3. oldal, összesen: 3 ElsőElső 123
41-59, összesen: 59

  1. #41
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Látom te kiműveltebb vagy a témában. Mindenesetre érdekes lesz az elkövetkező 5 év közlekedés szempontjából...
    van egy Amperám, gondolkoztam én is pár éve, hogy mi legyen, teljesen elektromos, vagy hibrid, végül használt plugin meleltt döntöttem, főleg az ára miatt. Akkor még (a hőskorban) ingyenesek voltak az utcai töltők, nagyjából az éves költségem kimerült a kopó alkatrészek cseréjén, benzinre az előző dízel autóm éves tankolásának kb a harmadát költöttem.
    Mára már változott a helyzet, fizetősek lettek a töltők, de még így is megéri városban tisztán elektromosan közlekedni vele, ráadásul használt zöldrendszámos vásárlásánál nincs átírási illeték, kintről behozva nincs regadó, és a biztosítása is kedvező, plusz ugye ingyenes vele a parkolás. Sajnos úgy néz ki, hogy az utóbbit megreformálják, bár nem tudni mikor, de lehetséges, hogy egyes pluginokról leveszik a zöldrendszámot, mivel sok új típusnál már jellemző a nagy benzinmotor, ami nem kifejezetten környezetbarát (lásd Porsche Cayenne 3L V6-tal, BMW 330e 2L turbóval, vagy a dízel hibrid Volvók), és jelenleg a zöldrendszámot a 25km-es tisztán elektromos hatótávnál már megadják, ami a mostani elektromos autók tekintetében vicc kategória.
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  2. #42
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Két érdekes dolog a villamyautokrol. Egyik Hanula Barna tol. Akivel volt közös projectem, tudása szerintem elég komoly. A másik pedig egy random komment handras facebook jan.

    https://m.youtube.com/watch?v=TWBUc4...ature=youtu.be

    Ha megterulesrol, es gazdasagossagrol beszelunk, akko bele kell venni a kepletbe az "opportunity cost"-ot is, vagyis azt, hogy a zsebedbenmaradt sokmillio Ft-ot befektetve (pl. garazs / parkolohely vasarlasabol es berbeadasabol, allampapir hozambol, stb, stb...) milyen hozamot ernel el a dragabb autora el nem koltott penzeddel.Mert pl. egy kiadott garazs nemhogy ertekallo (amellett, hogy megterul az ara a berletidijbol) de velhetoen meg tobbet is fog erni, mint ma.


    Es, ha mar igy felvetetettem ezt a szempontot, akkor gyorsan meg is neztem, hogy hogyan is nezne ki a valosagban.
    2012 ota van Zoe. Akkor az uj ara kb. 6MFt volt ugy, hogy az akksikat tovabbi havi 21.000Ft-ert kellett berelni.
    Tehat ha valaki akkor vett egyet, akkor maig kifizette a 6MFt-ot az autoert + ~2MFt-ot(8×12×21.000) az akksikert. Cserebe van, egy most kb. 4MFt-ot ero jarmuve. (Ami egyebkent nem szamit rossz ertekvesztesnek.) Mindez 8MFt-ert.
    Ellenben, ha valaki 2012-ben vett egy uj Cliot 3MFt-ert, a maradek 3 milliobol pedig vett masfel garazst egy megyei jogu varosban (kb. ennyit futott ki 3MFt akkoriban), es a Zoe tulajdonos altal akksiberlesre koltott 21eFt-ot a benzines autoja tankolasara, szervizelesere koltotte, akkor ma, 8MFt-bol van neki egy
    ~1,5 milliot ero Clio-ja,
    kb. 2MFt-nak megfelelo berletidij bevetele,
    es 1,5 garazsa, ami tovabbi 7,5MFt-ot er.
    Mindez osszesen 11MFt ertek.


    Mindket tulaj 6MFt-ot adott ki kezdetben, majd meg reszletekben tovabbi 2MFt-ot.
    Nyolc ev tavlatabol a Zoe tulaja 4MFt erteket, az "opportunity cost"-ban rejlo potencialt felmero Clio tulaj 11MFt erteket tudhat ma magaenak.
    Utoljára szerkesztette: Silva; 2021. 01. 12. 20:47-kor

  3. 3 tagnak tetszik Silva hozzászólása:


  4. #43
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    igen, csak itt benne van az ingatlan tényező, ami az elmúlt évtizedek óta az egyik legjobb befektetés hazánkban. Amíg a Zoés csak kvázi veszteséggel számolhat, mivel a bérleti díja az akkumulátornak sosem térül meg, addig a Clio tulaj az ingatlan befektetésével a 3M értékű garázst megduplázta.
    továbbá a havi 21k akksibérleti díj mondjuk egy 6L-es Clio fogyasztásával számolva 370-es benzinárral kb 30km napi távolság megtételét jelenti, ez max egy 15km napi munkába járás, és semmi több. Szerintem átlag ennél többet használjuk az autót egy napra vetítve (Nekem spec 62km a napi átlagom az elmúlt 38k km-t nézve)

    Amit általában nem számolnak bele a költségekhez, az a teljesítményadó - elektromos autónál nincs. Clio-nál a legolcsóbb 2012 utániaknál a 1.2 16V 75 lóval évi 12k (persze ez így 8 évre sem nagy összeg), parkolási költség, szervizköltségek (elektromosnál alapvetően kisebb).

    egyébként a mostani dízelek meg benzinesek már annyira le vannak szabályozva, hogy szinte hegyi levegő jön ki belőlük. nem ott van a baj, hanem a minden más ultra környezetszennyező közlekedési és szállítóeszközzel, főleg a hajókkal meg a repülőkkel.
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  5. 2 tagnak tetszik Coppermine hozzászólása:


  6. #44
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Hát jól belekeveredtél a matekba.

    Itt egyetlen dolog fontos ami soha nem fog változni. Az autó nem befektetés hanem használati cikk. Annak az értéke mondjuk soha nem lesz több, de legalább kevesebb igen... szóval az nem befektetés!
    Jöhetnénk itt azzal hogy az EVO az elmúlt években csak drágult, de azért azt ne felejtsük el hogy minden annyit ér amennyit adnak érte. Csíkós mester aki azért a veterán témában mondjuk úgy lépben van is bevallotta valamelyik írásában hogy hiába érnek azok is most akármennyit eljön az a generáció aki mondjuk konstans bezúzza mert old school és pont nem is érdekli mi volt 100 éve.

    Az ingatlan jellemzően minimum értéktartó, de inkább növekvő pályán van. Szóval kár a kettőt összemosni.

    Itt azt kell nézni hogy megveszed X-ét és mennyiért autózol. Hogy a végére mi marad azt majd eldönti hogy kinek a termékét vetted.
    Ja és nem elhanyagolható tény hogy karbantartási igénye már ha csak a kopó alkatrészeket is nézzük azért az ampewágennek kevesebbnek mutatkozik.
    A legfontosabb azonban egy ilyen döntésnél a használat.
    Ha valaki napi 1000 km-t autózik, mert mondjuk üzletkötő, az nem lesz felvillanyozva. Ha valaki városba dolgozni jár 5 km-re és útba ejti az óvodát a gyerekkel, és ráadásul még családi házban lakik és CSOK-os is így fussa napelemre lehet hogy nem lesz egy idő után benzinvérű.
    Arra az évi 1 nyaralásra amikor elhagyja a várost meg majd készít egy jó útvonaltervet.


    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Két érdekes dolog a villamyautokrol. Egyik Hanula Barna tol. Akivel volt közös projectem, tudása szerintem elég komoly. A másik pedig egy random komment handras facebook jan.

    https://m.youtube.com/watch?v=TWBUc4...ature=youtu.be

    Ha megterulesrol, es gazdasagossagrol beszelunk, akko bele kell venni a kepletbe az "opportunity cost"-ot is, vagyis azt, hogy a zsebedbenmaradt sokmillio Ft-ot befektetve (pl. garazs / parkolohely vasarlasabol es berbeadasabol, allampapir hozambol, stb, stb...) milyen hozamot ernel el a dragabb autora el nem koltott penzeddel.Mert pl. egy kiadott garazs nemhogy ertekallo (amellett, hogy megterul az ara a berletidijbol) de velhetoen meg tobbet is fog erni, mint ma.


    Es, ha mar igy felvetetettem ezt a szempontot, akkor gyorsan meg is neztem, hogy hogyan is nezne ki a valosagban.
    2012 ota van Zoe. Akkor az uj ara kb. 6MFt volt ugy, hogy az akksikat tovabbi havi 21.000Ft-ert kellett berelni.
    Tehat ha valaki akkor vett egyet, akkor maig kifizette a 6MFt-ot az autoert + ~2MFt-ot(8×12×21.000) az akksikert. Cserebe van, egy most kb. 4MFt-ot ero jarmuve. (Ami egyebkent nem szamit rossz ertekvesztesnek.) Mindez 8MFt-ert.
    Ellenben, ha valaki 2012-ben vett egy uj Cliot 3MFt-ert, a maradek 3 milliobol pedig vett masfel garazst egy megyei jogu varosban (kb. ennyit futott ki 3MFt akkoriban), es a Zoe tulajdonos altal akksiberlesre koltott 21eFt-ot a benzines autoja tankolasara, szervizelesere koltotte, akkor ma, 8MFt-bol van neki egy
    ~1,5 milliot ero Clio-ja,
    kb. 2MFt-nak megfelelo berletidij bevetele,
    es 1,5 garazsa, ami tovabbi 7,5MFt-ot er.
    Mindez osszesen 11MFt ertek.


    Mindket tulaj 6MFt-ot adott ki kezdetben, majd meg reszletekben tovabbi 2MFt-ot.
    Nyolc ev tavlatabol a Zoe tulaja 4MFt erteket, az "opportunity cost"-ban rejlo potencialt felmero Clio tulaj 11MFt erteket tudhat ma magaenak.

  7. #45
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Ja a környezeti hatás...
    Az egy never ending story. Azonban az ember jóval gyarlób annál hogy ilyen dolgok foglalkoztassák sajnos, azért is értünk meg a pusztulásra, de abban viszont jók vagyunk hogy ha megéri mert occsó akkor jó.
    Szóval a zöldeknek meg a döntéshozóknak csak egy dolguk van érdekelté tenni a polgárt olyan döntések meghozatalában ami a Földünknek jó... legyen az bármi. Akkor enni fogják a népek.

  8. #46
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    https://totalcar.hu/tesztek/2021/01/..._1_0_ecoboost/

    tessék...

    Elég az első pár bekezdést elolvasni.
    Meg az utolsót.

    A többi csak magáról az autóról szól.
    Utoljára szerkesztette: SomaG; 2021. 01. 13. 10:39-kor

  9. Az alábbiaknak tetszik SomaG hozzászólása:


  10. #47
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Szerintem a sima EV-k nek nincs létjogosultsága még. (összes szám ezt mutatja). Simán fel lett hype olva, a sok sok birka meg rohan utána. Olyan autókra van szükség amik valamilyen tiszta formában. ( EV, Hydrogén, Sűrített levegő ...) meg tudnak tenni 30-60 km tert. Ez nem emészt fel feleslegesen sok akkut vagy más energia hordozót. Nem cipeljük feleslegesen, valamint nem szennyezzük a qva drága cella előállítással a környezetet. (Kedvenc képem mikor a Diesel Kombi Sárga angyal húzza maga után az utánfutónyi aggregátort amivel a lemerült teslat tölti...)

    Szóval 30-60 km megtétele után pedig a benzines motor jó hatásfokkal működve tudja a maradék szükséges távot megtenni. Így nem szívod le magad, ha megáll előtted az autópálya télen. Vagy áramszünet van. Lejtőn pedig ugye vissza töltünk, meg fékezéskor. Erre kitűnő eszköz az Outlander PHEV .
    -Otthon vagy melóba töltöd, haza, oviba, vásárolni az átlag embert elviszi EV ként. De hétvégén meg lehet vele látogatni a rokonokat/kirándulni és nem esik kétségbe a HOrvát.o-i nyaralástól sem.

    Több ismerős is járt teslával, akiknek kb mindegy volt mibe ülnek. Érdekes módon az összes rövid időn belül szabadult tőle. Pedig minden adott volt, a megfelelő üzemeltetéshez. (Gagyi Chinai minőség, recseg ropog, hatótáv para már egy Balaton Oda-Visszánál ha hajtod) Amint elmúlt az első Hype korszak, hogy "MEKKORÁTMEGY" már nem is volt annyira jó. Szerintem egy Skoda jobban össze van rakva ( kakasosfócvágen ). Új leaf állami támogatással jól felszerelve 15 misi... Az EV mercik sorra állnak meg, tréler... ID.3 al is vannak bőven gondok... KIA Niro Plugin viszont 11 ért van... Használhatóbb autó. Jobb áron. ( Outlander újba 16 misi 70km EV távval )

  11. #48
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    https://totalcar.hu/tesztek/2021/01/..._1_0_ecoboost/

    tessék...

    Elég az első pár bekezdést elolvasni.
    Meg az utolsót.

    A többi csak magáról az autóról szól.
    Amiatt vicces, mert most vett haverom ST Focust (utolsó darabok 1ike) Full Full az autó és eppen csak 10 fölé ment. Öcsémnek pedig ST Line 1.5 Turbója van. Mentem is vele. Közel 190 paci. Nagyon jó kis kocsi. Nem volt 8 misi. Pedig ebbe is minden csiling giling galang benne van. De nem villanyos! 3 henger meg tök mókás, nem érezni zavarónak. Ez nem volt 8M se...

  12. Az alábbiaknak tetszik Silva hozzászólása:


  13. #49
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Ez a cikk a következő generációról szól, a kifutó modellek meg alapból mindig olcsóbbak. Azoknak vagyok én is a célközönsége általában.
    Az nem tesz boldoggá ha én vagyok az első aki megvesz valami újítást ellenben az igen ha kicsit lemaradva jóval kisebb bukóval tudok valamihez hozzájutni.

    Ez csak egy példa volt de az új autók ára a bűntik miatt megy szépen felfelé és ezt semmi nem fogja megállítani sajnos.
    A fejekben már beállt az amperláz és a döntéshozók is ebbe az irányba terelnek mindent ha jó ez nekünk ha nem, szóval a vég megkerülhetetlen.


    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Amiatt vicces, mert most vett haverom ST Focust (utolsó darabok 1ike) Full Full az autó és eppen csak 10 fölé ment. Öcsémnek pedig ST Line 1.5 Turbója van. Mentem is vele. Közel 190 paci. Nagyon jó kis kocsi. Nem volt 8 misi. Pedig ebbe is minden csiling giling galang benne van. De nem villanyos! 3 henger meg tök mókás, nem érezni zavarónak. Ez nem volt 8M se...

  14. #50
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Ez alapvetően igaz.

    Az Outlander PEHV egyébként opció volt a diesel Outlander cseréjekor, de az a baj ha kimész a hatótávból akkor 8 + literes fogyasztással autókázol, és hamar kimész. A nem PEHV benyós esetében is jobbra jött ki a matek a súlykülönbség miatt szóval a terv hamar ment a levesbe.
    Végül életem párja csak annyi kompromisszumra volt hajlandó hogy a 160LE CR-V-t elengedte miután találtam neki egy kompromisszum mentes 120LE változatot.
    Számomra teljesen érthetetlen és felfoghatatlan módon 4-5 literekkel autózik ha a gyereket viszi az oviba ha hosszabb távra megy, szóval ennél Tesco gazdaságosabb csak az 1.5 dci Thália volt.

    Ez a Teslás aggregátor sztori szenzációs igen.

    Hatótáv para ma is van, mert 50 literes tankba 48-50 litereket szoktam tankolni, és a mastercomputer általában 0 közeli értékeket mutat amikor begurulok a kútra.
    Én halálosan jól szórakozom, és ezzel készülök a hatótávpara csökkentésére.
    Az utasaim már nem találják ezt ennyire viccesnek, és sokszor tapasztaltam némi gyomorideget a jobb 1-en amikor már ott is el kellett venni a gázt ahol az ember adta volna hogy megtaláljuk a következő kutat.
    Sokszor kaptam már a kérdést hogy miért jó ez, de csak azt a választ tudtam adni hogy lélekben készülök az elektromos autózásra.
    Minden sztorihoz hozzá tartozik némi beszopás is, így volt hogy 5 km hatótávval mentem nagy mellénnyel benzinért majd közölték velem hogy technikai hiba miatt nem tudnak adni. Mínusz 10 km-es hatótávval elértem a következő állomásig, na itt már az én pulzus számom is emelkedett 10 BPM-et.




    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Szerintem a sima EV-k nek nincs létjogosultsága még. (összes szám ezt mutatja). Simán fel lett hype olva, a sok sok birka meg rohan utána. Olyan autókra van szükség amik valamilyen tiszta formában. ( EV, Hydrogén, Sűrített levegő ...) meg tudnak tenni 30-60 km tert. Ez nem emészt fel feleslegesen sok akkut vagy más energia hordozót. Nem cipeljük feleslegesen, valamint nem szennyezzük a qva drága cella előállítással a környezetet. (Kedvenc képem mikor a Diesel Kombi Sárga angyal húzza maga után az utánfutónyi aggregátort amivel a lemerült teslat tölti...)

    Szóval 30-60 km megtétele után pedig a benzines motor jó hatásfokkal működve tudja a maradék szükséges távot megtenni. Így nem szívod le magad, ha megáll előtted az autópálya télen. Vagy áramszünet van. Lejtőn pedig ugye vissza töltünk, meg fékezéskor. Erre kitűnő eszköz az Outlander PHEV .
    -Otthon vagy melóba töltöd, haza, oviba, vásárolni az átlag embert elviszi EV ként. De hétvégén meg lehet vele látogatni a rokonokat/kirándulni és nem esik kétségbe a HOrvát.o-i nyaralástól sem.

    Több ismerős is járt teslával, akiknek kb mindegy volt mibe ülnek. Érdekes módon az összes rövid időn belül szabadult tőle. Pedig minden adott volt, a megfelelő üzemeltetéshez. (Gagyi Chinai minőség, recseg ropog, hatótáv para már egy Balaton Oda-Visszánál ha hajtod) Amint elmúlt az első Hype korszak, hogy "MEKKORÁTMEGY" már nem is volt annyira jó. Szerintem egy Skoda jobban össze van rakva ( kakasosfócvágen ). Új leaf állami támogatással jól felszerelve 15 misi... Az EV mercik sorra állnak meg, tréler... ID.3 al is vannak bőven gondok... KIA Niro Plugin viszont 11 ért van... Használhatóbb autó. Jobb áron. ( Outlander újba 16 misi 70km EV távval )

  15. #51
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Ez alapvetően igaz.

    Az Outlander PEHV egyébként opció volt a diesel Outlander cseréjekor, de az a baj ha kimész a hatótávból akkor 8 + literes fogyasztással autókázol, és hamar kimész. A nem PEHV benyós esetében is jobbra jött ki a matek a súlykülönbség miatt szóval a terv hamar ment a levesbe.
    Végül életem párja csak annyi kompromisszumra volt hajlandó hogy a 160LE CR-V-t elengedte miután találtam neki egy kompromisszum mentes 120LE változatot.
    Számomra teljesen érthetetlen és felfoghatatlan módon 4-5 literekkel autózik ha a gyereket viszi az oviba ha hosszabb távra megy, szóval ennél Tesco gazdaságosabb csak az 1.5 dci Thália volt.

    Ez a Teslás aggregátor sztori szenzációs igen.

    Hatótáv para ma is van, mert 50 literes tankba 48-50 litereket szoktam tankolni, és a mastercomputer általában 0 közeli értékeket mutat amikor begurulok a kútra.
    Én halálosan jól szórakozom, és ezzel készülök a hatótávpara csökkentésére.
    Az utasaim már nem találják ezt ennyire viccesnek, és sokszor tapasztaltam némi gyomorideget a jobb 1-en amikor már ott is el kellett venni a gázt ahol az ember adta volna hogy megtaláljuk a következő kutat.
    Sokszor kaptam már a kérdést hogy miért jó ez, de csak azt a választ tudtam adni hogy lélekben készülök az elektromos autózásra.
    Minden sztorihoz hozzá tartozik némi beszopás is, így volt hogy 5 km hatótávval mentem nagy mellénnyel benzinért majd közölték velem hogy technikai hiba miatt nem tudnak adni. Mínusz 10 km-es hatótávval elértem a következő állomásig, na itt már az én pulzus számom is emelkedett 10 BPM-et.
    hatótávparához kapcsolódóan gurultam be már úgy a Szentendrei úton lévő OMV-hez, hogy az előtte lévő lámpánál még sikerült annyi lendületet venni, hogy nagyjából egy 30-as tempóra felgyorsult az autó, majd megállt a motor, és vitorlázva bekúsztam a kútra - mindezt az Evoval

    továbbá ott adtam fel ezt a centizgetést, mikor Barcelona kellős közepén egy 6 sávos úton a bérelt Corsa azt mondta, hogy ő most innen nem megy tovább, mert éhes. Előtte kb 15km-t írt még megtehető távnak, aztán ez valahogy nem jött össze neki. Egy kazal rendőr ment el mellettem, integettek, hogy menjek tovább, de nem értették, hogy miért nem megy a mutatvány. Aztán két rendőr megállt tőlünk egy sarokra, visszasétáltak, és letoltak minket egy keresztutcába sosem fogom elfelejteni. No meg onnan taxizás egy benzinkútra - taxis nem akarta elhinni, hogy oda megyünk 5 liter benzinért.

    Outlander PHEV-t én is nézegettem - révén annyi Mitsu volt már a családban, hogy megszerettük a nem-Evokat is - de Nekem a téli 25-30km-es hatótáv és a nyáron is gázpedált fújva 40-50km közti hatótáv végül nem jött be. Plusz a benzines aggregát ha bekapcsol, az bekajál városban egy tizest. Úgyhogy lett az Amperda, ezzel nyáron egy 70est letolok városban, télen is egy 55 összejön, és nincs hatótáv para, mert van mindig benne legalább 100km-re elég benya.
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  16. #52
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Az új outlander 70 körül megy el. A régi is 40 et tud ha jó az akku. Pont az a lényeg, hogy annyira ritkán megy a benzin motor, hogy akkor nem gond a végén a 8liter. Összességében nagyon kevésre jön ki. A crv fogyasztása inpossible. B20 as motorossal jártam, az stabil 10.

    Faterom ilyen nagy centizgetős. 50 km es range el 100 at akar autózni, mert ő nem áll meg... Ilyenkor volt az, hogy haza ért -40 el és szólt, hogy vigyem már el tankolni az autóját a 7km re lévő kútra. 17 évesen friss jogsival nekem ez elég para volt. Mégse nála fogyjon ki, mert az mennyire gáz...

    Ilyen be gurulós storyk nekem is voltak de motorral.

    Asszony hívott múltkor, elvitte a mercit, mondtam neki lehet majd tankolni kell... Kellett volna, de ő képens össze veszni az autóval h miket írogat ki, ne neki irogassa, őt nem érdekli, mondja nekem az autó.(nem ültem az autóba) . Hát az az volt, hogy keress 1 kuatat mert mindjárt kifogy. Ő nagy gyugodtan ment még 2 kört a városba, majd le esett neki, hogy hát üzemanyag para van. Azért még el ment kB 4 km t kutya tápot venni, majd az apjától fel hívott, hogy menjek oda és vigyem el tankolni a kocsit, mert ő már nem meri, mert ne nála fogyjon ki. Nem kicsit voltam ideges, főleg miután elő adta h azért nem tnakolt mert nem ismeri... Minden semmiségért fel hív, de ezért nem. Inkább apjához haza ment és ott várt az üres tankú kocsival....
    Utoljára szerkesztette: Silva; 2021. 01. 17. 10:11-kor

  17. 2 tagnak tetszik Silva hozzászólása:


  18. #53
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap



    Na ezen besírtam.

    Nem a menetteljesítményen meg a pilóta szocializációján mert az egy dolog, de azon a kezdetlegességen ami egy Teslában van hát... az elbizonytalanít.
    Pont olyan érzésem volt amikor a kezdeti okostelefonok kerültek a kezembe. Nagyjából jobbra húztam az meg balra ment.

    Nevezetesen:
    - az elején gondolom a telefonnal akarta közel csalogatni az autót, na az nem akart mozdulni
    - majd azon a Van Damme féle pörgő-forgón amit előadott a műgyantán hát a nyomaték meg a fizika tipikus esete
    - aztán a matatás az üzemmódok között
    - majd a kapcsolgassunk még valamit hátha jó lesz persze fogalmunk sincs mit kapcsolgassunk. Ilyenkor az jut eszembe amikor a profitól tanultam tükörreflexes fényképező gépet használni, majd 10 perc után mondta hogy van egy funkció amit úgy hívnak "AUTO" na az lesz a te barátod.

    Szóval összegezve, addig üdvözlöm az üzemmód kapcsolót meg a különböző megváltó elektronika eljövetelét amíg megteremtődik a gomb ami mind ezeket hatástalanítja.
    Ha a gomb meghal, eljön a végítélet, és a Skynet öntudatára ébred.

    Végezetül egy beszélgetés ugrott be ami még anno (jó régen) a Microsoft befolyásos embere és valami autóipari megváltó között zajlott, valahogy így hogy: "ha a közlekedés is olyan ütembe fejlődne mint a számítástechnika már a levegőbe repkednénk nem a földön gurulnánk. Erre jött a válasz, hogy lehet, de ha az autó is olyan gyakran fagyna le mint a számítógép több lenne a halott mint a sebesült"

  19. 2 tagnak tetszik SomaG hozzászólása:


  20. #54
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap



    Na ezért lehet meg leszek kövezve, de nem gondoltam volna hogy ez a csávó ilyet is tud.
    Ha elvonatkoztatunk a tartalomtól a prezentáció szerintem megfogta a lényeget.

    Tudom hogy Karotta behódolt az Amper királynak, de mindenesetre vannak benne jó és elgondolkodtató fordulatok.

    Szerintem megér 20 percet az életből hogy megnézzétek ha valaki nem látta.

  21. #55
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése


    Na ezért lehet meg leszek kövezve, de nem gondoltam volna hogy ez a csávó ilyet is tud.
    Ha elvonatkoztatunk a tartalomtól a prezentáció szerintem megfogta a lényeget.

    Tudom hogy Karotta behódolt az Amper királynak, de mindenesetre vannak benne jó és elgondolkodtató fordulatok.

    Szerintem megér 20 percet az életből hogy megnézzétek ha valaki nem látta.
    Te el tudsz képzelni egy olyan megszállott tulajt, aki a rövidtengelyes UrQuattroját, Delta Integrale HF Evoluzione-ját,BNR34-ét vagy CT9A-ját egy kvázi süketszobává alakítja ?
    Nekem ez a videó egy óriási önreklámnak tűnik. Én elhiszem, hogy ez a pali hisz ebben, hitt ő már sok mindenben, de ez így számomra hiteltelen. Az OT-sek, veterán repülősök, hátsó kertben T34-et építgetők és minden olyan fanatikus, aki az adott eszköz megszállottja, sosem fogja pont annak az eszköznek a kvintesszenciáját az ablakon kidobni,ami azt a dolgot azzá teszi, amiért rajonganak érte.

    Villany Evo ?
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  22. 6 tagnak tetszik Coppermine hozzászólása:


  23. #56
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Van villany EVO, volt is róla szó már itt korábban, és csak a motort cserélte ki a mókus tehát a hajtás többi részét meghagyta.

    Egyébként én azt gondolom az egészről, hogy nem a lent említett megszállottak teszik tönkre a világot az évi pár 1000 megtett kilóméterükkel, hanem a köznép aki el akar jutni A-ból B-be.
    Szóval ha a következő melós villany lesz az sem érdekel már, igazából dolgozni járni birkák közt nagyjából pont mindegy.
    Az EVO pedig megmarad arra amiért vettem, hogy ha már mindenki susogóssal jár én akkor is tudjak hangoskodni egy kicsit. Persze ha még lesz mit beleönteni.




    Idézet Coppermine: Hozzászólás megtekintése
    Te el tudsz képzelni egy olyan megszállott tulajt, aki a rövidtengelyes UrQuattroját, Delta Integrale HF Evoluzione-ját,BNR34-ét vagy CT9A-ját egy kvázi süketszobává alakítja ?
    Nekem ez a videó egy óriási önreklámnak tűnik. Én elhiszem, hogy ez a pali hisz ebben, hitt ő már sok mindenben, de ez így számomra hiteltelen. Az OT-sek, veterán repülősök, hátsó kertben T34-et építgetők és minden olyan fanatikus, aki az adott eszköz megszállottja, sosem fogja pont annak az eszköznek a kvintesszenciáját az ablakon kidobni,ami azt a dolgot azzá teszi, amiért rajonganak érte.

    Villany Evo ?

  24. #57
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Van villany EVO, volt is róla szó már itt korábban, és csak a motort cserélte ki a mókus tehát a hajtás többi részét meghagyta.

    Egyébként én azt gondolom az egészről, hogy nem a lent említett megszállottak teszik tönkre a világot az évi pár 1000 megtett kilóméterükkel, hanem a köznép aki el akar jutni A-ból B-be.
    Szóval ha a következő melós villany lesz az sem érdekel már, igazából dolgozni járni birkák közt nagyjából pont mindegy.
    Az EVO pedig megmarad arra amiért vettem, hogy ha már mindenki susogóssal jár én akkor is tudjak hangoskodni egy kicsit. Persze ha még lesz mit beleönteni.
    A vilagot nem az A-ból B-be járok teszik tönkre. Hanem a konténer hajó meg a szénrőmű és tarsaik. Én nagyot csalódtam karottában. Már már megkockáztatom, hogy valaki szponzorálja.

    A nagy tanulmányok és a többi. Mindent beleszamolnak a Co kibcsajtasba? Azt a mérhetetlen mennyiségű réz kábelt annak gyártását emulziostul műanyag szigetelő anyagok felhasználását iszonyat rendszerfejlesztest és sorolhatnám ...
    Arról meg nem beszélve hogy nincs mindenkinek 2x millaja villanyautóra es arra meg végképp nincs idegzetem, hogy ha lesz egyszer 7 személyes Elektroauto akkor 220 kilométerenként 40 percet töltsem amíg kiérek sibox-al németbe. Utánfutót nem is említem. Élettelen az a Porsche ahogy van. És ahogy tolja ezt az egészet... Hanynom kell ... Gyász... ? Loszart...
    Utoljára szerkesztette: kicsievo; 2021. 10. 04. 14:04-kor

  25. 2 tagnak tetszik kicsievo hozzászólása:


  26. #58
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    annó még Becsületesnepper dobálta fel egy videóban vázlatosan ezt a nagy kibocsátási hisztit, kb 2.50-től van a lényeg benne



    Karottánál kellett valami új, mert a vitorlájából kifogyott a szél - így ezt a villanyautós hullámot lovagolja meg. Ezt mondjuk más autós on/offline médiánál ilyen mértékben nem teszi meg egyetlen újságíró sem, lehet ezért is egyedi valamilyen szinten, de ő is csak egy már régóta futó sztoriban próbál (fő)szereplő lenni az itthoni villanyautós hittérítős kompániában (HáAndrás és tsai), lekéste az indulását ennek az egésznek. Ráadásul azt felejti el, hogy az átlag kisember baromira nem nézi jó szemmel azt, hogy a csapból is a "vegyél villanyautót, mert ha nem, köcsög környezetszennyező utolsó szardarab vagy" szlogen folyik, mert elég sok oka van rá, hogy ne vegyen, legfőképp az anyagiak. Innentől kezdve meg az ilyen sötétzöld szemellenzős prédikátorokat egyszerűen sznob balfasznak fogja nézni.
    Nem egy villanyos fb csoportot olvasok, sokszor megdöbbentő, ami megy: aki nem teheti meg, hogy villannyal járjon, azt konkrétan lenézik. Ha hibrided van, vagy tölthető pluginod, megint csak lenéznek. Mindeközben kineknagyobbafasza verseny nonstop, épp ki vett új huszonharmincmilliós villanyautót a már meglévő mellé az asszonynak, amivel persze rögtön bejárják Európát tonnányi képpel dokumentálva, hadd' lássa a pórnép, hogy van mit a tejbe aprítani.

    Egyelőre ez az egész villanyautózás egy kibaszottnagy úri muri, és ezt a Karotta a videójával kurvajól be is mutatta. Mert ugye a csepeli panel tizesben lakó melós csak úgy hobbiból valszeg nem fog egy régi kotlát átvillanyosítani, just for fun. De azért Karottának kurvajó, mert ő megteheti, és ő ezért boldog. De mi ne búsuljunk azért, hogy nekünk nincs, mi, aki az ő népe vagyunk (az ő állítása szerint), lépjünk az ő útjára, és felejtsük el a gyászt. idióta.
    Utoljára szerkesztette: Coppermine; 2021. 10. 04. 22:16-kor
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  27. 5 tagnak tetszik Coppermine hozzászólása:


  28. #59
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Na ekkora porfelhőre azért nem számítottam.

    Van bőven igazság abban amit írtatok ez nem is kérdés, de mindenesetre nekem maga a prezentáció tetszett.

    A villany kérdés nem lesz kérdés nemsokára, mert már most is akkora bűnti van a benzines nem beszélve a diesel cuccon, hogy lassan felér árba egy amperwágent.
    Ezen kívül minden gyár át fog állni, úgyhogy ha új autót akarsz 10 év múlva már nem a köbcentit meg a lóerőt nézed majd hanem a hatótávot és a kilówatott, meg hogy milyen akksi meg milyen tekercs van benne.

    A használt piacon ez még + 20 év mire lecseng a történet közben majd felgyorsítják az ilyen "okos" ötletek mind hogy tiltsuk ki a fővárosból az EUR4-et meg hasonlók.

    Na mindegy is a jövő elkerülhetetlen, de a veterán villamosítása szerintem is túl sok. Nem a veteránozás dönti romba a világot, mert legalább annyira réteg sport mind a WRC. Nem űzik túl sokan komolyba.

    Hogy mi mennyit szennyez arról meg lassan külön Internet szervert lehetne nyitni annyi fórumban boncolgatták már. Engem vidéki suttyóként konkrétan a a téli fa és egyéb szemetek tüzelése jobban zavar, de mindenesetre a villanyverda legnagyobb előnyel vitathatalan hogy a káros anyag kibocsájtása az élete alatt konstans. Ez nem igen mondható el az EUR6-ról valljuk be.

    Ezt a sznobos ujjal mutogatós részt nem is értem amit Copper említett ilyen körökben nem mozgok.
    A megfogalmazásod nagyon tetszik... just for fun...

  29. Az alábbiaknak tetszik SomaG hozzászólása:


3. oldal, összesen: 3 ElsőElső 123

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 2 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 2 vendég)

Hasonló témák

  1. Subaru Impreza általában
    By Miki in forum Subaru
    Hsz-ok: 414
    Utolsó hozzászólás: 2022. 01. 07., 12:11
  2. GT-R általában
    By Lonni in forum Nissan GT-R
    Hsz-ok: 1265
    Utolsó hozzászólás: 2021. 11. 09., 19:05
  3. Elektromos szervó
    By Krissz in forum Eladó - privát hirdetések
    Hsz-ok: 0
    Utolsó hozzászólás: 2012. 11. 22., 16:39
  4. GT-R általában
    By Lonni in forum Egyéb vetélytárs márkák
    Hsz-ok: 1110
    Utolsó hozzászólás: 2010. 12. 16., 14:09
  5. Elektromos kisautó
    By RSTom in forum Minden egyéb
    Hsz-ok: 9
    Utolsó hozzászólás: 2009. 05. 13., 17:18

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva