1. oldal, összesen: 2 12 UtolsóUtolsó
1-20, összesen: 37

  1. #1
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap Difi

    Gondoltam megosztom veletek ezeket a nagyon jo videokat. Igaz legtobben itt tisztaban vagyunk mukodesukkel sokan magunk is szereljuk oket.
    Mindenestre lehet beloluk tanulni:


  2. 3 tagnak tetszik kicsievo hozzászólása:


  3. #2
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap


  4. #3
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap


  5. #4
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap


  6. #5
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Es egy kicsit bonyolultabb amit nagyon nem szeretnem ha a kocsimban lenne es meg tonkre is menne...

  7. #6

    Alap

    Inkább itt folytassuk a difi témát, Balról jobbra, evo 4-5-6 lamellás, wavetrac (torsen rendszerű tuti, látni kívülről a kis kerekeket, ha lesz időm széthúzom), ralliart 7-8-9, lamellás (ez spéci edzett házas, kevés ideig lehetett kapni), 7-8-9, lamellás (kiálló csavaros), 7-8-9 imbuszcsavaros (ez a jobbik), 7-8-9 carbonetic lamellás (ez az elérhető legjobb jelenleg szerintem), 4-5-6 cusco (tökházastól, spéci viscoval, ettől jobb nem nagyon van 4-5-6-hoz.





    7-8-9 carbonetic, minden felület gyönyörű, minden illesztés tökéletes, öröm vele dolgozni, belül 2 féle rámpa közül lehet választani, elpusztíthatatlan.





    4-5-6 Cusco, szinte már legó, a tökház több darabból, kapható 3 féle viscoval, belül szintén két féle rámpa, és ez rugós előfeszítésű, szinte végtelen a beállítási lehetőség. Felületek, illesztés szintén full. Nagyon jól mozog vele az autó, én ezt szeretem a legjobban a hatosba.













    7-8-9 tökház fedél, bal széria, jobb ralliart. Ez a sarkalatosabb pont, a tökház majdnem jó a széria, csak egy plussz betét kell bele.





    4-5-6 visco, bal oldali széria, jobb ralliart. Erősebb mint a széria, és nagyobb sper elfér benne, a tökház felől nagyobb a hely benne.





    Rámpás házak, balról, 4-5-6(itt csak egy féle volt, sajnos gyenge is, látszik milyen vékony a rámpa élénél, ha nem szűkítős kocsiban volt nem sokáig élt), 7-8-9(kétféle rámpával), a két jobb oldali 7-8-9 (csak egyfajta rámpával, de kétféle napkerék befogatással, a jobb oldali szerintem az erősebb)





    Létezett két utas rámpas ház is, ez motorféken is zár. Bal oldali két utas, jobb oldali egy utas.



    Napkerékből is van pár fajta, a bal oldali már 6 körömmel kapaszkodik a lamellába, ez a legjobb.



    Lamellákból is van több fajta, átmérőben, vastagságban, körmök számában, körmök alakjában,stb. Középen a feszítő laprúgó, ebből is van több fajta, alakra, vastagságra.







    Szinte lehetetlen mindent polcon tartani, csak abból van amit tudom hogy fogyósabb. Rengeteg féle variációt lehet belőlük összehozni, sokat kisérleteztem ezzel is régebben, ez a tesztvideo is akkor készült :



    Én is azt hittem elő kell feszíteni az egekbe, az a tuti, nagyon nem így van. . . , ezér írtam kicsievonak is régebben hogy felesleges megfeszíteni, azzal csak bohóckodni lehet, gyorsan menni nem. Két sokatmondó adat hogy a 620 lóerős, 900 Nm-es rallyross kocsin angliában feszítettem meg a legjobban, és az is 70 Nm volt, az R5-ös Hyundai-n murvára sem húzom 48 Nm-től jobban fel.

  8. 9 tagnak tetszik B.Janika hozzászólása:


  9. #7
    Rezidens GWRH avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 08.
    Hely
    Budapest, XVIII kerület
    Hsz-ok
    10.514

    Alap

    Amikor ilyeneket látok / olvasok itt a fórumon, akkor úgy ülök, és figyelek a monitorra, mint kisgyerek a szombat reggeli mese maratonra...

  10. 7 tagnak tetszik GWRH hozzászólása:


  11. #8
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Le a kalappal. Tenyleg.
    Egyetertek amugy nekem a 70nm kornyeke a 1.5 utas kazzal hatul lassabb az auto mint aycvel. Palyan meg meg annyira. Sokkal jobban resen kell lennem. Es sokkal harciasabb es kuzdosebb is. A gyari 1 utas difim az sokkal kezelhetobb kanyarba is kiszamithatobb.
    Igazi ritkasagok vannak nalad. Aki ugy benne van mint te szinte mindenhez hozzafer ami a piacon van.

    Es a wavetracrol itt egy video.


    Ezert irtam, hogy reszben torsen, es van benne egy jo nagy "surlodo felulet". Egy jol kitalalt hybrid. Allitolag ezzel eleg gyors evok koroznek a palyakon. Gyorsabbak mint a sperrel ellatottak.
    Bar ha egy utas a sper jol van beallitva akkor azzal is gyors tud lenni.

  12. #9
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Engem ilyenkor mindig az érdekel nekem mikor lesz ilyen?

    Na de még sok a dolog addig. A hétvégén úgy néz ki lesz idő levenni a hátsó difit.
    Azzal kezdek, mert nem tetszik a hangja.
    Az előző gazdája szerint mert jól megvan feszítve, de azért inkább belenézünk....

    Aztán ha kellőképp elvetemedek (ami nagyon valószínű) akkor belenézünk az elejébe is.

    Idézet GWRH: Hozzászólás megtekintése
    Amikor ilyeneket látok / olvasok itt a fórumon, akkor úgy ülök, és figyelek a monitorra, mint kisgyerek a szombat reggeli mese maratonra...

  13. #10
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Hali! Egy külsős srác EVO4 én olajat cseréltek (ayc+diff) mindenhova jó és jó mennyiség került. Ennek ellenére a difi tetején huzamosabb használat után ki tolja az olajat. Valakinek ötlet, hogy mitől?

    Köszi előre is! (Németbe van a kocsi.)

  14. #11
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Sziasztok!

    Egy dilemma kellős közepén vagyok ha van valakinek tapasztalata legyen olyan jó és segítsen.

    Az már nem kérdés hogy szét kell húzni az osztóművet, mert a hátsó difi felújítása után nem szűnt meg a hang aminek nem kellene lennie.
    Ha már széthúzzuk és felújítjuk akkor illik beletenni egy LSD-t. (nem arra a vidám bélyeggyűjteményre gondoltam)

    Na itt már széthúz a mezőny és a lehetőségek tárháza szóval ide kellene minél több vélemény hogy jól megkeveredjek...

    Aktív (ACD) transzferről beszélünk csak hogy a kiindulási alap meglegyen.

    Opció 1 : Ralliart lamellás sperr - nem olcsó de legalább drága
    Opció 2 : Slezák féle Torsen sperr - jóval kedvezőbb árfekvés de nem sokat tudok róla

    Az alap kérdés hogy a lamellás és a torsen között van-e érdemi különbség érzésre, fenntarthatóságra, élettartamra, stb vagy bármi?
    Illetve találkozott-e már valaki a fent említett Úr munkájával testközelből.

    Minden vélemény érdekel úgyhogy ne kíméljetek...

    THX!

  15. #12
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Egy dilemma kellős közepén vagyok ha van valakinek tapasztalata legyen olyan jó és segítsen.

    Az már nem kérdés hogy szét kell húzni az osztóművet, mert a hátsó difi felújítása után nem szűnt meg a hang aminek nem kellene lennie.
    Ha már széthúzzuk és felújítjuk akkor illik beletenni egy LSD-t. (nem arra a vidám bélyeggyűjteményre gondoltam)

    Na itt már széthúz a mezőny és a lehetőségek tárháza szóval ide kellene minél több vélemény hogy jól megkeveredjek...

    Aktív (ACD) transzferről beszélünk csak hogy a kiindulási alap meglegyen.

    Opció 1 : Ralliart lamellás sperr - nem olcsó de legalább drága
    Opció 2 : Slezák féle Torsen sperr - jóval kedvezőbb árfekvés de nem sokat tudok róla

    Az alap kérdés hogy a lamellás és a torsen között van-e érdemi különbség érzésre, fenntarthatóságra, élettartamra, stb vagy bármi?
    Illetve találkozott-e már valaki a fent említett Úr munkájával testközelből.

    Minden vélemény érdekel úgyhogy ne kíméljetek...

    THX!
    Kettes opciót nem ismerem testközelből.
    A ralliart az egyutas rampaval kapható csak(nagyon ritkán felbukkan két utas is). Nekem külön tetszik mivel fekuton nem zár össze. Mivel lamellas ezért illik időnként szétvenni lamella vastagsagot nezni. Ja es még valami. Mivel lamellas ezért nem szereti a szinkronos váltóolajat. Csak a gl5 ost ami meg a dogboxot szereti és a szinkront nem. Torsen igenytelenebb.
    De egy biztos. Anélkül merem kijelenteni hogy a lamellas sokkal jobb hogy próbáltam volna a 2. Opciót.
    Utoljára szerkesztette: kicsievo; 2018. 12. 13. 19:02-kor

  16. #13
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Az osztóműben lévő olaj keveredik a váltóolajjal?

    Elvileg külön betöltő és leeresztő csavarja van...



    Idézet kicsievo: Hozzászólás megtekintése
    Kettes opciót nem ismerem testközelből.
    A ralliart az egyutas rampaval kapható csak(nagyon ritkán felbukkan két utas is). Nekem külön tetszik mivel fekuton nem zár össze. Mivel lamellas ezért illik időnként szétvenni lamella vastagsagot nezni. Ja es még valami. Mivel lamellas ezért nem szereti a szinkronos váltóolajat. Csak a gl5 ost ami meg a dogboxot szereti és a szinkront nem. Torsen igenytelenebb.
    De egy biztos. Anélkül merem kijelenteni hogy a lamellas sokkal jobb hogy próbáltam volna a 2. Opciót.

  17. #14
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2014. 04.
    Hsz-ok
    229

    Alap

    Nekem az első difit kellett felújítani pedig hátulról jött a hang. Az enyémben elöl torsen van, annak törtek le a fogai. HÁÁÁT?! Sok sikert

  18. #15
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Az osztóműben lévő olaj keveredik a váltóolajjal?

    Elvileg külön betöltő és leeresztő csavarja van...
    A sperr lamellas részét a váltó olaj látja el. Ide kell az elobb említett de általam is rosszul irt olaj. GL5 LS (ha dogbox van). A transzfert a gyári specifikációju olajjal kell tölteni.

  19. #16

    Alap

    Nem keveredik a váltóolaj az osztóművel, az osztóműbe töltendő olaj csak a tányér-kúpkereket keni, a difi rész hermetikusan le van zárva az osztóművön belül a "tökház" által, a difit a váltóolaj keni. Természetesen létezik olyan olaj ami jó a szinkronos váltóhoz, és az LSD-hez is, több féle is van. Én biztosan lamellást tennék, ha egyszer kipróbálsz egy ilyet nem akarsz többé mással menni. A Slezák félét már csak ezért sem tenném be hiszen a gyári is toorsen elöl, nem gondolnám hogy egy itthoni kisipari jobb lehet attól. Még úgysem hogy a Slezák féle előfeszíthető, a gyárit én is meg tudom neked picit módosítani, és sokkal jobb lesz mint szériában , és persze nem kerül annyiba mint egy rendes LSD, bár mint mondtam soha nem lesz olyan. Kérdezd meg Papírtigris Zsoltit mit érzett mikor megkapta az LSD-t előre.

  20. #17
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Ne kezdem elveszteni a fonalat, de gondoltam hogy ez lesz.
    Azt hittem elől nyitott difi van alapból, vagy nyitott torsen?

    Na mindegy is, amúgy is az LSD felé húztam, és a Ralliart az egyébként is Ralliart... csak szeretem ha megerősítenek a hülyeségeimben.
    Az olajról pedig még beszélünk úgy is.

    Köszi a véleményeket.


    Idézet B.Janika: Hozzászólás megtekintése
    Nem keveredik a váltóolaj az osztóművel, az osztóműbe töltendő olaj csak a tányér-kúpkereket keni, a difi rész hermetikusan le van zárva az osztóművön belül a "tökház" által, a difit a váltóolaj keni. Természetesen létezik olyan olaj ami jó a szinkronos váltóhoz, és az LSD-hez is, több féle is van. Én biztosan lamellást tennék, ha egyszer kipróbálsz egy ilyet nem akarsz többé mással menni. A Slezák félét már csak ezért sem tenném be hiszen a gyári is toorsen elöl, nem gondolnám hogy egy itthoni kisipari jobb lehet attól. Még úgysem hogy a Slezák féle előfeszíthető, a gyárit én is meg tudom neked picit módosítani, és sokkal jobb lesz mint szériában , és persze nem kerül annyiba mint egy rendes LSD, bár mint mondtam soha nem lesz olyan. Kérdezd meg Papírtigris Zsoltit mit érzett mikor megkapta az LSD-t előre.

  21. #18

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Ne kezdem elveszteni a fonalat, de gondoltam hogy ez lesz.
    Azt hittem elől nyitott difi van alapból, vagy nyitott torsen?

    Na mindegy is, amúgy is az LSD felé húztam, és a Ralliart az egyébként is Ralliart... csak szeretem ha megerősítenek a hülyeségeimben.
    Az olajról pedig még beszélünk úgy is.

    Köszi a véleményeket.
    A 7-8-9-ben már nincs sima nyitott difi elöl, csak az amerikai nyolcasban, ami viscos. Az utolsók már oda is ACD-val mentek, azok már torsen-esek.

  22. #19
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Ahha, akkor mivel az enyém is amerikai 8-as ACD-s így elvileg az első differenciálmű torsenes.
    Ez nem arra vonatkozik ugye ami az első és a hátsó tengely közt osztogatja a nyomatékot, hanem az első tengelyen a jobb és bal oldal között... ugye?

    Igaz amennyire lakatolták már ezt az autót jobbra - balra bármi lehet benne...

    Ami biztos hogy LSD nincs...
    Amit viszont nem értek hogy egy elvileg torsenes difi hogyan viselkedhet nyitottként???



    Idézet B.Janika: Hozzászólás megtekintése
    A 7-8-9-ben már nincs sima nyitott difi elöl, csak az amerikai nyolcasban, ami viscos. Az utolsók már oda is ACD-val mentek, azok már torsen-esek.

  23. #20

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Ahha, akkor mivel az enyém is amerikai 8-as ACD-s így elvileg az első differenciálmű torsenes.
    Ez nem arra vonatkozik ugye ami az első és a hátsó tengely közt osztogatja a nyomatékot, hanem az első tengelyen a jobb és bal oldal között... ugye?

    Igaz amennyire lakatolták már ezt az autót jobbra - balra bármi lehet benne...

    Ami biztos hogy LSD nincs...
    Amit viszont nem értek hogy egy elvileg torsenes difi hogyan viselkedhet nyitottként???
    Na szóval, az első-hátsó tengely között semmi nem osztogatja a nyomatékot, csak a két tengely közötti előfeszítést változtatja, illetve oldja szét teljesen ha meghúzod a kézit. Ez a difi van hajtáslánc ügyileg középen, egyébként a váltóban. Egy klasszikus nyitott difi, csak nem 2 hanem 4 "rózsakerékkel", elvileg a KAAZ gyárt oda valami módosítottat, autocrossra esetleg kipróbálnám, egyébként felejtős. A váltóban lévő középső difi hajt ki két csőtengellyel az osztómű felé, a kisebbik csatlakozik az első tengelyen lévő difihez, az hajtja az elejét, ez van a tökház belsejében, a nagyobbik csatlakozik a tökházhoz, amin van a tányérkerék, ez hajtja a kúpkereket, ami a kardánt, tehát ez egy sima szöghajtásként funkcionál. De hogy ne legyen ennyire egyszerű , az osztómű jobb oldalában a két tengely össze van kapcsolva az ACD-vel, vagy a viscoval. Ez szintén bordásan van megoldva, az első difi és a tökház túloldala is bordás. Tömören ennyi, zseniális megoldás.
    Nagyon halkan, kisbetűvel írva jelezném hogy pontosan ezt a megoldást használja a Lanci Delta Integrale 1986 !! óta, természetesen itt még csak viscoval, ami nagyobb mint az evoé . A Galant VR4 és az evo 1-2-3 ehhez a megoldáshoz képest egy szemétdomb, az evo 4 pedig ugye csak 96-tól jött. . . . .
    Utoljára szerkesztette: B.Janika; 2018. 12. 15. 16:36-kor

  24. 3 tagnak tetszik B.Janika hozzászólása:


1. oldal, összesen: 2 12 UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 3 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 3 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva