1-20, összesen: 36

Hibrid nézet

  1. #1
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.066

    Alap

    A csonkállvány azon része ami a gátló aljához csatlakozik vastagabb a 7-8-9-ben mint a 4-5-6-ban. Ergo ki kell tölteni a hézagot, legfőképp egy vagyis inkább 2 db lemezzel. Az a furatpozícionáló ami a lenti linken van az már csak hab a tortán. Végeredményben egy lézerrel kivágott megfelelő vastagságú lemez elég. Hogy mi a méret az fejből nem megy, de ha gondolod lemérem neked a polcon lévő 9-es kayaba méretét, a csonkállvány meg nálad van.
    A kettő különbsége osztva kettővel az eredmény.

    Ami a rugót illeti ott szerintem nem kell variálni, de ha a két rugóstagot egymás mellé teszed látni fogod ha van érdemi különbség.



    Idézet Coppermine: Hozzászólás megtekintése
    ebben a cipőben járnék én is. sikerült egy kevés km-es Bilsteint vennem egy IX-esből kint (jelenleg kint ismerősnél van még kint külföldön, épp revíziózzák), ez menne be a négyesbe. Ha bemegyek mondjuk Gépésztuningékhoz, akkor tudnak ehhez legyártani közdarabot úgy kb rögtön ? vagy valamilyen méretezést vinnem kéne nekik ? gondolom gyártottak már ilyet nem egyet

    másik alternatíva lehet még esetleg ez, amit így hirtelen találtam

    https://www.rosssport.com/Brands/INT...INTRAXEVO6SHIM

    komplett szettet mondjuk 35k-ért kicsit mondjuk sokallom

    https://www.gb-ent.com/products/mits...6-per-set-of-4



    kérdés még, hogy a gáltók miatt a rugót is cserélni kellene é vagy esetleg az 4-9 közt ugyanaz ?

  2. Az alábbiaknak tetszik SomaG hozzászólása:


  3. #2
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.129

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    A csonkállvány azon része ami a gátló aljához csatlakozik vastagabb a 7-8-9-ben mint a 4-5-6-ban. Ergo ki kell tölteni a hézagot, legfőképp egy vagyis inkább 2 db lemezzel. Az a furatpozícionáló ami a lenti linken van az már csak hab a tortán. Végeredményben egy lézerrel kivágott megfelelő vastagságú lemez elég. Hogy mi a méret az fejből nem megy, de ha gondolod lemérem neked a polcon lévő 9-es kayaba méretét, a csonkállvány meg nálad van.
    A kettő különbsége osztva kettővel az eredmény.

    Ami a rugót illeti ott szerintem nem kell variálni, de ha a két rugóstagot egymás mellé teszed látni fogod ha van érdemi különbség.
    A bilstein rugója keményebb mint a kayaba. Ez egész gátló 3 lépéssel a kayaba előtt jár

  4. #3
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet kicsievo: Hozzászólás megtekintése
    A bilstein rugója keményebb mint a kayaba. Ez egész gátló 3 lépéssel a kayaba előtt jár
    akkor ha jól értem érdemes beledobni 8/9-ből a rugót (is).
    írtam GépészTuningéknak, hogy tudnak-e közdarabot gyártani a gátlóhoz, hátha járt már náluk ember ugyanezzel a kérdéskörrel
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  5. #4
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.066

    Alap

    Na ebben megoszlanak a vélemények, de a kayabát csak azért kevertem bele a buliba mert az van otthon a polcon, és a csonkállvány méret miatt nagyjából mindegy.
    Az viszont nem derül ki Coppermine bejegyzéséből hogy komplett Bilstein gátlót vett rugóval vagy csak lengéscsillapítót?



    Idézet kicsievo: Hozzászólás megtekintése
    A bilstein rugója keményebb mint a kayaba. Ez egész gátló 3 lépéssel a kayaba előtt jár

  6. #5
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Na ebben megoszlanak a vélemények, de a kayabát csak azért kevertem bele a buliba mert az van otthon a polcon, és a csonkállvány méret miatt nagyjából mindegy.
    Az viszont nem derül ki Coppermine bejegyzéséből hogy komplett Bilstein gátlót vett rugóval vagy csak lengéscsillapítót?
    csak gátlók vannak, komplett szett (most festik hupililára épp őket ) ezért kérdéses még a rugó ... áttegyem é a gyári 4es rugókat hozzá, vagy szerezzek Bilsteinhez valókat. Ültetni nem szeretném semmiképp, lowering springs nem játszik.
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  7. #6
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.129

    Alap

    Idézet Coppermine: Hozzászólás megtekintése
    csak gátlók vannak, komplett szett (most festik hupililára épp őket ) ezért kérdéses még a rugó ... áttegyem é a gyári 4es rugókat hozzá, vagy szerezzek Bilsteinhez valókat. Ültetni nem szeretném semmiképp, lowering springs nem játszik.
    A gyari bilstein az a 8/9-es súlyához lett igazítva mint csillapitas mint rugokemenyseg tekintetében. De a szelepelest mindenképp a hozzá tervezett rugóhoz igazították. Én a helyedben bilsteinhez való rúgókat szereznék. Keményebb lesz de sokkal jobb lessz az úton. Megnézzem neked h van e rugom hozzá?

  8. #7
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet kicsievo: Hozzászólás megtekintése
    A gyari bilstein az a 8/9-es súlyához lett igazítva mint csillapitas mint rugokemenyseg tekintetében. De a szelepelest mindenképp a hozzá tervezett rugóhoz igazították. Én a helyedben bilsteinhez való rúgókat szereznék. Keményebb lesz de sokkal jobb lessz az úton. Megnézzem neked h van e rugom hozzá?
    megköszönöm
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  9. Az alábbiaknak tetszik Coppermine hozzászólása:


  10. #8
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.066

    Alap

    Akkor már szerintem is tegyél hozzá való rugót.

    Idézet Coppermine: Hozzászólás megtekintése
    megköszönöm

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hasonló témák

  1. EVO X gátlószett eladó (használt)
    By biggy in forum Eladó - privát hirdetések
    Hsz-ok: 0
    Utolsó hozzászólás: 2013. 12. 06., 08:56

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva