1. oldal, összesen: 2 12 UtolsóUtolsó
1-20, összesen: 21

  1. #1
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap Vonyít a hajtás

    Ma mentem egy kis kört a géppel és egy vonyító hang ütötte meg a fülemet. A sebességgel nő a hang és a hang magassága is. Ha meg benyomom a kuplungot akkor kifejezetten átvált hangos vonyításba. úgy hallottam hátulról jön a zaj. Majdnem mint egy nagy elektro motor. 15 perc alatt csapágyas lett volna a kocsim? Más jel egyenlőre nincs. Ötlet? Valakinek már hasonló? üdv

  2. #2
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Difi?
    Just for Fun

  3. Az alábbiaknak tetszik FQ-400 hozzászólása:


  4. #3
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet FQ-400: Hozzászólás megtekintése
    Difi?
    Én is arra gondolok. De talán valami pontosabb... Talán már valakinek volt hasonló...

  5. #4
    Rezidens bajno avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 07.
    Hely
    Mohacs-Miskolc,Steffisburg (Svájc)
    Hsz-ok
    1.975

    Alap

    Idézet kicsievo: Hozzászólás megtekintése
    Én is arra gondolok. De talán valami pontosabb... Talán már valakinek volt hasonló...
    Vedd ki a macskat a hatso felnibol
    EVO VIII GSR

  6. #5
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet bajno: Hozzászólás megtekintése
    Vedd ki a macskat a hatso felnibol
    Bár csak az lenne! de sajnos nem. És van egy szar érzésem, hogy nem lesz olcsó a mutatvány...

  7. #6
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet kicsievo: Hozzászólás megtekintése
    Ma mentem egy kis kört a géppel és egy vonyító hang ütötte meg a fülemet. A sebességgel nő a hang és a hang magassága is. Ha meg benyomom a kuplungot akkor kifejezetten átvált hangos vonyításba. úgy hallottam hátulról jön a zaj. Majdnem mint egy nagy elektro motor. 15 perc alatt csapágyas lett volna a kocsim? Más jel egyenlőre nincs. Ötlet? Valakinek már hasonló? üdv
    így mint az enyém ?



    nálam transfer esett szét, azt kellett cserélnünk
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  8. #7
    Rezidens Musitz laci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 06.
    Hely
    Kapospula
    Hsz-ok
    905

    Alap

    Idézet kicsievo: Hozzászólás megtekintése
    Ma mentem egy kis kört a géppel és egy vonyító hang ütötte meg a fülemet. A sebességgel nő a hang és a hang magassága is. Ha meg benyomom a kuplungot akkor kifejezetten átvált hangos vonyításba. úgy hallottam hátulról jön a zaj. Majdnem mint egy nagy elektro motor. 15 perc alatt csapágyas lett volna a kocsim? Más jel egyenlőre nincs. Ötlet? Valakinek már hasonló? üdv
    Ha difi vagy osztómű szól nem változik a hang kinyomott kuplungnál!

  9. #8
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap



    Sikerült egy videót készítenem:

  10. #9
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Szerintem csak azért hallod erősebbnek a hangot kinyomott kuplungnál mert a motor "elcsendesül". Így a kevesebb zajban jobban kijön a hang. De szerintem még mindig difi.
    Ha kanyarodsz nem szokott picit "kerregni"? Kerregést úgy értem, hogy valami olyan hang jön ami ahhoz hasonlít hang hatásban mint mikor túráztatod a motort és mindezt ütemesen. ?
    Just for Fun

  11. #10
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet FQ-400: Hozzászólás megtekintése
    Szerintem csak azért hallod erősebbnek a hangot kinyomott kuplungnál mert a motor "elcsendesül". Így a kevesebb zajban jobban kijön a hang. De szerintem még mindig difi.
    Ha kanyarodsz nem szokott picit "kerregni"? Kerregést úgy értem, hogy valami olyan hang jön ami ahhoz hasonlít hang hatásban mint mikor túráztatod a motort és mindezt ütemesen. ?
    Szerintem is difi. kanyarodás közben nem változik a hang. Direkt kipróbáltam kanyarból kifelé kövérebb gázzal, hogy mit csinál de minden rendben volt a hangot leszámítva. de ha nem a motor felől jön a "hajtás" hanem a kerék hajtja a difit (gurul) akkor tényleg hangosabb.

  12. #11
    Szuper Moderátor carkillerz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    III.ker - Isaszeg
    Hsz-ok
    7.538

    Alap

    Én pedig egy szakembert javasolnék a tippverseny helyett!

  13. 3 tagnak tetszik carkillerz hozzászólása:


  14. #12
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Idézet carkillerz: Hozzászólás megtekintése
    Én pedig egy szakembert javasolnék a tippverseny helyett!
    Ezt valahogy sejtettem....
    Just for Fun

  15. #13
    Rezidens bajno avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 07.
    Hely
    Mohacs-Miskolc,Steffisburg (Svájc)
    Hsz-ok
    1.975

    Alap

    Idézet carkillerz: Hozzászólás megtekintése
    Én pedig egy szakembert javasolnék a tippverseny helyett!
    +1, ha van elerheto kozelben tenyleg hozzaerto kb 5perc alatt megmondja mi a baj, de ha mar tipp akkor osztomu, valto...
    EVO VIII GSR

  16. #14
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    A hiba az osztómű volt.

    Egy rövid történet és gondolatmenet az egészről, talán nem untatok vele senkit...

    Pár héttel ez előtt felhívtam Bartos Urat (pár másik elismert evo szerelde után - egyik sem tudta körbehatárolni a problémát - horror árakkal "fenyegetve", hetes szerelési időkkel) minek folytán tegnap reggel fél 8-kor nekiállt a gépemnek. Már telefonon jelezte, hogy mi valószínűsíthető de hozzam el van minden polcon - bár mi lesz megoldjuk. Utánfutóról le - próbakör. Pár mellékes infót hozzáadva azonnal megállapította a hibát- rögtön neki is állt. Elképesztő precizitással, rutinnal nyúlt mindenhez - igazi PRO.
    Amikor dolgozott csak egy dolgon járt az agyam: Bár csak én is tudnék így autót szerelni ahogy B.J. Pedig autószerelő családból származom. Közben a pár perces üresjáratokat kihasználva (olajok kieresztése festék kötés) volt szerencsém "Mr. Kannibál" láncról leszakadt agresszív szörnyéhez. Bartos tudásának legékesebb darabja ez a VI-os. Elképesztő. Nem vagyok egy szívbajos ember de... huhhh. És nem merek belegondolni, hogy mit tudna a gép ha nagyobb anyagi háttér társulna a dologhoz. Le a kalappal!
    Az én autómat a rejtett hibák ellenére nagyon gyorsan lezavarta szombaton, mérhetetlen sok odafigyeléssel és igényességgel, Annak ellenére, hogy folyamatosan feltartottam a locsogásommal. Kedves kommunikatív és közvetlen. Remélem nem mentem az agyára és jó emlékképként és jó kundschaftként maradok meg neki.

    Csak annyit tudok írni, hogy köszönöm! Köszönöm a gyors munkát. Köszönöm baráti beszélgetést. Köszönöm, hogy egy napot végigcsinálhattam - nézhettem nálad. Rengeteget tanultam. Köszönöm a sorsnak (meg a gps-nek), hogy hozzád Nógrádkövesdre navigált.

    Az én szerelőm: Bartos J.

  17. 8 tagnak tetszik kicsievo hozzászólása:


  18. #15
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    És utólag megkövetem magam ha menet közben szitkozottam volna vagy olyat mondtam volna amivel megsértettelek volna Mester, de az a kör az olyan elementáris gátszakadást okozott az agyamban hogy majdnem demenciába estem. A Kocsid tehet mindenről. Pl arról, hogy megfertőzted az agyam és az asszony folyamatosan csitítgat, hogy nem kell még egy evo régebbi meg végképp nem és 500 lovas meg pláne nem.

    (de lesz... És remélem el fogod vállalni ha telni fog rá)

  19. #16

    Alap

    Idézet kicsievo: Hozzászólás megtekintése
    És utólag megkövetem magam ha menet közben szitkozottam volna vagy olyat mondtam volna amivel megsértettelek volna Mester, de az a kör az olyan elementáris gátszakadást okozott az agyamban hogy majdnem demenciába estem. A Kocsid tehet mindenről. Pl arról, hogy megfertőzted az agyam és az asszony folyamatosan csitítgat, hogy nem kell még egy evo régebbi meg végképp nem és 500 lovas meg pláne nem.

    (de lesz... És remélem el fogod vállalni ha telni fog rá)
    Örülök hogy tetszett így is,pedig nem is voltunk a tesztpálya húzósabb részén

  20. Az alábbiaknak tetszik B.Janika hozzászólása:


  21. #17
    Rezidens Papírtigris avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.039

    Alap

    Idézet B.Janika: Hozzászólás megtekintése
    Örülök hogy tetszett így is,pedig nem is voltunk a tesztpálya húzósabb részén
    Csak simán a kávézós kör volt, gondolom Ott is sikít mindenki, többek közt én is
    www.papirtigris.com klubkártyával kedvezmény !

  22. 2 tagnak tetszik Papírtigris hozzászólása:


  23. #18
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet Papírtigris: Hozzászólás megtekintése
    Csak simán a kávézós kör volt, gondolom Ott is sikít mindenki, többek közt én is
    Kávézósnak nem mondanám, teljes potenciált mutatott a vas és Jani (lóerő tekintetében). Nem sikítottam de próbáltam vészjelzést adni, hogy ha lehet lassabban közlekedjünk. Az egésszel csak egy baj volt: ezután az én kocsim kb. egy 1.4-es astrára emlékeztetett... Mondtam is neki, hogy az övé megy fel a trélerre az enyémet meg viszem haza lábon...
    De nem díjazta az ötletet

  24. #19
    Rezidens Papírtigris avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.039

    Alap

    Idézet kicsievo: Hozzászólás megtekintése
    Kávézósnak nem mondanám, teljes potenciált mutatott a vas és Jani (lóerő tekintetében). Nem sikítottam de próbáltam vészjelzést adni, hogy ha lehet lassabban közlekedjünk. Az egésszel csak egy baj volt: ezután az én kocsim kb. egy 1.4-es astrára emlékeztetett... Mondtam is neki, hogy az övé megy fel a trélerre az enyémet meg viszem haza lábon...
    De nem díjazta az ötletet
    Én arra gondoltam, hogy csak a kávézóig mentetek. Ez a Janinál "csak" bemelegítő kör. Ha már ott peluscsere van az ügyfélnél az éles részre már nem megy Az pedig, hogy melyiket húzod fel a trélerre, csak pénz kérdése szerintem
    www.papirtigris.com klubkártyával kedvezmény !

  25. #20
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet Papírtigris: Hozzászólás megtekintése
    Én arra gondoltam, hogy csak a kávézóig mentetek. Ez a Janinál "csak" bemelegítő kör. Ha már ott peluscsere van az ügyfélnél az éles részre már nem megy Az pedig, hogy melyiket húzod fel a trélerre, csak pénz kérdése szerintem
    Kávézora nem nagyon volt időm figyelni, inkább, h az olaj mikor éri már el az üzemi hőfokot... Sok időnk nem volt kocsit kellett javítani. Azért a peluscsere odébb van nálam...
    De eszméletlen élmény volt. Remélem nekem is lesz egyszer valami hasonló gépem... Könnyű, bitang erős, és úgy irányítható mint semmi más!

1. oldal, összesen: 2 12 UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hasonló témák

  1. Aktív hajtás
    By bunker in forum Hajtás
    Hsz-ok: 121
    Utolsó hozzászólás: 2016. 04. 26., 22:20
  2. Világítanak a hajtás lámpák
    By SXV450 in forum Ha baj van...
    Hsz-ok: 7
    Utolsó hozzászólás: 2011. 04. 05., 15:23

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva