1-20, összesen: 37

Hibrid nézet

  1. #1
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Idézet MES-Racing: Hozzászólás megtekintése
    Mindennel egyet értek kivétel ez alól az ALPHA-N, ami ugyancsak egy őskövület, figyelmen kívül hagy nagyon sok fontos motor paramétert, ebből adódóan szinte csak padlógázon használható igazán jól.
    Pont ezért jó . Marad Füstölős tűzokádós, durrogós, torpanós ... wartyogós.(hétköznap, télen, magasba melegbe... rosszul működő setup) Ami neked elviselhetetlen lenne, mivel ezzel foglalkozol! Maximalista vagy, gondolom. Ez a hozzáállás kell is. Viszont néha pont az a jó 1-1 tuning autóba ami miatt más nem szeretné. Mai napig hatalmas élményként emlékszem vissza az 1 esGTi golf omra. 1.8 16v, emelt kompót, dupla dello, nagy tengelyek ... Nem lehetett vele hidegen rendesen menni. Habogott, hisztizett, prüszkölt. Ha egy pillanatra nem pöcögtettem a gázt már fulladt is meg. Kéziféket azóta se húztam annyit kocsiba mint abba! (bal láb fék nem játszik, ha közbe váltani is kell). Ha el rontottam az első indítást, utána kín szenvedés volt életre kelteni. Volt egy Külön kapcsolóm, ami direktbe adott 12V ot a trafónak, hogy szebben induljon ) De ha egyszer be melegedett... Áhhh maga a menyország! 8000 ig mertem forgatni, mivel rev limit nem volt benne. Ha nem figyelsz szét repül. Annyira érzékeny volt a gázpedál és direkt, ha kicsi döccenőn mentem át és nem feszítettem meg a lábam, ugrott egyet a kocsi. Rendesen "ugatott" gázfröccsre. Ezt egy modern autó képtelen lenne vissza adni. Minden egyes indítás, megtett méter épp ezért volt vele jó. Össze kellett csiszolódni a kocsival. Rajtam kívül nem is nagyon tudta más vezetni. Maganak építettem, ismertem minden egyes csavarját. Mi - miért és hogyan működik benne. Ezt egy "steril" "tökéletes" autó sosem fogja tudni. Emberi természet, hogy a kis hibákat szépségként tudjuk értelmezni.( pl: Cindy Crawford ) Az egyes karcoknak, alkatrészeknek , viccesen működő autóknak története lesz...
    Egy tökéletesen működő hasonló teljesítményű autó (Pl type-r honda) soha nem tudja ezt az élmény faktort. Lehet velem van a baj, de ha "tökéletes" egy autó azt nem élvezem.

    Map korrekciós, hőfok jeladós(többesszámba), aktív Lambdás és Knock os széttáblázott zűrhajó is tud jó lenni. De onnantól már csak kis lépés a villanygáz... (ami szintén tud qva jó lenni) nah de onnantól tényleg légyfing a gázelveszegetős kipörgés gátló majd stabilitás controll... Ami megöli a bulit. Nagyon sok átépítést látok mostanába amibe a veterán szerű vasakba M880 és ahhoz hasonló tudásszintű ECU kerül. (vagy még komolyabb). Ami nekem teljesen megöli az autó karakterét. Lada VEMS el stb... (tudom, hogy a VEMS nem egy kaliber...)

  2. 3 tagnak tetszik Silva hozzászólása:


  3. #2
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.066

    Alap

    Na most szétoffoltuk a topicot...

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 3 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 3 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva