6. oldal, összesen: 7 ElsőElső ... 4567 UtolsóUtolsó
101-120, összesen: 124

  1. #101
    Szuper Moderátor carkillerz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    III.ker - Isaszeg
    Hsz-ok
    7.538

    Alap

    Amatőrként turbós verseny motorépítéssel és tuningolással próbálkozni vagy kisérletezni tízszer annyiba kerül mint egy bevált és elterjedt konfigot építettni egy guruval, persze ekkor is előfordulhatnak problémák de jó esetben van "garancia" a munkájára.
    Úgy gondolom se itt se külföldön nem fogja a teljes frankót megírni egyik tuner sem hiszen ebből élnek, azt azért mi megtanultuk hogy elég egy apró hiba és kuka minden pillanatok alatt.
    Azért hajrá!

  2. #102
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet nferi: Hozzászólás megtekintése
    Ez a fő baj hogy amit kint leírnak azt ti szentírásnak veszitek pedig hiddjétek el hogy kint is büdöset szarnak nem csak itthon!

    U.i: Legyen szerencséd a konfigodhoz mert akkor úttörő leszel ezzel a konfiggal!
    Tudjuk, h kint is budoset szarnak. Es meg neha hibaznak is. Nem szeretnek mar uttoro lenni semmiben sajnos nem vok abban az anyagi helyzetben hszetdurrantsam a belet szegeny masinanak. De sztem most egyenlore maradok a kipu, szuro+csvezes,progi verzional, kicsit tapasztalok aztan finomitok. Bocs ha vkit kihoztam a sodrabol az elvetemult teljesen halva szuletett otletemmel.

  3. #103
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet carkillerz: Hozzászólás megtekintése
    Amatőrként turbós verseny motorépítéssel és tuningolással próbálkozni vagy kisérletezni tízszer annyiba kerül mint egy bevált és elterjedt konfigot építettni egy guruval, persze ekkor is előfordulhatnak problémák de jó esetben van "garancia" a munkájára.
    Úgy gondolom se itt se külföldön nem fogja a teljes frankót megírni egyik tuner sem hiszen ebből élnek, azt azért mi megtanultuk hogy elég egy apró hiba és kuka minden pillanatok alatt.
    Azért hajrá!
    Tenyleg nem fogjak megirni a teljes valot de fobb vonalakat mindig tudni. Aki egy kicsit jobban elmelyul a auto motor epitesben az tudja h egeszen kicsi hibatol elszallhat minden - egyetertek. En is atmentem ezen. Ugyan fokent nem kocsi tuningolasnal hanem motoroknal 2es 4 utem de az alapok ugyanazok. Rengeteget epitettem faragtam (hengerfejet is) ezert is irtam h pont evoval nulla tapasztalatom van nem tudom mit bir gyarilag. demindegy. meglatjuk majd mi sul ki belole. Azert koszi.

  4. #104
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    Idézet kicsievo: Hozzászólás megtekintése
    Néztem a GSC R2 274-es szettet is - jókat is írogatnak róla csak kicsit drágábbak is. Gondoltam én- rúgó elég lesz. Gyári szeleptányér nem bírja? A turbó gyári- nem szeretnék rá sokkal nagyobbat azért azt sem szeretném,h 4500-nál kezdjen el tölteni. Max idővel fp-red-re váltanék. Benzinpumpa walbro. Injektor még kérdés. Úgy gondoltam, hogy a gyári éppen de kiszolgálja ezt a szettet. Bár még nem nétem hány %-on dolgozik a gyári szettben padlón. De kiérzem az írásodból,hogy ez kötelező lépés lesz. Pedig nem váltanék etanolra.
    Kb mekkora injektorral kell számolnom? 850? 1000? A gyári 500 - 550-es?
    R2 jó tengely, szeleprugó szeleptányér egyben nem akkor tétel hogy érdemes vele játszani főleg az össz költségvetéshez képest . Gyári injektor 550ccm és tengely nélkül határon van egy jó IX turbóval.. Ha E85 Fp red akkor 1200-1450ccm és kelleni fog dupla AC pumpa is.
    Érdemes kitalálnod még az elején hogy mi körübelüli vég cél !

  5. #105
    Rezidens Sz.Ricsi avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 12.
    Hsz-ok
    274

    Alap

    Idézet Fapuma8: Hozzászólás megtekintése
    Sajat tapasztalat, kb 600LE-nel eltorik 2.3-as strokernel ami el van kuldve 8500-ig.E85 2 bar Gt35R 1850cc befecs.
    En ekkor vettem kovacsolt fotengelyt, es azota hegesztett a blokk.

    Csakhogy adjak atapasztalatbol.

    Janika, neked mi van a mostani 550 lovasban?Milyen fotengely?
    Az mi?2liter?
    Szerintem nem is annyira a lóerő, hanem a forgatásból adódó nagy oldalterhelés miatt törik el a főtengely a 100-as motoron. 7000rpm-nél már akkorát kap a 2.3-as 100-as motor, mint egy 88-as 8000-nél. De akkor a kovácsolt ezt valószínű kibírja

  6. #106

    Alap

    Idézet carkillerz: Hozzászólás megtekintése
    Amatőrként turbós verseny motorépítéssel és tuningolással próbálkozni vagy kisérletezni tízszer annyiba kerül mint egy bevált és elterjedt konfigot építettni egy guruval, persze ekkor is előfordulhatnak problémák de jó esetben van "garancia" a munkájára.
    Úgy gondolom se itt se külföldön nem fogja a teljes frankót megírni egyik tuner sem hiszen ebből élnek, azt azért mi megtanultuk hogy elég egy apró hiba és kuka minden pillanatok alatt.
    Azért hajrá!
    pont a ti 3-asotok a példa hogy akdhatnak gondok egy jol bevált konfiggal is,és lehet fejetvakarni.

  7. #107

    Alap

    Idézet Sz.Ricsi: Hozzászólás megtekintése
    Szerintem nem is annyira a lóerő, hanem a forgatásból adódó nagy oldalterhelés miatt törik el a főtengely a 100-as motoron. 7000rpm-nél már akkorát kap a 2.3-as 100-as motor, mint egy 88-as 8000-nél. De akkor a kovácsolt ezt valószínű kibírja
    Igen, ezért is kérdeztem hogy hogyan jön ki 1000Le?Gyárival ha mondjuk nem stroker akkor 2 literből?De azt is meg kell forgatni....

    Én nem hiszek benne hogy 1000Le kijön gyári főtengellyel.
    Lássam itthon ezt és elhiszem :-)
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  8. #108
    Szuper Moderátor carkillerz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    III.ker - Isaszeg
    Hsz-ok
    7.538

    Alap

    Idézet Fapuma8: Hozzászólás megtekintése
    Igen, ezért is kérdeztem hogy hogyan jön ki 1000Le?Gyárival ha mondjuk nem stroker akkor 2 literből?De azt is meg kell forgatni....

    Én nem hiszek benne hogy 1000Le kijön gyári főtengellyel.
    Lássam itthon ezt és elhiszem :-)
    Ügyesen kell méretni

  9. 3 tagnak tetszik carkillerz hozzászólása:


  10. #109
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap Tengelyek nélkül

    Ez milyen jó!
    Tudom az F1-ben is ilyesmi van, de ez nem is bonyolult (legalább is az agyon bonyolított vez. tengely forgatásoknál szerintem egyszerűbb és sokkal jobb).

    Utoljára szerkesztette: Sanci; 2016. 01. 08. 09:00-kor

  11. 3 tagnak tetszik Sanci hozzászólása:


  12. #110
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap


  13. #111
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap


  14. 2 tagnak tetszik kicsievo hozzászólása:


  15. #112
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Nem találtam külön hidrotőke topikot de a vezérműtengelyhez közel áll így jön ide.

    Először is:



    Na ezt csak azért mert aki bírja idegileg Zambelly mester videóit az itt azért láthat valami törést.
    Először is egy rá nem jellemző visszafogottságot, másrészt meg a "csak a gyári" vallás némi szabad szemmel is látható összeg hatására hogy változik "jó lesz az utángyártott is" - ra.

    Na de komolyra fordítva a szót, most hogy a hajtásom már kezd gatyába rázódni így terelődik a figyelmem a motor felé.
    Vájt fülem vélt némi csattogó hangot felfedezni és nem kellett nagy matek hogy hidrotőkére gyanakodjak.

    Viszont, áttúrva a gépkönyvet azért írnak róla hogy lehet azt egy kicsit karban tartani mielőtt kukára dobja az ember az egészet.

    Először is kíváncsi lennék a véleményekre hogy babrált-e már valaki a tőkékkel, és hogy komplett 16 db csere javasolt, vagy van értelme egyesével vizsgálgatni és esetleg kiszűrni a rosszakat?
    A másik hogy egy nálam magasabban kvalifikált angolul tudó értelmezze nekem ezt:

    lash1.jpglash2.jpglash3.jpg

    Ami főleg érdekes az a 10-es pont ami arra enged következtetni hogy diesel-el feltöltve kell visszapakolni a tőkéket.
    Na most vagy kimaradt a 11-es hogy előtte nyomkodd ki belőle, vagy tényleg ez lenne a módi?


  16. #113
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Közben megtaláltam a vizsgálatot is, ez is beszédes, úgyhogy majd ezen a vonalon indulok el először.

    lash check 1.jpglash check 2.jpglash check 3.jpg

    Ha jól emlékszem rám igaz a 2-es pont vagyis a hang jelentkezik az indítás után egyből, és a fordulat változásával változik. Szóval elvileg a töke muzsikál.
    Na de most majd célirányosan hallgatózom.

  17. #114
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Közben megtaláltam a vizsgálatot is, ez is beszédes, úgyhogy majd ezen a vonalon indulok el először.

    lash check 1.jpglash check 2.jpglash check 3.jpg

    Ha jól emlékszem rám igaz a 2-es pont vagyis a hang jelentkezik az indítás után egyből, és a fordulat változásával változik. Szóval elvileg a töke muzsikál.
    Na de most majd célirányosan hallgatózom.
    Ha sokat pihen az autó nekem is zenél. Kb 4 percig. Aztán néma kuss. Addig meg mint egy varrógép.

  18. Az alábbiaknak tetszik Silva hozzászólása:


  19. #115
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Na azért is téptem fel a témát mert nekem is sokat pihen, zenél is, és sajnos melegen is zenélget kicsit.

    Most olyan részletekre nem emlékszem hogy ahogy elkezdem pörgetni elmúlik-e, de megnézem.



    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Ha sokat pihen az autó nekem is zenél. Kb 4 percig. Aztán néma kuss. Addig meg mint egy varrógép.

  20. #116
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    fix tőke aztán megszokod

    nekem most lettek cserélve plusz hengerfej revízió, most már kulturáltabb, mint volt, teljesen csak melegen lesz halk nekem is.
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  21. 2 tagnak tetszik Coppermine hozzászólása:


  22. #117
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Ha sokat pihen az autó nekem is zenél. Kb 4 percig. Aztán néma kuss. Addig meg mint egy varrógép.
    Nálam is ez a helyzet, de én úgy vettem észre, hogy függ az olajtól, hogy mennyire, mennyi ideig kalapál.
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  23. #118
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Idézet MES-Racing: Hozzászólás megtekintése
    Nálam is ez a helyzet, de én úgy vettem észre, hogy függ az olajtól, hogy mennyire, mennyi ideig kalapál.
    Pontosan! 300V vel a legcsendesebb. Most liqui Moly van benne. Ezzel kibaszott hangos az elején... Többet nem is teszek bele.

  24. #119
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Főleg a viszkozitástól. Mert ugye a gyári előírás a 10W40, de nagyjából mindenki öntögeti a 15W-50 meg a 20W60-at.

    Szerintem a következő olajcserénél szakítok az Észter olajjal is mert egyrészről utcai használatban full felesleges, másrészről meg ahhoz hogy kifejtse jótékony hatását nagyjából folyamatosan a fordulatszám maximuma körül kellene üzemelnie a motornak.
    Na nálam ez az esetek talán 5% -ban fordul elő.




    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Pontosan! 300V vel a legcsendesebb. Most liqui Moly van benne. Ezzel kibaszott hangos az elején... Többet nem is teszek bele.

  25. #120
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap


6. oldal, összesen: 7 ElsőElső ... 4567 UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva