1-18, összesen: 18

  1. #1
    Rezidens HUN337 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 10.
    Hely
    Balatonalmádi
    Hsz-ok
    1.198

    Alap Toyota GT86

    Nem tudom érdekel e itt egyáltalán valakit ez a remek kis kocsi, de szerintem érdekes lehet...

    Pénteken megyek kipróbálni


  2. 5 tagnak tetszik HUN337 hozzászólása:


  3. #2
    Rezidens HUN337 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 10.
    Hely
    Balatonalmádi
    Hsz-ok
    1.198

    Alap

    Na szóval - a nagy Lexusos lázban ide el is felejtettem írni....

    Tehát a GT86 - mit is mondjak. Svájcban már viszonylag gyakran láttam utcán a kocsit, nagyon bejött / bejön.

    Már maga a koncepció is valami ami nekem szimpatikus. A mai világban szinte minden gyártó a nagyobb - erösebb - gyorsabb - kényelmesebb kombira hajt. a GT 86al a Toyota "visszatért a gyökerekhez". Persze nem telyesen, de szerintem bátor és megtisztelendö ötlet egy kicsi, könnyü és kezelhetö coupé-t épiteni 2012ben. Szimpatikus.

    Pénteken ugye voltam megnézni egy ISFet és direkt olyan kereskedésbe mentem ahol tudtam hogy van GT86 is - mivel mindenképpen ki akartam próbálni. Nahát nem lett a próbábol semmi. Érdekes mód inkább vittek egy LFAval mint hogy mehettem volna a GT86al - lehet azért mert LFAbol 4 volt, GT86bol meg (még - mert 2 hét mulva érkezik 18 darab) egy. Nembaj, nem panaszkodtam

    Tehát: A kocsi a szerintem nem szép "kolbászzsír metál" narancssárgában volt kiálitva. Mivel látásbol már nem ujdonság nem is tudom mit írjak - nekem tetszik a kocsi úgy ahogy van, legalábbis kívülröl.
    Belül: Irgalmatlanul jó benne ülni! Nem vezettem de ahogyan beleül az ember otthon érzi magát (hozzá kell tennem: Toyotám van és ahoz vagyok szokva...). Minden kézre esik, minden 20cm rádiuszban van a kormánytol (navitol kézifékig). A kormány maga vastag, jó fogásu és méretü, jó helyen van az ember elött. Váltogatni csak állóhelyzetben tudtam de igazábol pont olyan mint egy STi 6mt: rövid utakon jár, "kattogós", prezíz, gyors. A kupplung nekem nagyon puhának tünt, persze ez lehet menet közben más, de így nem volt nekemvaló. Az ülések kellemesek, nem bör volt hanem alkantara. Jó ülni bennük közel a földhöz. Ami a legjobban imponált az a magas övvonala a kocsinak - a vállam magasságában kezdödtek az ablakok pedig 185cm vagyok sportos!
    Ami negatív belül: magamnak beálitottam az ülést és két dolog tünt fel: a) kb 2 centi van a tetökárpit és a fejem közt és b) mögöttem egy papírlap fér el a háttámlám és az ülés közt MAX. Ergo a kocsi kétüléses, hátra max kabát / táska fér. A csomi - hát haggyuk is, mit mondjak az Avensis kombi után - nem létezö? Kesztyütartó méretü? mindenesetre pici.

    Összeségben nekem még mindig bejön, nem tudom vennék e mint mindennapi kocsi, max ha városban élnék és evvel járnék össze vissza. Amugy nem praktikus, na meg nem is igazán gyors - de nem is ez a lényege. Szerintem két csoportbol áll a célközönség: Fiatalok akiknek nem kell nagyobb (de itt kevés pénz van ergo kevesen fognak venni 25.000€ új GT86ost) meg a 40 körüli férfiak akiknek ez a midlife krízist átküszöbölö segitöezköz. Sportos kis coupé ami olcsó, nem fogyaszt sokat, nem drága a fenntartása és még jól is néz ki!

    Kiváncsi leszek milyen vezetni, legközelebb ha már több lesz nekik elvihetem!

    üdv
    Kristóf
    Utoljára szerkesztette: HUN337; 2012. 09. 16. 02:38-kor Ok: kabát helyett kapát írtam, az meg nem fér be a hátsó ülésre :D

  4. Az alábbiaknak tetszik HUN337 hozzászólása:


  5. #3
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Nálam van most egy, de mondjuk a fél Klub ma kipróbálta a Ringen

    Szóval szép, jó, aranyos, de nem az a vérbeli sportkocsi, leginkább a Mazda MX-5 zárt változatának tudnám mondani. Viszonylag kicsi és könnyű kasztni, 2 literes szívó boxer 200 LE-vel, eszméletlen jó kormányzás és futómű, és természetesen hátul hajt. Belül nagyon igényes! Nagyon megbámulják mindenhol, de az árát sokallom.

    Alighanem hamarosan elkészülnek hozzá a turbósító szettek

  6. Az alábbiaknak tetszik Miki hozzászólása:


  7. #4
    Rezidens csibee avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.037

    Alap

    Részemről köszi a lehetőséget.. Nekem csak akkor kéne ha egy tombolán megnyerném.
    Fura volt az autómata váltó, no boxer hang.
    Bububububububububuuuuu

  8. #5
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    13.043

    Alap

    Ön rosszul tudja

    Ez az autó – pusztán a számokat nézve – alig gyorsul jobban, mint egy dízel Passat, nem gyorsabb, mint egy 320d, mégis: akibe egy kicsi affinitás szorult, azon már akkor átcsapnak a boldogsághormon-hullámok, amikor először kinyomja a kuplungpedált. Közepesen kemény, erős lamellák feszülnek valahol mélyen az autó alatt, a váltókar megvezetése és maga a kapcsolási érzet pedig tízből tíz pontot érdemel.
    Megértjük, hogy ami az első hírek alapján elfuseráltnak és gyengének tűnt, az valójában egy olyan megoldás, melyet manapság már csak kevés gyártó mer az egyenlet végére írni. Talán már csak a Lotus és néha a Porsche. Honda S2000 nincs, az MX-5 egy fokkal puhább (de szórakoztató). Nincs más. A többi csak pótcselekvés, 370Z? Genesis? Ólomkatonák betonból kiöntött fenékkel. M3, RS, AMG? Elérhetetlen, szteroidtól duzzadó, túlzó dolgok. A sok néha kevés, a kevés néha sok. A rengeteg ló patadobogása között elvész a rock'n'roll, csak a hegyomlásnyi menés marad, az pedig épeszű embert nem hoz lázba, mert az élményautózás nem erről szól.
    8,86 millió forint a belépőára (Sport felszereltség) a bőrkárpitot és az ülésfűtést hagyják ki, akkor meg is marad ennyi. Drágább, mint a Mégane RS, picit a Focus ST felett van, de nagyjából oda van beárazva, ahová az erős hot hatch-ek. Élményben azonban messze-messze más dimenzióban mozog.
    Az én dobogóm tetejére felkerült a GT86, az NSX és a 911-es mellé. És erről nem nyitok vitát.

  9. Az alábbiaknak tetszik jordan6 hozzászólása:


  10. #6
    Rezidens peterz81 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2012. 02.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hsz-ok
    1.392

    Alap

    Vègülis jogos,emlèkezünk csak a ladàs korszakra!!!!!!!

  11. #7
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    557

    Alap

    Kár, hogy nem volt annyi vér a pucájában a Pistának, hogy azt a címet adja: "Én rosszul tudtam"

    http://belsoseg.blog.hu/2012/05/03/f...sak_a_toyobaru

    omm=Vályi István, akinek nem egyértelmű.. Anno nagyon haragudtam rá a hatásvadász semmiresevaló posztért..

  12. Az alábbiaknak tetszik TéZé hozzászólása:


  13. #8
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Aki szeretne egy hétvégére egy Toyota GT86-ost, klikk ide és lájk:

    http://www.facebook.com/MKBAutopark

    Lájkolók között sorsolás novemberben, első díj a GT86 tesztvezetése egy hétvégére, második egy hibrid Yaris, harmadik egy iPod - utóbbi nem csak egy hétvégére hanem örökbe természetesen.

    http://autopark.hu/

  14. #9
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    A december 15-i hétvégére kapjuk meg az autókat, a GT86-ot és a Yaris hibridet is.

    Tehát sorsolás december 10-én

  15. Az alábbiaknak tetszik Miki hozzászólása:


  16. #10
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

  17. #11
    Szuper Moderátor carkillerz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    III.ker - Isaszeg
    Hsz-ok
    7.538

    Alap



    A Toyota Motorsport részlege megépíti a GT86-os rally változatát

    A TOYOTA Motorsport GmbH (TMG) büszkén jelenti be, hogy motorsport-programja részeként kifejleszti a GT86 R3 rallyautót.
    A hátsókerékhajtású sportkocsit az R3 specifikációknak megfelelően alakítják ki, és a versenygépet privát csapatok is megvásárolhatják, akik a tervek szerint már a 2015-ös szezonban rajthoz állhatnak vele. A TMG GT86 CS-R3 nevű autó az R3 előírások szerint, vagyis hatfokozatú szekvenciális sebességváltóval, részlegesen önzáró differenciálművel, módosított motorral és ehhez igazított fékrendszerrel készül majd. A nürburgringi VLN-sorozatra tervezett TMG GT86 CS-V3 versenyautó fejlesztési tapasztalatai alapján a TMG mérnökei úgy módosítják a versenygép alapjaként szolgáló járművet, hogy az mindenben megfeleljen az előírásoknak. A TMG GT86 CS-R3 arra készül, hogy a magánvásárlók minden FIA-rendezésű rallyn – akár a Rally Világbajnokságon is – rajthoz állhassanak vele. Az autó műszaki adatai és árai a következő hónapok során válnak nyilvánossá. A mai bejelentés tovább erősíti a TMG elkötelezettségét a vásárlói motorsport és rally felé, hiszen mindkét terület kulcsfontosságúnak számít a vállalat hosszú távú üzleti stratégiájában. A már kapható Yaris R1A és a fejlesztés alatt álló Global Race Engine (globális versenymotor) is azt bizonyítja, hogy a TMG egyre komolyabb tudásanyaggal rendelkezik a rally világában. Magát a TMG-t is a rally hívta életre, amikor a vállalat 1979-ben megalakult Toyota Team Europe (TTE) néven. Ove Andersson vezetésével a vállalat négy egyéni és három csapatgyőzelmet ért el a Rally Világbajnokságokon.


  18. 11 tagnak tetszik carkillerz hozzászólása:


  19. #12
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Az ötlet nagyon tetszik, de félek hogy versenyképtelen lesz a többi R3-as kocsival szemben (főleg DS3 R3T).

  20. Az alábbiaknak tetszik Miki hozzászólása:


  21. #13
    Rezidens Erikaviking77 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 09.
    Hely
    Csopak
    Hsz-ok
    824

    Alap

    Ki van fejlesztve hozzá az 1,6T, szívesen eladjuk a TRD-nek .

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Az ötlet nagyon tetszik, de félek hogy versenyképtelen lesz a többi R3-as kocsival szemben (főleg DS3 R3T).

  22. 6 tagnak tetszik Erikaviking77 hozzászólása:


  23. #14
    Szuper Moderátor carkillerz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    III.ker - Isaszeg
    Hsz-ok
    7.538

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Az ötlet nagyon tetszik, de félek hogy versenyképtelen lesz a többi R3-as kocsival szemben (főleg DS3 R3T).
    De legalább hátul hajt legyen GT86 CUP és kész

  24. 3 tagnak tetszik carkillerz hozzászólása:


  25. #15
    Szuper Moderátor carkillerz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    III.ker - Isaszeg
    Hsz-ok
    7.538

    Alap

    no comment de azért jöhetne egy új supra is picit erősebb mint a "régi"


  26. 2 tagnak tetszik carkillerz hozzászólása:


  27. #16
    Rezidens peterz81 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2012. 02.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hsz-ok
    1.392

    Alap Ez se rossz!


  28. #17
    Szuper Moderátor carkillerz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    III.ker - Isaszeg
    Hsz-ok
    7.538

    Alap

    Idézet peterz81: Hozzászólás megtekintése
    Jó gyorsan vált srác a kocsi über amikor megy

  29. #18
    Rezidens Lasi avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2014. 01.
    Hsz-ok
    739
    Lexus IS 250
    Corolla 1.4 D4d Low & Loud (2005)

  30. 4 tagnak tetszik Lasi hozzászólása:


Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 2 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 2 vendég)

Hasonló témák

  1. Toyota Supra
    By wolfblind in forum Egyéb vetélytárs márkák
    Hsz-ok: 33
    Utolsó hozzászólás: 2023. 04. 26., 11:40
  2. Toyota
    By jordan6 in forum Nem Evo képek és videók
    Hsz-ok: 48
    Utolsó hozzászólás: 2021. 03. 19., 12:58
  3. Toyota 4runner
    By Lasi in forum Keres
    Hsz-ok: 0
    Utolsó hozzászólás: 2016. 08. 05., 20:27
  4. Toyota Starlet KP 60
    By Coppermine in forum Autó eladó
    Hsz-ok: 2
    Utolsó hozzászólás: 2013. 11. 25., 22:10
  5. Subaru BRZ / Toyota 86 GT
    By jordan6 in forum Nem Evo képek és videók
    Hsz-ok: 7
    Utolsó hozzászólás: 2012. 11. 01., 23:42

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva