1-20, összesen: 37

Téma nézet

  1. #28
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.066

    Alap

    Dehogy, utálatról szó sincs.
    A hétköznapi autóm ha autómata lenne se lenne semmi baj sőt... ha Budapesten laknék (ami kizárt. ) csak autómata autót vennék.
    Én minden szinten kőkorszaki vagyok ami az autóipart illeti. Túl sokat dolgoztam benne hogy ne így gondolkozzak.

    Elismerem a technikát és hogy egy fasza robotizált váltó folyamatosan adja a nyomatékot a hajtásra amit egy kuplunggal és kézi váltóval az életbe nem lehet kivitelezni, de azért vettem EVO-t mert erre nincs szükségem.
    Ellenben amire van az erős motor, 5-ös váltó, elől - hátul lamellás sperr. Ebből 3 már megvalósult. A 4. folyamatban van.
    Én abban a korban nőttem fel ahol a sofőr azért kell az autóban hogy elvezesse A-ból B-be. Remélem megélem azt a kort amikor már csak utasok lesznek az autóban, de én akkor is fogok tudni vezetni amikor a gyerekeink unokáink már nem.

    OFF az OFF-ban sajnos a társadalmunknak szüksége is van az önvezető autókra, mert elég ha kimegyek az utcára és látom hogy komoly a baj.
    Szóval maradiságom teljes beteljesülése akkor jön el, ha érzem hogy én irányítom az autó minden részletét, és teljes mértékben rajtam múlik hogy perec lesz-e vagy sem...

    Érdekesség hogy a Continental azt tűzte ki célul hogy 2020-ra ember ne haljon meg autóban azért mert az aktív biztonsági rendszer nem menti meg.
    Na télen teszteltem a 7.5-ös Golfban az ESC fantázia névre hallgató kikapcsolhatatlan elektronikát.
    Helyszín: Stop-Shop parkoló.
    Útviszonyok: összefüggő hótakaró.
    Eset: Parkoló közepéről indulva az elérhető maximális sebességgel (kb 50 - 60km/h) megérkezve a végére a 90-es visszafordítóig bevenni úgy a kanyart hogy ne épüljek bele a Pepco üzlet kirakatába.
    Eredmény: Tökéletes íven fordulva, orrtolás / farolás nélkül bevette a kanyart a gázról egy pillanatig se szálltam le, és a végére 20 km/h volt az autó sebessége.
    Konklúzió: akit 2017 után gyártott autóval az árokból kell kihalászni az vegyen távolsági busz bérletet.

    Jó jó, de nem túl izgalmas.



    Idézet Sanci: Hozzászólás megtekintése
    Eredetileg napi használatra vettem, ezért lett SST. De sose cserélném manuálisra, ha váltogatni akarsz akkor csak átteszed manuálisba és tessék.
    De nagyon ritkán teszem át, akkor is csak szórakozásból. Verhetetlen ahogy vált, ha kell a kanyar kellős közepében is.
    Tudom-tudom az igazi vezetés a manuális, de hát azért azt a fejlődést ami tényleg előre mutat nem feltétlenül kell utálni azért mert kőkorszakiak vagyunk.

  2. 9 tagnak tetszik SomaG hozzászólása:


Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva