1-12, összesen: 12

  1. #1
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2011. 12.
    Hsz-ok
    172

    Alap RHD-s japán

    Üdv mindenkinek, elsősorban egy kérdésem lenne, mivel nem találtam neki helyet, itt teszem fel a kérdést.
    EVO VIII-at akarok venni. Elsősorban japán belpiacos jobbkormányos verziót keresek. A kérdésem az, hogy itthon mennyiben tér el az ára egy használt európai LHD-snek egy használt japán RHD-hoz képest?
    Ez azért kérdés számomra, mert alapvetően a jobbkormányosok olcsóbbak itthon a balkormányosokhoz képest (pl. egy Mercedes, vagy Opel esetében), ugyanakkor a japán RHD-ések meg több szempontból jobbak az EU LHD-shoz képest (itt úgye EVO-kra gondolok), tehát ha mondjuk az ember szeretne egy jó 2003-as 8-ast, akkor jobban jár a japánnal.
    Véleményetek srácok?

  2. #2
    Rezidens Ceofang avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2012. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    719

    Alap

    Hat nem tudom... Hogyha eljut oda az ember, hogy kepes fenntartani -tankolni es szervizelni- egy evot, akkor nem tudom mennyi konnyitest jelent par szazezer forint egyszeri arkedvezmeny, amit TALAN egy angol jobbkormanyos jelent. De utana csak a szivas van vele, ha forgalomban is hasznalod. Palyan meg tuti jelent 1-2 tizedet, vagy masodpercet, hogy nem a megszokott helyen ulsz.

    Nem tudom mivel jobbak a japan evok, de amennyire en tudom (es lehet, hogy szarul, mivel meg soha nem hoztam be autot japanbol!) :
    - hacsak nem utazol ki japanba teljesen zsakbamacska amit veszel
    - hazaszallitas, biztosítással min. 300 000Ft Németországig, onnan még kb. 150e Magyaro.-ra.
    - vám (talan 10% a vetelarnak?)
    - áfa 19% v 21% (attól függ, hogy német vagy holland kikötőbe érkezik)
    - regado kb. 430 000
    - auto felkeszitese europai normakra (pl. E lámpa)
    - atiras kb. 175 000 (jo ezt magyar kocsinal is ki kell fizetni)
    - forgalomba helyezes kb. 100 000 (detto)

    Szoval hacsak nem tudsz valami japan aukcios oldalon hugyert-fosert vasarolni valami lefoglalt autot, akkor szerintem teljesen felejtos. Az angol sokkal egyszerubb folyamat (nincs vam, afa es kozelebb van), de en annak sem latom ertelmet. Hiszen itthon vagy nemeto.-ban is rengeteg evo8 van. Nem egy olyan ritkasag, amire nincsen mas beszerzesi lehetoseg, mint japan (pl. egy TME vagy Skyline).

    Mondjuk Angliaban kb. 3,3 milliorol (8600 fonttol) indulnak a VIII-asok. Japanban 2,75 milliorol, (7 100 fontrol). Itthon most 3,65-rol.
    EVO4-et lattam Angliaban kb. 1,7millarol (4500font).

    Itt nezelodhetsz:
    http://www.tradecarview.com (japán)
    http://www.autotrader.co.uk (angol ; kerni fog iranyitoszamot, itt van egy: PE27 3LW)
    Utoljára szerkesztette: Ceofang; 2014. 04. 18. 07:46-kor
    ///// Ceofang /////

  3. #3
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2011. 12.
    Hsz-ok
    172

    Alap

    Kösz a leírást, most van egy lehetőség itthon venni egy japán RHD-st, tehát már nem kellene a hazahozatallal bajlódnom, gyakorlatilag csak a balkormányosítás lenne még plusz költség, mert már magyar rendszámos az autó.

    Leírom, hogy mit hallottam, hogy mik a japán RHD-ások előnyei hátrányai:
    két fő előny:
    -az ottani eltérő emissziós szabályok miatt ezek alapban erőssebbek és valami miatt könnyebbek, mint az EU-s változatok
    -mivel japánban a környezetvédelem miatt nem sózzák télen az utakat, a japán evok gyakorlatilag rozsdamentesek

    főbb hátrányok:
    -jobbkormányosak

    Az angliai evókról rosszat hallottam, legfőbb hátrányuk a jobbkormányosságon kívül az hogy még a magyarországi evóknál
    is jobban rozsdásodnak. Gyakorlatilag egy angliai evó már 2-3 éves korában legalább annyira rozsdás mint egy 10-12 éves japán belpiacos. Ez annyira így van, hogy tudomásom szerint a japán evokat gyárilag nem is látják el alvázvédővel merthogy szerintük felesleges. Úgyhogy ezek amikor Európába jönnek érdemes azonnal lealvázvédőztetni.
    Amennyire ismerem az angol piacot tudom, hogy ott is nagyon számít (használtautó esetében), hogy az adott kocsi Angliai, vagy akár japán import. A japán importváltozatokért többet kérnek.

    Fentiek miatt az én szememben többet ér egy japán RHD-s, mint egy Eu-s LHD-s, tehát én többet áldoznék JDM-re, mint egy EUDM-re, de igazából az érdekelne, hogy a Ti szemszögötökből ez hogyan néz ki. Számotokra jelent-e bármiféle elönyt a JDM, Ti hajlandóak lennétek-e többet kifizetni érte?
    Utoljára szerkesztette: kormendi; 2014. 04. 18. 09:00-kor

  4. #4
    Rezidens Ceofang avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2012. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    719

    Alap

    Ja ez igy mindjart mas. Ha van lehetoseged egy jo allapotu, olcso jobb kormanyos, japanbol szarmazo EVO8-cast venni, akkor hajra! Altalanossagban (persze nem mindig) nagyon jol karbantartjak a kocsijaikat es a rozsdasodas is sokszor jobban elkeruli a (del) japan autokat. Persze naluk is elofordul havazas, de tenyleg nem annyira jellemzo a takaritas/sozas. Ok inkabb holancoznak. Szoval nem ugyanaz a klima, mint California vagy Calabria

    Arrol, hogy konnyebbek es erosebbek lennenek arrol nincs infom. Az emisszio resze ugyis csak addig kerdes, amig le nem csereled a kipuff rendszert (+ hozza az ECU optimalizalas ugyis alap).

    En biztos nem bajlodnek egy jobbkormanyossal, foleg ha (az atepitessel egyutt) meg dragabb is lenne, mint egy szinten jo allapotu EU-s auto. A sajat (hobbi) evo8-bol kiindulva meg nyoma sincs a rozsdanak igy 9 evesen sem, pedig kapja a havat+sot is. Persze mindig frissen lemosom rola a dzsuvat, alul is.

    Az angol evok kozott sok a leharcolt, elhanyagolt es a rozsdas peldany is.

    Nem akarok okoskodni, inkabb csak egyutt gondolkodni. Nalam vannak sokkal hozzaertobbek, majd elmondjak a tutit.
    Utoljára szerkesztette: Ceofang; 2014. 04. 18. 09:54-kor
    ///// Ceofang /////

  5. #5
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    13.043

    Alap

    ha már magyar rendszámos, de még jobbkormányos akkor nem lesz egyszerű lepapírozni a balosítást. ha jól emlékszem.

  6. 2 tagnak tetszik jordan6 hozzászólása:


  7. #6
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.128

    Alap

    Nekem IX-esem van és az első tulaj Tirol Balaton oda vissza használta. És jó sok rozsda van rajta. Minden csavar összerohadva. motortartók is merő rozsda. A váz hála égnek viszonylag érintetlen. De pl az alu géptetőn meg sárvédőn kis helyen felhólyagosodott a lakk. Úgyhogy ha teheted és van rá lehetőséged akkor olyat vegyél ami hibátlan. Mert amikor szerelőhöz viszed és azzal megy az idő, hogy minden csavart "szúrólángosozni" kell az nem poén és esztétikailag is bántó.
    üdv

  8. #7
    Rezidens bajno avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 07.
    Hely
    Mohacs-Miskolc,Steffisburg (Svájc)
    Hsz-ok
    1.978

    Alap

    Idézet kicsievo: Hozzászólás megtekintése
    Nekem IX-esem van és az első tulaj Tirol Balaton oda vissza használta. És jó sok rozsda van rajta. Minden csavar összerohadva. motortartók is merő rozsda. A váz hála égnek viszonylag érintetlen. De pl az alu géptetőn meg sárvédőn kis helyen felhólyagosodott a lakk. Úgyhogy ha teheted és van rá lehetőséged akkor olyat vegyél ami hibátlan. Mert amikor szerelőhöz viszed és azzal megy az idő, hogy minden csavart "szúrólángosozni" kell az nem poén és esztétikailag is bántó.
    üdv
    Errol en is tunek meselni, nekem augusztusba bombazzak szet majd az evot, a so csodakra kepes
    EVO VIII GSR

  9. #8
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2011. 12.
    Hsz-ok
    172

    Alap

    Nem tudtam, hogy az autófelügyelet vizsgálat szempontjából van jelentősége annak, hogy az első Mo-i forgalombahelyezés elött vagy után építjük át balkormányosra... Ez hasznos infó, ennek utánanézek.

    Úgy tudom, hogy az EuDM EVO 8-nak a hivatalos elnevezése "Evolution 8 260", ez gyakorlatilag az eredeti 8-asnak a Eu-s butított változata, technikailag megegyezik az EVO 7-el, csak 261 bhp-s, 5 sebességes, kisebb turbóval szerelt stb. Tehát elvileg európai kereskedésben hivatalosan csak ezt lehetett kapni (kivéve az angol FQ sorozatot).
    Ebbe az RHD-sban az tetszik, hogy teljesen rozsdamentes, a fényezése is még gyári hibátlan. A szerelőm mondta is, hogy azért szereti ezeket a japán importokat, mert sokkal egyszerűbben szerelhetők, nincsenek összerozsdásodva a csavarok, szinte egyből nyílnak. Ami még feltünt, hogy a japán importokba ha van bennük valami extra, az általában mind eredeti japán minőségi cucc, tehát nem kinai utángyártott, szerencsére a japánok vannak annyira nacionalisták, hogy nem elsősorban a saját termékeiket bele az autójukba. Valamikor régen még mintha hallottam volna valami olyat is, hogy a hazai autóversenyzők is előszeretettel nyomulnak JDM-es autókkal, állítólag a korábban említett súly ás lóerőkülönbség miatt.

  10. #9
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    3.229

    Alap

    Hazai rendszámos jobbost balositani csak mindenféle műbizonylatos alkatrészekkel ill tervekkel, szakikkal lehet csak. Szopó.
    A japó kocsik tudtommal a más üzemanyag miatt vannak gyárilag másképp programozva.

  11. 2 tagnak tetszik simigeri hozzászólása:


  12. #10
    Rezidens Ceofang avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2012. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    719

    Alap

    Meg jo hogy van egy VGerink ))
    ///// Ceofang /////

  13. 2 tagnak tetszik Ceofang hozzászólása:


  14. #11
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2011. 12.
    Hsz-ok
    172

    Alap

    Idézet simigeri: Hozzászólás megtekintése
    Hazai rendszámos jobbost balositani csak mindenféle műbizonylatos alkatrészekkel ill tervekkel, szakikkal lehet csak. Szopó.
    A japó kocsik tudtommal a más üzemanyag miatt vannak gyárilag másképp programozva.
    Hát akkor felejtős sajnos az amit kinéztem, így tényleg nem éri meg.

  15. #12
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    3.229

    Alap

    Idézet kormendi: Hozzászólás megtekintése
    Hát akkor felejtős sajnos az amit kinéztem, így tényleg nem éri meg.
    Lehet ám jobbról is nézni az utat

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hasonló témák

  1. Valódi japán márkák klubja - 2010. november 13. Kecskemét
    By Miki in forum Találkozók, események
    Hsz-ok: 6
    Utolsó hozzászólás: 2010. 11. 15., 09:53

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva