2. oldal, összesen: 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
21-40, összesen: 61

  1. #21
    Rezidens car-hifi-bogner avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 05.
    Hely
    kecskemét
    Hsz-ok
    1.000

    Alap

    Első lámpa polírozás engem is érdekel,viszont olyasmit mondtak hogy polírozás után pár hónap elteltével újra besárgul a plexi.A profik tán polírozás után le tudják valamivel kezelni a polírozott felületet,akkor talán nem sárgul vissza (valameddig). Az a bajom ezzel hogy nem bízom ezekbe a csodaszerekbe,félek hogy még jobban elcseszik,még annyira se fog világítani.

  2. #22
    Rezidens gsrr avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hsz-ok
    369

    Alap

    Én 11éve már autókozmetikával foglalkozom,heti szinten több autó lámpáját csiszolom és polírozom köztük nagyon drága autókét is!Szinte kidobni való lámpákat is újszerűre lehet csiszolni és polírozni!Lényeg hogy jól le legyen finomítva a vízbe csiszolásnál,utána kell rámenni géppel és pasztával.

  3. Az alábbiaknak tetszik gsrr hozzászólása:


  4. #23
    Rezidens Ceofang avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2012. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    719

    Alap

    Legjobb profikra bizni, akkor nem mattul be ujbol olyan hamar (1-3 ev). Ok ravisznek valami speci vedoreteget (wax? opti-coat? urethane?), ami vedi az UV sugarzastol. A masik okot Lendrax is leirta, foleg, ha belul van bemattulva.

    Lehet hazilag, kezzel es olcso fogkremmel is csinalni, de akkor 1-2 honap utan ujbol bemattul. (Auto eladasa elott ez is eleg )


  5. #24
    Rezidens gsrr avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hsz-ok
    369

    Alap

    Idézet Ceofang: Hozzászólás megtekintése
    Legjobb profikra bizni, akkor nem mattul be ujbol olyan hamar (1-3 ev). Ok ravisznek valami speci vedoreteget (wax? opti-coat? urethane?), ami vedi az UV sugarzastol. A masik okot Lendrax is leirta, foleg, ha belul van bemattulva.

    Lehet hazilag, kezzel es olcso fogkremmel is csinalni, de akkor 1-2 honap utan ujbol bemattul. (Auto eladasa elott ez is eleg )

    Hát azért megnézném én ezt a fogkrémes dolgot egy szarabb lámpánál mivel azt még 800as papírral is hosszasan kell csiszolni aztán szépen elkezdeni vissza finomítani 2000/2500as papírral.Ha ez meg van akkor jöhet a gépi polir egy durvább pasztával kisebb fordulaton és ha ez is meg van akkor jöhet egy finomabb paszta ami már fényt is ad neki

  6. Az alábbiaknak tetszik gsrr hozzászólása:


  7. #25
    Rezidens jlaci74 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 01.
    Hely
    Nyíregyháza
    Hsz-ok
    630

    Alap

    Idézet car-hifi-bogner: Hozzászólás megtekintése
    Első lámpa polírozás engem is érdekel,viszont olyasmit mondtak hogy polírozás után pár hónap elteltével újra besárgul a plexi.A profik tán polírozás után le tudják valamivel kezelni a polírozott felületet,akkor talán nem sárgul vissza (valameddig). Az a bajom ezzel hogy nem bízom ezekbe a csodaszerekbe,félek hogy még jobban elcseszik,még annyira se fog világítani.
    Mattul, de nem pár hónap után hanem inkább 1-2 év után.
    Ennek megakadályozására van több megoldás, van aki spéci folyadékkal átkeni időnként, van aki lakkozza és újrapolírozza, szerintem pedig egy kőfelverődés gátló uv-stabil fólia a megoldás.
    Ezekből már létezik öngyógyító verzió is, nem nevetni ... , igen , van ilyen ...

  8. #26
    Rezidens car-hifi-bogner avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 05.
    Hely
    kecskemét
    Hsz-ok
    1.000

    Alap

    Idézet jlaci74: Hozzászólás megtekintése
    Mattul, de nem pár hónap után hanem inkább 1-2 év után.
    Ennek megakadályozására van több megoldás, van aki spéci folyadékkal átkeni időnként, van aki lakkozza és újrapolírozza, szerintem pedig egy kőfelverődés gátló uv-stabil fólia a megoldás.
    Ezekből már létezik öngyógyító verzió is, nem nevetni ... , igen , van ilyen ...
    Ha 1-2 évig bírja,akkor nincs gond,nekem 2-3 hónapról beszéltek (az lehet a fogpasztás megoldás).
    Nekem az volt pár éve a meglepő mikor a jobb első lámpát cserélték újra,4éves autónál az új foncsor kb.dupla annyi fényt adott mint a régi,pedig kívülről akkor még semmi különbség nem látszott a két foncsor között.Most már a régin nagyon látszik a sárgulás.
    A fólia nem ront a fényerőn? (Így negyven plusszosan már én is vakulok...)

  9. Az alábbiaknak tetszik car-hifi-bogner hozzászólása:


  10. #27
    Rezidens peterz81 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2012. 02.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hsz-ok
    1.392

    Alap

    Fényezésből is van öngyógyító!

  11. #28
    Szuper Moderátor carkillerz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    III.ker - Isaszeg
    Hsz-ok
    7.538

    Alap

    Szerintem nem túl tartós de eladásra tuti a polír

  12. #29
    Rezidens gsrr avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hsz-ok
    369

    Alap

    Idézet carkillerz: Hozzászólás megtekintése
    Szerintem nem túl tartós de eladásra tuti a polír
    1 de inkább 2évet simán bír egy minőségi munka után a lámpa!De ha 2 évente políroztatod is olcsóbb mintha újat vennél

  13. Az alábbiaknak tetszik gsrr hozzászólása:


  14. #30
    Szuper Moderátor carkillerz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    III.ker - Isaszeg
    Hsz-ok
    7.538

    Alap

    Idézet gsrr: Hozzászólás megtekintése
    1 de inkább 2évet simán bír egy minőségi munka után a lámpa!De ha 2 évente políroztatod is olcsóbb mintha újat vennél
    Nem hasonlítanám össze az újjal de elhiszem

  15. #31
    Rezidens jlaci74 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 01.
    Hely
    Nyíregyháza
    Hsz-ok
    630

    Alap

    Idézet car-hifi-bogner: Hozzászólás megtekintése
    Ha 1-2 évig bírja,akkor nincs gond,nekem 2-3 hónapról beszéltek (az lehet a fogpasztás megoldás).
    Nekem az volt pár éve a meglepő mikor a jobb első lámpát cserélték újra,4éves autónál az új foncsor kb.dupla annyi fényt adott mint a régi,pedig kívülről akkor még semmi különbség nem látszott a két foncsor között.Most már a régin nagyon látszik a sárgulás.
    A fólia nem ront a fényerőn? (Így negyven plusszosan már én is vakulok...)
    Egy barátomnak most csinálták a polír+fólia verziót, ő nem vett észre fényerő csökkenést a fólia miatt, pedig nagyon szőrszálhasogató pali...
    Egyébként ha szétszedhető a lámpa akkor a foncsorok felújítására is van lehetőség: http://www.foncsorozas.hu/
    Sokan nem gondolnák hogy szarrá tud égni egy foncsorozás az évek alatt, pláne egy vetítőlencsés lámpánál nem látható kívülről.


  16. Az alábbiaknak tetszik jlaci74 hozzászólása:


  17. #32
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    3.229

    Alap

    Idézet jlaci74: Hozzászólás megtekintése
    Sokan nem gondolnák hogy szarrá tud égni egy foncsorozás az évek alatt, pláne egy vetítőlencsés lámpánál nem látható kívülről.
    És tapasztalatból modnom, hogy a gyári xenonos is szétég, bár fószvágenről beszélünk.

  18. #33
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    3.229

    Alap

    A polirozáshoz még annyit, hogy ezek a plexik nem olyanok ám, mint mondjuk egy szemüveg lencséje.
    Kivülről egy baszott kemény réteg van rajta kőfelverődés és egyéb karc ellen, amit ténylegesen csiszolópapirral is alig karcolható. Inkább hasolnlitható egy bukósisak plexijéhez (mondjuk a Shoei tuti ilyen).
    A csiszolás-polirozás ezt a réteget eltávolitja, s bár szép fényes, áttetsző lesz, sokkal sérülékenyebb is.

  19. 3 tagnak tetszik simigeri hozzászólása:


  20. #34
    Bennfentes Doky24 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 11.
    Hely
    Budapet
    Hsz-ok
    50

    Alap

    Idézet simigeri: Hozzászólás megtekintése
    A polirozáshoz még annyit, hogy ezek a plexik nem olyanok ám, mint mondjuk egy szemüveg lencséje.
    Kivülről egy baszott kemény réteg van rajta kőfelverődés és egyéb karc ellen, amit ténylegesen csiszolópapirral is alig karcolható. Inkább hasolnlitható egy bukósisak plexijéhez (mondjuk a Shoei tuti ilyen).
    A csiszolás-polirozás ezt a réteget eltávolitja, s bár szép fényes, áttetsző lesz, sokkal sérülékenyebb is.
    Az én hetesem 12 éves,de gyengének érzem a tompított fényerejét.Niesz Feri tett bele erősebb izzőt attól jobb de még mindig kevesellem.
    Van ötlet tapasztalat,hogy kéne ezt költséghatékonyan megoldani?A plexi nem matt.
    Köszönöm.
    Doky24

  21. #35
    Rezidens Ceofang avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2012. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    719

    Alap

    Legalisan Osram Nightbreaker Ultimate izzo ami talan a legerosebb.
    Amugy meg xenon. De erdemes ugy megcsinalni, hogy kapcsolhato maradjon a sima halogen tompitott is. Ugy nem tudnak belekotni.
    ///// Ceofang /////

  22. #36
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    3.229

    Alap

    Ha szétszedhető, valszeg egy takaritás és egy újra foncsorozás sokat segitene.

  23. #37
    Bennfentes Doky24 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 11.
    Hely
    Budapet
    Hsz-ok
    50

    Alap

    Idézet simigeri: Hozzászólás megtekintése
    Ha szétszedhető, valszeg egy takaritás és egy újra foncsorozás sokat segitene.
    Honnan tudható,hogy szétszedhető-e?Hol foglalkoznak ilyesmivel?
    Köszönöm.
    Doky24

  24. #38
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    JDM (japán piacos) autókban volt gyári xenon, az lenne a tuti megoldás, bár nincs benne E betű, és szimmetrikusan világít.

    Anno megfutottam ezeket a köröket, PIAA izzótól kezdve "utólagos xenonon" át (brrrr) mindenfélét kipróbáltam, aztán visszatértem a gyári megoldáshoz.

  25. Az alábbiaknak tetszik Miki hozzászólása:


  26. #39
    Bennfentes Doky24 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 11.
    Hely
    Budapet
    Hsz-ok
    50

    Alap

    Idézet Doky24: Hozzászólás megtekintése
    Honnan tudható,hogy szétszedhető-e?Hol foglalkoznak ilyesmivel?
    Köszönöm.
    Tagtársak!

    Tényleg senki sem tudja a megoldást?
    Husky Úr!
    Te zseniálisan megoldottad a fűtésügyet,erre nincs ötleted?
    Doky24

  27. #40
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 10.
    Hsz-ok
    1.953

    Alap

    Idézet Doky24: Hozzászólás megtekintése
    Tagtársak!

    Tényleg senki sem tudja a megoldást?
    Husky Úr!
    Te zseniálisan megoldottad a fűtésügyet,erre nincs ötleted?
    Szia Doky24!
    itt van az utángyártott lámpád:
    http://www.depo.com.tw/depo_pro_qry_...hi&make=Lancer

    +36húsz9153163 Norbit keresd


    Ezek a gyárit hivatottak kiváltani, semmi extra, de jó minőségűek és jóval olcsóbbak.
    Ha van bátorságod, akkor érdemes neki állni a gyárit szétszedni, de a foncsor tuningot felejtsd el. Csak az elején fog tetszeni a "tuti újrafoncsorozás" és még pénzbe is kerül. Inkább komplett xenon egységed rakjál bele, azzal fogsz látni rendesen. A gyári fényszóró szétszerelést azért persze nem eröltetném, de mindenképen nagy kihívás.
    Utoljára szerkesztette: EVO-010; 2014. 02. 19. 18:57-kor

2. oldal, összesen: 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva