1. oldal, összesen: 10 123 ... UtolsóUtolsó
1-20, összesen: 187

  1. #1
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap Blow-off

    Idézet 323_GTR: Hozzászólás megtekintése
    No akkor itt térnék vissza az "A"-s bov témához.

    Ezen a fajtán ugye nincs vákuum csatlakozó??
    Milyen elv szerint engedi el a levegőt, hogyan???

    Ahogy látom a képen több kisebb lyuk van rajta, minden lyukhoz tartozik külön rugó??
    Ha esetleg lenne közeli kép róla, vagy akár bontott ábra szívesen venném.

    Ez az igazi hutyutyu-s bov??? :-)
    Nincs rajta vákuum csatlakozó, belül nemtom mi van benne, de az biztos hogy be lehet állítani hogy hol engedjen el, és a lényeg: ez az igazi hutyutyutyu hangú

    Valami videófélét megpróbálok majd csinálni a hangjáról, nagyobb képet meg este belinkelek.

  2. #2
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Nincs rajta vákuum csatlakozó, belül nemtom mi van benne, de az biztos hogy be lehet állítani hogy hol engedjen el, és a lényeg: ez az igazi hutyutyutyu hangú

    Valami videófélét megpróbálok majd csinálni a hangjáról, nagyobb képet meg este belinkelek.
    Köszi az info-t!!

    Ha valakinek van részletesebb műszaki info-ja a működéséről, ne tartsa magában, szerintem ez érdekes lehet másoknak is.

    Mennyiért lehet ilyet beszerezni??
    Simán berakhatom a mazdába?? Nem kell hozzá beállítani, beépíteni még valamit???

    Részterhelésen is elenged??

  3. #3
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    A működési elv talán Bálnától, nekem az már magas

    Részterhelésnél is elenged, nagyon jó kis hangja van félgáznál is.

    Nem vészes az ára, olcsóbb mint egy HKS SSQV, csak nem tudom hogy belemegy-e széria kocsiba?

  4. #4
    Rezidens EvoSasa avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Pécs
    Hsz-ok
    1.335

    Alap

    Nekemis ez van a gépemben, de nállam nem úgy szól mint Asi autójában

  5. #5
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Közben rájöttem, illetve fel is világosítottak!!

    Az "A"-s kocsikon nincs vákuum az ALS miatt!!
    Ez a fajta "A"-s szelep igazából csak max nyomást próbálja kontrollálni??!!
    Állítható benne a rugóerő, s 15-20e Ft nagyságrend az ára.

    Tegyük fel, hogy be van állítva, hogy 1,5 b-nál nyisson ki a szelep, ez szerintem azt jelenti ebben az esetben, hogy ha többet töltene a turbo, akkor ezt a mennyiséget a szelep nyitásával fixen elengedi, s így valamelyest a max töltő nyomást is szabályozza???!!!

    Kérdésem csak annyi, hogy ez mitől hutyutyu-zik, mert ezek a hangok általában gáz elvételkor jelentkeznek, amikor elvileg megy az ALS, tehát van töltő nyomás, de szerintem nem lehet akkora a nyomás, hogy ez a szelep kinyitna?????

    Lehet nem jól gondolom, várom a szakértők véleményét.

    S lehet át kellene tenni a lefújó szelep részhez ezeket a hozzászólásokat.

  6. #6
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap Blow-off

    Megtörtént

    Én csak felhasználóként tudok nyilatkozni. Az ára 5 éve volt 20 körül, most 35-ért van ha jól tudom.

    Ja, és a folyamatos tyutyutyu (á lá Asi) ALS-kor van, és a hang a légszűrőházból jön! De ezt talán már írtam korábban valahol.

  7. #7
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet 323_GTR: Hozzászólás megtekintése
    Közben rájöttem, illetve fel is világosítottak!!

    Az "A"-s kocsikon nincs vákuum az ALS miatt!!
    Ez a fajta "A"-s szelep igazából csak max nyomást próbálja kontrollálni??!!
    Állítható benne a rugóerő, s 15-20e Ft nagyságrend az ára.

    Tegyük fel, hogy be van állítva, hogy 1,5 b-nál nyisson ki a szelep, ez szerintem azt jelenti ebben az esetben, hogy ha többet töltene a turbo, akkor ezt a mennyiséget a szelep nyitásával fixen elengedi, s így valamelyest a max töltő nyomást is szabályozza???!!!

    Kérdésem csak annyi, hogy ez mitől hutyutyu-zik, mert ezek a hangok általában gáz elvételkor jelentkeznek, amikor elvileg megy az ALS, tehát van töltő nyomás, de szerintem nem lehet akkora a nyomás, hogy ez a szelep kinyitna?????

    Lehet nem jól gondolom, várom a szakértők véleményét.

    S lehet át kellene tenni a lefújó szelep részhez ezeket a hozzászólásokat.
    nem vagyok mérnök de szerintem a hutyutyu hang az a működési elvből következik- ugyanis van ugye a turbó ami pörög mint az állat és szállít egy adott légoszlopot. Amikor el veszed a gázt akkor a légoszlop nem tud áramlani a szívó oldalra a továbbiakban ezért kurvára el kezd megnőni a nyomás, ugyanis a turbó az első pillanazokban vajmi keveset lassul. A megnövekedett nyomás kinyitja a szelepet, ahol el távozik a levegő, amitől csökken a nyomás, erre lezár a szelep. Igen ám, de a turbó még mindig pörög a tehetetlensége folytán, azaz a nyomás, ha nem is az első gázelvételt követő mértékben, de azért megint nőni fog ami megint csak kinyitja a szelepet. Ez a folyamat zajlik le 2-3x amíg a turbó lelassul annyira, hogy már nem tölti fel a rendszert a következő nyitáshoz elég nagy nyomással. Gyakorlatilag a töltött levegő oszlop tehetetlensége okozza a periódikus de egyre halkabb hangot. Persze mindez a másodperc tört része alatt zajlik le. ALS esetén ugye az ALS miatti folyamatos töltés nyitogatja a szelepet.
    Kell egy jó program

  8. #8
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    nem vagyok mérnök de szerintem a hutyutyu hang az a működési elvből következik- ugyanis van ugye a turbó ami pörög mint az állat és szállít egy adott légoszlopot. Amikor el veszed a gázt akkor a légoszlop nem tud áramlani a szívó oldalra a továbbiakban ezért kurvára el kezd megnőni a nyomás, ugyanis a turbó az első pillanazokban vajmi keveset lassul. A megnövekedett nyomás kinyitja a szelepet, ahol el távozik a levegő, amitől csökken a nyomás, erre lezár a szelep. Igen ám, de a turbó még mindig pörög a tehetetlensége folytán, azaz a nyomás, ha nem is az első gázelvételt követő mértékben, de azért megint nőni fog ami megint csak kinyitja a szelepet. Ez a folyamat zajlik le 2-3x amíg a turbó lelassul annyira, hogy már nem tölti fel a rendszert a következő nyitáshoz elég nagy nyomással. Gyakorlatilag a töltött levegő oszlop tehetetlensége okozza a periódikus de egyre halkabb hangot. Persze mindez a másodperc tört része alatt zajlik le. ALS esetén ugye az ALS miatti folyamatos töltés nyitogatja a szelepet.

    OTT A PONT!!!!!!!!

    Egyre jobban érzem, hogy szükségem van ALS-re:-)
    Bár a GTR váltója nem hiszem, hogy örülne neki, de talán majd egy következő kocsiban már lehet ilyen is.

  9. #9
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet 323_GTR: Hozzászólás megtekintése
    OTT A PONT!!!!!!!!

    Egyre jobban érzem, hogy szükségem van ALS-re:-)
    Bár a GTR váltója nem hiszem, hogy örülne neki, de talán majd egy következő kocsiban már lehet ilyen is.
    a váltónak nem lesz tőle semmi baja, viszont az ALS gyakorlatilag öli a turbódat- egyanis az ALS úgy működik, hogy amikor el veszed a gázt, akkor az ECU el kezdi az ALS üzemmódot, ahol a befecskendezés nem kizárólag a kompressziós ütem előtt történik meg, hanem a kipufogó ütem előtt is. Mivel a gyújtás megy mind két ütemben, így a kipufogó ütem előtt a hengerbe fecskendezett benya jól berobban, ami a nyitott kipufogó szelepen keresztűl kicsap a hengerből és telibe vágja csóri turbó lapátját, ettől az intenzíven pörög- vagyis nem lassul.

    A mai kultúrált ALS programok már elég jók, de akkor sem javasolnám, hogy brahiból lángoltasd minden sarkon- ugyanis ez garantáltan kicsinálja a turbódat.

    ALS üzemben a turbó előtti hőmérséklet SOKKAL magasabb mint ha padlón gyorsítanál, azaz az a vicces eset fodul elő, hogy amikor egy célegyenes végig trepnizése után próbálsz le lassulni a kanyarhoz, és ekkor ugye megy az ALS, na ekkor megy fel az égbe az EGT. Normál pilóta nyílván egy féktávon maximálisat lassít, ekkor nem gond az a pár másodperc ALS üzem, illetve gyorsításkor váltások közt megy mondjuk 0.2-0.4 sec-ig.
    De ha a pilóta fakezű és fosik, no akkor vannak a hosszú "rotyogások" amikor csóringer turbincs olvadozik....
    Kell egy jó program

  10. #10
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    a váltónak nem lesz tőle semmi baja, viszont az ALS gyakorlatilag öli a turbódat- egyanis az ALS úgy működik, hogy amikor el veszed a gázt, akkor az ECU el kezdi az ALS üzemmódot, ahol a befecskendezés nem kizárólag a kompressziós ütem előtt történik meg, hanem a kipufogó ütem előtt is. Mivel a gyújtás megy mind két ütemben, így a kipufogó ütem előtt a hengerbe fecskendezett benya jól berobban, ami a nyitott kipufogó szelepen keresztűl kicsap a hengerből és telibe vágja csóri turbó lapátját, ettől az intenzíven pörög- vagyis nem lassul.

    A mai kultúrált ALS programok már elég jók, de akkor sem javasolnám, hogy brahiból lángoltasd minden sarkon- ugyanis ez garantáltan kicsinálja a turbódat.

    ALS üzemben a turbó előtti hőmérséklet SOKKAL magasabb mint ha padlón gyorsítanál, azaz az a vicces eset fodul elő, hogy amikor egy célegyenes végig trepnizése után próbálsz le lassulni a kanyarhoz, és ekkor ugye megy az ALS, na ekkor megy fel az égbe az EGT. Normál pilóta nyílván egy féktávon maximálisat lassít, ekkor nem gond az a pár másodperc ALS üzem, illetve gyorsításkor váltások közt megy mondjuk 0.2-0.4 sec-ig.
    De ha a pilóta fakezű és fosik, no akkor vannak a hosszú "rotyogások" amikor csóringer turbincs olvadozik....
    A váltót azért féltem, mert sajnos elég gyenge konstrukció, nagyon törékeny az osztómű, a váltóház. S gondolom als üzemben váltáskor jóval nagyobb nyomatékot engednék rá a váltóra, mint als nélkül.

    A turbo viszont egy elég komoly darab gyárilag, dupla gyolyós csapágyazással, ettől függetlenül már biztos nem tenne jót neki az als, mert van már benne km rendesen.

    Gondolom az első időben Ti is többet próbálgattátok, "lángoltattátok" akár brahiból is, aztán később már csak olyan helyzetben ahol tényleg kellhet is.

    A Ti als beállításaitokon mekkora nyomást épít a turbo??
    Mert gondolom az se mindegy, hogy csak 0,2b-t vagy akár 1,5b-t??!!
    Gondolom a nyomás növekedtével jelentősen nő az EGT és csökken az élettartam.

    Gondos használat esetén mennyit mehet el egy olyasmi setup, mint a Tied (gyári motor, gyári turbo, felhúzva 1,5b, alkalmanként als használatával)????

  11. #11
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Már az is jó ha 0 a nyomás, tehát nincs vákuum. (Ja és ekkor már el kell gondolkozni azon, hogy nem lesz fékszervó, vagy ki kell herélni, vagy elektromos pumpa szervópumpa kell.)

    Szóval az ALS egy újabb lejtőn való megindulás kezdete

  12. #12
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Már az is jó ha 0 a nyomás, tehát nincs vákuum. (Ja és ekkor már el kell gondolkozni azon, hogy nem lesz fékszervó, vagy ki kell herélni, vagy elektromos pumpa szervópumpa kell.)

    Szóval az ALS egy újabb lejtőn való megindulás kezdete
    igen, hallgass a mesterre, mindenképp herérd ki a féked, ha ALS-t akarsz, különben nagy valószínűséggel feltekeredsz egy fára :-/

    ugyan is sokan nem tudják, hogy a motorok gázelvételkor kb 0,5 bár negatív nyomást azaz vaakumot csinálnak, na ebből van a fékszervó! Ki lehet próbálni, nyomd a gázt és közben pumpálgasd a féked- a negyedik pedál pumpálás után el fogy a vaakum és bye-bye szervó fék :-D
    Kell egy jó program

  13. #13
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    igen, hallgass a mesterre, mindenképp herérd ki a féked, ha ALS-t akarsz, különben nagy valószínűséggel feltekeredsz egy fára :-/

    ugyan is sokan nem tudják, hogy a motorok gázelvételkor kb 0,5 bár negatív nyomást azaz vaakumot csinálnak, na ebből van a fékszervó! Ki lehet próbálni, nyomd a gázt és közben pumpálgasd a féked- a negyedik pedál pumpálás után el fogy a vaakum és bye-bye szervó fék :-D

    Sajnos messze még a lejtő, de jó lenne egy ilyesmin elindulni lefele:-)

    Ha már ennyire belemelegedtünk műszakilag, akkor, hogy is néz ki a kiherélt fék??
    Lekötöm a szervót (megszüntetem a szívósor és a szervódob közötti kapcsolatot), idáig oké, de mitől lesz akkor jó fékem???

    Kezjek gyúrni lábra????:-)

  14. #14
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Szekember kiheréli a szervódobot, így sokkal könnyebb nyomni, mint ép szervóval és leállított motorral.

    Működik a dolog, Evonál én tökre szeretem, első fékezésnél volt furcsa csak 5 éve, azóta I love it.

    Így van ez a versenyautókban is. Sokkal közvetlenebb a fékezés, olyan mintha a talpaddal nyomnád rá a betétet a tárcsára.

  15. #15
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Szekember kiheréli a szervódobot, így sokkal könnyebb nyomni, mint ép szervóval és leállított motorral.

    Működik a dolog, Evonál én tökre szeretem, első fékezésnél volt furcsa csak 5 éve, azóta I love it.

    Így van ez a versenyautókban is. Sokkal közvetlenebb a fékezés, olyan mintha a talpaddal nyomnád rá a betétet a tárcsára.
    Köszi!

    Lassan már mindent tudok, már csak a kocsi hiányzik meg a lejtő:-)!!!!!

  16. #16
    Rezidens ttop avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    2.447

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Már az is jó ha 0 a nyomás, tehát nincs vákuum. (Ja és ekkor már el kell gondolkozni azon, hogy nem lesz fékszervó, vagy ki kell herélni, vagy elektromos pumpa szervópumpa kell.)

    Szóval az ALS egy újabb lejtőn való megindulás kezdete


    A GTR gyárilag rendelkezik + pumpával nem kell kiberhelni a fékszervót!!!!!
    Lehet ALS plussz szervó fék, kormány egyszerre

  17. #17
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    X-esben van egy by-pass elnevezésű szelep. Ha jól gondolom ez gyakorlatban lefújószelep, csak nem a szabadba, hanem a légszűrő utáni csőbe fúj bele.
    Valaki nálam hozzáértőbb megerősítené?

  18. #18
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    Idézet Sanci: Hozzászólás megtekintése
    X-esben van egy by-pass elnevezésű szelep. Ha jól gondolom ez gyakorlatban lefújószelep, csak nem a szabadba, hanem a légszűrő utáni csőbe fúj bele.
    Valaki nálam hozzáértőbb megerősítené?
    igen mint az osszes tobbi gyari evoban

  19. #19
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Idézet VGergo: Hozzászólás megtekintése
    igen mint az osszes tobbi gyari evoban
    Köszi.
    Gondolom akkor, ha lefujószelepet építek be, akkor le kell dugózni a lyukat a légszűrő utáni csövön.
    Tényleg mi a különbség a gyári by-pass szelep és egy utólag beépített lefujó szelep közt?

  20. #20
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Idézet Sanci: Hozzászólás megtekintése
    Köszi.
    Gondolom akkor, ha lefujószelepet építek be, akkor le kell dugózni a lyukat a légszűrő utáni csövön.
    Tényleg mi a különbség a gyári by-pass szelep és egy utólag beépített lefujó szelep közt?
    gyári lefújó mindent visszavezet a nyomásból a turbó elé ha jól tudom.. ha utólag építed van a 2 körös ami egy részt visszavezet egy részt elenged a nyomásból a levegőbe, illetve van olyan ami mindent elenged a levegőbe.
    Just for Fun

1. oldal, összesen: 10 123 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva