1-20, összesen: 54

Hibrid nézet

  1. #1
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap Gyorsulás

    Régebben nagy divat volt mindenféle eszközökkel gyorsulást mérni! Csinálja még valaki? Vannak kiindulási adatok, hogy x tömegű Evo-nak y lóerővel mennyit kellene gyorsulnia 0-100-ra és/vagy 1/4 mérföldre?

    Neten körülnéztem, van mindenféle adat, de magunk között is lehetne egy mérést csinálni, ha kitavaszodik!

    Pl. egy 1230 kg-os Evo milyen erős lehet, ha 3,5-öt gyorsul? (Nem az enyém, sajna az nehezebb!!!)

  2. #2
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hsz-ok
    202

    Alap

    műszerem az van, mérni akarok magamnak is ha kész lesz a gép, szóval ha van kedv szívesen jövök

  3. #3
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Kiru, szívesen látunk! Biztos lesz jelentkező, én rögtön beneveznék, addigra lesz IX-es turbóm, remélem.

    Addig is pár SZÁMOLT adat:


  4. #4
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hsz-ok
    202

    Alap

    szervezést rád bízom, majd ha már látszik a tavasz akkor mehet is

  5. #5
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Kiru, szívesen látunk! Biztos lesz jelentkező, én rögtön beneveznék, addigra lesz IX-es turbóm, remélem.

    Addig is pár SZÁMOLT adat:


    Ha ez a táblázat valós, akkor gyorsabb a kocsim 1/4m-ön, mint egy széria EVO VI GSR???!!!!:-)

  6. #6
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Sztem könnyen megeshet
    Mik az adatok?

  7. #7
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Sztem könnyen megeshet
    Mik az adatok?
    súly 1220 kg
    60 láb 1,953s
    1/8 mérföld 8,839s
    1/4 mérföld 13,554s 171,33 km/h
    2007-09-08 dragracing

    A mérés vizes aszfalton volt, induláskor kicsit keresztben indult el a kocsi:-), a váltásokban is marad 0,1-0,2s, szerintem tudna a kocsi 13,2-13,3s eredményt, de igazából nem erőltetem a váltó miatt.

    Ezek alapján valaki meg tudja saccolni hány LE lehet a kocsi??
    Utoljára szerkesztette: MES-Racing; 2008. 01. 06. 09:51-kor

  8. #8
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    557

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Régebben nagy divat volt mindenféle eszközökkel gyorsulást mérni! Csinálja még valaki? Vannak kiindulási adatok, hogy x tömegű Evo-nak y lóerővel mennyit kellene gyorsulnia 0-100-ra és/vagy 1/4 mérföldre?

    Neten körülnéztem, van mindenféle adat, de magunk között is lehetne egy mérést csinálni, ha kitavaszodik!

    Pl. egy 1230 kg-os Evo milyen erős lehet, ha 3,5-öt gyorsul? (Nem az enyém, sajna az nehezebb!!!)
    Ugyanmár más is felajánlotta, de nekem is van GPS alapú gyorsulásmérőm, ha úgy adódik, hogy szükség volna rá, szívesen felajánlom. Ilyen a kütyű:

    http://www.driftbox.co.uk/

    Nem a csúcsprofi cucc, de annak horror az ára és csak elhanyagolható mértékben pontosabb. Marha egyszerű használni, nagyjából annyi a "beszerelés", mint egy PNA esetén. Van külső GPS antenna is hozzá így felhős, árnyékolt környezetben is működik. Akit érdekel, pü.-ben megtalál.

    TéZé

  9. #9

    Beszélő Lancer Evo 1/4 mérföldes időeredmények

    http://www.dragtimes.com/Mitsubishi-...ag-Racing.html

    Na ezek a fiúk picit kihegyezték a technikát.Strokerrel vagy anélkül de mennek szépen és keréken leadnak némelyek 800-1000 lovacskát

  10. #10
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    na akkor én is hagy adjak egy matek példát a számbácsiknak:

    az evom 385 LE-s, és 3.8 alatt megy százra. A kérdés: hány kilógramm a kocsim?

    a forgalmiban 1280 van, de miki 1355-öt adott meg, ehhez képest már egy rakás cuccot ki szedettem a verdából és üvegszál a gépháztető és a sárvédő is- szóval teljes a káosz.

    HELP PLEASE!

    ps: az is érdekelne, hogy mennyivel menne jobban ha RS-t csinálnék belőle azaz kivágnám a légkondit, meg az ablakemelőket... ??

  11. #11
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    na akkor én is hagy adjak egy matek példát a számbácsiknak:

    az evom 385 LE-s, és 3.8 alatt megy százra. A kérdés: hány kilógramm a kocsim?

    a forgalmiban 1280 van, de miki 1355-öt adott meg, ehhez képest már egy rakás cuccot ki szedettem a verdából és üvegszál a gépháztető és a sárvédő is- szóval teljes a káosz.

    HELP PLEASE!

    ps: az is érdekelne, hogy mennyivel menne jobban ha RS-t csinálnék belőle azaz kivágnám a légkondit, meg az ablakemelőket... ??
    Az Evo VI RS 1260, az RS-II (tiéd) 1280 kg gyári adat szerint.

    A kalkulátorral 385 LE-re és 3,8-as gyorsulásra kb. 1400 kg jön ki.

    De amúgy honnan tudod, hogy 385 LE?

    Továbbá, megmérni nem egy nagy feladat, és az az adat tuti pontos lesz

  12. #12
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    két helyről is tudom, 1: a putyi programming közben a laptopjából ennyit mondott üzemanyag adatok alapján, majd később egy csávó GPS-el is pont ennyit mért, bár ott az 1280 kilós adatot vettük alapul. érdekesség még, hogy alacsony nyomáson pont 290 lovas- 1 bárral.

    egyébként akkor az 1400 kiló amit mondasz tökre stimmel, mivel én magam 105 kiló vagyok és benya is van a gépben ugye bár.

    Amúgy mennyivel menne jobban ha a "felesleges" súlytól megszabadulnék? Egyáltalán van értelme?? ki lehet szedni mondjuk egy száz kilót?
    Utoljára szerkesztette: hunevo6; 2008. 01. 22. 20:29-kor

  13. #13
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Persze, szállj ki belőle

    Ott lehet a bibi, hogy nem mindegy hogy saját tömegről van szó, vagy egy, esetleg két személlyel? És két fakírral, vagy két szumóssal?

    Ez az ami biztos, a gyári adatok (továbbra is fenntartom, hogy méresd le!!!)


Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva