1-2, összesen: 2

  1. #1
    Haladó visnor2000 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 12.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    34

    Alap TC-SST Váltó gond, segítségkérés

    Sziasztok!

    2010-es Lancer Ralliart típusú autóm van. 65.000 km van benne és pár napja elég furcsán viselkedik a váltó. Egyrészt van egy zörgő alapzaja, másrészt menet közben is furcsa zajt ad ki időközönként és váltásoknál is néha nehézkes.

    Voltam bent márkaszervízben - EMIL FREY, De azt a vicces választ kaptam, hogy hallják a zajt, de hibakód nincs és ők nem is merik szétszedni, mert nem értenek hozzá.

    Nem merem így hajtani, mert nem akarom hogy valami mégjobban szétessen.

    Valaki tud segíteni? Ötlet vagy tipp, hogy ki tudná megnézni, rendberakni?

    Köszi,
    Visnor2000

  2. #2
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Szia!

    Sajnos konstrukciós hiba a váltónál, persze ezt sose fogják elismerni.
    Leginkább arra nem jó a váltó, ami miatt ilyet vesz az ember. A városi használat tönkre teszi.
    Szóval az ok:

    Van egy vastag csőtengely, amin a kuplung kosár van.
    A kosárnak a tengelyen hossz irányban van egy hézaga, ha jól emlékszem 0,25 mm.
    Elöl van egy nagy záró anya ami a csőtengely végén tartja a kuplung kosarat. Ezen van egy csúszó felület, tapasztalatok alapján ez jól működik.
    Viszont hátul egy kb. 45 fokos kúpos felület van a tengelyen (kiszélesedik), a kuplung kosárban meg az inverze.
    Minden megállás, elinduláskor, összezár a kuplung ütődik egyet a hátsó kúpon. Természetesen szép lassan elkezd kopni.
    Nő a hézag a kuplungkosár és a tengely vég közt, először csak zörögni kezd.
    Van a tengelyen 4 sáv amin keresztül a 2 kuplungot összezárja illetve szétnyomja az olaj. Olaj furatok vannak 4 sávban, köztük szimeringek.
    A kuplungkosár egyre nagyobb mértékben tud mozogni a tengelyen előre-hátra, míg el nem éri azt az állapotot hogy akkorát mozdul hogy az olaj átmegy a másik sávba is.

    Nekem nem érte el ezt az állapotot, előbb cseréltek váltót garanciába. Akkor még nem adott hozzá alkatrészt a Mitsubishi, azóta javult a helyzet már lehet komplett kulpungot venni hozzá (kosárral együtt).
    Sajnos ez sem olcsó tavaly 800k-t mondtak rá.

    Ezen kívül még 1 dolog szokott lenni vele, van egy torque damper nevű cucc. A "lendkerékben" vannak rugók körben a kerületén ezek engednek egy kicsi "nyúlást", sajnos előfordul hogy 1-2 rugó eltörik benne.
    Olyat még nem halottam, hogy ez működési hibát, zavart okozott volna viszont ez is ad egy zörgő hangot.
    Azt nem tudom, hogy lehet-e ilyet a Mitsunál kapni. A neten lehet hozzá rugókat kapni, viszont nem egyszerű kicserélni ha jól tudom szét kell hozzá vágni a "lendkereket" és össze hegeszteni utána újra.

    Viszonylag sokat foglalkoznak vele amerikai fórumokon, keress rá sok infót meg alkatrészt be lehet szerezni a nagy vízen túlról.
    Ja ha márkaszerviz kell, akkor DunaAutó ott láttak már ilyen váltót belülről.

    Üdv.
    Sanci


    Idézet visnor2000: Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    2010-es Lancer Ralliart típusú autóm van. 65.000 km van benne és pár napja elég furcsán viselkedik a váltó. Egyrészt van egy zörgő alapzaja, másrészt menet közben is furcsa zajt ad ki időközönként és váltásoknál is néha nehézkes.

    Voltam bent márkaszervízben - EMIL FREY, De azt a vicces választ kaptam, hogy hallják a zajt, de hibakód nincs és ők nem is merik szétszedni, mert nem értenek hozzá.

    Nem merem így hajtani, mert nem akarom hogy valami mégjobban szétessen.

    Valaki tud segíteni? Ötlet vagy tipp, hogy ki tudná megnézni, rendberakni?

    Köszi,
    Visnor2000

  3. 8 tagnak tetszik Sanci hozzászólása:


Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hasonló témák

  1. EvoVIII 6 sebességes váltó gond
    By Leon in forum Hajtás
    Hsz-ok: 5
    Utolsó hozzászólás: 2009. 05. 27., 23:50

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva