3. oldal, összesen: 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
41-60, összesen: 62

  1. #41
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Semmilyen háború vagy viszály szítása nem cél, ellenben a hasznos információáramlás az az.

    Tehát mindenki olyasmit írjon, amit felvállal utána szívesen, vagy ha így egyszerűbb: "ne írj a fórumra olyat, amit ne olvasna szívesen a párod, szüleid, vagy a főnököd".
    Senki nem szeretne Sugár ( Sugar ) hajtású üzemanyaggal közlekedni, egy bosszús szerelő miatt... Vagy épp lyukas gumira kimenni a ház elé... Kromofágról és graffitiről nem is beszélve. Sajnos az emberek nagy része nem vállalja szemtől-szembe a konfliktusait!

    Az anonim dolog teljesen szimpatikus!

  2. #42
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Az anonim dolog teljesen szimpatikus!
    ...csak nem hiteles.

  3. 3 tagnak tetszik Miki hozzászólása:


  4. #43
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    ...csak nem hiteles.
    Akkor ha Te igazgatnad akar hiteles is lehetne. Vegso esetben sokminden le is ellenorizheto...

  5. Az alábbiaknak tetszik kicsievo hozzászólása:


  6. #44
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Jol elkanyarodott ez a topic... azt hiszem ezt mar off-nak hivjak...

  7. Az alábbiaknak tetszik kicsievo hozzászólása:


  8. #45
    Rezidens Papírtigris avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.039

    Alap

    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Senki nem szeretne Sugár ( Sugar ) hajtású üzemanyaggal közlekedni, egy bosszús szerelő miatt... Vagy épp lyukas gumira kimenni a ház elé... Kromofágról és graffitiről nem is beszélve. Sajnos az emberek nagy része nem vállalja szemtől-szembe a konfliktusait!

    Az anonim dolog teljesen szimpatikus!
    Én egy itteni és nem itteni szerelőről sem feltételezem, a fent említett "bosszút". De lehet, hogy én vagyok naiv. Hiszen ahogy te megválogathatod kihez mész, addig ő meg azt kinek dolgozik.

    Az anonimitás miért lenne jó? Ha valakinek valami nem tetszik azt szóvá lehet tenni szerintem akár nyilvános fórumon akár szemtől szemben. Ugye ott az én példám, amit azt hiszem te hoztál fel, a DCS- és én vita. A végen nem lett semmi, nem lett kromofágos az autóm stb. Egyszerűen én tanultam az évek alatt, figyeltem és hallgattam a véleményeket és kerestem mást. Ez ilyen egyszerű. Persze volt tanulópénz nem is kevés, de ez van.

    Ez az értékelős dolog még működhetne is, ha egy normális országban lennénk. De itt sajnos szinte mindenki (tisztelet a kivételnek), egyre inkább elszáll magától, ha a vevő oldalon áll. A szolgáltató meg egy utolsó szemét, a legkisebb vélt vagy valós problémánál. És ez nem csak a tunerekre vonatkozik.

    Csak egy példa a saját házam tájáról:
    Én úgy gondolom, hogy mindent megteszek a vendégeimért. Nyilván vannak hibák ezt soha nem is tagadtam. Főleg ha minél több a vásárlód annál hamarabb tudsz beleszaladni egy-egy problémába. De az esetek 70% -ban anonim módon panaszkodnak, ezzel esélyt sem adva az esetleges megoldásra. Illetve még egy amit imádok: néha szoktam egy kupon oldalon eladni akciós dolgokat. Itt a vevők 90% -a úgy gondolja, hogy a féláron megvett dologgal egyúttal kiváltságot is vásárol. Pedig marhára nem.

    Szóval én nem irigylem egyik itteni és nem itteni tunert sem, mert el tudom képzelni miket kell átélniük, hiszen gondolom jó pár tulaj azt szeretné, ha fehér kesztyűben dolgozna, 10 perc alatt 20 forintért. Ez persze sarkítás, de a lényeg ott van.

    Peace
    www.papirtigris.com klubkártyával kedvezmény !

  9. #46
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Tudok olyan autóról aminek a tankját és üzem-anyag rendszerét mosni kellett...
    DCS-s dolgot amiatt említettem, mert ment a nagy adok-kapok nem így volt, nem úgy... De végül tanulságot levonni nem lehetett belőle. Mert csak TI ketten voltatok ott, esetleg még az Andrea. Lóerőt vettél "kilóra" aztán a mérleg meg csalt... ( ha jól emlékszem ). Az egészből annyi lett, hogy mindketten rossz szájízzel gondoltok vissza az esetre. Kompenzáció nem történt. ( ellenben a tésztás dekás példáddal ).

    Azt, hogy a fórumon ki-mire képes, nem tisztem eldönteni. Nekem szerencsére még nem tettek így kárt tulajdonomban. De ismerősi körben előfordult már.

    Kicsit ÁVÓ-s jellege van a dolognak. De sokan nem fogják a fent leírt aggályok miatt "kiteregetni a szennyest". Természetesen nem csak a fórumon aktív szerelőkre/tunerekre gondolok!
    Utoljára szerkesztette: Silva; 2014. 10. 17. 22:16-kor

  10. #47

    Alap

    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Tudok olyan autóról aminek a tankját és üzem-anyag rendszerét mosni kellett...
    DCS-s dolgot amiatt említettem, mert ment a nagy adok-kapok nem így volt, nem úgy... De végül tanulságot levonni nem lehetett belőle. Mert csak TI ketten voltatok ott, esetleg még az Andrea. Lóerőt vettél "kilóra" aztán a mérleg meg csalt... ( ha jól emlékszem ). Az egészből annyi lett, hogy mindketten rossz szájízzel gondoltok vissza az esetre. Kompenzáció nem történt. ( ellenben a tésztás dekás példáddal ).

    Azt, hogy a fórumon ki-mire képes, nem tisztem eldönteni. Nekem szerencsére még nem tettek így kárt tulajdonomban. De ismerősi körben előfordult már.

    Kicsit ÁVÓ-s jellege van a dolognak. De sokan nem fogják a fent leírt aggályok miatt "kiteregetni a szennyest". Természetesen nem csak a fórumon aktív szerelőkre/tunerekre gondolok!
    Volt itt a Janikával is elég nagy baja másnak meg VGergővel is és a többiekkel is ha évek alatt olvasgatunk....

    Azért nem írunk neveket mert itt az összes szerelő szar valakinek és mindenki átbaszott már mindenkit..... :-)

    Csoda hogy kurva jól megy végülis mindenkinek az autója....felháborító :-)

    Én meg idén is nyertem Profi4 összetettet az autómmal....nagy összetettben meg második lettem 3 pont híjján b@ssza meg :-) mások meg Time Attackot....harmadok meg utcán aláznak.....na....akkor a sok szar szerelő mégis jó mindenkinek....csak mindenki találja meg a neki jót :-)

    Nézőpont kérdése minden :-)
    Utoljára szerkesztette: Fapuma8; 2014. 10. 18. 01:14-kor
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  11. Az alábbiaknak tetszik Fapuma8 hozzászólása:


  12. #48
    Szuper Moderátor carkillerz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    III.ker - Isaszeg
    Hsz-ok
    7.538

    Alap

    Nálam az anonim dolgok nulla értékkel futnak

  13. Az alábbiaknak tetszik carkillerz hozzászólása:


  14. #49
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Nah pontosan erről van szó! Amint megemlítek egy nevet, azonnal jött egy szimpatizáns, kivont karddal és mutogat a másik irányba. Pedig szándékosan semmi rosszat nem írtam Csabáról. Nekem is segített anno sokat az autómba! Janikának lesz még ugyan így élharcosa. Szerintem akik ki fogják fizetni a tagdíjat anonim szavazasba vehessenek részt! Ezzel talán lehet hitelesebbé tenni.

  15. #50
    Rezidens Papírtigris avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.039

    Alap

    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Nah pontosan erről van szó! Amint megemlítek egy nevet, azonnal jött egy szimpatizáns, kivont karddal és mutogat a másik irányba. Pedig szándékosan semmi rosszat nem írtam Csabáról. Nekem is segített anno sokat az autómba! Janikának lesz még ugyan így élharcosa. Szerintem akik ki fogják fizetni a tagdíjat anonim szavazasba vehessenek részt! Ezzel talán lehet hitelesebbé tenni.
    Nem értelek, de komolyan. Egy fórum pont erre való, a véleményeknek nem kell azonosnak lennie mindig, de minél több a vélemény, annál jobban le lehet vonni a következtetéseket. Pumának is igaza van, az ő szemszögéből és le is írja, nincs ezzel semmi baj. Miki igenis jól látja, hogy nem szabad az anonimitást engedni, mert pont az nem hiteles.
    www.papirtigris.com klubkártyával kedvezmény !

  16. #51
    Rezidens Dino74 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 01.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.530

    Alap

    Idézet carkillerz: Hozzászólás megtekintése
    Nálam az anonim dolgok nulla értékkel futnak
    viszont ha meg valaki rákezd azt meg lemodráljátok

  17. Az alábbiaknak tetszik Dino74 hozzászólása:


  18. #52
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet Dino74: Hozzászólás megtekintése
    viszont ha meg valaki rákezd azt meg lemodráljátok
    Igazabol a forumos velemeny nyilvanitas es a pontrendszer teljesen megfer egymas mellett. Gond nelkul le lehet adni az ertekelest es aki akar az meg szovegesen meg is fogalmazhat akarmit ertelmes kereteken belul. Ha elteres lenne a leadott anonim ertekeles es a szoveges velemeny kozott azt Miki ugy is latja es rakerdezhet... es akkor lenne egy egyszerusitett adatbazisunk es emellett mindenki leirhatja szemelyes pozitiv es negativ tapasztalatait ugy, hogy erre a tuner barmikor reagalhat.

    Szerintem

  19. #53
    Szuper Moderátor carkillerz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    III.ker - Isaszeg
    Hsz-ok
    7.538

    Alap

    Idézet Dino74: Hozzászólás megtekintése
    viszont ha meg valaki rákezd azt meg lemodráljátok
    Nálam jobban nem nagyon kezdett be eddig senki a végére mégis mindent normálisan meg tudtunk beszélni, ha valaki átmegy primitívbe azt valóban moderáljuk

  20. #54

    Alap

    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Nah pontosan erről van szó! Amint megemlítek egy nevet, azonnal jött egy szimpatizáns, kivont karddal és mutogat a másik irányba. Pedig szándékosan semmi rosszat nem írtam Csabáról. Nekem is segített anno sokat az autómba! Janikának lesz még ugyan így élharcosa. Szerintem akik ki fogják fizetni a tagdíjat anonim szavazasba vehessenek részt! Ezzel talán lehet hitelesebbé tenni.
    Speciális területen mozgunk....nincs se garancia, se semmi....szerződés...leírás semmi....ki mit akart pontosan az elején....de pár közben változott dolog miatt mi is lett belőle és meddig is ment?

    Tuningolt autók.

    Én úgy kezdtem evózni hogy azonnal elfogadtam hogy pénztetmető és próbálgatás lesz...kitalált és új dolgok mixe... bizonytalan lesz minden ls üzemórás.....ezután sosem lepődtem meg.

    Amerikai...külföldi történetekről sosem tudjuk megy meddig mennek....ams, buchur....van videó meg hogy gyors....ja....de hány km-t bírt?...passz...

    ezek is érdekességek....

    Meg hogy ki hogyan értette a másikat és ki mit mondott pontosan amikor elindult a tuning :-)

    Pontozni....szubjektív lesz mindig....mondjuk egy sima PSA...Alfa....Opel szervíz pontozása is ugyanaz..... :-)

    Bár nekem mindegy, nekem ez az egyik hobbim a sok között, abszolút nem befolyásol senki véleménye sosem :-)
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  21. #55
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    A pontozásnak ilyen alacsony értékelésszám mellett nincs értelme, ill. nem objektív. Ha lenne legalább 100, de inkább 1000 vélemény, az mondanak valamit, de néhány értékelés nem mond sokat. Ráadásul akár 1-2 "bérértékelővel" könnyen manipulálható.

  22. Az alábbiaknak tetszik Miki hozzászólása:


  23. #56
    Bennfentes
    Csatlakozás dátuma
    2010. 07.
    Hely
    Győr
    Hsz-ok
    61

    Alap

    Sziasztok! Gyári belsős EVO8-as mocit mekkora nyomással lehet fújni még biztonságosan? Jelenleg a mérőóra szerint 4500felett kb 1,35-öt tölt a 9-es csiga, előtte 3000 felett valamivel betölti az 1,5-öt, amit aztán visszaejt ahogy nő a fordulat. Néha kitartja tovább az 1,5-öt felül is, akkor jóval keményebben is megy. Kérdésem még, hogy ez mitől lehet? CSigusz kezd gyengülni?

  24. #57
    Rezidens bajno avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 07.
    Hely
    Mohacs-Miskolc,Steffisburg (Svájc)
    Hsz-ok
    1.975

    Alap

    Idézet pro2vti: Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! Gyári belsős EVO8-as mocit mekkora nyomással lehet fújni még biztonságosan? Jelenleg a mérőóra szerint 4500felett kb 1,35-öt tölt a 9-es csiga, előtte 3000 felett valamivel betölti az 1,5-öt, amit aztán visszaejt ahogy nő a fordulat. Néha kitartja tovább az 1,5-öt felül is, akkor jóval keményebben is megy. Kérdésem még, hogy ez mitől lehet? CSigusz kezd gyengülni?
    Nekem 1,9-2,0bár közt fut ~10ekm óta
    EVO VIII GSR

  25. 2 tagnak tetszik bajno hozzászólása:


  26. #58
    Törzsvendég sms31 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 12.
    Hely
    Nyíregyháza
    Hsz-ok
    157

    Alap ...

    Idézet bajno: Hozzászólás megtekintése
    Nekem 1,9-2,0bár közt fut ~10ekm óta
    Sokáig nekem is így 1.9-2.0 báron üzemelt....Most 1,6..Bár 5 év alatt 6000 km tettem bele..:-D

  27. #59
    Bennfentes Galvatronicum avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 02.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    94

    Alap

    Idézet pro2vti: Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! Gyári belsős EVO8-as mocit mekkora nyomással lehet fújni még biztonságosan? Jelenleg a mérőóra szerint 4500felett kb 1,35-öt tölt a 9-es csiga, előtte 3000 felett valamivel betölti az 1,5-öt, amit aztán visszaejt ahogy nő a fordulat. Néha kitartja tovább az 1,5-öt felül is, akkor jóval keményebben is megy. Kérdésem még, hogy ez mitől lehet? CSigusz kezd gyengülni?
    Valoszinuleg, gyengul a wastegate rugod, es/vagy neha kinyilik a klapni a gaznyomastol a rugo meg nem bir ellentamasztani.

  28. #60
    Rezidens ATTILA EVO 7 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 05.
    Hsz-ok
    840

    Alap

    Nálam a 7-esen 1.5-nél kikönyökölt a hajtókar de azt hiszem az vékonyabb,mint a 8-asé.

3. oldal, összesen: 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva