1. oldal, összesen: 3 123 UtolsóUtolsó
1-20, összesen: 59

  1. #1
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap Elektromos autók általában

    No itt villanyozzunk...

  2. #2
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Jöhet a Li-Ion háború!

  3. Az alábbiaknak tetszik SomaG hozzászólása:


  4. #3
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    na ez itt kihalt topic lesz
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  5. Az alábbiaknak tetszik Coppermine hozzászólása:


  6. #4
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    lehet de beszennyeztük a mit tudunk róla topicot

  7. #5
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    keresek egy cikket ahol elég részletesen boncolgatták hogy mi a környezetszennyező, de nem találom.

    talán egy hete olvastam vagy a TC-n vagy az Origon.

  8. #6
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    villanyautosok.hu -n olvastam annó.

    hja, nekem is van elektrobenzinesem, de szerintem ezzel itt fekete bárány vagyok
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  9. #7
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    https://totalcar.hu/magazin/kozelet/...misszio_korul/

    na ezt kerestem.
    Érdemes végigolvasni.

    Nem kimondottan elektromos autó téma hanem emisszió, de a kettő összefügg.
    Saját bőrömön is érzem amikor a szomszéd begyújt az olajos rongyal a kazánba.
    Na ehhez képest az EURO mínusz 1000 1.5 dci-m hegyi levegő.

    És hány ilyen van hajjajjjj....

  10. #8
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    dehogy vagy!
    furcsa lenne ha az EVO lenne a napi futkosós.


    Idézet Coppermine: Hozzászólás megtekintése
    villanyautosok.hu -n olvastam annó.

    hja, nekem is van elektrobenzinesem, de szerintem ezzel itt fekete bárány vagyok

  11. #9
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet somlaigabor: Hozzászólás megtekintése
    https://totalcar.hu/magazin/kozelet/...misszio_korul/

    na ezt kerestem.
    Érdemes végigolvasni.

    Nem kimondottan elektromos autó téma hanem emisszió, de a kettő összefügg.
    Saját bőrömön is érzem amikor a szomszéd begyújt az olajos rongyal a kazánba.
    Na ehhez képest az EURO mínusz 1000 1.5 dci-m hegyi levegő.

    És hány ilyen van hajjajjjj....
    2.0 dCi Laguna MK3-am volt, rettenetes kénes szaga volt, pedig a DPF tette a dolgát. Mindig átkapcsolom belső keringetésre a klímát, ha beállok egy dízel mögé, iszonyat mik vannak az utakon ... node ez nem az "utáljukadízelt" topic, mert amúgy egy M41 Csörgő (még az eredeti Brown-Boveri turbós) mikor megindul vontával sípoló turbóval és "csörgő" V12-vel, könnybe lábad a szemem is
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  12. Az alábbiaknak tetszik Coppermine hozzászólása:


  13. #10
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Na ez esetben lehet hogy a V43 vagy akár a V63 jobb választás, de ne térjünk le az aszfaltról a vasútra.

    Ott én is inkább az elektromos hajtásra szavazok!


    Idézet Coppermine: Hozzászólás megtekintése
    2.0 dCi Laguna MK3-am volt, rettenetes kénes szaga volt, pedig a DPF tette a dolgát. Mindig átkapcsolom belső keringetésre a klímát, ha beállok egy dízel mögé, iszonyat mik vannak az utakon ... node ez nem az "utáljukadízelt" topic, mert amúgy egy M41 Csörgő (még az eredeti Brown-Boveri turbós) mikor megindul vontával sípoló turbóval és "csörgő" V12-vel, könnybe lábad a szemem is

  14. #11
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet somlaigabor: Hozzászólás megtekintése
    dehogy vagy!
    furcsa lenne ha az EVO lenne a napi futkosós.
    Az lenne csak az igazi! De jo is lenne!

    E85-el. Hegyi levego + cefre illat

  15. Az alábbiaknak tetszik kicsievo hozzászólása:


  16. #12
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Akkor az elozo topikban megjelentekre meg egy kis valasz:

    Befektetesek bizonyos projectekbe jonnek es mennek. Hany ilyen van h milliardokat invesztlnak autan kuka. Hajjaj.

    Az elado meg lehet, hogy nem pocs de jo uton halad abba az iranyba. Nem tudtam h a srac joban van Martin Winterkornal. Mindegy is.

    A cikkben emlitett 185 ev... haat mit is mondjak. Ha majd kamionba akarjak rakni ahova 3 tonna cella kell akkor majd megnezem ezt a nagyon okos szerzot. Meg, hogy jajj jajj mar csak 40 evre elegendo meg meg meg.

    Es amit irtam az nem 2 eves adat. Hanem egy tavaly februari. Legujabb generacios akksi. A litium hidegben halott. Pont. Itt a korlatok egy resze el is erkezik. A masik a rovid hatotav. A harmadik a hosszu toltes. Meg gyorstoltovel is hosszu es olyan a legtobb helyen nincs is.
    Egy adott cellameretet nem lrhet egy x idonel gyorsabban feltolteni kulonben bumm van.

    Regen volt egy ilyen project:

    https://en.m.wikipedia.org/wiki/BMW_Hydrogen_7

    Ezt is szepen csendben kivereztettek.
    Hagyomanyos motor de hydrogen uzem. De atvalthatsz benzinre is. Ez jo reg volt. Semmi humbuk. Nem kell hozza masik motor ( cella).

    Ez lenne az irany. Konnyen gyorsan szallithato az uzemanyag. Tiszta viz kipufogas.
    Eloallitasa tengerpart mellett szeleromutelepbol kinyert erergival tengerviz parlas ill. vizbontassal. Konnyen kiepitheto kuthalozat stb. Volt szerencsem egy elkaszabolt projectkezdemenyben resztvenni anno 2006ban. Akkor meg a oljanak tul nagy szava volt...

    Ez sztem a legjobb megoldas. Nem kell gyartosorokat modositani stb.

  17. #13
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Szerintem is életképesebb mint az elektro, de még az üzemanyagcella is.
    Egyedül a Hidrogén tárolása okoz fejtörést, mert én sem örülnék ha valami őstehetség beépülne hátulról a hidrogén tartályomba.




    Idézet kicsievo: Hozzászólás megtekintése
    Akkor az elozo topikban megjelentekre meg egy kis valasz:

    Befektetesek bizonyos projectekbe jonnek es mennek. Hany ilyen van h milliardokat invesztlnak autan kuka. Hajjaj.

    Az elado meg lehet, hogy nem pocs de jo uton halad abba az iranyba. Nem tudtam h a srac joban van Martin Winterkornal. Mindegy is.

    A cikkben emlitett 185 ev... haat mit is mondjak. Ha majd kamionba akarjak rakni ahova 3 tonna cella kell akkor majd megnezem ezt a nagyon okos szerzot. Meg, hogy jajj jajj mar csak 40 evre elegendo meg meg meg.

    Es amit irtam az nem 2 eves adat. Hanem egy tavaly februari. Legujabb generacios akksi. A litium hidegben halott. Pont. Itt a korlatok egy resze el is erkezik. A masik a rovid hatotav. A harmadik a hosszu toltes. Meg gyorstoltovel is hosszu es olyan a legtobb helyen nincs is.
    Egy adott cellameretet nem lrhet egy x idonel gyorsabban feltolteni kulonben bumm van.

    Regen volt egy ilyen project:

    https://en.m.wikipedia.org/wiki/BMW_Hydrogen_7

    Ezt is szepen csendben kivereztettek.
    Hagyomanyos motor de hydrogen uzem. De atvalthatsz benzinre is. Ez jo reg volt. Semmi humbuk. Nem kell hozza masik motor ( cella).

    Ez lenne az irany. Konnyen gyorsan szallithato az uzemanyag. Tiszta viz kipufogas.
    Eloallitasa tengerpart mellett szeleromutelepbol kinyert erergival tengerviz parlas ill. vizbontassal. Konnyen kiepitheto kuthalozat stb. Volt szerencsem egy elkaszabolt projectkezdemenyben resztvenni anno 2006ban. Akkor meg a oljanak tul nagy szava volt...

    Ez sztem a legjobb megoldas. Nem kell gyartosorokat modositani stb.

  18. Az alábbiaknak tetszik SomaG hozzászólása:


  19. #14
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet somlaigabor: Hozzászólás megtekintése
    Na ez esetben lehet hogy a V43 vagy akár a V63 jobb választás, de ne térjünk le az aszfaltról a vasútra.

    Ott én is inkább az elektromos hajtásra szavazok!
    A Szili meg a Gigant villanyos, az annyira nem köt le, ellenben az M63 Dízel Gigant már igen miután kivonták - egy balesetben szétrepült a forgó része a főgenerátornak - a forgalomból azt a pár darabot, ami futott belőlük , még tartogatták azért őket. Egyik éveken keresztül a szombathelyi füstiben meg néha kint a pályán ácsorgott. Szerencsére egy példányt megmentettek az utókornak, amelyik Szombathelyen ácsorgott, sajnos azt szétvágták. Node ne offoljunk (vagy nyissunk egy mozdonyos topicot is )
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  20. #15
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet kicsievo: Hozzászólás megtekintése
    Akkor az elozo topikban megjelentekre meg egy kis valasz:

    Befektetesek bizonyos projectekbe jonnek es mennek. Hany ilyen van h milliardokat invesztlnak autan kuka. Hajjaj.

    Az elado meg lehet, hogy nem pocs de jo uton halad abba az iranyba. Nem tudtam h a srac joban van Martin Winterkornal. Mindegy is.

    A cikkben emlitett 185 ev... haat mit is mondjak. Ha majd kamionba akarjak rakni ahova 3 tonna cella kell akkor majd megnezem ezt a nagyon okos szerzot. Meg, hogy jajj jajj mar csak 40 evre elegendo meg meg meg.

    Es amit irtam az nem 2 eves adat. Hanem egy tavaly februari. Legujabb generacios akksi. A litium hidegben halott. Pont. Itt a korlatok egy resze el is erkezik. A masik a rovid hatotav. A harmadik a hosszu toltes. Meg gyorstoltovel is hosszu es olyan a legtobb helyen nincs is.
    Egy adott cellameretet nem lrhet egy x idonel gyorsabban feltolteni kulonben bumm van.

    Regen volt egy ilyen project:

    https://en.m.wikipedia.org/wiki/BMW_Hydrogen_7

    Ezt is szepen csendben kivereztettek.
    Hagyomanyos motor de hydrogen uzem. De atvalthatsz benzinre is. Ez jo reg volt. Semmi humbuk. Nem kell hozza masik motor ( cella).

    Ez lenne az irany. Konnyen gyorsan szallithato az uzemanyag. Tiszta viz kipufogas.
    Eloallitasa tengerpart mellett szeleromutelepbol kinyert erergival tengerviz parlas ill. vizbontassal. Konnyen kiepitheto kuthalozat stb. Volt szerencsem egy elkaszabolt projectkezdemenyben resztvenni anno 2006ban. Akkor meg a oljanak tul nagy szava volt...

    Ez sztem a legjobb megoldas. Nem kell gyartosorokat modositani stb.
    A legnagyobb probléma az olajlobbi.

    Amíg lesznek olajtársaságok a Földön (és lesznek, sajnos még 50 év múlva is), addig hiába találnak ki innovatív dolgokat, azokat mind a
    szőnyeg alá söprik.

    Az 1930-as full elektromos autó vajh' miért nem terjedt el ?




    ... talán mert nem akarták, hogy elterjedjen. Ha akkor nekiállnak a technológiai fejlődésnek elektromos vonalon, akkor már 80 éves tapasztalatunk lenne benne - helyette van szolíd 20-30 év, tehát sehol nem tartunk még.

    LiIon helyett lesz alternatíva (illetve már van, pl a hidrogéncella), szén szuperkapacitorok, aluminium-grafit, stb. Nagyon sok kutatás folyik, és ha lesz stabilabb és jobb, meg fogják lépni az EV gyártók az energiaforrás cserét.

    A töltés idehaza sem annyira tragédia már, bár évtizedekre vagyunk a "nyugattól". Amíg kint Burgenlandban (az osztrák "nyírség") minden faluban van 2-3 töltő, addig idehaza fővárosunkban is alig van pár kerületenként.

    A gyorstöltős DC-k már képesek 20-40 perc közti töltésidő alatt felvenni 80% kapacitást, ami már jónak számít (ellenben az én 1 fázis 16A-es töltésemmel, ami 3,5-4 óra, és 10kWh-s akksit töltök fel vele), ezek 55kWh-s töltők, de jönnek az ennél is gyorsabbak is.

    Most lett 4.7Mrd HUF kiosztva az önkormányzatoknak (akik pályáztak), hogy 2018-ra telepítsenek belőle töltőket.

    Szóval valami elkezdődött, talán sikerül emozdulni egy zöldebb irányba.
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  21. #16
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 10.
    Hsz-ok
    1.953

    Alap


  22. Az alábbiaknak tetszik EVO-010 hozzászólása:


  23. #17
    Rezidens Papírtigris avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.039

    Alap

    Idézet EVO-010: Hozzászólás megtekintése

    Ezekhez a videókhoz, mennyire kell unatkozni egy tizes skálán? 😳🤔
    www.papirtigris.com klubkártyával kedvezmény !

  24. Az alábbiaknak tetszik Papírtigris hozzászólása:


  25. #18
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    hát meglehetősen nagyon...


    Idézet Papírtigris: Hozzászólás megtekintése
    Ezekhez a videókhoz, mennyire kell unatkozni egy tizes skálán? 樂

  26. #19
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet somlaigabor: Hozzászólás megtekintése
    hát meglehetősen nagyon...
    De milyen jo, hogy vannak ilyenek. Legalabb latjuk, hogy mik vannak

  27. #20
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    megnéztük a tegnapi elektromos autós talit, két Micu is volt kint, mindkettő Outlander PHEV. A faceliftes változatra azt kell, hogy mondjam - szép. Kívül, belül, akárhonnan nézem, így egy az egyben elfogadnám bár még a hatótávján lenne mit csiszolni, a kb 40-50km annyira nem acélos, de összességében a gyorstöltési lehetőséggel a városban egész jó kompromisszum lehet. Mérete miatt pedig simán elviszi a komplett családot.

    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

1. oldal, összesen: 3 123 UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 2 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 2 vendég)

Hasonló témák

  1. Subaru Impreza általában
    By Miki in forum Subaru
    Hsz-ok: 414
    Utolsó hozzászólás: 2022. 01. 07., 12:11
  2. GT-R általában
    By Lonni in forum Nissan GT-R
    Hsz-ok: 1265
    Utolsó hozzászólás: 2021. 11. 09., 19:05
  3. Elektromos szervó
    By Krissz in forum Eladó - privát hirdetések
    Hsz-ok: 0
    Utolsó hozzászólás: 2012. 11. 22., 16:39
  4. GT-R általában
    By Lonni in forum Egyéb vetélytárs márkák
    Hsz-ok: 1110
    Utolsó hozzászólás: 2010. 12. 16., 14:09
  5. Elektromos kisautó
    By RSTom in forum Minden egyéb
    Hsz-ok: 9
    Utolsó hozzászólás: 2009. 05. 13., 17:18

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva