2. oldal, összesen: 2 ElsőElső 12
21-37, összesen: 37

  1. #21
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Jaaa a ralliart... akkor belenyúltam a gondolataidba.
    Egyébként igen váltó szempontjából majdnem lényegtelen, de azért nem mindegy mekkora nyomaték terheli a hajtásláncot.

    https://www.hasznaltauto.hu/auto/mit...x_4wd-12491262

    Ezt már egy ideje hirdetik, nem tudom nézted-e.



    Idézet Lasi: Hozzászólás megtekintése
    Ott a lényeg , egyik Hachi megy és kell egy családi amivel az asszony is hajlandó közlekedni , bevásárolni vagy vezetni ha Én leoffolom magam
    Amúgy nem EVO-ra gondolok, hanem az eggyel butább 240le-s verzióra, de gondolom váltó szempontjából ez most lényegtelen.

  2. #22
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    R5 ök meg WRC-k se "cuca" váltóval jönnek már. Biztos ennek is van oka. Napi használatra, pl.: autópálya nagyon rövid az 5 ös váltó.(Kedves ismerősöm aki nagy autó fanatikus, cserélt egy másikkal, akinek X manu 5 ös evo ja van, azóta azt hallgatom, milyen használhatatlan az X es, mert folyton csak bőg. 50km tert nem jó menni vele, normál használatba) Hiányzik az a 6.
    Nem is értem, a micu miért nem adta ki 6 os manu val az X et...

    Egy olyan tól ez a meglátás, akinek elsők között volt Lotus Omegája, C32AMG je, Alpine BMW, Z4 ... M.o on szerintem rendelkezik némi súllyal. (mellesleg motorsport fanatikus, a fia az egyik legjobb junior gokartos Európában)

    http://www.lancerregister.com/showthread.php?t=392345
    Utoljára szerkesztette: Silva; 2018. 03. 26. 12:34-kor

  3. #23
    Rezidens Lasi avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2014. 01.
    Hsz-ok
    739

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Jaaa a ralliart... akkor belenyúltam a gondolataidba.
    Egyébként igen váltó szempontjából majdnem lényegtelen, de azért nem mindegy mekkora nyomaték terheli a hajtásláncot.

    https://www.hasznaltauto.hu/auto/mit...x_4wd-12491262

    Ezt már egy ideje hirdetik, nem tudom nézted-e.
    Nagyon komolyan nem ástam bele magam a témába, mert csak pár hete véletlen sikerült egyet próbálni és bejött... valamint nem SOS a vétel, szóval most egy darabig informálódok
    Lexus IS 250
    Corolla 1.4 D4d Low & Loud (2005)

  4. #24
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Igazad van alapvetően.
    Nekem is 5-ös váltó van a VIII-ban és hamar elfogy. 160-nál már olyan érzésem van mind ha fel akarna szállni, de nem is autópályás ingázásra találták ki ezeket.

    Az viszont szerintem is gáz hogy a X-ben nincs 6-os manuál.

    A fent említett 5-ös váltónak viszont nagyon megvan a feelingje a hegyi utakon. Nem cserélném el 6-osra.



    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    R5 ök meg WRC-k se "cuca" váltóval jönnek már. Biztos ennek is van oka. Napi használatra, pl.: autópálya nagyon rövid az 5 ös váltó.(Kedves ismerősöm aki nagy autó fanatikus, cserélt egy másikkal, akinek X manu 5 ös evo ja van, azóta azt hallgatom, milyen használhatatlan az X es, mert folyton csak bőg. 50km tert nem jó menni vele, normál használatba) Hiányzik az a 6.
    Nem is értem, a micu miért nem adta ki 6 os manu val az X et...

    Egy olyan tól ez a meglátás, akinek elsők között volt Lotus Omegája, C32AMG je, Alpine BMW, Z4 ... M.o on szerintem rendelkezik némi súllyal. (mellesleg motorsport fanatikus, a fia az egyik legjobb junior gokartos Európában)

    http://www.lancerregister.com/showthread.php?t=392345

  5. #25
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Nekem is 5 ös van az V ös be . Az áttétele hegyi utakra csoda! De ha az ember ne adj isten kirándulni szeretne csak egyet, a szép időben. Arra már feltételesen alkalmas a megnövekedett forgalomnak hála. Igaz, az én autóm különösen hangos. Kinti fórumok szerint, ennél hangosabb kipu rendszert nem gyárt egyetlen cég sem utcára... Enyém 140 nél is jobban hasonlít egy JET hajtüműves Rakéta porszittyóra mint autóra...Nagyon hiányzik olyankor egy 6. meg egy 7. fokozat is .

    Az X már más szellemben készült autó az én olvasatomban. Sokkal inkább alkalmas napi használatra mint egy VI os...
    Utoljára szerkesztette: Silva; 2018. 03. 26. 14:25-kor

  6. #26
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Ez ííígy van.



    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    Nekem is 5 ös van az V ös be . Az áttétele hegyi utakra csoda! De ha az ember ne adj isten kirándulni szeretne csak egyet, a szép időben. Arra már feltételesen alkalmas a megnövekedett forgalomnak hála. Igaz, az én autóm különösen hangos. Kinti fórumok szerint, ennél hangosabb kipu rendszert nem gyárt egyetlen cég sem utcára... Enyém 140 nél is jobban hasonlít egy JET hajtüműves Rakéta porszittyóra mint autóra...Nagyon hiányzik olyankor egy 6. meg egy 7. fokozat is .

    Az X már más szellemben készült autó az én olvasatomban. Sokkal inkább alkalmas napi használatra mint egy VI os...

  7. #27
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Jaaa a ralliart... akkor belenyúltam a gondolataidba.
    Egyébként igen váltó szempontjából majdnem lényegtelen, de azért nem mindegy mekkora nyomaték terheli a hajtásláncot.

    https://www.hasznaltauto.hu/auto/mit...x_4wd-12491262

    Ezt már egy ideje hirdetik, nem tudom nézted-e.
    hirdetésben azért vannak "okos" dolgok

    EVO-val ellentétben ez hétköznapokon is használható, jóval kényelmesebb, viszont a menetdinamikája alig marad el tőle
    ühüm, hát a Ralliart az 0-100 7sec, az Evo X meg 5.7... a Ralliart 240 lóerős, miafranctól ilyen lomha ? a bajusz 1.6 GTi Lancer / Colt ment 7.6-ot a gyári 140 lóerővel 0-100-on ?!
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  8. #28
    Szuper Moderátor carkillerz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    III.ker - Isaszeg
    Hsz-ok
    7.538

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    A világért se akarok ünneprontó lenni de mi ez a szentségtörés hogy egy elvileg teljesítmény autóban, vagy legalább is egy átlagosnál erősebb autóban autómata váltóval pöcsölnek.
    Ez az autóipar egyik halála (a sok másik mellett). Legyen autómata a céges Mondeo, vagy Insignia, de egy élmény vagy élmény számba menő autó ne má vazze.

    Tudom hogy az életbe nem tudok olyan gyorsan váltani mint a TC-SST meg egyéb robotizált nyóctárcsás 28 sebességes autómata váltó de nem is érdekel.
    A feeling amiért az ember ilyen autót vesz, szerintem nehezen egyeztethető össze az autómata váltóval.
    Amikor az X-eket néztem alapból szűrtem a manuálisra, bár nem volt sok találat, de létezik.

    Egy esetben lehet ez kibúvó, ha az ember hétköznapi vagyis mindennapi használatra vesz EVO X-et. Amire állítólag ez a típus való is, hogy az újságírót idézzem "ezzel már az asszony is elmehet bevásárolni..."
    Egyetértek veled teljesen

    De sajnos ilyen világ lett!
    Minden komoly vas ma már automata szebben mondva SST/PDK/DSG/DCT stb, és ugye van már külön CSAK automata jogosítvány is!!! (nem viccelek)

    Mi lesz a vége nem tudom

  9. #29
    Rezidens Papírtigris avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.039

    Alap

    Én viszont utálom a kézit, talán ezért sem megyek az evoval. Most teljesen véletlenül hozzám jutott egy E92 M3, ami kézi váltós. Utálom, el is adom😉. Részemről csak automata
    www.papirtigris.com klubkártyával kedvezmény !

  10. #30
    Rezidens SXV450 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 12.
    Hely
    GyĐ***Đ**Đ*‹Đ**Đ*â€*Đ**‚*ngyĐ***Đ**Đ*‹Đ**Đ*â€*Đ**‚*s
    Hsz-ok
    446

    Alap

    Én voltam az Evo-val többször is Németországba és teljesen használható volt. Igaz az enyém nem nagyon hangos. És még éjszaka se aludtam be mert 270 kilométerenként meg kellett állni tankolni.

    Szeretem az automatát meg a simát is. Szaladgálni, intézkedni automata, autózni kézi. Ezért van itthon ilyen is meg olyan is.

  11. #31
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    A világért se akarok ünneprontó lenni de mi ez a szentségtörés hogy egy elvileg teljesítmény autóban, vagy legalább is egy átlagosnál erősebb autóban autómata váltóval pöcsölnek.
    Ez az autóipar egyik halála (a sok másik mellett). Legyen autómata a céges Mondeo, vagy Insignia, de egy élmény vagy élmény számba menő autó ne má vazze.

    Tudom hogy az életbe nem tudok olyan gyorsan váltani mint a TC-SST meg egyéb robotizált nyóctárcsás 28 sebességes autómata váltó de nem is érdekel.
    A feeling amiért az ember ilyen autót vesz, szerintem nehezen egyeztethető össze az autómata váltóval.
    Amikor az X-eket néztem alapból szűrtem a manuálisra, bár nem volt sok találat, de létezik.

    Egy esetben lehet ez kibúvó, ha az ember hétköznapi vagyis mindennapi használatra vesz EVO X-et. Amire állítólag ez a típus való is, hogy az újságírót idézzem "ezzel már az asszony is elmehet bevásárolni..."
    Eredetileg napi használatra vettem, ezért lett SST. De sose cserélném manuálisra, ha váltogatni akarsz akkor csak átteszed manuálisba és tessék.
    De nagyon ritkán teszem át, akkor is csak szórakozásból. Verhetetlen ahogy vált, ha kell a kanyar kellős közepében is.
    Tudom-tudom az igazi vezetés a manuális, de hát azért azt a fejlődést ami tényleg előre mutat nem feltétlenül kell utálni azért mert kőkorszakiak vagyunk.

  12. 4 tagnak tetszik Sanci hozzászólása:


  13. #32
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Dehogy, utálatról szó sincs.
    A hétköznapi autóm ha autómata lenne se lenne semmi baj sőt... ha Budapesten laknék (ami kizárt. ) csak autómata autót vennék.
    Én minden szinten kőkorszaki vagyok ami az autóipart illeti. Túl sokat dolgoztam benne hogy ne így gondolkozzak.

    Elismerem a technikát és hogy egy fasza robotizált váltó folyamatosan adja a nyomatékot a hajtásra amit egy kuplunggal és kézi váltóval az életbe nem lehet kivitelezni, de azért vettem EVO-t mert erre nincs szükségem.
    Ellenben amire van az erős motor, 5-ös váltó, elől - hátul lamellás sperr. Ebből 3 már megvalósult. A 4. folyamatban van.
    Én abban a korban nőttem fel ahol a sofőr azért kell az autóban hogy elvezesse A-ból B-be. Remélem megélem azt a kort amikor már csak utasok lesznek az autóban, de én akkor is fogok tudni vezetni amikor a gyerekeink unokáink már nem.

    OFF az OFF-ban sajnos a társadalmunknak szüksége is van az önvezető autókra, mert elég ha kimegyek az utcára és látom hogy komoly a baj.
    Szóval maradiságom teljes beteljesülése akkor jön el, ha érzem hogy én irányítom az autó minden részletét, és teljes mértékben rajtam múlik hogy perec lesz-e vagy sem...

    Érdekesség hogy a Continental azt tűzte ki célul hogy 2020-ra ember ne haljon meg autóban azért mert az aktív biztonsági rendszer nem menti meg.
    Na télen teszteltem a 7.5-ös Golfban az ESC fantázia névre hallgató kikapcsolhatatlan elektronikát.
    Helyszín: Stop-Shop parkoló.
    Útviszonyok: összefüggő hótakaró.
    Eset: Parkoló közepéről indulva az elérhető maximális sebességgel (kb 50 - 60km/h) megérkezve a végére a 90-es visszafordítóig bevenni úgy a kanyart hogy ne épüljek bele a Pepco üzlet kirakatába.
    Eredmény: Tökéletes íven fordulva, orrtolás / farolás nélkül bevette a kanyart a gázról egy pillanatig se szálltam le, és a végére 20 km/h volt az autó sebessége.
    Konklúzió: akit 2017 után gyártott autóval az árokból kell kihalászni az vegyen távolsági busz bérletet.

    Jó jó, de nem túl izgalmas.



    Idézet Sanci: Hozzászólás megtekintése
    Eredetileg napi használatra vettem, ezért lett SST. De sose cserélném manuálisra, ha váltogatni akarsz akkor csak átteszed manuálisba és tessék.
    De nagyon ritkán teszem át, akkor is csak szórakozásból. Verhetetlen ahogy vált, ha kell a kanyar kellős közepében is.
    Tudom-tudom az igazi vezetés a manuális, de hát azért azt a fejlődést ami tényleg előre mutat nem feltétlenül kell utálni azért mert kőkorszakiak vagyunk.

  14. 9 tagnak tetszik SomaG hozzászólása:


  15. #33
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Szuper

    Nekem most lett először saját használatú ( céges ) autómata kocsim. Minden alap elvemmel ellenkezett. (diesel + autómata + start stop + német préHmium) DE Imádom! 8 gang, relative erős motor 6.9 es fogyi. Annyira kényelmes, jó vele közlekedni. Voltam Bologna ban nemrég vele. Eddig cserélgettük a sofőröket az úton, most mérges voltam, hogy meg kell állni pisilni. Egybe simán le vezettem. Hihetetlenül pihentető és kellemes érzés vele minden napokban és hétvégén is közlekedni. ROhadt vonóhorog hiányzik csak róla, hogy tökéletes autó legyen.

    Gyönyörűen és gyorsan vállt. Sok régebbi prémium autót vezettem régi típusú autómata és DSG váltóval is.(Csúcs BMW k, audik, Porschek...)(2000 - 2010 ig) Mindet rühelltem, mert annyira lassan, darabosan és rosszul dolgozott. Kereszteződésekből nem lehetett velük gyorsan "kilőni". Kanyarba a kigyorsítási pontok előtt már jóval el kellett tolni, hogy magához térjen addigra. Nehézkes volt az egész. Most viszont megtértem. Gyönyören lehet rajzolni vele. Pont annyira rúgja el magát, hogy szépen forduljon. Rajtolni is lehet rendesen, anélkül, hogy a fék+káz kombóval elő feszítené az ember a hajtásláncot. R ből D be és vissza is gyorsabban rakja magát Y ozásnál, mint én a manuval normál esetbe tenném. A pesti dugóban araszolás pedig maga a csoda... De a régi rossz beidegződések miatt nehéz volt ezt elhinni. Ami biztos vagyok benne, sokunkba ugyan úgy megvan a rossz tapasztalatok miatt.

    Szerintem olyan okos hajtáshoz, mint az X nek van jobban is passzol egy "füles" váltó. A mechanikus diffis, naturista autókhoz pedig a manuál. Viszont ez egy olyan fejlődés, mint mikor karbiról mechanikus befecsire, majd Injectorra váltott az autóipar. Megszakítós gyújtás ról hall jeladósra. Szívó ról turbóra... Ha színtiszta mechanikus élményre vágysz az evo szerintem már nem azt adja. A HF integrale ból át ülve, hirtelen komoly, ügyes sofőrnek éreztem magamat.(pedig nem vagyok egy Makkinen) Az evo pontosan azt csinállta amire gondoltam. Pont úgy! Az els "öröm autózásnál" olyan tempót mertem vele autózni, power slide olni stb... amit előtte maximum a PlayStation ön mertem... Össze se lehet hasonlítani a hisztis lanciával. Amivel ha gyorsan akartál jobbra kanyarodni, féktávon lengetted először balra és reménykedtél h jól terheled át, nem a padkára adja ki a kanyar, hanem az útra . Ehhez képest az V ösöm videó játék szerű vezetési élményt ad. Abból át ülve egy GTR be, vagy ne adj isten egy TT be meg hatványozottan ezt érzed. A Purista színtiszta vezetési élményért egy Super Seven be kellene ülni, vagy valami régi Karbis Tütés, mecha RWD autóba. Rásegítés, Computer, ABS ... nélkül. Amiben villany csak a gyujtásba és a világításba kering. (esetleg egy motorvezérlés, hengernekénti pillangóval megengedett... ha nem akarok a karburálással szívni Szigorúan ALPHA-N re)

    Smore VI osát vezettem Szekis átalakítóval amibe egy Tolós váltó volt. SPORTos kocsiba nekem az volt eddig a non plus ultra. Flat Shift el, stb... Az a Mechanikus érzés maga volt a csoda. Mikor féktávon tolod vissza fokozatról fokozatra, maga az erőhatás is segít a lassulásnál. Imádtam. Mikor gyorsít ki meg csak húzod magadra a fokozatokat . Egyhelyben állva meg mikor teszed az 1 est és Ránt a bódé, meg a hang hozzá .Formula Renault is vezettem előtte, emiatt nem volt új az élmény. De egészen más egy Forma autóba, meg egy családi Sedanba utcán átélni ezt!

    Bocsi, hogy szét offolom a Topicot Nagyon tetszik ez a téma !
    Utoljára szerkesztette: Silva; 2018. 03. 27. 10:50-kor

  16. 2 tagnak tetszik Silva hozzászólása:


  17. #34
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet Silva: Hozzászólás megtekintése
    (esetleg egy motorvezérlés, hengernekénti pillangóval megengedett... ha nem akarok a karburálással szívni Szigorúan ALPHA-N re)
    Mindennel egyet értek kivétel ez alól az ALPHA-N, ami ugyancsak egy őskövület, figyelmen kívül hagy nagyon sok fontos motor paramétert, ebből adódóan szinte csak padlógázon használható igazán jól.
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  18. #35
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Nekem is tetszik a téma ezért mentem bele...



    Idézet MES-Racing: Hozzászólás megtekintése
    Mindennel egyet értek kivétel ez alól az ALPHA-N, ami ugyancsak egy őskövület, figyelmen kívül hagy nagyon sok fontos motor paramétert, ebből adódóan szinte csak padlógázon használható igazán jól.

  19. #36
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Idézet MES-Racing: Hozzászólás megtekintése
    Mindennel egyet értek kivétel ez alól az ALPHA-N, ami ugyancsak egy őskövület, figyelmen kívül hagy nagyon sok fontos motor paramétert, ebből adódóan szinte csak padlógázon használható igazán jól.
    Pont ezért jó . Marad Füstölős tűzokádós, durrogós, torpanós ... wartyogós.(hétköznap, télen, magasba melegbe... rosszul működő setup) Ami neked elviselhetetlen lenne, mivel ezzel foglalkozol! Maximalista vagy, gondolom. Ez a hozzáállás kell is. Viszont néha pont az a jó 1-1 tuning autóba ami miatt más nem szeretné. Mai napig hatalmas élményként emlékszem vissza az 1 esGTi golf omra. 1.8 16v, emelt kompót, dupla dello, nagy tengelyek ... Nem lehetett vele hidegen rendesen menni. Habogott, hisztizett, prüszkölt. Ha egy pillanatra nem pöcögtettem a gázt már fulladt is meg. Kéziféket azóta se húztam annyit kocsiba mint abba! (bal láb fék nem játszik, ha közbe váltani is kell). Ha el rontottam az első indítást, utána kín szenvedés volt életre kelteni. Volt egy Külön kapcsolóm, ami direktbe adott 12V ot a trafónak, hogy szebben induljon ) De ha egyszer be melegedett... Áhhh maga a menyország! 8000 ig mertem forgatni, mivel rev limit nem volt benne. Ha nem figyelsz szét repül. Annyira érzékeny volt a gázpedál és direkt, ha kicsi döccenőn mentem át és nem feszítettem meg a lábam, ugrott egyet a kocsi. Rendesen "ugatott" gázfröccsre. Ezt egy modern autó képtelen lenne vissza adni. Minden egyes indítás, megtett méter épp ezért volt vele jó. Össze kellett csiszolódni a kocsival. Rajtam kívül nem is nagyon tudta más vezetni. Maganak építettem, ismertem minden egyes csavarját. Mi - miért és hogyan működik benne. Ezt egy "steril" "tökéletes" autó sosem fogja tudni. Emberi természet, hogy a kis hibákat szépségként tudjuk értelmezni.( pl: Cindy Crawford ) Az egyes karcoknak, alkatrészeknek , viccesen működő autóknak története lesz...
    Egy tökéletesen működő hasonló teljesítményű autó (Pl type-r honda) soha nem tudja ezt az élmény faktort. Lehet velem van a baj, de ha "tökéletes" egy autó azt nem élvezem.

    Map korrekciós, hőfok jeladós(többesszámba), aktív Lambdás és Knock os széttáblázott zűrhajó is tud jó lenni. De onnantól már csak kis lépés a villanygáz... (ami szintén tud qva jó lenni) nah de onnantól tényleg légyfing a gázelveszegetős kipörgés gátló majd stabilitás controll... Ami megöli a bulit. Nagyon sok átépítést látok mostanába amibe a veterán szerű vasakba M880 és ahhoz hasonló tudásszintű ECU kerül. (vagy még komolyabb). Ami nekem teljesen megöli az autó karakterét. Lada VEMS el stb... (tudom, hogy a VEMS nem egy kaliber...)

  20. 3 tagnak tetszik Silva hozzászólása:


  21. #37
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Na most szétoffoltuk a topicot...

2. oldal, összesen: 2 ElsőElső 12

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 4 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 4 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva