1-6, összesen: 6

  1. #1
    Haladó pothy avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 03.
    Hely
    Budapest X.kerület
    Hsz-ok
    31

    Alap Fényszóró magasság állító

    Sziasztok sporttársak!

    A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy van nekem egy USA 8-asom, amibe vettem európai fényszórókat. Nagy meglepetésemre láttam, hogy az új lámpák elektromos magasságállítóval van szerelve. A műszerfalamon van helye a magasságállítónak is. A kérdés az, hogy gyárilag benne lehet-e a vezetékkötegben a magasságállító kábelezése??
    Ha esetleg van valakinek ebben tapasztalata szívesen venném.

    Köszi sziasztok!

    Bártfai Botond

  2. #2
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    Nekem az usa nyolcasomban is elektromosan állítható volt a gyári fényszóró.
    Persze ezzel nem lettél kisegítve! :-)

  3. Az alábbiaknak tetszik bunker hozzászólása:


  4. #3
    Haladó pothy avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 03.
    Hely
    Budapest X.kerület
    Hsz-ok
    31

    Alap

    Idézet bunker: Hozzászólás megtekintése
    Nekem az usa nyolcasomban is elektromosan állítható volt a gyári fényszóró.
    Persze ezzel nem lettél kisegítve! :-)


    Igen ezzel nem lettem okosabb...

  5. #4
    Bennfentes Doky24 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 11.
    Hely
    Budapet
    Hsz-ok
    50

    Alap VII lámpa és motor

    Sporttársak!
    VII-shez keresek első lámpákat és magasságállító motort.
    Köszönöm.
    Doky24

  6. #5
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 10.
    Hsz-ok
    1.953

    Alap

    Idézet pothy: Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok sporttársak!

    A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy van nekem egy USA 8-asom, amibe vettem európai fényszórókat. Nagy meglepetésemre láttam, hogy az új lámpák elektromos magasságállítóval van szerelve. A műszerfalamon van helye a magasságállítónak is. A kérdés az, hogy gyárilag benne lehet-e a vezetékkötegben a magasságállító kábelezése??
    Ha esetleg van valakinek ebben tapasztalata szívesen venném.

    Köszi sziasztok!

    Bártfai Botond
    Szia!
    Van "felesleges" csoki a fényszóró csatlakozónál vagy/és a kapcsoló feltételezett helyén a műszerfalnál?
    Ammennyiben nincs, attól még utólag be lehet szerelni, de célszerű (bontott) abba való gyári kábelköteggel kezdeni, mert azon legalább ott vannak a csokik. Lámpa+kábel+csoki+kapcsoló és 12V kell. Az EU modellek kicsit zűrösebbek, mert az első/hátsó lengőkarokon érzékelők is vannak, mivel ezek automata rendszerek (persze ha már azzal szerelték őket). Az enyémet (X-es) átalakítottam és így automatán és manuálisan is lehet szabályozni. Egyébként vertikális kamera mozgatáshoz teljesen jó a fényszóró szervómotorja és nagyon egyszerű a bekötése. Egyedül azért ne álljál neki, keress egy ügyes szakit, aki még talán lelkes is

    Az EU fényszórótól még nem lesz automata a rendszer, de a kialakítása (kellő kitartással) megoldható.

  7. 2 tagnak tetszik EVO-010 hozzászólása:


  8. #6
    Haladó pothy avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 03.
    Hely
    Budapest X.kerület
    Hsz-ok
    31

    Alap

    Idézet EVO-010: Hozzászólás megtekintése
    Szia!
    Van "felesleges" csoki a fényszóró csatlakozónál vagy/és a kapcsoló feltételezett helyén a műszerfalnál?
    Ammennyiben nincs, attól még utólag be lehet szerelni, de célszerű (bontott) abba való gyári kábelköteggel kezdeni, mert azon legalább ott vannak a csokik. Lámpa+kábel+csoki+kapcsoló és 12V kell. Az EU modellek kicsit zűrösebbek, mert az első/hátsó lengőkarokon érzékelők is vannak, mivel ezek automata rendszerek (persze ha már azzal szerelték őket). Az enyémet (X-es) átalakítottam és így automatán és manuálisan is lehet szabályozni. Egyébként vertikális kamera mozgatáshoz teljesen jó a fényszóró szervómotorja és nagyon egyszerű a bekötése. Egyedül azért ne álljál neki, keress egy ügyes szakit, aki még talán lelkes is

    Az EU fényszórótól még nem lesz automata a rendszer, de a kialakítása (kellő kitartással) megoldható.
    Szia!

    Nagyon köszönöm a segítségedet.
    Ahhoz, hogy automata legyen nem feltétlenül ragaszkodom. Csak ha tényleg nem bonyolult a bekötése akkor érdekel. Eddig is meg voltam nélküle, csak miután a lámpában benne van a motor akkor miért ne alapon gondoltam.
    De akkor ha jól értelmezem akár benne is lehet a kábelezése az autóba csak meg kell néznem.

    Még egyszer köszönöm a segítséget.

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva