1. oldal, összesen: 2 12 UtolsóUtolsó
1-20, összesen: 22

  1. #1
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2012. 06.
    Hsz-ok
    650

    Alap Szívósor

    Hali

    ha már létező topic, tegyétek át, csak nem találtam ilyet!

    Első kérdés, hogy menyivel "hatásosabb", miben lesz másabb a motor "viselkedése" a 4 pillangós történettől?!
    És hogy van -e értelme befektetni ilyenbe?!

    üdv

  2. #2
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet András: Hozzászólás megtekintése
    Hali

    ha már létező topic, tegyétek át, csak nem találtam ilyet!

    Első kérdés, hogy menyivel "hatásosabb", miben lesz másabb a motor "viselkedése" a 4 pillangós történettől?!
    És hogy van -e értelme befektetni ilyenbe?!

    üdv
    500 ló felett gondolkozz ilyenben, addig ne.
    Kell egy jó program

  3. #3
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2012. 06.
    Hsz-ok
    650

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    500 ló felett gondolkozz ilyenben, addig ne.
    HKS motorbelső(dugók, hajtókarok, tengelyek stb)
    GTX3071r stb... akörül lesz...
    azért is voltam kiváncsi erre a megoldásra.

  4. #4
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet András: Hozzászólás megtekintése
    HKS motorbelső(dugók, hajtókarok, tengelyek stb)
    GTX3071r stb... akörül lesz...
    azért is voltam kiváncsi erre a megoldásra.
    az a turbó még azért nem olyan nagy. Én most gtx3076-ból építek és széria szívósoros lesz, mert úgy gondoljuk, nem hoz annyit a konyhára. AMS-nél egyébként végeztek ez irányú teszteket és nem volt hatalmas nyeresége az ügyletnek.

    Egy jó áramlású 3 colos O2 ház ötször többet ér- vagy akár egy eltalált kompressziójú motor....
    Kell egy jó program

  5. #5
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    500 ló felett gondolkozz ilyenben, addig ne.
    Azért ez így nem feltétlenül igaz szerintem, egy 4 pillangós szívósornak megfelelően méretezett szívó oldallal és hozzáállított motorvezérléssel "bármekkora" teljesítmény esetén vannak előnyei, az már más kérdés, hogy drága és talán nehezebben programozható.
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  6. #6
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet 323_GTR: Hozzászólás megtekintése
    Azért ez így nem feltétlenül igaz szerintem, egy 4 pillangós szívósornak megfelelően méretezett szívó oldallal és hozzáállított motorvezérléssel "bármekkora" teljesítmény esetén vannak előnyei, az már más kérdés, hogy drága és talán nehezebben programozható.
    Én sem teljesen azt akartam mondani neki, hogy nincs előnye, én azt írtam, hogy akkor gondolkozzon benne, ha 500 paci fölé akar lőni és ezt azért tettem, mert most hogy már ismerem milyen költségek és megoldások szükségesek egy ilyen kocsihoz, most mondom azt, hogy szerintem arányos a szívás és a befektetett mennyiségű összeg egy ilyen szívósornál azzal mint amennyit adott esetben hoz.

    Mondom, az AMS szerint 15 lóerőn belül volt az előnye- szerintem tök felesleges.
    Kell egy jó program

  7. #7
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    557

    Alap

    Az előnyöknek kizárólag a lóerő a mértékegysége? Nem lehet, hogy egy tuningalkatrész más előnyért kerüljön beépítésre, pl. szívó motor esetén lehet hogy az ITB nem hoz lóerőt szinte semmit, de a gáz reakció, közvetlenség sokat javul, a hangról nem is beszélve..

    Turbónál nem tudom hogy van-e hasonló hatás, de nem biztos hogy mindenki a lóerőmaximalizálásért tuningolt, fejleszt. Szerintem.

  8. Az alábbiaknak tetszik TéZé hozzászólása:


  9. #8
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2012. 06.
    Hsz-ok
    650

    Alap

    Idézet TéZé: Hozzászólás megtekintése
    Az előnyöknek kizárólag a lóerő a mértékegysége? Nem lehet, hogy egy tuningalkatrész más előnyért kerüljön beépítésre, pl. szívó motor esetén lehet hogy az ITB nem hoz lóerőt szinte semmit, de a gáz reakció, közvetlenség sokat javul, a hangról nem is beszélve..

    Turbónál nem tudom hogy van-e hasonló hatás, de nem biztos hogy mindenki a lóerőmaximalizálásért tuningolt, fejleszt. Szerintem.
    állítólag amivel mennek rally-cross autók a TIBUC szívósor, sokmindent írtak, motor egyenletesebb járása stb sok más dolgot, a plussz 15-30Le hozamon kívül.

  10. #9
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    Én sem teljesen azt akartam mondani neki, hogy nincs előnye, én azt írtam, hogy akkor gondolkozzon benne, ha 500 paci fölé akar lőni és ezt azért tettem, mert most hogy már ismerem milyen költségek és megoldások szükségesek egy ilyen kocsihoz, most mondom azt, hogy szerintem arányos a szívás és a befektetett mennyiségű összeg egy ilyen szívósornál azzal mint amennyit adott esetben hoz.

    Mondom, az AMS szerint 15 lóerőn belül volt az előnye- szerintem tök felesleges.
    Ha van egy mechanikailag jól megtervezett, összerakott motorunk, illetve megvan a hozzá való jó program is, akkor az ég egy adta világon semmi más lehetősünk nem marad a tuningra csak az áramlás javítása szerintem, sajnos ezzel elég kevesen foglalkoznak, mert elég macerás feladat.

    linkeld már be kérlek az AMS összehasonlító grafikonját, köszi.
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  11. #10
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet András: Hozzászólás megtekintése
    állítólag amivel mennek rally-cross autók a TIBUC szívósor, sokmindent írtak, motor egyenletesebb járása stb sok más dolgot, a plussz 15-30Le hozamon kívül.
    van aki azzal megy, van aki itthon töredék árból összerakottal....
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  12. Az alábbiaknak tetszik MES-Racing hozzászólása:


  13. #11
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2012. 06.
    Hsz-ok
    650

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése

    Mondom, az AMS szerint 15 lóerőn belül volt az előnye- szerintem tök felesleges.
    sztem kevesebb mint 15 lórő miatt nem tennének fel x száz ezer ft-os szívósort(TIBUC ha jól tudom 6-800 ezer közöt mozog), ha kizárólag 10-15 lóerőről beszélnénk.

  14. #12
    Törzsvendég dedra8v avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 10.
    Hsz-ok
    253

    Alap

    Idézet András: Hozzászólás megtekintése
    sztem kevesebb mint 15 lórő miatt nem tennének fel x száz ezer ft-os szívósort(TIBUC ha jól tudom 6-800 ezer közöt mozog), ha kizárólag 10-15 lóerőről beszélnénk.
    akkor van valami más oka is -hiszen ,nyilván, a kevés szponzorpénzt , másként és másra is el lehetne költeni...
    javuló áramlás nyilvánvalóan - egyéb feltételek megléte esetén - javíthatja a gázreakciót...rugalmasságot... stb....

    olyanok is hozzászólhatnának , akik jobban képben vannak és hajlandók is megosztani a tudást....

  15. #13

    Alap

    Teljesen felesleges szerintem négypillangózni úgy gondolom hogy a szíváson kívűl sok haszna nem lesz az biztos!
    Meg ha már itt beszélünk az áramlásról egy jól megtervezett maximálisan kihasznált intercooler rendszer sokkal többet ér mint akármelyik 4 pillangós történet.
    Jól megtervezett ott portolt motor ahol kell az így is úgy is mocskosul fogja nyelni a levegőt ha még jól össze is van állítva!
    A másik amiért teljesen értelmetlen szopás hogy emelsz még 1 tizedet a nyomáson és máris több teljesítmény növekedésed van mint a 4 pillangóval.

    U.i: 2.5-ös Subaru azzal a bunkó szívósorjával is tengelyek, leömlő nélkül is simán tudja a 450le-t ha meg van portolva ahol kell és el van találva rajta minden.
    www.nieszmotorsport.hu
    06 30 9 715 133

  16. #14
    Szuper Moderátor carkillerz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    III.ker - Isaszeg
    Hsz-ok
    7.538

    Alap

    Idézet nferi: Hozzászólás megtekintése
    Teljesen felesleges szerintem négypillangózni úgy gondolom hogy a szíváson kívűl sok haszna nem lesz az biztos!
    Meg ha már itt beszélünk az áramlásról egy jól megtervezett maximálisan kihasznált intercooler rendszer sokkal többet ér mint akármelyik 4 pillangós történet.
    Jól megtervezett ott portolt motor ahol kell az így is úgy is mocskosul fogja nyelni a levegőt ha még jól össze is van állítva!
    A másik amiért teljesen értelmetlen szopás hogy emelsz még 1 tizedet a nyomáson és máris több teljesítmény növekedésed van mint a 4 pillangóval.

    U.i: 2.5-ös Subaru azzal a bunkó szívósorjával is tengelyek, leömlő nélkül is simán tudja a 450le-t ha meg van portolva ahol kell és el van találva rajta minden.
    Azt hittem a subaru önmagában egy szívósor

  17. 2 tagnak tetszik carkillerz hozzászólása:


  18. #15
    Rezidens csibee avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.037

    Alap

    OFF
    Én ezt néha már unom.
    ON
    Bububububububububuuuuu

  19. Az alábbiaknak tetszik csibee hozzászólása:


  20. #16
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2012. 06.
    Hsz-ok
    650

    Alap

    Idézet dedra8v: Hozzászólás megtekintése
    akkor van valami más oka is -hiszen ,nyilván, a kevés szponzorpénzt , másként és másra is el lehetne költeni...
    javuló áramlás nyilvánvalóan - egyéb feltételek megléte esetén - javíthatja a gázreakciót...rugalmasságot... stb....

    olyanok is hozzászólhatnának , akik jobban képben vannak és hajlandók is megosztani a tudást....
    persze, nyílván nem dísznek van, bár elég mutatós.. de viccet félre téve, keresgéltem sokat neten róla és valahol ha jól láttam azthiszem Steve Hill 10-esénél mérték az autót sima 1 pillangós ams szívósorral, és "ráakasztottak" egy tibuc-4 pillnagós történetet 24,5 lóerővel többet tudott a kocsi! ha lesz időm este megpróbálom előkeríteni azt az oldalt.

    Áki(PWRacing), aki Ex Kotán focus-ra tett ilyet azthiszem(lemásolták Tibuc-ot a házát, +m5 ből levettek 4db pillangót azt hozták össze), és ott is elég sokat hozott it-ott...lóerőben 20 körül...

    nem plussz lóerőket keresek még majd 450-480-500 on túl, nem őrülök meg ha 493 lesz vagy 467, de ahogy látom ez is megoszlik, és egy örök kérdés marad, amig nem csinálok(van hozzá ember is), vagy szerez az ember egyet...

  21. Az alábbiaknak tetszik Krissz hozzászólása:


  22. #17

    Alap

    A négypillangó azért jobb még ha nem is hoz sok lóerőt mert egyenletesebben kapja a motor a levegőt,az evo szívócsonk sem a legjobb mert rá kell kompenzálni a 3-as, 4-es hengerekre. Érdekes módon nem padlógázon jelentkezik a különbség hanem tészterheléskor. Tehát a benzintábla egy részét el kell rontani. (azért van így az evo-nál mert a pillangószelep részterheléskor pont a 4-es henger felé tereli a levegőt,ha megfordították volna a nyitást akkor jó is lehetne)
    Erre lehet egy megoldás a négypillangó,vagy a duplakamrás szívócsonk,Gyurinak ez utóbbit fogom megcsinálni.(Igen György neked sem marad gyári)

  23. Az alábbiaknak tetszik B.Janika hozzászólása:


  24. #18
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet B.Janika: Hozzászólás megtekintése
    A négypillangó azért jobb még ha nem is hoz sok lóerőt mert egyenletesebben kapja a motor a levegőt,az evo szívócsonk sem a legjobb mert rá kell kompenzálni a 3-as, 4-es hengerekre. Érdekes módon nem padlógázon jelentkezik a különbség hanem tészterheléskor. Tehát a benzintábla egy részét el kell rontani. (azért van így az evo-nál mert a pillangószelep részterheléskor pont a 4-es henger felé tereli a levegőt,ha megfordították volna a nyitást akkor jó is lehetne)
    Erre lehet egy megoldás a négypillangó,vagy a duplakamrás szívócsonk,Gyurinak ez utóbbit fogom megcsinálni.(Igen György neked sem marad gyári)
    Na jó, de nálam lesz rendesen lóerő - ugye? LOL!
    Kell egy jó program

  25. Az alábbiaknak tetszik hunevo6 hozzászólása:


  26. #19
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    3.229

    Alap

    Idézet B.Janika: Hozzászólás megtekintése
    Erre lehet egy megoldás a négypillangó,vagy a duplakamrás szívócsonk,Gyurinak ez utóbbit fogom megcsinálni.(Igen György neked sem marad gyári)
    Mikor láthatunk ilyen irásokat, mellékelt fotókkal a megfelelő topikban?

  27. Az alábbiaknak tetszik simigeri hozzászólása:


  28. #20

    Alap

    Idézet simigeri: Hozzászólás megtekintése
    Mikor láthatunk ilyen irásokat, mellékelt fotókkal a megfelelő topikban?
    Tegnap kezdtem rendelni az alkatrészeket,pár hét mire minden megérkezik.

1. oldal, összesen: 2 12 UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva