2. oldal, összesen: 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
21-40, összesen: 45

  1. #21
    Haladó Adeee avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 07.
    Hely
    Szombathely
    Hsz-ok
    28

    Alap

    Nagyjából lámpákra gondoltam és azért kinéznék gyorsulásira is

  2. #22
    Bennfentes
    Csatlakozás dátuma
    2010. 08.
    Hsz-ok
    97

    Alap

    Idézet Adeee: Hozzászólás megtekintése
    Nemtudom mennyire lenne nekem jó ha sokat szeretnék állórajtolgatni.
    Véleményem szerint egy evó ilyen utcai használatra alkalmatlan, ha rajtolgatni szeretnél. Vagyis az én tapasztalataim azok, hogy egy közel utcai autó még használható bőven, gyári kuplungal, esetleg exedy-vel. Egy viszonylag épített autóra van szükséged, ami elmenni A-ból B-be nem lesz kellemes, na meg ez olcsónak se mondható.

  3. Az alábbiaknak tetszik lendrax hozzászólása:


  4. #23
    Haladó Adeee avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 07.
    Hely
    Szombathely
    Hsz-ok
    28

    Alap

    Miben nyilvánulna meg a nem "olcsóság" Mik azok amik hamarabb tönkremennének? Most vegyük ki az állórajtolgatást.
    Egy ilyen épitettben mik mehetnek szét? Egy gyári egy programmal és nyitott kipufogóval milyen extra szervizt igényel?

    Nos a Seatomba közel 1 év alatt több mint 1 milla ment feleslegesen és hetente mindig van valami apró kis baja. Kezd megőrjíteni ezért is adom el. Eljutottam vele arra a pontra hogy nem bízom a kocsimban.

  5. #24
    Szuper Moderátor carkillerz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    III.ker - Isaszeg
    Hsz-ok
    7.541

    Alap

    Idézet Adeee: Hozzászólás megtekintése
    Miben nyilvánulna meg a nem "olcsóság" Mik azok amik hamarabb tönkremennének? Most vegyük ki az állórajtolgatást.
    Egy ilyen épitettben mik mehetnek szét? Egy gyári egy programmal és nyitott kipufogóval milyen extra szervizt igényel?

    Nos a Seatomba közel 1 év alatt több mint 1 milla ment feleslegesen és hetente mindig van valami apró kis baja. Kezd megőrjíteni ezért is adom el. Eljutottam vele arra a pontra hogy nem bízom a kocsimban.
    Próbáld ki és azonnal vigyorogni és dönteni fogsz ennyi hogy igen vagy nem, gyári programos stroker meg nincs .
    Go Buda!

  6. #25
    Haladó Adeee avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 07.
    Hely
    Szombathely
    Hsz-ok
    28

    Alap

    Bocs a gyári alatt gyári autót értettem tehát széria és csak kipufogó + program

  7. #26
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    Idézet Coppermine: Hozzászólás megtekintése
    könnyű 7-8-9-essel "mindennap" Evozni, az már azért kényelmesebb pár fokkal, mint a "régiek". nomeg mivel ezek kábé üzemórás gépek, nemtom mennyire jó nekik a napi használat.
    Milyen üzemórás???
    Semmi probléma nincs a mindennapi használattal! Ha bírja tankolni és nem zavarja a zaj, akkor nyugodtan. Ugyanolyan autó az Evo, mint bármelyik másik erősebb vas, azzal a különbséggel, hogy normális programmal a motorja kimegy a világból és a gyári futóműve kb. mindent kibír. Ezen nem kell majd évente szilentet meg lengőkart cserélni.
    Én évekig használtam minden nap a nyolcasomat és jóval kevesebbszer hordtam szervizbe, mint az Audi S4-em ami előtte volt.

  8. Az alábbiaknak tetszik bunker hozzászólása:


  9. #27
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    Idézet Adeee: Hozzászólás megtekintése
    Bocs a gyári alatt gyári autót értettem tehát széria és csak kipufogó + program
    Semmi extra költséged nem lenne és nem szopnál vele soha, ha normális helyen iratod meg az ECU-t. Nem kell a végletekig felhúzni, legyen stabil. Nekem így kiment a világból, pedig egyel nagyobb turbó volt rajta. Jó kb. 120-130e km-nél befigyelt egy hátsó AYC csere meg egyszer előtte egy kuplung csere, de sokat használtam ringen slickkel, valószínű a diffi emiatt kezdett búgni.
    Utoljára szerkesztette: bunker; 2013. 07. 24. 17:41-kor Ok: helyesírás...

  10. 2 tagnak tetszik bunker hozzászólása:


  11. #28

    Alap

    Idézet Adeee: Hozzászólás megtekintése
    Nagyjából lámpákra gondoltam és azért kinéznék gyorsulásira is
    Utcai lámpát mint mondtam bírja, csak fogáshatárra kell tenni és onnan elrúgni, kuplung cserés lesz gyakrabban.

    Gyorsulási versenyre meg lassú a széria közeli evó, versenyképest csinálni meg drága és évek alatt lehet ha nincs rá keret.

    Amelyik kategóriába te kerülnél utcai autóként ott 1-2 sec-el gyorsabb autók mennek jelenleg is.Persze ha nem az eredmény a fontos hanem a szórakozás akkor lehet gyorsulni, csak nem fogsz nyerni.

    De gyorsulás állórajtból az is csak a kuplungot veri oda 350 lónál....meg esetleg a szinkront a váltódban, ha ki van tolva az rpm gyári tiltás fölé, mert nem nagyon hajlandó a váltó gyorsan működni 8000rpm körül már....

    De ezek mind-mind költséges játékok....először bőven elég neked utcán is 350 ló....
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  12. Az alábbiaknak tetszik Fapuma8 hozzászólása:


  13. #29
    Haladó Adeee avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 07.
    Hely
    Szombathely
    Hsz-ok
    28

    Alap

    Hát igen elég lenne de egyenlőre két lehetséges van amire eddig aztmondom érdemes lenne megvenni:

    Az egyik bunker régi 8-asa
    Másik pedig az a piros 8-as stroker.

  14. #30
    Rezidens peterz81 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2012. 02.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hsz-ok
    1.392

    Alap

    De még mennyire elég a 350 az utcára,mire hozzászokik a fortélyokhoz amit magával hoz az összkerék meg ugye lassan de biztossan jönnek a téli hónapok!!!! Az AYC is sokatbír nézd csak a rallysokat. Ha észnélkül ütöd akkor + mind milyen,széthullik. Rendszeress karbatartás,érzö szív,és világból kimegy. Karbantartási költségek? Hmmm érdekes kérdés. Az evot sose megvenni volt drága!

  15. #31
    Haladó Adeee avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 07.
    Hely
    Szombathely
    Hsz-ok
    28

    Alap

    De mit értünk karbantartási költség alatt? Olajcsere fék gumi az egyértelmű.
    De mik az ezenkívül felmerülő plusz költségek?

  16. #32
    Rezidens peterz81 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2012. 02.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hsz-ok
    1.392

    Alap

    Idézet Adeee: Hozzászólás megtekintése
    De mit értünk karbantartási költség alatt? Olajcsere fék gumi az egyértelmű.
    De mik az ezenkívül felmerülő plusz költségek?
    Amit tönkre vágsz!! Itt ami szerintem fontos,hogy számításba vegyél,nem a nagymama járt vele,(feleséget nem irom,mert oda aadtam az enyémnek is,na akkor kapott csak a pofájára)tuti,hogy volt sérülve. Csak gyári-gyári minöség vagy sokkal jobb cuc megy bele. 1 l motul 300v lemans kb 4000 pénz. Kell bele 4,5 liter. 5000 km után illik cserélni,föleg ha ütöd.Elsö betét 25 töl- felfele. Tárcsa 20 tol/ db 350 lonál nem sporolsz a féken,tehát kell bele az igazán jó. Kuplung nemtom mennyi. De a gagyi megoldás nem hosszú távu megoldás. Amúgy nem jellemzö,hogy szét megy csak ami kopik. Nem kell félni,hogy uton utfélén széthullik. van néhány gyenge pontja mint minden autónak és kész. Fogyasztás? 48 perc féltank üzemanyag. Havassak voltak az utak 1 picit!! DE JÓ VOLT!!!!
    Utoljára szerkesztette: peterz81; 2013. 07. 24. 12:30-kor

  17. 4 tagnak tetszik peterz81 hozzászólása:


  18. #33
    Haladó Adeee avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 07.
    Hely
    Szombathely
    Hsz-ok
    28

    Alap

    Akkor ok Ezek nem olyan dolgok amit más autókon ne kéne cserélni. A Seatnak is van legalább ekkora fenntartási költsége Csak ott 8000-ként cserélek olajat és Fuchs-ot rakok bele ami sokkal nem olcsóbb ja és 4,8 liter megy bele Elől 312-es fék van abba se olcsóbb a se a betét se a tárcsa

  19. #34
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Idézet peterz81: Hozzászólás megtekintése
    Tárcsa 20 tol/ db 350 lonál nem sporolsz a féken,tehát kell bele az igazán jó. Kuplung nemtom mennyi. De a gagyi megoldás nem hosszú távu megoldás.
    20-ért hol találtál te féktárcsát? Én nekem 70/db volt a legjobb ár amit kaptam rá eddig. (Persze új és nem használt)
    Just for Fun

  20. Az alábbiaknak tetszik FQ-400 hozzászólása:


  21. #35

  22. Az alábbiaknak tetszik simigeri hozzászólása:


  23. #36
    Haladó Adeee avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 07.
    Hely
    Szombathely
    Hsz-ok
    28

    Alap

    Olvastam azt a témát és hát nem teljesen tudtam értelmezni hogy ezekből melyek azok a költségek amik mindennapi használatnál előjönnek.
    Tehát pl.: Városba kocsikázástól meg egyszer kétszeri húzatástól nem fog szerintem ezeknek a gondoknak a 90%-a előjönni

  24. Az alábbiaknak tetszik Adeee hozzászólása:


  25. #37
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    3.229

    Alap

    Én úgy érzem, pár dolog történhet, ha veszel egy ilyet:

    - összecsukod hamar
    - pöckölgetni akarod, hogy "jobb" legyen
    - széthajtod, nem megfelelő karbantartás miatt


    Mondhatják itt, hogy világból kimegy, csak ahoz ugye olyan karbantartás kell, hogy nem akkor kell orvosolni bármi hibát, amikor előjött, hanem korábban megelőzni azt. És itt el lehet úszni.

    Szerintem

  26. 5 tagnak tetszik simigeri hozzászólása:


  27. #38
    Rezidens peterz81 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2012. 02.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hsz-ok
    1.392

    Alap

    Idézet FQ-400: Hozzászólás megtekintése
    20-ért hol találtál te féktárcsát? Én nekem 70/db volt a legjobb ár amit kaptam rá eddig. (Persze új és nem használt)
    Textar tárcsa,fékmester kft. Sima alap tárcsa!

  28. #39
    Rezidens car-hifi-bogner avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 05.
    Hely
    kecskemét
    Hsz-ok
    1.000

    Alap

    Idézet peterz81: Hozzászólás megtekintése
    Textar tárcsa,fékmester kft. Sima alap tárcsa!
    kb.2hónapja vettem Textart kedvezménnyel lángnál,16900/db

  29. #40
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet car-hifi-bogner: Hozzászólás megtekintése
    kb.2hónapja vettem Textart kedvezménnyel lángnál,16900/db
    gyári Brembo első szett 4esre 14k kedvezménnyel (bár igaz, ez a low-end brembo)
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

2. oldal, összesen: 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hasonló témák

  1. Keresek Eladó VII-est vagy VIII-ast
    By szilike in forum Autó eladó
    Hsz-ok: 17
    Utolsó hozzászólás: 2014. 10. 07., 19:44
  2. Keresek EVO IX-et!
    By paquo in forum Keres
    Hsz-ok: 57
    Utolsó hozzászólás: 2013. 07. 03., 10:50
  3. Keresek Evo VIII gyári alkatrészeket!
    By sms31 in forum Eladó - privát hirdetések
    Hsz-ok: 0
    Utolsó hozzászólás: 2013. 06. 20., 01:38
  4. Keresek
    By LaMitsu in forum Keres
    Hsz-ok: 0
    Utolsó hozzászólás: 2013. 02. 13., 15:43

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva