnom sajnos ez már biztos.
    Nem bírom a rendellenes hangokat.




    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Szerintem ebben nincs teljesen igazad. A hígabb Liqui M nekem hangosabb az első pillanattól mint a Sűrűbb 300V, Ráadásul jóval melegebben is üzemel a motor a Liqui vel.(Motul kb -10°C, onnan vettem észre, hogy a MOTUL al beállított risaztási értéket a Liqui minden autózásnál átlépőte és sípolt az óra, ezért 10 fokkal feljebb kelett tennem a riasztási küszöböt.) Véletlenül se tegyél bele "gyengébb" olajat. Motul nak is van 300V 5w40 és 10w40 is. Nekem a 15w50 300V jött be. (Télen nem szoktam vele menni).

    A 300V vel a "csörömpölés" kb 30 másodprec után abbamaradt, a Moly-val ez kb 2 perc volt.

    Azt viszont kétlem, hogy az autódat csak "5%" ban használod max teljesítményen. Ez akkor lenne igaz, ha azzal járnál boltba. (Nem max fordulaton kapja a legnagyobbat a csapágyazás, hanem a nyomaték csúcs körül). Nem forog ez 15 000 et. Legjobb esetben tudsz spórolni 1 olajcserén 5000 Ft ot. Megéri?

  6. Az alábbiaknak tetszik SomaG hozzászólása:


  7. #124
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Szerintem ebben nincs teljesen igazad. A hígabb Liqui M nekem hangosabb az első pillanattól mint a Sűrűbb 300V, Ráadásul jóval melegebben is üzemel a motor a Liqui vel.(Motul kb -10°C, onnan vettem észre, hogy a MOTUL al beállított risaztási értéket a Liqui minden autózásnál átlépőte és sípolt az óra, ezért 10 fokkal feljebb kelett tennem a riasztási küszöböt.) Véletlenül se tegyél bele "gyengébb" olajat. Motul nak is van 300V 5w40 és 10w40 is. Nekem a 15w50 300V jött be. (Télen nem szoktam vele menni).

    A 300V vel a "csörömpölés" kb 30 másodprec után abbamaradt, a Moly-val ez kb 2 perc volt.

    Azt viszont kétlem, hogy az autódat csak "5%" ban használod max teljesítményen. Ez akkor lenne igaz, ha azzal járnál boltba. (Nem max fordulaton kapja a legnagyobbat a csapágyazás, hanem a nyomaték csúcs körül). Nem forog ez 15 000 et. Legjobb esetben tudsz spórolni 1 olajcserén 5000 Ft ot. Megéri?

    A Liqui Moly Synthoil Race Tech 10W-60-at én is kipróbáltam és soha többet..... hirtelen nem tudtam szerezni Igol Race Factory Competition 10W-60-at ezért gondoltam, hogy kipróbálom, nagyon hangosan kerepelt vele a motor hidegen és sokkal tovább is, mint az Igol-al korábban, ráadásul nem is egy olcsó olaj....
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  8. Az alábbiaknak tetszik MES-Racing hozzászólása:


7. oldal, összesen: 7 ElsőElső ... 567

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva