2. oldal, összesen: 2 ElsőElső 12
21-36, összesen: 36

  1. #21
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    A csonkállvány azon része ami a gátló aljához csatlakozik vastagabb a 7-8-9-ben mint a 4-5-6-ban. Ergo ki kell tölteni a hézagot, legfőképp egy vagyis inkább 2 db lemezzel. Az a furatpozícionáló ami a lenti linken van az már csak hab a tortán. Végeredményben egy lézerrel kivágott megfelelő vastagságú lemez elég. Hogy mi a méret az fejből nem megy, de ha gondolod lemérem neked a polcon lévő 9-es kayaba méretét, a csonkállvány meg nálad van.
    A kettő különbsége osztva kettővel az eredmény.

    Ami a rugót illeti ott szerintem nem kell variálni, de ha a két rugóstagot egymás mellé teszed látni fogod ha van érdemi különbség.
    A bilstein rugója keményebb mint a kayaba. Ez egész gátló 3 lépéssel a kayaba előtt jár

  2. #22
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet kicsievo: Hozzászólás megtekintése
    A bilstein rugója keményebb mint a kayaba. Ez egész gátló 3 lépéssel a kayaba előtt jár
    akkor ha jól értem érdemes beledobni 8/9-ből a rugót (is).
    írtam GépészTuningéknak, hogy tudnak-e közdarabot gyártani a gátlóhoz, hátha járt már náluk ember ugyanezzel a kérdéskörrel
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  3. #23
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Na ebben megoszlanak a vélemények, de a kayabát csak azért kevertem bele a buliba mert az van otthon a polcon, és a csonkállvány méret miatt nagyjából mindegy.
    Az viszont nem derül ki Coppermine bejegyzéséből hogy komplett Bilstein gátlót vett rugóval vagy csak lengéscsillapítót?



    Idézet kicsievo: Hozzászólás megtekintése
    A bilstein rugója keményebb mint a kayaba. Ez egész gátló 3 lépéssel a kayaba előtt jár

  4. #24
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Na ebben megoszlanak a vélemények, de a kayabát csak azért kevertem bele a buliba mert az van otthon a polcon, és a csonkállvány méret miatt nagyjából mindegy.
    Az viszont nem derül ki Coppermine bejegyzéséből hogy komplett Bilstein gátlót vett rugóval vagy csak lengéscsillapítót?
    csak gátlók vannak, komplett szett (most festik hupililára épp őket ) ezért kérdéses még a rugó ... áttegyem é a gyári 4es rugókat hozzá, vagy szerezzek Bilsteinhez valókat. Ültetni nem szeretném semmiképp, lowering springs nem játszik.
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  5. #25
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet Coppermine: Hozzászólás megtekintése
    csak gátlók vannak, komplett szett (most festik hupililára épp őket ) ezért kérdéses még a rugó ... áttegyem é a gyári 4es rugókat hozzá, vagy szerezzek Bilsteinhez valókat. Ültetni nem szeretném semmiképp, lowering springs nem játszik.
    A gyari bilstein az a 8/9-es súlyához lett igazítva mint csillapitas mint rugokemenyseg tekintetében. De a szelepelest mindenképp a hozzá tervezett rugóhoz igazították. Én a helyedben bilsteinhez való rúgókat szereznék. Keményebb lesz de sokkal jobb lessz az úton. Megnézzem neked h van e rugom hozzá?

  6. #26
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet kicsievo: Hozzászólás megtekintése
    A gyari bilstein az a 8/9-es súlyához lett igazítva mint csillapitas mint rugokemenyseg tekintetében. De a szelepelest mindenképp a hozzá tervezett rugóhoz igazították. Én a helyedben bilsteinhez való rúgókat szereznék. Keményebb lesz de sokkal jobb lessz az úton. Megnézzem neked h van e rugom hozzá?
    megköszönöm
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  7. Az alábbiaknak tetszik Coppermine hozzászólása:


  8. #27
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Akkor már szerintem is tegyél hozzá való rugót.

    Idézet Coppermine: Hozzászólás megtekintése
    megköszönöm

  9. #28
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    arról tud vki infót, hogy Evo8/9 Bilstein hátsó toronycsapágy az ugyanaz, mint a KYB ?

    kerestem katalógusban, de 8/9-hez nem dobja fel külön, mindegyikre MN100048

    https://mitsubishi.epc-data.com/lanc...p/87904,87905/

    bár évjáratonként mutatja a különböző shock absorbereket

    https://mitsubishi.epc-data.com/lanc...9,87840,87842/

    mindegyikhez ugyanaz a toronycsapágy.

    apropója a dolognak, hogy kéne vennem kettőt a bilsteinekhez hátra, úgy hozta a honosítás rögös útja, hogy gátlókat kell cserélnem, mert a cúnya enkáhás bácsiknak nem tetszik a kojlóver.
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  10. #29
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Szerintem a hátsó torony az gátlótól függetlenül ugyanaz a 8/9-ben.
    A gátlóban viszont van különbség ahogy írtad is évjárattól függően. Bilstein hívők majd most jól megköveznek, de állítólag az utolsó generációs KYB már több körülmény között jobb is mint a Bilstein. - nem azért mert nekem is olyan van, de tényleg faszányos.

    Viszont ha van hátsó gátlód + rugód torony nélkül akkor vedd le a kojlóver tetejéről a tornyot azt jónagyot. Egy műszaki erejéig kompatibilis lesz, de azt sem tartom kizártnak hogy a kojlóver tetején gyári, vagy nagyon közeli torony van.




    Idézet Coppermine: Hozzászólás megtekintése
    arról tud vki infót, hogy Evo8/9 Bilstein hátsó toronycsapágy az ugyanaz, mint a KYB ?

    kerestem katalógusban, de 8/9-hez nem dobja fel külön, mindegyikre MN100048

    https://mitsubishi.epc-data.com/lanc...p/87904,87905/

    bár évjáratonként mutatja a különböző shock absorbereket

    https://mitsubishi.epc-data.com/lanc...9,87840,87842/

    mindegyikhez ugyanaz a toronycsapágy.

    apropója a dolognak, hogy kéne vennem kettőt a bilsteinekhez hátra, úgy hozta a honosítás rögös útja, hogy gátlókat kell cserélnem, mert a cúnya enkáhás bácsiknak nem tetszik a kojlóver.

  11. Az alábbiaknak tetszik SomaG hozzászólása:


  12. #30
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Szerintem a hátsó torony az gátlótól függetlenül ugyanaz a 8/9-ben.
    A gátlóban viszont van különbség ahogy írtad is évjárattól függően. Bilstein hívők majd most jól megköveznek, de állítólag az utolsó generációs KYB már több körülmény között jobb is mint a Bilstein. - nem azért mert nekem is olyan van, de tényleg faszányos.

    Viszont ha van hátsó gátlód + rugód torony nélkül akkor vedd le a kojlóver tetejéről a tornyot azt jónagyot. Egy műszaki erejéig kompatibilis lesz, de azt sem tartom kizártnak hogy a kojlóver tetején gyári, vagy nagyon közeli torony van.
    köszi. megnézzük délután hogy össze tudjuk-e passzolni, sajna polcról sehol sincs toronycsapágy, de még evo szakiknál se nagyon (legalábbis itt Bp-n)
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  13. #31
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Ördögöd van:

    https://www.4turbo.pl/insulator-rear-shock-absorber-evo-5-6-7-8-9-10,3,25886,48863

    Van a Megazip.net - en is, de onnan az aktuálpolitikai helyzet miatt hónapok kellenek hogy megkapd.
    A lengyelek ezt 2 nap alatt a kezedbe juttatják.
    Nekem a végáttétel pár nap alatt itt volt.
    Vagy regisztrálj vagy írj a Tomasz-nak és már úton is a toronycsapágy.
    Nagyon korrekt társaság, csak ajánlani tudom.
    Az EVO szakikkal megtellett a tököm, úgyhogy inkább vásárolok bárhonnan a világból.





    Idézet Coppermine: Hozzászólás megtekintése
    köszi. megnézzük délután hogy össze tudjuk-e passzolni, sajna polcról sehol sincs toronycsapágy, de még evo szakiknál se nagyon (legalábbis itt Bp-n)

  14. #32
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Ördögöd van:

    https://www.4turbo.pl/insulator-rear-shock-absorber-evo-5-6-7-8-9-10,3,25886,48863

    Van a Megazip.net - en is, de onnan az aktuálpolitikai helyzet miatt hónapok kellenek hogy megkapd.
    A lengyelek ezt 2 nap alatt a kezedbe juttatják.
    Nekem a végáttétel pár nap alatt itt volt.
    Vagy regisztrálj vagy írj a Tomasz-nak és már úton is a toronycsapágy.
    Nagyon korrekt társaság, csak ajánlani tudom.
    Az EVO szakikkal megtellett a tököm, úgyhogy inkább vásárolok bárhonnan a világból.


    nincs sajna annyi időm, h rendeljek, péntekre készen kell lennie. holnap reggel kipuff csere, aztán a gátlók. remélem a coilover teteje passzolni fog a gyárihoz
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  15. #33
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Hát reméljük....
    Majd írj hogy mi lett a vége.

    Idézet Coppermine: Hozzászólás megtekintése
    nincs sajna annyi időm, h rendeljek, péntekre készen kell lennie. holnap reggel kipuff csere, aztán a gátlók. remélem a coilover teteje passzolni fog a gyárihoz

  16. #34
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Ha a Coilover benne volt kint a V5 el együtt akkor be is írják a forgalmiba... Nekem a Kipu is benne van.

  17. #35
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Ha a Coilover benne volt kint a V5 el együtt akkor be is írják a forgalmiba... Nekem a Kipu is benne van.
    namost ... kurvanagy változások vannak mióta a mozaikot lényegében törölték a föld színéről.

    hétfőn vittem az autót honosíttatni, nem pesti helyre - helyet nem írok, lényegtelen, mindenhol egységesen iszonyat megszigorítottak mindent.

    úgy mentem le, hogy előtte beszéltem az "ottaniakkal", megbeszéltük mi van az autóban, érvényes kinti műszaki, stb.

    lent azért jött a kőkemény magyar valóság. első körben azzal fogadtak, hogy itthon az angol meghosszabbított műszakit nem fogadják el. hiába mutattam nekik a gov.uk oldalon, hogy hatóságilag érvényes műszakija van az autónak, nem fogadták el, mert a MOT papíron, ami nálam volt - ami egyébként kurvára nem hivatalos, mert olyan bárki nyomtat otthon magának, nem számít hivatalos okiratnak - azon májusi dátum szerepelt. hiába mondtam neki, hogy az angol kormány 6 hónappal meghosszabbította a műszaki érvényességét (mint nálunk ugye), az itthon nem érvényes. na ott már láttam, hogy nem ugyanaz a történet, mint fél évvel ezelőtt.
    megvolt az eredetvizsga, bevittem a sorra az autót. kérték a futóműről meg a légszűrőről (hks gomba) a papírt, odaadtam nekik. de hogy ez nem magyar. mondom ember, ehhez nincs magyar, mindkettő japán. hát így nem lesz jó ...
    azért végigtolták az autót a soron, de persze kaptam egy buktát rá, de azért nyitva hagyták a vizsgát, nem zárták le, azzal a felkiáltással, hogy ha és amennyiben a futóművet légszűrőházat kipuffot kicserélem 3 napon belül és visszaviszem vizsgázni, akkor rendben lesz. oké.
    pénteken vittem vissza az autót, időt pénzt energiát nem kímélve kicseréltük a fent említett dolgokat.
    bevittem az autót, vizsgabiztos ránéz, ennyit kérdezett ... és az emisszió rendben lesz ?
    itt már borítékolható volt a dolog kimenetele. azért végigtolták a vizsgán az autót, majd kapott egy nem megfeleltet.
    persze az emissziós érték a határ felett volt, bár nagyon minimálisan, de felette ...
    emisszió mellett a kipufogót sem fogadták el, pedig ez elvileg egy gyári 8asról van. nincs rajta semmilyen jelzés, se szám. én úgy kaptam, hogy tuti gyári. oké.
    ezen azt kifogásolták, hogy nincs rajta E jel. és nincs rajta semmilyen szám. karcolok bele jó lesz ? erre nem mondtak semmit.

    tényleg eljutottunk oda, hogy ha nem gyári az autó, akár csak a katalizátor nincs rajta, nem gyári a kipufogó, akkor el lehet egy időre búcsúzni attól, hogy honosítja az ember.

    de még azért búcsúzásképp elmesélték, hogy rövid időn belül bevezetik, hogy 14 év feletti autókra évenkénti műszaki, és a műszakiztató állomásokat sokkal szigorúbban ellenőrzik. és ha a vizsgabiztost megfogják, aki átenged olyat, amit nem lehetne, akkor most már nem 3 hónapra vonják be az engedélyét, hanem 3 évre, plusz elég komoly pénzbüntetést is fog kapni.

    magyar valóság, itt tartunk.

    meawhile máshol ha feldobsz egy jobb futóművet, jobb kipurendszert, vagy bármi tuningot, nem leszel kikiáltva eretneknek, gyárinál jobb dolgok welcome.
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  18. #36
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Hát az elmúlt időszakban megjelent cikkek alapján sejthető hogy lesz itt változás, és sajnos nem jó irányba.
    Az hogy a nép változásért kiált az sajnos a törvényhozók általában nem jól értelmezik.

    Lásd: legális tuning - megfogják a lényeget és arany áron nem létező papírok alapján lehetséges, és mutogatják azt a 3 példányt aki végig járta a szopólétrát. Nem túl széria megoldás hogy finoman fogalmazzak.
    Másik: roncsok az utakon - megoldás évente műszaki. Vazze. Ismét megfogták a lényeget. Ezzel leszopatnak sok 1000 normális tulajt hogy kigyököljenek a rendszerből a 10 verebet. Attól még Jóska Pista elintézi okosba, bár egyre nehezebben, de ez a sok 1000 normális 14+ éves autó tulajdonoson nem segít.

    Szóval ez minden szinten szíves gyerekek.

    Itt a street legal tuningot örökre el kell felejteni, és már lassan sajnos magyarázkodnod kell pl. egy EVO esetében is hogy a kipufogó gyári, azt a kurva toronymerevítőt Japánba tették bele nem te faragtad, a Brembo fék szintén széria ennél a típusnál, és igen basszátok meg a gyári EVO kipufogó-n 100 mm átmérőjű kipufogóvég található... stb...

    Welcome to the Jungle!

    https://www.youtube.com/watch?v=o1tj2zJ2Wvg



    Idézet Coppermine: Hozzászólás megtekintése
    namost ... kurvanagy változások vannak mióta a mozaikot lényegében törölték a föld színéről.

    hétfőn vittem az autót honosíttatni, nem pesti helyre - helyet nem írok, lényegtelen, mindenhol egységesen iszonyat megszigorítottak mindent.

    úgy mentem le, hogy előtte beszéltem az "ottaniakkal", megbeszéltük mi van az autóban, érvényes kinti műszaki, stb.

    lent azért jött a kőkemény magyar valóság. első körben azzal fogadtak, hogy itthon az angol meghosszabbított műszakit nem fogadják el. hiába mutattam nekik a gov.uk oldalon, hogy hatóságilag érvényes műszakija van az autónak, nem fogadták el, mert a MOT papíron, ami nálam volt - ami egyébként kurvára nem hivatalos, mert olyan bárki nyomtat otthon magának, nem számít hivatalos okiratnak - azon májusi dátum szerepelt. hiába mondtam neki, hogy az angol kormány 6 hónappal meghosszabbította a műszaki érvényességét (mint nálunk ugye), az itthon nem érvényes. na ott már láttam, hogy nem ugyanaz a történet, mint fél évvel ezelőtt.
    megvolt az eredetvizsga, bevittem a sorra az autót. kérték a futóműről meg a légszűrőről (hks gomba) a papírt, odaadtam nekik. de hogy ez nem magyar. mondom ember, ehhez nincs magyar, mindkettő japán. hát így nem lesz jó ...
    azért végigtolták az autót a soron, de persze kaptam egy buktát rá, de azért nyitva hagyták a vizsgát, nem zárták le, azzal a felkiáltással, hogy ha és amennyiben a futóművet légszűrőházat kipuffot kicserélem 3 napon belül és visszaviszem vizsgázni, akkor rendben lesz. oké.
    pénteken vittem vissza az autót, időt pénzt energiát nem kímélve kicseréltük a fent említett dolgokat.
    bevittem az autót, vizsgabiztos ránéz, ennyit kérdezett ... és az emisszió rendben lesz ?
    itt már borítékolható volt a dolog kimenetele. azért végigtolták a vizsgán az autót, majd kapott egy nem megfeleltet.
    persze az emissziós érték a határ felett volt, bár nagyon minimálisan, de felette ...
    emisszió mellett a kipufogót sem fogadták el, pedig ez elvileg egy gyári 8asról van. nincs rajta semmilyen jelzés, se szám. én úgy kaptam, hogy tuti gyári. oké.
    ezen azt kifogásolták, hogy nincs rajta E jel. és nincs rajta semmilyen szám. karcolok bele jó lesz ? erre nem mondtak semmit.

    tényleg eljutottunk oda, hogy ha nem gyári az autó, akár csak a katalizátor nincs rajta, nem gyári a kipufogó, akkor el lehet egy időre búcsúzni attól, hogy honosítja az ember.

    de még azért búcsúzásképp elmesélték, hogy rövid időn belül bevezetik, hogy 14 év feletti autókra évenkénti műszaki, és a műszakiztató állomásokat sokkal szigorúbban ellenőrzik. és ha a vizsgabiztost megfogják, aki átenged olyat, amit nem lehetne, akkor most már nem 3 hónapra vonják be az engedélyét, hanem 3 évre, plusz elég komoly pénzbüntetést is fog kapni.

    magyar valóság, itt tartunk.

    meawhile máshol ha feldobsz egy jobb futóművet, jobb kipurendszert, vagy bármi tuningot, nem leszel kikiáltva eretneknek, gyárinál jobb dolgok welcome.

  19. Az alábbiaknak tetszik SomaG hozzászólása:


2. oldal, összesen: 2 ElsőElső 12

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 2 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 2 vendég)

Hasonló témák

  1. EVO X gátlószett eladó (használt)
    By biggy in forum Eladó - privát hirdetések
    Hsz-ok: 0
    Utolsó hozzászólás: 2013. 12. 06., 09:56

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva