1. oldal, összesen: 2 12 UtolsóUtolsó
1-20, összesen: 22

  1. #1
    Rezidens D16V avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    1.376

    Alap OFF: Seat Alhambra 2.0 CRTDI családi autónk SOS eladó

    Sziasztok! SOS el kell adnom a családi kocsit (nem a dízel hülyeség miatt, de pont jókor...). Újonnan rendelt, csak én használtam, bőr, tetőablak és elektromos ajtó kivételével minden extra belerendelve, csaknem 12 mill volt. Manuális 6-os váltóval, nem DSG. Xenon, navi, kamera, 2,2 tonnás horog, sport csomagok, stb, stb.
    Ilyen kevés km-el ez a legolcsóbb most is.
    Ha valaki lát benne fantáziát, vagy kereskedő ismerőst érdekelné üzletre, akkor is hívjatok nyugodtan. Mondjatok rá árat! Megegyezünk! ÁFÁS!
    Köszönöm, ha továbbadjátok az infót.
    06209312790

    https://www.hasznaltauto.hu/szemelya..._afas-12487899

  2. 2 tagnak tetszik D16V hozzászólása:


  3. #2
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Szeretnél egy rendes Outlandert helyette családi autónak... megértelek. Nem is értem hogy jött az ötlet hogy ennyi pénzt kiadj egy friccenvágenért.

  4. #3
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Szeretnél egy rendes Outlandert helyette családi autónak... megértelek. Nem is értem hogy jött az ötlet hogy ennyi pénzt kiadj egy friccenvágenért.
    Japánon kívül is van élet...

  5. #4
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Idézet bunker: Hozzászólás megtekintése
    Japánon kívül is van élet...
    oké oké . Jogos a felháborodás! Nah de seat?

    Ne trollkodjuk szét! Az outlander is egy fapados valami...(Hiába a RoxFord FoSsztédzs, meg az egérmozi) akárcsak az új Eclipse... azoktól a műanyagoktól hideg rázást kapok. A kárpitok ról nem is beszélve _:_
    Az új lexusok viszont végre fel veszik a versenyt a kortárs prémium német márkákkal. (Mercedes, BMW)
    Utoljára szerkesztette: Silva; 2018. 04. 04. 16:59-kor

  6. Az alábbiaknak tetszik Silva hozzászólása:


  7. #5
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Én a műszaki tartalmat nézem első sorban, bár ez amolyan mérnök betegség.

    A "német prémium" elvakít a habbal, közben a funkció kritikus alkatrészek műanyagból vannak, és amin 1 centet lehet spórolni azt meg is teszik.

    Japánon kívül volt élet nálam is amíg nem vettem egy Hondát. majd egy EVO-t.
    Bár az igazat megvallva a céges fosvágent kezdem szeretni, pedig az elején egy 2 méteres céges logót akartam rá matricáztatni nehogy azt higgye valaki hogy a saját pénzecskémből vettem.



    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    oké oké . Jogos a felháborodás! Nah de seat?

    Ne trollkodjuk szét! Az outlander is egy fapados valami...(Hiába a RoxFord FoSsztédzs, meg az egérmozi) akárcsak az új Eclipse... azoktól a műanyagoktól hideg rázást kapok. A kárpitok ról nem is beszélve _:_
    Az új lexusok viszont végre fel veszik a versenyt a kortárs prémium német márkákkal. (Mercedes, BMW)

  8. #6
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Én a műszaki tartalmat nézem első sorban, bár ez amolyan mérnök betegség.

    A "német prémium" elvakít a habbal, közben a funkció kritikus alkatrészek műanyagból vannak, és amin 1 centet lehet spórolni azt meg is teszik.

    Japánon kívül volt élet nálam is amíg nem vettem egy Hondát. majd egy EVO-t.
    Bár az igazat megvallva a céges fosvágent kezdem szeretni, pedig az elején egy 2 méteres céges logót akartam rá matricáztatni nehogy azt higgye valaki hogy a saját pénzecskémből vettem.
    Szerencsére elég sok komoly, igazán drága prémium autóba ülhettem az elmúlt időkben. Nem csak a Habbal vakít el. Azóta nem szeretem a mitsubishi hétköznapi autóit mióta volt egy 0 km es lancerem, vezettem új Outlandert meg ASX et is. A német "hab" nak ára van. Ami használt autó vásárlásakor elő se jön. Majd az első szervízeken. Ha a céges prémium autóm saját pénzemből kellene szervízeltetnem, biztos el sírnám magam. Műszaki tartalomba nem tudom mivel tud többet egy CVT-s váltó (mérnök betegség nálam is, hogy írtózom tőle), egy 8 gangos autómatánál. Az ülés pozíció, kormány - pedál -Vezető háromszög a német be valamiért G astra óta kényelmesen beálítható. Az "új" lancerba 40 km után fájt valamim (beállíthatatlan volt). Pedig szabvány ember vagyok (181 - 90 kilo) Nem extra hosszú lábakkal vagy kezekkel. Honda nekem hatalmas csalódás. Páromnak van egy 100 000 km tert futott full extrás sport black line civic je (1.8) . Az az ótvar futómű ami alatta van gyárilag, döbbenetes. Tükör aszfalton is "sportos" nak érzed, de amint van valami kátyú a beledet is ki rázza.(kanyarba meg elpattog) A másik szégyenletes pont a fűtés/hűtés benne. Az, hogy a középső rostélyok nem zárhatóak egy dolog. De, amit a klíma művel az netto szivatás. Egyik arcod megfagy a másik meg lesül. Mentünk vele nemrég egy 700 km es tripet. Azóta nem szeretnék hondát. Pedig imádom az integrát, meg a type-r accordot is. Asszony is teljesen ki vágyódott a Civic ből. Pedig majdnem 3 misi volt használtan. (Ráncfelvarrot UFO, szakiknak FN2)Teljesen szerelmes volt a formájába, meg az egész autóba. Most meg azon kapom, hogy Abarth 500 esse esse ket nézeget..

    Az EVO valamiért egy teljesen más világ. Annyi idő alatt, hogy becsukom a garázs kaput már jéghideg levegőt fúj. Ami kellemesen körbe kering a kocsiba, nem pedig az ember arca/keze fagy meg tőle. Az ülés kényelmes. A Futómű meglepően szépen lép át az úthibákon, vezetni hihetetlen élmény. Csoda kocsi... Ralliart Magic. Ezt eddig nem adta vissza semmi! Se Egy Audighini (újkori lambo), M3/M4, Porsche , R8 , TT RS , és sorolhatnám. Pont emiatt én nem is kimondottan Mitsubishi terméknek nevezném, hanem kiemelném onnan. Mert túl jó fényt vet a gyártó többi termékére. Ami valljuk be, már sajnos nem a prémium irány.

  9. #7
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Bírom az ilyen beszélgetéseket azért is megyek bele.
    12 évet dolgoztam autóiparba amikor már úgy éreztem innen olyan gyorsan kell menekülni és vissza se nézni hogy égjen a talpam alatt a talaj. Jelenleg csak akkor mennék vissza ha munkanélküli lennék és nem lenne más út.
    Az a magas fokú gusztustalanság amit a német autóipar művel az már odáig vitt hogy azzal is összevesztem aki ilyet tartott otthon. Persze az emlékek idővel megszépülnek. Ez az érzelmi szál.

    A műszaki szál: Nagyon szép a belseje minden nagyon kézre áll meg minden bla bla bla. Bár akkor kérdezem francia autót próbáltál-e mert az olyan mint a nappaliba az Andante ülőgarnitúra.
    De pattintsd csak fel a géptetőt... aztán mielőtt belehánynál csukd le mert a gyomorsav marja a cuccot.
    Csavarokon spórolnak vazze csavarokon. A csodálatos Golfban pl. a turbó nyomó oldalán a turbó nyomás jeladó műanyag fülekkel van befogatva a műanyag csőbe. 5 év múlva próbáld majd meg cserélni. Csővel együtt fogod, mert úgy törik a fül hogy öröm lesz nézni. Csöveknél maradva, műanyag esetleg festett normálacél. Savállót vagy valami tartósabb anyagot ne keress mert nem találsz. Kábelezés a létező leg gagyibb szigeteléssel ellátva, ha olajat lát magától levetkőzik. Bele szerencsére nem látni, mert nem lepődnék meg ha a dugattyú csapszeg seeger gyűrűje is nagy hőteherbíró műanyagból lenne. Annyi agyuk volt hogy a fos anyagból készített vezérmű láncot már visszacserélték szíjra, mert nem kell gyakrabban cserélni mint a láncot kellett.

    Nagyon idevág a Totalcar 20 motor amit mindenképp kerülj cikk:

    https://totalcar.hu/magazin/technika...meg_tipushiba/

    Van bent japán ugyan de elenyésző mennyiségben. Vagy nagyon elfogult volt a cikk írója, vagy csak tényszerű.

    Esztétikára visszatérve a japán mindig is puritánabb volt mint az európai gyártók, de nem ezért veszik őket...

  10. 4 tagnak tetszik SomaG hozzászólása:


  11. #8
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Egyébbként az EVO-val kapcsolatban tény hogy kilóg a Mitsubishi sorból, de azért ezt sem a kényelem és a praktikusság miatt szeretjük.



    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Szerencsére elég sok komoly, igazán drága prémium autóba ülhettem az elmúlt időkben. Nem csak a Habbal vakít el. Azóta nem szeretem a mitsubishi hétköznapi autóit mióta volt egy 0 km es lancerem, vezettem új Outlandert meg ASX et is. A német "hab" nak ára van. Ami használt autó vásárlásakor elő se jön. Majd az első szervízeken. Ha a céges prémium autóm saját pénzemből kellene szervízeltetnem, biztos el sírnám magam. Műszaki tartalomba nem tudom mivel tud többet egy CVT-s váltó (mérnök betegség nálam is, hogy írtózom tőle), egy 8 gangos autómatánál. Az ülés pozíció, kormány - pedál -Vezető háromszög a német be valamiért G astra óta kényelmesen beálítható. Az "új" lancerba 40 km után fájt valamim (beállíthatatlan volt). Pedig szabvány ember vagyok (181 - 90 kilo) Nem extra hosszú lábakkal vagy kezekkel. Honda nekem hatalmas csalódás. Páromnak van egy 100 000 km tert futott full extrás sport black line civic je (1.8) . Az az ótvar futómű ami alatta van gyárilag, döbbenetes. Tükör aszfalton is "sportos" nak érzed, de amint van valami kátyú a beledet is ki rázza.(kanyarba meg elpattog) A másik szégyenletes pont a fűtés/hűtés benne. Az, hogy a középső rostélyok nem zárhatóak egy dolog. De, amit a klíma művel az netto szivatás. Egyik arcod megfagy a másik meg lesül. Mentünk vele nemrég egy 700 km es tripet. Azóta nem szeretnék hondát. Pedig imádom az integrát, meg a type-r accordot is. Asszony is teljesen ki vágyódott a Civic ből. Pedig majdnem 3 misi volt használtan. (Ráncfelvarrot UFO, szakiknak FN2)Teljesen szerelmes volt a formájába, meg az egész autóba. Most meg azon kapom, hogy Abarth 500 esse esse ket nézeget..

    Az EVO valamiért egy teljesen más világ. Annyi idő alatt, hogy becsukom a garázs kaput már jéghideg levegőt fúj. Ami kellemesen körbe kering a kocsiba, nem pedig az ember arca/keze fagy meg tőle. Az ülés kényelmes. A Futómű meglepően szépen lép át az úthibákon, vezetni hihetetlen élmény. Csoda kocsi... Ralliart Magic. Ezt eddig nem adta vissza semmi! Se Egy Audighini (újkori lambo), M3/M4, Porsche , R8 , TT RS , és sorolhatnám. Pont emiatt én nem is kimondottan Mitsubishi terméknek nevezném, hanem kiemelném onnan. Mert túl jó fényt vet a gyártó többi termékére. Ami valljuk be, már sajnos nem a prémium irány.

  12. 3 tagnak tetszik SomaG hozzászólása:


  13. #9
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Ha elolvasod újra az első hsz.- emet észre fogod venni, szándékosan nem hoztam fel prémium gyártónak még az Audit sem. Csak pár külsős project munkát végeztem velük pár évig. Dolgoztam így is eleget "a csoport" nak. VW-SEAT-SKODA meg se közelíti azt amit én prémiumnak nevezek! Az AUDI is csak szeretne az lenni. (árban már meg is vannak, csak a tartalom / minőség hiányzik).
    Rendesen rossz érzés tölt el, mikor ilyen kopogós konszerndobozokat kell vezetni. Egyenszűrke steril vackok. Amibe az audi szerintem az élen jár viszont, az a "dízel kotla benzines kellemes haggal fejlesztési irány." Meglepően tudnak szólni a V6-ok.

    Francia. Drága Francia. Apu BX e jut eszembe először mikor még oviba jártam azzal mentünk sokat. (már amikor épp működött). Űrhajó csoda. Volt 406 os unk zsír újba. Sose felejtem el mennyire boldog volt édesapám a TAXI film miatt. Azonnal el lehetett adni, kereste a boyracer, mert menő. 20 000 Km el több baja volt mint egy tizen éves kocsinak. Cégnél van nálunk több kisteher francia zászlóval. Rengeteget ki bírnak, aránylag olcsó fenntartással és kis fogyasztás mellett. Partnerrel jártam elég sokat. Szerettem azt a kocsit, de mégis csak TGK.
    Van egy Fullos 807 es csapatszállító nálunk. 2.2 7 bőr ülés, nagynavi , elektromos ajtók stb... Nagyon kényelmes, szeretek vele utazni. A navi 140 000 km nél megadta magát. Azóta nem működik a központi kijelző. 1 évig hordtuk minden felé az autót. A legolcsóbb ajánlat 370 000 volt rá. Azóta nincs parkoló radar se. Kapott egy sima rádiót 20 000 ért, legalább a zene szól benne. Néha random az autómata váltó nem vált, és hasonló finomságok. A műanyagok recsegnek ropognak. Az üléseket ki-be tenni borzalom. A vezető ülésben az ülésfűtés szál szakadt, 2x javították, 3. ra közölték, hogy nem érdemes vele foglalkozni, mert sose lesz jó... Egybevéve nagyon szeretem a francia autókat, kényelem és utazó komfort miatt. Viszont engem agyon basz az ideg, ha valami nem úgy, nem jól működik. Akkor inkább olasz! Az szerethetően szar Szemeztem sokáig a 3008 al is. Rohadtul tetszik a DS5 is. De egyiket se volt közel sem olyan jó érzés vezetni, bele ülni stb.. mint az én 5 éves 150 000 et futott kombájnomat... Az új volvok jönnek be nagyon kívül/belül. Sajnos még nem sikerült S90/V90 et vezetni.

    PÁR SORRAL LEJEBB EGY KEVESET FUTOTT MEGBIZHATÓ FORRÁSBÓL SZÁRMAZÓ SEAT CSAPATSZÁLLÍTÓ ELADÓ !
    Utoljára szerkesztette: Silva; 2018. 04. 05. 13:05-kor

  14. #10
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Autóipari MCdonalds ez a német vonal.
    Mindegy hogy hol eszed a sajtburgert ugyan azt az ízt érzed a szádban.

    Én abszolút elfogult vagyok japán irányban, és még ha néha kiderül hogy az sem arany ami fénylik akkor sem tudom hibáztatni érte.

    A nagyobbik baj ezzel az egésszel hogy mindenhol a költséghatékonyságról szól a történet, csak a japó ezt úgy értelmezi hogy csináljunk ötletes megoldásokat amivel pénzt takarítunk meg (TPS, Kaizen, 5S, Lean, sorolhatnám a varázsszavakat) addig német barátaink ezt úgy értelmezték hogy spóruljunk az anyagon azt jó lesz az arra az 5 évre amíg tervezzük.

    A sors furcsa fintora, hogy a japán autókról már 20 éve vagy régebb óta tudjuk hogy pont 5 évre tervezik. Saját bevallásuk szerint e kor felett már életveszélyes és nem lehet vele közlekedni. A motoroknál hibáztak mert 20 évet is elmegy gond nélkül, bár a kaszni kirohad alóla.
    Nyugati testvéreinknél 20 évre terveznek, de 5 év után jönnek a gondok ha megéli egyáltalán.

    Ami még nagy meglepetés számomra amióta unatkozós óráimban autókat bütykölgetek látom hogy mennyire szerelhetőek.
    Mindennek meg van a helye, minden logikusan van felépítve, amikor belenézel úgy érzed egy üzemanyagszűrő cserénél hogy rá fog menni a napod, majd fél óra múlva büszkén konstatálod hogy ezen is túl vagyunk.
    Nyugati fejjel gondolkozva és nekiállva sokszor nem értem hogy hogy cseréljük ki a vezérlést mikor nem is látjuk nyomát sem felülről (kicsit túloztam) majd elkezdek keleti fejjel gondolkozni és arra rájönni hogy biztosan van minden csavar mögött logika rájössz hogy amire a gyerek felkel már vele játszol az udvaron.

    Ezért is nem értem amikor a nyugati szarokon szocializálódott autószerelő barátaim be se engednek a műhelyükbe japán autót. Na én is így vagyok ezzel csak fordítva.
    Aztán rájöttem hogy azért mert ha ökör fasszal csinált barom módjára állsz neki akkor valóban sokáig fog tartani. Mivel ezen nőttek fel változni nem tudnak nem is akarnak, de ha gondolkozol mielőtt csavarozol hamar meglesz.

    Szóval ezért is szeretem a japán autókat meg persze mert elfogult vagyok...



    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Ha elolvasod újra az első hsz.- emet észre fogod venni, szándékosan nem hoztam fel prémium gyártónak még az Audit sem. Csak pár külsős project munkát végeztem velük pár évig. Dolgoztam így is eleget "a csoport" nak. VW-SEAT-SKODA meg se közelíti azt amit én prémiumnak nevezek! Az AUDI is csak szeretne az lenni. (árban már meg is vannak, csak a tartalom / minőség hiányzik).
    Rendesen rossz érzés tölt el, mikor ilyen kopogós konszerndobozokat kell vezetni. Egyenszűrke steril vackok. Amibe az audi szerintem az élen jár viszont, az a "dízel kotla benzines kellemes haggal fejlesztési irány." Meglepően tudnak szólni a V6-ok.

    Francia. Drága Francia. Apu BX e jut eszembe először mikor még oviba jártam azzal mentünk sokat. (már amikor épp működött). Űrhajó csoda. Volt 406 os unk zsír újba. Sose felejtem el mennyire boldog volt édesapám a TAXI film miatt. Azonnal el lehetett adni, kereste a boyracer, mert menő. 20 000 Km el több baja volt mint egy tizen éves kocsinak. Cégnél van nálunk több kisteher francia zászlóval. Rengeteget ki bírnak, aránylag olcsó fenntartással és kis fogyasztás mellett. Partnerrel jártam elég sokat. Szerettem azt a kocsit, de mégis csak TGK.
    Van egy Fullos 807 es csapatszállító nálunk. 2.2 7 bőr ülés, nagynavi , elektromos ajtók stb... Nagyon kényelmes, szeretek vele utazni. A navi 140 000 km nél megadta magát. Azóta nem működik a központi kijelző. 1 évig hordtuk minden felé az autót. A legolcsóbb ajánlat 370 000 volt rá. Azóta nincs parkoló radar se. Kapott egy sima rádiót 20 000 ért, legalább a zene szól benne. Néha random az autómata váltó nem vált, és hasonló finomságok. A műanyagok recsegnek ropognak. Az üléseket ki-be tenni borzalom. A vezető ülésben az ülésfűtés szál szakadt, 2x javították, 3. ra közölték, hogy nem érdemes vele foglalkozni, mert sose lesz jó... Egybevéve nagyon szeretem a francia autókat, kényelem és utazó komfort miatt. Viszont engem agyon basz az ideg, ha valami nem úgy, nem jól működik. Akkor inkább olasz! Az szerethetően szar Szemeztem sokáig a 3008 al is. Rohadtul tetszik a DS5 is. De egyiket se volt közel sem olyan jó érzés vezetni, bele ülni stb.. mint az én 5 éves 150 000 et futott kombájnomat... Az új volvok jönnek be nagyon kívül/belül. Sajnos még nem sikerült S90/V90 et vezetni.

    PÁR SORRAL LEJEBB EGY KEVESET FUTOTT MEGBIZHATÓ FORRÁSBÓL SZÁRMAZÓ SEAT CSAPATSZÁLLÍTÓ ELADÓ !

  15. 2 tagnak tetszik SomaG hozzászólása:


  16. #11
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Szegény D16V így nem fogja tudni eladni a Seatot.
    Ha szét trollkodom a topikot és a technikát.
    Ezért elnézést is kérek tőle, és moderálom magam a topikban.

  17. Az alábbiaknak tetszik SomaG hozzászólása:


  18. #12
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Veszélyes elvakultsági vitába nem fogok bele menni. Nagyon dúrva egy Golf ot össze hasonlítani egy S500 al, vagy egy új 730LD vel. Már - már politikai magaslatokba mentünk el. ( A BMW egyik turbó beszállítója a Mitsubishi ).
    Tény, hogy a japánt könnyebb szerelni, de azt oldja meg a márka szerviz.

    Lexuson kívül nincs olyan japán autó ami csak meg közelítené egy komoly német prémium ( 5 ös BMW, E classe, ...) szintjét. Ezt még a legelvakultabb Keleti fan is át látja, ha valaha ült egy komolyabb F10/11 be vagy W213 ba és onnan felfelé. Elég megnézni milyen bőr üléseket adnak ki a japcsik. (nekem az Alcantara amúgy a no1.)

    Szerintem nem attól lesz egy autó jó, hogy gyorsan lehet benne pollen szűrőt, meg fűtő radiátort cserélni. Vagy mert elmegy 400 000 km-tert turbócsere nélkül. Ebben az esetben maradjunk meg a 2 es golf nál. Annál jobb lego nem igen volt... Szereltem evot, lanciát , fiatot , rözsót , vw-t , bmw t , öreg mercedest, mindegyiknek megvan a maga trükkje/titka, hogyan lehet gyorsan és jól szerelni. Ebben a B motoros Honda és az EVO szerintem a csúcs. Annyira át gondolt konstrukció. Logikusan felépítve.
    De az sem igaz, hogy az összes japán autó átgondolt és egyszerű. Cserélj egy gt4 es celicán tengelykapcsolót, vagy állj neki egy STI nek. Mindenhol vannak jobb és rosszabb konstrukciók. Mindennek oka van. annak is, hogy az N47 en hátul van a vezérlés. Emiatt 5 óra le cserélni kb. Normál használat mellett 6-8 évente. Az sok?)

    De ki a fenét érdekel ez az autószerelőkön kívül? Azért nem veszek toyotát mert jó szerelni, viszont úgy érzem magam benne mint egy kórházi váróban. (Bocsi toyota tulajok.)
    Ha levezetek 700 km tert majd úgy szállok ki a kocsiból, h pihentető volt! Az már valami. (mert csendes, jó a hifi meg a klíma, friss benne a levegő, az ülésfűtés jó helyen és megfelelő "erővel" fűt, a tempomat könnyen és gyorsan működik, az úthibákon csendbe és rezzenés nélkül lép át, mert nagyon jól be lehet állítani az ülést stb, a menü rendszerét a nélkül tudom használni, hogy el olvasnám a kézikönyvet, nem dobálja el a Bluetooth-t ...) A tolató kamerába lát is az ember. Nem ugrik fel először a "welcome XXXX" felirat, és csak utána jelenik meg, pedig én már rég mennék hátra ... Jól működik benne az "index szervó " stb stb... Rengeteg apró dolog, aminek a végén kijön az, hogy jól érzed-e magad az autóba vagy sem. Érzelmi döntés szerintem. Akkor döntöttél jól, ha a parkolóban mikor rá villantasz, ott hagyod és vissza nézel rá mert tetszik!

    AZ OLDAL ALJÁN SEAT ELADÓ

  19. #13
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Jaaa alapvetően más szemüvegen keresztül nézzük a témát így valóban abba kell hagyni.

    A prémium talán miden gyártónál abban jelenik meg hogy a mókus hogy érzi magát az ülésben.
    Amikor a fejvakarós mergás vagy bömcsis mókust látom az útszélén felpattintott gépháztetővel akkor meg magamban jót szórakozom.
    Persze a nagyszámok törvénye alapján mivel nyugati import ország vagyunk elsősorban így kevesebb japó fut az utakon ami le tud állni.

    Na de viva ízlés kinek a pap kinek a pap-né. Mindenki vegyen amit jónak lát. Nekem ilyen problémám nem lesz gyanítom hogy S-es Mercivel meg 7-es BMW-vel futkorásszak a hétköznapokban, és ha lenne is feleslegesen annyi pénz akkor is inkább vennék egy gyári közeli állapotút az általad említett B-s motorkódú Hondából, és még egy 4G63-al szerelt VI és egy IX-et a gyűjteménybe.



  20. #14
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Igen!

    Nagy számok törvénye alapján előbb látsz német autót felnyitott motorháztetővel.(valamiért mégis nekem sok volvo(XC széria), saab , meg francia dereng az utak széléről) De az is árnyalja bőven a képet, hogy a HMCS-k veszik már az E90 eket, aztán 2000 ből rakják tele és hasonló módon akarják szervizeltetni is, ami a nagyobb gond. Kedves barátom dolgozott híresen megbízható toyota márkaszervizbe közel 10 évet. Ha őt megkérdezed, azt mondja, hogy bármit csak Diesel toyotát NE! Jellemzően japán kocsikból több benzines fut az utakon (szívóbenzin) szemben a rengeteg diesel német autóval. Mivel szerelsz és ismered is a különbségeket egy egyszerű szívó benzin illetve egy többlépcsős feltöltésű extra magas befecskendezési nyomáson működő, stbstb...konstrukció között--> könnyen beláthatjuk, hogy még kisebb az esély hibás japán autót látni. ( Diesel ből pedig van bőven ) Ősi Japán Közmondás: Ami nincs benne az nem tud elromolni! " Innen is üdvözlöm az Isuzu diesel motorokat.

    Ugyan ez a Vallási háború zajlik Motocrossos/Endurós körben, hogy "szaraKTM" . Közben minden 15 KTM re jut 1 Japán motor. Baráti körben van Yamahas, Hondás, Kawasakis. Évek óta folyamatosan kapom KTM esként az oltást.("K ölts T öbbet M otorra") Mégis az ő motorjaikat kell folyamatosan generálozni... De nem szólhatok, mert azonnal sértődés van. A poén, hogy alapból Kawasakit akartam, csak nem találtam rendeset ...

    Nekem ha bejönne a lottó : Maradna az V ös, hoznék még egy NSX et mellé. Asszony kapna egy Abarth 500 at mert ő abba szerelmes. Hétköznapinak meg egy LC500H + egy Pickup. Több nem kell...

    ui.: Addig nem is fogod át érezni ezt a prémium autós dolgot, amíg nem jársz eggyel nap mint nap pár hétig. Utána vissza ülni ami nagyon furcsa (velem is ez történt).
    Addig az autómata váltó gondolatától is idegenkedtem... Most meg alap, hogy a napi járkálós az legyen. Amik addig felesleges extráknak tűntek, hirtelen hiányozni kezdenek.
    Utoljára szerkesztette: Silva; 2018. 04. 05. 16:28-kor

  21. Az alábbiaknak tetszik Silva hozzászólása:


  22. #15
    Rezidens Tomó avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hely
    Szentendre
    Hsz-ok
    4.844

    Alap

    Remélem ezek hamarosan átkerűlnek a "mega off topic" vagy hasonló című topicba.

    Ott majd azért megkérdezem, hogy miért egyszerűbb kuplungozni egy utcai 6sebességes EVO-t egy Subarunál?

  23. Az alábbiaknak tetszik Tomó hozzászólása:


  24. #16
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Idézet Tomó: Hozzászólás megtekintése
    Remélem ezek hamarosan átkerűlnek a "mega off topic" vagy hasonló című topicba.

    Ott majd azért megkérdezem, hogy miért egyszerűbb kuplungozni egy utcai 6sebességes EVO-t egy Subarunál?
    Én meg megkérdezném, hogy a X-esről szedett-e le turbót aki azt mondja könnyebb szerelni, esetleg vissza rakni.
    És, hogy milyen gondolja a 1,5 évesen belerohadt csavarok minőségét, esetleg a manuálisnak a műanyag kuplung munkahenger rögzítését. És azt hiszem még sorolhatnám.

  25. 3 tagnak tetszik Sanci hozzászólása:


  26. #17
    Szuper Moderátor carkillerz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    III.ker - Isaszeg
    Hsz-ok
    7.538

    Alap

    Először is ha egy régi fórum társunk - barátunk S.O.S betesz egy ilyen vagy ehhez hasonló őszinte hirdetést véleményem szerint nem túl elegáns így hozzászólni még ha viccnek is szántad, valószínűleg meg van az oka amiért ilyen gyorsan kell a zseton.
    Hozzáteszem pont olyannak ismerjük Dávidot akitől szívesen vennék bármikor bármit lehet hogy egy BX-el is jobban járnék tőle mint egy "idegen" használt autóval.....

    Off:
    Persze nekem is japán és persze orosz a szívem de sajnos a felső kategóriában nincs megfelelő japó kocsi én is azt gondolom hogy a németek viszik a pálmát.(M3/M4/AMG/RS bármi)
    Én mindig elég sz@r céges kocsikkal járok de az autógyártás legalja nálam az opel na azt soha nem vennék itt a 2010 utáni időkre gondolok persze, ha ciki ha nem a legkellemesebb pozitív csalódásom pont az itthon fosadéknak kezelt francia kocsikkal volt eddig kényelem, fogyasztás, szervizelés szempontból mert az nem volt.(mondjuk ocsmány a C5 de rohadt kényelmes)
    De ez totál szubjektív ugye kinek mi tetszik pl. hogy a rákba van ennyi multipla és még sorolhatnám a klozet belsejű priust giga pénzért vagy az I3-as bömöst amit elfelejtettek befejezni ha oldalról nézed.....ÁÁÁ meg kettes egyterű BMW mi van a világgal!
    Nem régen olvastam egy riportot amiben ide haza a legtöbb márkára szakosodott szervíz az BMW no comment

    Senki ne sértődjön meg és BÁTRAN VEGYETEK SEATOT!!! ( ha nem ezt akkor cuprát)

    Peace

    Ati

    UI: Az R8 V10 beszarás jó kocsi szerintem de már totál más kategória mint a felsoroltak.

  27. 3 tagnak tetszik carkillerz hozzászólása:


  28. #18
    Rezidens D16V avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    1.376

    Alap

    Sok összetevős volt a döntés, nyilván minden lehetőséget megnéztem ebben a kategóriában. Nincs más kisbusz (mert gyakorlatilag az) alternatíva, ami 2,2 tonnát tud húzni gyárilag, ez az első szempont. Giga jó áron beszámolták az építkezéshez használt T5-ösöm, jó volt a konstrukció, stb. stb. Egy gyártósoron készül a Sharannal, csak sokkal sportosabb, extra szempontjából is, meg év autója volt, stb.

    Köszi Atti, aki ismer tudja, hogy minden autómra maximálisan figyelek, patika mind. Tényleg jó vétel lenne, meg volt is rá vevő, de visszamondta a dízel hiszti miatt...amit nem is értek, mert vidéken még ha 5 év múlva gyűrűzik ide ez a hisztéria, akkor is használhatná vidáman...na mindegy.

    Ha már német-japán, most visszaültem a jó öreg A6 1.9 PDTDI-be, ami a legjobb kocsim volt bárki bármit mond. 310.000 km-et tekertem bele, és még gyári volt minden benne, 290-nél volt az első lengőkar csere...pedig 2 évig mindenkinek én húztam versenyre a kocsiját, plusz a saját 2 szezonom, és amikor leakasztottam a trélert, ment tovább tréningautóként...soha nem hagyott ott, és trélerrel tudott max 8 litert bekajálni.
    Találtam nemrég egy 280.000 km-es németo-i végig szervizkönyveset, egyből kimentem, vissza a gyökerekhez... 15 évesen még mindig kocsi, pedig az enyémet jó 7 éve adtam el.

    De hobbi kocsinak meg japán, nem tettem le róla hogy lesz egy Evo5 vagy még egyszer 9... csakis az M3 mellé )))

  29. 4 tagnak tetszik D16V hozzászólása:


  30. #19
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet D16V: Hozzászólás megtekintése
    De hobbi kocsinak meg japán, nem tettem le róla hogy lesz egy Evo5 vagy még egyszer 9... csakis az M3 mellé )))
    Egy IMPALA EVO
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  31. #20
    Rezidens D16V avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    1.376

    Alap

    Idézet MES-Racing: Hozzászólás megtekintése
    Egy IMPALA EVO
    Fekete jöhet V-ből is meg IX-ből is...nem vagyok semmi jónak elrontója

1. oldal, összesen: 2 12 UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva