1-16, összesen: 16

  1. #1
    3r3r
    Vendég

    Alap Outlander turbo fékrendszer upgrade

    sziasztok,
    van egy outlander turbo-m (utolsó mo-n üzembe helyezett darab), ami alapvetően ugye egy lancer evo8. szuper gép, nagyon szeretem, de sajnos vannak hiányosságai, ezeket szeretném idén orvosolni és ebben szeretném a tanácsotokat kérni. az egyik ilyen sarkalatos pontja az autónak a fékrendszer (a másik a váltó). mivel a 2 literes szívó benzines fékrendszerét kapta gyárilag, bátran és nyugodtam kimerem jelenteni közel 90e km után, hogy életveszélyes és szar ahogy van. még a szívón is, nem hogy a turbo-n.

    szeretnék egy valóban erős, masszív, minőségi fékrendszert rátenni a jelenlegi gyári helyett. az autó egyébként teljesen gyári, nincsen semmi elcsavarva rajta, gyári 17-es felniken gyári gumimérettel, nagy becsben tartott autó, nagyon szép állapotban.
    a mitsubishi tudásom elég minimális. amit talátlam info morzsákat (nem sok info van róla neten, még a pontos felni és fék paraméterek sem..), hogy az evo7-8-9 gyári brembo fékrendszere szinte azonos (ha nem is teljesen) és a 17-es felni alá esetleg beférne. természetesen egy használt, de jó állapotú evo9 érdekelne elsőnek, feltéve, hogy az első és hátsó tárcsafék és nyereg bolt-on, vagyis kompatibilis az outlanderrel, felcuppan a turbo kerékagyára és minden gond nélkül cserélhető rá.
    nem tudom, hogy az e és ha nem az, hogyan lehet megoldani és milyen módosítások szükségesek hozzá. továbbá új felni kell e hozzá, mert az outlander 17-es felnije hiába 17-es, nem fog bemenni alá és evo9 17-es felnire lesz e hozzá szükségem. azt tudom, hogy a turbo gyárilag 215-ös gumikon megy, az evo8-9 pedig 235-ös (?) gumin megy? ez alapján máris arra tippelek, hogy a turbo gyári 17-es felnije alá nem biztos hogy bemegy a komplett fék.

    aztán a másik kérdés a főfék munkahenger. megkockáztatom, hogy az outlander ebből is a gyengébbet, egyszerűbbet kapta, az evo-nak a brembo fékrendszerhez készített főfékhengere van. megítélésem szerint ez is kellene, hogy a fékrendszert rendesen ki lehessen hajtani és az egész rendszerben ne legyen gyenge láncszem, mert akkor semmit sem ér az egész.. jól gondolom?
    ha netán van outlander turbo tulaj itt aki csinált már ilyet, szívesen olvasnám a tapasztalatait, de szerelők és hozzáértők is hajrá, ne kíméljetek mert megoldást kell találnom a harmatgyenge fékrendszerre, ez így nem járja. nem szeretnék elszállni a hipertuning felé, ésszerű, tiszta és minőségi rendszert szeretnék alá. nem hajtom 24/7 az autót, de ha kell legyen a fék ott és működjön ahogy azt elvárom, vagyis álljak meg. talán az evo9 megteszi, ha a lancerre jó utcára gyárilag. súlyra szinte azonosak az autók.

    üdv,
    3r3r

  2. #2
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    Idézet 3r3r: Hozzászólás megtekintése
    sziasztok,
    van egy outlander turbo-m (utolsó mo-n üzembe helyezett darab), ami alapvetően ugye egy lancer evo8. szuper gép, nagyon szeretem, de sajnos vannak hiányosságai, ezeket szeretném idén orvosolni és ebben szeretném a tanácsotokat kérni. az egyik ilyen sarkalatos pontja az autónak a fékrendszer (a másik a váltó). mivel a 2 literes szívó benzines fékrendszerét kapta gyárilag, bátran és nyugodtam kimerem jelenteni közel 90e km után, hogy életveszélyes és szar ahogy van. még a szívón is, nem hogy a turbo-n.

    szeretnék egy valóban erős, masszív, minőségi fékrendszert rátenni a jelenlegi gyári helyett. az autó egyébként teljesen gyári, nincsen semmi elcsavarva rajta, gyári 17-es felniken gyári gumimérettel, nagy becsben tartott autó, nagyon szép állapotban.
    a mitsubishi tudásom elég minimális. amit talátlam info morzsákat (nem sok info van róla neten, még a pontos felni és fék paraméterek sem..), hogy az evo7-8-9 gyári brembo fékrendszere szinte azonos (ha nem is teljesen) és a 17-es felni alá esetleg beférne. természetesen egy használt, de jó állapotú evo9 érdekelne elsőnek, feltéve, hogy az első és hátsó tárcsafék és nyereg bolt-on, vagyis kompatibilis az outlanderrel, felcuppan a turbo kerékagyára és minden gond nélkül cserélhető rá.
    nem tudom, hogy az e és ha nem az, hogyan lehet megoldani és milyen módosítások szükségesek hozzá. továbbá új felni kell e hozzá, mert az outlander 17-es felnije hiába 17-es, nem fog bemenni alá és evo9 17-es felnire lesz e hozzá szükségem. azt tudom, hogy a turbo gyárilag 215-ös gumikon megy, az evo8-9 pedig 235-ös (?) gumin megy? ez alapján máris arra tippelek, hogy a turbo gyári 17-es felnije alá nem biztos hogy bemegy a komplett fék.

    aztán a másik kérdés a főfék munkahenger. megkockáztatom, hogy az outlander ebből is a gyengébbet, egyszerűbbet kapta, az evo-nak a brembo fékrendszerhez készített főfékhengere van. megítélésem szerint ez is kellene, hogy a fékrendszert rendesen ki lehessen hajtani és az egész rendszerben ne legyen gyenge láncszem, mert akkor semmit sem ér az egész.. jól gondolom?
    ha netán van outlander turbo tulaj itt aki csinált már ilyet, szívesen olvasnám a tapasztalatait, de szerelők és hozzáértők is hajrá, ne kíméljetek mert megoldást kell találnom a harmatgyenge fékrendszerre, ez így nem járja. nem szeretnék elszállni a hipertuning felé, ésszerű, tiszta és minőségi rendszert szeretnék alá. nem hajtom 24/7 az autót, de ha kell legyen a fék ott és működjön ahogy azt elvárom, vagyis álljak meg. talán az evo9 megteszi, ha a lancerre jó utcára gyárilag. súlyra szinte azonosak az autók.

    üdv,
    3r3r

    Szia !


    Én csináltam pár Outlandert az utóbbi időben, mind motor / motor vezérlő, váltó difik hajtás , fék stb területén ! Az alaptól az örült kategóriáig .

    Felni / gumi
    : gyári felni 17" de sajnos egy vicc 6.5" széles és még az ugyancsak fura méretű 215/55 gumi is érdekes rá. Az igazi életveszély négyévszakos gyári szerelésű yokohama gumi volt vízen .

    Fék :

    Maga a nyereg alapvetően az Evo murva féke avagy a Brembo előtti "kis fék" de más felfogatási pontokkal . Ebből kifolyólag nem bolt-on az Evo féke .

    1. legegyszerűbb : Evo 4 kis fékhez kapható legjobb utcai sport betét , és egy hozzá való jó minőségű gyári méretű tárcsa + a fékhűtés .
    Ár érték arányban sokkal jobb, fék teljesítmény is érezhetően javul, utcai átlagosnál nagyobb nyúzást is meglepően jól bírja. ~300 lóerőig nem rossz megoldás ! Átalakítást nem igényel .

    2. Evo féket felvarázsolni.. :

    Gyári csonkállványra nem ajánlom.. kell hozzá adapter, és hely hiány miatt mind a féknyereghez mind a csonkállványhoz hozzá kell nyúlni marógéppel . Fék hűtésnek sem marad hely mert kitakarja az adapter. Valamivel drágább de Bolt-on megoldásnak itt csak az Evo csonkállványa, kerékagycsapágya marad . Továbbá vagy 1cm nyomtávszélesítő és hosszabb tőcsavar is kell a Brembonak a gyári felni alá hogy felmenjen és/vagy Evo 8-9 felni.
    Hátsó Brembo nyergek relatív egyszerűen felszerelhetőek, csak a csavar átmérő más de azon könnyen lehet segíteni .

    Munkahengere elbírja az Evo féket .

    Váltóval mi a problémád ?

    Üdv, Gergő

  3. 3 tagnak tetszik VGergo hozzászólása:


  4. #3
    3r3r
    Vendég

    Alap

    szia Gergő, köszönöm a válaszod

    igen, sajnos megtapasztaltuk, hogy milyen a gyári 4 évszakos... árokban kötöttünk ki egy hosszú kanyarban megpördülve és seggel hátra leszánkózva az országútról nevetséges sebességnél, hatalmas szerencsére csak a bal oldali küszöb toldatot kellett újra fényeztetni... természetesen vizen..

    alapvetően a másodikban gondolkodom, de megfontolandó az első lehetőség is, van időm aludni rá, mert nem rohanok most ezért, csak lassabban közlekedem jóval vele.

    a második lehetőséghez.
    igen, vicces a felni méret és a gumi méret is, az integrámon is 195/55r15 vagy 215/45r16 van télre és nyárra. beszerzése is már mókás, hülye egy méret ez a 215.. úgy tűnik a mitsu is hű önmagához
    tehát komolyabb evo fékhez maga a komplett evo csonkállványa is kell ahogy van, vagy pedig mókolás van. ok, ez világos, így tiszta. sokkal elegánsabb, letisztultabb megoldás, ez alapvetően tetszik.

    tehát a gyári outlander 17-es felnije 6.5 inch, míg az evo 17-es felnije 7 vagy 7.5 (?) inch széles. beférni a kerékméret ugye befér, hatalmasak a kerékjárati ívek.

    viszont akkor két lehetőségem van felni ügyben:
    1. ha maradok a gyári felninél, akkor az 1cm nyomtáv szélesítő kell és a hosszabb csavarok. ez hogyan befolyásolja a futómű viselkedését?
    2. evo 8 v 9 felnit is kéne vennem az autóhoz, akkor nincsen nyomtáv szélesítő és hosszabb tőcsavarok. ebben az esetben feltételezem, hogy a futómű is szinte gyárihoz közel azonosan viselkedik.
    a gyári evo csonkálványon gondolom a szélesebb evo8-9 felni/gumiméret is rendesen betudna fordulni felütés, érintkezés nélkül?

    ha jól értelmezem amit mondtál, hosszabb távon az evo 9 teljes csonkállványa fékkel és felnivel lenne ideális. persze ez a legköltségesebb is, világos.
    és akkor elkellene adnom a 17-es gyári felnit is és még egy szett felnit keríteni a télikerekeknek is.

    váltó?
    2 gondom van vele. az egyik hogy öt sebességes és sokat utazom vele, nagyon kéne a hatodik sebesség. a másik gondom vele, hogy nem lehet vele gyorsan váltani, tiszta nyugger kategória. ok, nem várom el, hogy a hondám váltója legyen benne, de nekem ez a váltó hatalmas csalódás a maga módján. hosszú, akad, nagyon lassú. társítható ehhez egy 6 gangos mitsu evo váltó? egyáltalán jobb a váltási érzete, rövidebb úton jár és pontosabb? nem mondom azt, hogy beesik a fordulatszám a turbo fordulatszám tartománya alá váltáskor, de azért egy jobb váltóval sokkal komolyabbat lehetne játszani vele. hosszabb utakon meg levinné a hosszú hatodik a fordulatszámot. persze itt is a kérdés, hogy mindezt mennyiért és mik a lehetőségek..

  5. #4
    Rezidens peterz81 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2012. 02.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hsz-ok
    1.392

    Alap

    Szia,az evo VIII as 17 es Enkei felni 8 coll széles,most voltam gumisnál. Néztem mint Jenö a moziba.
    A váltó pontossága meg váltási sebessége az semmihez nem hasonlitható,végátétel a 6 os váltónál nem biztos hogy meghozza a várt eredményt,de ebben nem nyilatkozom,vannak itt arra szakemberek!!

  6. #5
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    A másik Outlanderen a következő van :

    - Evo brembo fék elöl - ezt érdemes inkább csonkállvánnyal stb-vel
    - 1cm nyomtáv szélesítés és tőcsavar
    - gyári 17es felni 215/55 gumival télre hibátlan
    - nyárra Evo 9 Enkei felni ( 8" széles ) guminak tehetsz rá 235/45r17 ez jóval sportosabb vagy 225/50r17 se rossz megoldás

    Vagy nincs Brembo csak a gyári fék upgrade és akkor nem kell nyomtávszélesítés sem .

    Váltó :

    tulképpen alá lehet tenni a 6os váltót az Evoból . Az egyik váltó tartó van más helyen, de megoldható probléma. Belül kell megnézni a váltó kulisszát - bowdent hogy adja ki de egész biztosan megoldható kulturáltan .
    6os váltó 1-5 kicsit rövidebb mint most de van egy plussz 6. fokozat. Azért nem az dízeles beejti a fordulatot és 2000rpm mész 150-el, inkább csak ~300 fordulatot nyersz .

    Amúgy milyen kuplungod van hogy nem tudsz vele gyorsan váltani ? Azt nem értem h miért pontatlan a váltód - vagy a kulissza.
    Utoljára szerkesztette: VGergo; 2013. 01. 02. 16:37-kor

  7. #6
    3r3r
    Vendég

    Alap

    Idézet peterz81: Hozzászólás megtekintése
    Szia,az evo VIII as 17 es Enkei felni 8 coll széles,most voltam gumisnál. Néztem mint Jenö a moziba.A váltó pontossága meg váltási sebessége az semmihez nem hasonlitható,végátétel a 6 os váltónál nem biztos hogy meghozza a várt eredményt,de ebben nem nyilatkozom,vannak itt arra szakemberek!!
    szia,

    tehát azt mondod, hogy ne induljak ki az ötsebességes váltóból, hanem próbáljak ki egy 6 sebességeset?
    sosem volt még lehetőségem rá. én szívesen megmutatom, hogy az én váltóm milyen, megértitek azonnal miért vagyok elkenődve

  8. #7
    3r3r
    Vendég

    Alap

    Idézet VGergo: Hozzászólás megtekintése
    A másik Outlanderen a következő van :

    - Evo brembo fék elöl - ezt érdemes inkább csonkállvánnyal stb-vel
    - 1cm nyomtáv szélesítés és tőcsavar
    - gyári 17es felni 215/55 gumival télre hibátlan
    - nyárra Evo 9 Enkei felni ( 8" széles ) guminak tehetsz rá 235/45r17 ez jóval sportosabb vagy 225/50r17 se rossz megoldás

    Vagy nincs Brembo csak a gyári fék upgrade és akkor nem kell nyomtávszélesítés sem .

    Váltó :

    tulképpen alá lehet tenni a 6os váltót az Evoból . Az egyik váltó tartó van más helyen, de megoldható probléma. Belül kell megnézni a váltó kulisszát - bowdent hogy adja ki de egész biztosan megoldható kulturáltan .
    6os váltó 1-5 kicsit rövidebb mint most de van egy plussz 6. fokozat. Azért nem az dízeles beejti a fordulatot és 2000rpm mész 150-el, inkább csak ~300 fordulatot nyersz .

    Amúgy milyen kuplungod van hogy nem tudsz vele gyorsan váltani ? Azt nem értem h miért pontatlan a váltód - vagy a kulissza.
    gondolom nyárra, mikor felrakja az evo9 felnit akkor a nyomtáv szélesítőt is leveszi és a gyári 8 collos felni közvetlenül az evo9 csonkálványra megy fel az eredeti gyári csavarokkal, ugye? ez nem hangzik rosszul.
    jelenleg a komplett evo9 csonkállványos megoldás a szimpatikus megoldás, de hátul is feltenném a gyári brembo-t hozzá, hogy a balansz (bias-nak hívja a szaknyelv asszem) teljesen megmaradjon, plusz akkor egy szett evo9 felni, nekem a 225/50r17 bőven elég hozzá, "pici" komfort nem baj, ha marad ráadásul talán egy fokkal normálisabb áron kapni ezt a gumiméretet, mert sokat gyártanak belőle, keresett méret. a /45 meg kemény már nagyon, főleg ezeken a gigantikusan szar utakon, ne tudd meg mennyit szitkozódom nyáron az intiben ezzel a /45-ös mérettel... sokat járok németországban, ott elviselhetőbb, de ott is egyre több a pocsék út.

    teljesen gyári a kuplungom, még az eredeti van benne. nem a kuplung a baj szerintem, az szépen határozottan és viszonylag könnyen jár (a pedálrend is jó, bár a gázpedál elég érzéketlen), hanem az, hogy a váltó hosszú úton jár, akad és nehéz. egyszerűen nem élvezet vele váltani. az a 300rpm amit nyernék vele az autópálya tempónál (140kmh) már kb stabilan beejti a fordulatot a turbo kapcsolás alá, mert most pont akörül forog ilyenkor a motor. de igazából nem az az 1 liter plusz benzin jelent gondot, hanem az, hogy egyszerűen nem szeretem benne ezt a váltót. egyik angol kollégám is pont egy ilyen turbo-t vett mo-ra, ugyanezt gondolja az autóról. fék kuka, és a váltó. kíváncsi vagyok hogy az a turbo tulaj, akinek az autójáról mesélsz mit mond, gyanítom hasonlóan vélekedik

    persze, ehhez, hogy összeálhasson tavasszal, az is kell, hogy találjak használt, megfelelő állapotú alkatrészeket hozzá. mert újonnan ezek vakon is annyiba kerülnek, mint az egész autó

  9. #8
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2012. 06.
    Hsz-ok
    650

    Alap

    Idézet 3r3r: Hozzászólás megtekintése
    persze, ehhez, hogy összeálhasson tavasszal, az is kell, hogy találjak használt, megfelelő állapotú alkatrészeket hozzá. mert újonnan ezek vakon is annyiba kerülnek, mint az egész autó
    hali

    nálam vannak csonkállványok, 9-es fékek, minden, ha aktuális majd írj rám.

  10. #9
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    Idézet 3r3r: Hozzászólás megtekintése
    gondolom nyárra, mikor felrakja az evo9 felnit akkor a nyomtáv szélesítőt is leveszi és a gyári 8 collos felni közvetlenül az evo9 csonkálványra megy fel az eredeti gyári csavarokkal, ugye? ez nem hangzik rosszul.
    jelenleg a komplett evo9 csonkállványos megoldás a szimpatikus megoldás, de hátul is feltenném a gyári brembo-t hozzá, hogy a balansz (bias-nak hívja a szaknyelv asszem) teljesen megmaradjon, plusz akkor egy szett evo9 felni, nekem a 225/50r17 bőven elég hozzá, "pici" komfort nem baj, ha marad ráadásul talán egy fokkal normálisabb áron kapni ezt a gumiméretet, mert sokat gyártanak belőle, keresett méret. a /45 meg kemény már nagyon, főleg ezeken a gigantikusan szar utakon, ne tudd meg mennyit szitkozódom nyáron az intiben ezzel a /45-ös mérettel... sokat járok németországban, ott elviselhetőbb, de ott is egyre több a pocsék út.

    teljesen gyári a kuplungom, még az eredeti van benne. nem a kuplung a baj szerintem, az szépen határozottan és viszonylag könnyen jár (a pedálrend is jó, bár a gázpedál elég érzéketlen), hanem az, hogy a váltó hosszú úton jár, akad és nehéz. egyszerűen nem élvezet vele váltani. az a 300rpm amit nyernék vele az autópálya tempónál (140kmh) már kb stabilan beejti a fordulatot a turbo kapcsolás alá, mert most pont akörül forog ilyenkor a motor. de igazából nem az az 1 liter plusz benzin jelent gondot, hanem az, hogy egyszerűen nem szeretem benne ezt a váltót. egyik angol kollégám is pont egy ilyen turbo-t vett mo-ra, ugyanezt gondolja az autóról. fék kuka, és a váltó. kíváncsi vagyok hogy az a turbo tulaj, akinek az autójáról mesélsz mit mond, gyanítom hasonlóan vélekedik

    persze, ehhez, hogy összeálhasson tavasszal, az is kell, hogy találjak használt, megfelelő állapotú alkatrészeket hozzá. mert újonnan ezek vakon is annyiba kerülnek, mint az egész autó
    Fent marad a nyomtáv szélesítő is mert jó dolog az kanyarban, de persze felmegy anélkül is 8"as felni már . Miénkben teljesen jó a váltó, de lehetséges rövidíteni a kapcsolási úton . Én ahogy gyárilag megy attól örültem meg mindig..
    Egy Evoklub talin biztos megmutatja valaki milyen a 6os váltó .

  11. #10
    3r3r
    Vendég

    Alap

    Idézet VGergo: Hozzászólás megtekintése
    Fent marad a nyomtáv szélesítő is mert jó dolog az kanyarban, de persze felmegy anélkül is 8"as felni már . Miénkben teljesen jó a váltó, de lehetséges rövidíteni a kapcsolási úton . Én ahogy gyárilag megy attól örültem meg mindig..
    Egy Evoklub talin biztos megmutatja valaki milyen a 6os váltó .
    asszem nagyjából értem
    megzavart egy picit a tőcsavar része, hiszen az a kerékagyból áll ki, azt nem lehet ki és becsavarozni minden téli és nyári kerékcserekor.. tehát felszereléskor a gyári evo9 csonkállványban cserélni kell az összes tőcsavart hosszabbra a nyomtáv szélesítő miatt (gondolom pont 1cm-rel hosszabb tőcsavarok kerülnek akkor be) és a szélesítés marad nyáron is.

    ez az 1-1 cm szélsítés nem fogja nagyon eltolni a futómű geometriát? azt értem, hogy természetesen majd futóműves ha már kész az egész, akkor ehhez az új szélesebb kerékhez és nyomtáv szélesítéshez fogja hozzá állítani a futóművet.. de mi van a keresztlengőkarokkal és a gátlókkal, rugókkal? hogy fogják ezt a változott geometriát viselni? elöregedés? nem nagyon értek ehhez

    illetve mit szólnak majd ehhez a mozaik utcában a műszaki vizsgán? nem a fékre gondolok, meg a csonkállványra, mert feltételezem észre sem veszik, meg igazából gyári hanem a nyomtáv szélesítésre.

  12. #11
    3r3r
    Vendég

    Alap

    Idézet András: Hozzászólás megtekintése
    hali

    nálam vannak csonkállványok, 9-es fékek, minden, ha aktuális majd írj rám.
    köszönöm szépen, fejben tartom!
    üdv,
    Andris

  13. #12
    Rezidens peterz81 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2012. 02.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hsz-ok
    1.392

    Alap

    Idézet 3r3r: Hozzászólás megtekintése
    szia,

    tehát azt mondod, hogy ne induljak ki az ötsebességes váltóból, hanem próbáljak ki egy 6 sebességeset?
    sosem volt még lehetőségem rá. én szívesen megmutatom, hogy az én váltóm milyen, megértitek azonnal miért vagyok elkenődve
    Arra gondolok,hogy az 5 ös 6 os válto kapcsolási precizsége az egyforma,rövid úton pontossan kapcsolható (jobb ha nem probálod,mert csak rosszul leszel a hiánya miatt),a másik részét Gergö már megválaszolta,a 6. fokozat nem sok fordulat esés fog magával hozni. Egy evo nem arra van kitalálva,hogy autópályatemponál kényelmessen alcsony fordulaton lehessen haladni vele (forog mint a flex,szerintem senki nem szeret vele autópályázni nekem az 5 ös váltó 140km/h valamivel 4000 alatt forog)

  14. #13
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Jó a topic

  15. Az alábbiaknak tetszik Miki hozzászólása:


  16. #14
    3r3r
    Vendég

    Alap

    Idézet peterz81: Hozzászólás megtekintése
    Arra gondolok,hogy az 5 ös 6 os válto kapcsolási precizsége az egyforma,rövid úton pontossan kapcsolható (jobb ha nem probálod,mert csak rosszul leszel a hiánya miatt),a másik részét Gergö már megválaszolta,a 6. fokozat nem sok fordulat esés fog magával hozni. Egy evo nem arra van kitalálva,hogy autópályatemponál kényelmessen alcsony fordulaton lehessen haladni vele (forog mint a flex,szerintem senki nem szeret vele autópályázni nekem az 5 ös váltó 140km/h valamivel 4000 alatt forog)
    hát.. nekem 4500-at forog ötödikben az integra 130-nál, zajszigetelés mint olyan konkrétan nem létezik ebben az autóban, szóval az outlander már most is fényévekkel jobb ebben a kérdésben de lehetne rövidebb a váltó, biztos jobban lehet vele játszani, kérdés, fura a turbo tartományához az ötös karakterisztikája. na majd egy nap szívesen kipróbálnám azért a hatosat is, pusztán az érzet miatt.
    bontott váltó egyébként beszerezhető? totálkáros autóból vagy ha netán valaki átépíti versenygépnek az autóját? mennyiért lehet ilyen váltót beszerezni? 200-400k ft? fogalmam sincsen..

  17. #15
    Rezidens peterz81 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2012. 02.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hsz-ok
    1.392

    Alap

    Nem is láttam még Integrát autópályán!!

  18. 2 tagnak tetszik peterz81 hozzászólása:


  19. #16
    3r3r
    Vendég

    Alap

    Idézet peterz81: Hozzászólás megtekintése
    Nem is láttam még Integrát autópályán!!
    nálam előfordul, néha 1000-1500 km-t is leszoktam tekerni benne alacsonyan repülve, persze németországban viszont az autóvonat nagy királyság, amióta rájöttem, hogy ilyen is létezik... bécsből indul sok helyre, bátran ajánlom
    amúgy rettenetesen fárasztó, füldugó erősen ajánlott hozzá. ide a mitsu kell, erős fékkel, jó hifivel, popsifűtéssel

  20. Az alábbiaknak tetszik 3r3r hozzászólása:


Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hasonló témák

  1. AP Racing fékrendszer
    By Beni207 in forum Eladó - privát hirdetések
    Hsz-ok: 6
    Utolsó hozzászólás: 2012. 12. 14., 19:35
  2. Brembo 4 dugós fékrendszer.
    By Szuti in forum Eladó - privát hirdetések
    Hsz-ok: 3
    Utolsó hozzászólás: 2010. 11. 07., 23:30
  3. Eladó Outlander turbo EVO
    By csigusz_X in forum Autó eladó
    Hsz-ok: 0
    Utolsó hozzászólás: 2009. 10. 16., 21:12
  4. Motorolaj Outlander Turbo-hoz
    By braunlac in forum Keres
    Hsz-ok: 23
    Utolsó hozzászólás: 2009. 01. 10., 08:26
  5. GTR fék upgrade
    By MES-Racing in forum Futómű
    Hsz-ok: 7
    Utolsó hozzászólás: 2007. 04. 03., 15:24

Téma címkéi

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva