Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
Látom te kiműveltebb vagy a témában. Mindenesetre érdekes lesz az elkövetkező 5 év közlekedés szempontjából...
van egy Amperám, gondolkoztam én is pár éve, hogy mi legyen, teljesen elektromos, vagy hibrid, végül használt plugin meleltt döntöttem, főleg az ára miatt. Akkor még (a hőskorban) ingyenesek voltak az utcai töltők, nagyjából az éves költségem kimerült a kopó alkatrészek cseréjén, benzinre az előző dízel autóm éves tankolásának kb a harmadát költöttem.
Mára már változott a helyzet, fizetősek lettek a töltők, de még így is megéri városban tisztán elektromosan közlekedni vele, ráadásul használt zöldrendszámos vásárlásánál nincs átírási illeték, kintről behozva nincs regadó, és a biztosítása is kedvező, plusz ugye ingyenes vele a parkolás. Sajnos úgy néz ki, hogy az utóbbit megreformálják, bár nem tudni mikor, de lehetséges, hogy egyes pluginokról leveszik a zöldrendszámot, mivel sok új típusnál már jellemző a nagy benzinmotor, ami nem kifejezetten környezetbarát (lásd Porsche Cayenne 3L V6-tal, BMW 330e 2L turbóval, vagy a dízel hibrid Volvók), és jelenleg a zöldrendszámot a 25km-es tisztán elektromos hatótávnál már megadják, ami a mostani elektromos autók tekintetében vicc kategória.