2. oldal, összesen: 2 ElsőElső 12
21-29, összesen: 29

  1. #21
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    557

    Alap

    Érdekes téma, szépen fel is pörgött..

    Az MNASZ vezetők között akad olyan, aki azt a törekvést erősíti, hogy egységesítsék a rendszert és minden, közúton is használt versenyautó legyen kötelezően SP rendszámos. Aztán vannak olyanok, akik ennek ellenállnak, ellen próbálnak tartani, tudtommal még nincs olyan szabály, hogy a normál rendszámos autódat ne lehetne csak és kizárólag SP-vel verseny célúvá átalakítani.

    Az átalakítás és lepapírozás azonban nem olyan egyszerű folyamat, megváltozik az autó felhasználási célja (szgk-ból versenyautó), a szállítható személyek száma, ki kerül belőle a széria biztonsági öv, stb.) Ehhez kell az NKH által elismert műhely átalakítási terve, annak engedélyezése majd az elkészült autó vizsgája. Nem tűnik egyszerűnek, de rali műhelyek (Niesz Feri, pl.) szerintem simán megoldják. A vizsgához gépkönyv kell, a gépkönyvhöz pedig gépátvétel, ahol be kell mutatni a versenykész gépkocsit, a homológ csővel és certifikáttal, ha van homológlappal, stb. Ha megfelel az autó kap műszakit, amit tényleg évente kell hosszabbíttatni, de az már nem macerásabb mint egy sima műszaki. Nekem így volt a Corolla és megállított vele a rendőr a Mátrában, Parádsasvár mellett, átnyújtottam neki a dokumentációt, átnézte, visszaadta és jó utat kívánt. Pedig nagyon szeretett volna belém kötni.. A rendőrnél nem lehet kérdés, hogy milyen felni, milyen fékrendszer, milyen ülés, milyen öv, milyen motortuning, milyen lámpasor van a kocsiban vagy a kocsin, és ez bizony nagy fegyvertény. Bunker, ha részletesebben érdekel csörrenj: T-Mobile, 288-tizenhét-90.

  2. #22
    Rezidens Dino74 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 01.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.530

    Alap

    Idézet TéZé: Hozzászólás megtekintése
    A rendőrnél nem lehet kérdés, hogy milyen felni, milyen fékrendszer, milyen ülés, milyen öv, milyen motortuning, milyen lámpasor van a kocsiban vagy a kocsin, és ez bizony nagy fegyvertény. Bunker, ha részletesebben érdekel csörrenj: T-Mobile, 288-tizenhét-90.
    Amíg nem sérted meg vele a szabályokat illetve mást nem veszélyeztetsz vele, mert ha a rendőr úgy ítéli meg...
    @HUN337 be vallom őszintén nem emlékszem rá, hogy az volt e az 100%, hogy ezüst volt, pedig sokat ültem benne nagyon, de sztem inkááb sima 6-os volt az.

  3. #23
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    TéZé,

    köszi az infót, így már tiszta minden, nem is olyan bonyolult! :-)

  4. Az alábbiaknak tetszik bunker hozzászólása:


  5. #24
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    557

    Alap

    Idézet Dino74: Hozzászólás megtekintése
    Amíg nem sérted meg vele a szabályokat illetve mást nem veszélyeztetsz vele, mert ha a rendőr úgy ítéli meg...
    Persze, persze, de ez a kukk széria Swiftre is igaz.. És szerintem a Bunkernek nem arra kell ez, hogy a forgalomban bizonyítson, hanem hogy fejfájás nélkül közlekedhessen az Evójával A-ból B-be.

  6. 2 tagnak tetszik TéZé hozzászólása:


  7. #25
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    557

    Alap

    Idézet HUN337: Hozzászólás megtekintése
    Nem célom az elsö osztaly - csak néha szeretnék menni majd egy egy versenyen mint ti (amatör meg talàn tura & sprint), de nekem prioritàs hogy tudjam hasznàlni tovabba utcan a kocsit. Evente kb 30 napot vagyok otthon, szal nem hiszem hogy tul sokat lenne kedvem trelert szervezni meg minden. Be akarok ülni es menni - kesz. Ha hokocsizni hat oda, ha Minirallyra oda vagy ha épp komolyabb versenyre...


    Azert kell csö mert félek és mert szeretnék - biztonsàg az elsö mert soha nem megyek Hungaroringen ahol van hely hibazni.

    van rà megoldàs?

    üdv
    K
    Van, igen, Bunkernek már elmondtam, hogy nekem a Corollával ez hogyan működött, szerintem a Legacyra is megoldható ugyanaz. Hívj fel, ha gondolod.


  8. Az alábbiaknak tetszik TéZé hozzászólása:


  9. #26
    Rezidens HUN337 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 10.
    Hely
    Balatonalmádi
    Hsz-ok
    1.198

    Alap

    Idézet TéZé: Hozzászólás megtekintése
    Van, igen, Bunkernek már elmondtam, hogy nekem a Corollával ez hogyan működött, szerintem a Legacyra is megoldható ugyanaz. Hívj fel, ha gondolod.

    Köszi!

    Hamarossan aktuàlis (meg költözes van meg RS3 - de ha lehet nyàron meg szeretnem csinalni a karoszeria munkat a Lego-n hogy osszel legyen motivacio mocit epiteni ) - mielott rendelnek barmit is mindenkeppen lefutom a papirozas lehetosegeit hogy ne utanna legyen fejvakaras

    udv
    Kristof

    (bocsi, szarok az ekezetek ezen a billentyuzeten es olvashatatlan lesz tole a szoveg uh inkabb kihagyom oket)

  10. #27
    Szuper Moderátor carkillerz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    III.ker - Isaszeg
    Hsz-ok
    7.538

    Alap

    Milyen egyszerűnek tűnik így


  11. #28
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    3.229

    Alap

    Cserébe ez nem az



  12. #29
    Szuper Moderátor carkillerz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    III.ker - Isaszeg
    Hsz-ok
    7.538

    Alap



    korrekt

2. oldal, összesen: 2 ElsőElső 12

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 3 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 3 vendég)

Hasonló témák

  1. Bukócső
    By FQ-400 in forum Keres
    Hsz-ok: 14
    Utolsó hozzászólás: 2015. 04. 20., 20:33

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva