1. oldal, összesen: 2 12 UtolsóUtolsó
1-20, összesen: 37

  1. #1
    Újonc
    Csatlakozás dátuma
    2017. 07.
    Hsz-ok
    5

    Alap TC-SST váltó hiba avagy automata kontra kézi váltó

    Sziasztok!

    Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy pár napja tompa, szabálytalan kopogó hangot hallok az autó motorteréből. Valószínűnek tartom hogy a hang forrása a váltó lehet, mivel ha sebességbe teszem, a kopogás megszűnik.
    Valakinek van valami tippje hogy mi okozhatja ezt a hibát, illetve ez hosszabb távon mekkora galibát okozhat a váltóban?

  2. #2
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Idézet Kulcsarm999: Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy pár napja tompa, szabálytalan kopogó hangot hallok az autó motorteréből. Valószínűnek tartom hogy a hang forrása a váltó lehet, mivel ha sebességbe teszem, a kopogás megszűnik.
    Valakinek van valami tippje hogy mi okozhatja ezt a hibát, illetve ez hosszabb távon mekkora galibát okozhat a váltóban?
    Szia,

    Sajnos van, valószínűleg a kuplungkosár kopog a tengelyen. Jellemzően a városi araszolgatástól nagyon hamar megkopik nekem a 2. váltó 30e km után kezdett kopogni.
    Hosszú távon a kopás olyan mértékű lesz, hogy az olajnyomás rossz furatba fog menni és nem fog működni a kuplung. Azt nem tudom ez mennyi idő, mert én mindkét váltó cserénél hamarabb cseréltettem.
    Mennyi km van benne?

  3. #3
    Újonc
    Csatlakozás dátuma
    2017. 07.
    Hsz-ok
    5

    Alap

    101 ezer km el vettem a kocsit, most van benne 113ezer. Hoványnál szervizelt autó volt. Mikor leérdeklődtem azt mondtàk komplett váltót cseréltek garanciában 60 ezer km-nél, úgyhogy biztosan nem lesz vele gond egy jó darabig...
    De mégse ugy néz ki :/ Úgyhogy kb 50-55e km lehet a váltóban.
    Ahogy említetted te már kétszer is megjártad ezt az utat. Körülbelül mekkora nagyságrendű ennek a problémának az orvoslása, illetve itt mit kell cserélnem ahoz hogy ez jó legyen ?

  4. #4
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Idézet Kulcsarm999: Hozzászólás megtekintése
    101 ezer km el vettem a kocsit, most van benne 113ezer. Hoványnál szervizelt autó volt. Mikor leérdeklődtem azt mondtàk komplett váltót cseréltek garanciában 60 ezer km-nél, úgyhogy biztosan nem lesz vele gond egy jó darabig...
    De mégse ugy néz ki :/ Úgyhogy kb 50-55e km lehet a váltóban.
    Ahogy említetted te már kétszer is megjártad ezt az utat. Körülbelül mekkora nagyságrendű ennek a problémának az orvoslása, illetve itt mit kell cserélnem ahoz hogy ez jó legyen ?
    Mint írtam is nagyon használat függő, sajnos a városi használat nagyon hamar hozza ezt a hibát. Nekem is 60e-nél volt az első csere és 95e-nél a második.
    Szerencsére mind a 2x sikerült garanciában cseréltetnem így nem fájt annyira. Két dolog kopik, a kuplungkosár illetve a csőtengely kúpja. Én úgy tudom kuplungkosár már van kompletten (kuplunggal együtt), amikor én gondom volt akkor még az sem volt csak komplett váltó, viszont tengelyt tudtommal nem lehet külön rendelni bele. A kuplung is horror összeg 1M körüli, és az még csak az egyik fele a kopó felületnek nyilván annak a cseréje is segít.
    Alapvetően ez egy konstrukciós hiba, én komoly veszekedés árán sikerül másodszor méltányossági alapon kicseréltetni. Nem tudom mikor volt a garis csere ha 2 éven belül akkor talán nagy nehezen, de nekem ehhez fél évig állt a szervizben a kocsi.

    Még 1 lehet ami kicsit egyszerűbb, volt akinek a rugók törtek a nyomaték szabályzóban vagy mi a neve. Egész sok mindent lehet kapni hozzá Amerikában, javaslom:
    https://www.sspperformance.com/evo-x-ralliart-gsr.html
    Utoljára szerkesztette: Sanci; 2018. 03. 25. 06:53-kor

  5. #5
    Újonc
    Csatlakozás dátuma
    2017. 07.
    Hsz-ok
    5

    Alap

    Idézet Sanci: Hozzászólás megtekintése
    Mint írtam is nagyon használat függő, sajnos a városi használat nagyon hamar hozza ezt a hibát. Nekem is 60e-nél volt az első csere és 95e-nél a második.
    Szerencsére mind a 2x sikerült garanciában cseréltetnem így nem fájt annyira. Két dolog kopik, a kuplungkosár illetve a csőtengely kúpja. Én úgy tudom kuplungkosár már van kompletten (kuplunggal együtt), amikor én gondom volt akkor még az sem volt csak komplett váltó, viszont tengelyt tudtommal nem lehet külön rendelni bele. A kuplung is horror összeg 1M körüli, és az még csak az egyik fele a kopó felületnek nyilván annak a cseréje is segít.
    Alapvetően ez egy konstrukciós hiba, én komoly veszekedés árán sikerül másodszor méltányossági alapon kicseréltetni. Nem tudom mikor volt a garis csere ha 2 éven belül akkor talán nagy nehezen, de nekem ehhez fél évig állt a szervizben a kocsi.

    Még 1 lehet ami kicsit egyszerűbb, volt akinek a rugók törtek a nyomaték szabályzóban vagy mi a neve. Egész sok mindent lehet kapni hozzá Amerikában, javaslom:
    https://www.sspperformance.com/evo-x-ralliart-gsr.html
    Köszönöm a segítséget!

    Sajnos ezt már garanciába nemvalószínű hogy
    elválalják. Elég elszomorító, mint a te eseted is hogy 30e km után milliós nagyságrendű váltó felújítás kell. De legalább most már tudom hogy milyen irányba kell elindulnom.

  6. #6
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Idézet Kulcsarm999: Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm a segítséget!

    Sajnos ezt már garanciába nemvalószínű hogy
    elválalják. Elég elszomorító, mint a te eseted is hogy 30e km után milliós nagyságrendű váltó felújítás kell. De legalább most már tudom hogy milyen irányba kell elindulnom.
    Az igazi baj az, hogy nagyon felújítást se csinálnak. Csere meg le sem merem írni az összeget.

  7. #7
    Szuper Moderátor carkillerz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    III.ker - Isaszeg
    Hsz-ok
    7.538

    Alap

    Hirdesd meg én azt javaslom valszeg, a hiba miatt adták el...

  8. #8
    Újonc
    Csatlakozás dátuma
    2017. 07.
    Hsz-ok
    5

    Alap

    Idézet carkillerz: Hozzászólás megtekintése
    Hirdesd meg én azt javaslom valszeg, a hiba miatt adták el...
    Írtam ma a Duna Autónak, érdeklődés gyanánt hogy mennyibe fájna egy ilyen kimenetelű kuplung csere. Biztos nem olcsó, de azért kívàncsi leszek mennyit mondanak rá. Annak fügvényében majd eldől a sorsa. Viszont sajnálnám ha meg kellene válnom tőle.

  9. #9
    Rezidens Lasi avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2014. 01.
    Hsz-ok
    739

    Alap

    Bontott váltó esetleg?
    Lexus IS 250
    Corolla 1.4 D4d Low & Loud (2005)

  10. #10
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet Kulcsarm999: Hozzászólás megtekintése
    Írtam ma a Duna Autónak, érdeklődés gyanánt hogy mennyibe fájna egy ilyen kimenetelű kuplung csere. Biztos nem olcsó, de azért kívàncsi leszek mennyit mondanak rá. Annak fügvényében majd eldől a sorsa. Viszont sajnálnám ha meg kellene válnom tőle.
    Amennyire én tudom csak komplett váltót lehet venni hozzá, aminek az itthoni ára egy használt X-es árával vetekszik sajnos.
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  11. #11
    Rezidens Lasi avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2014. 01.
    Hsz-ok
    739

    Alap

    Nem ismerem a Mitsu váltóját, de gondolom szétszedhető és fel is újítható csak ezzel nyilván márkaszervizben nem vergődnek, jogosan mivel kb ez egy külön szakma. Beszélnék egy automataváltós szakival az fix. Vagy ha a felújítás is horror akkor bontottat nézni ebayen vagy valahol.
    Lexus IS 250
    Corolla 1.4 D4d Low & Loud (2005)

  12. #12
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Idézet Lasi: Hozzászólás megtekintése
    Nem ismerem a Mitsu váltóját, de gondolom szétszedhető és fel is újítható csak ezzel nyilván márkaszervizben nem vergődnek, jogosan mivel kb ez egy külön szakma. Beszélnék egy automataváltós szakival az fix. Vagy ha a felújítás is horror akkor bontottat nézni ebayen vagy valahol.
    Getrag váltó

  13. #13
    Rezidens Lasi avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2014. 01.
    Hsz-ok
    739

    Alap

    Idézet Sanci: Hozzászólás megtekintése
    Getrag váltó
    Ez most jó vagy rossz hír?
    Lexus IS 250
    Corolla 1.4 D4d Low & Loud (2005)

  14. #14
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet Lasi: Hozzászólás megtekintése
    Ez most jó vagy rossz hír?
    Getrag is notorious for pushing full replacement of the unit when it has a problem, and will not sell parts
    mindent elmond.
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  15. #15
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Idézet Coppermine: Hozzászólás megtekintése
    mindent elmond.
    Tipikus Apple gyártó

  16. #16
    Rezidens Lasi avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2014. 01.
    Hsz-ok
    739

    Alap

    Idézet Coppermine: Hozzászólás megtekintése
    mindent elmond.



    De ez még mindig nem azt jelenti, hogy nem újítható fel, csak ezek miatt senki nem mert nekifogni.
    Lexus IS 250
    Corolla 1.4 D4d Low & Loud (2005)

  17. #17
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet Lasi: Hozzászólás megtekintése


    De ez még mindig nem azt jelenti, hogy nem újítható fel, csak ezek miatt senki nem mert nekifogni.
    USA / UK vannak erre szakosodott szervizek, meg is szerelik - itthon szerintem túlzottan nincs, ezért is megy mindig a harc a szakszervizzel, meg a garanciális mizériával.

    mondjuk azt nem teljesen értem, hogy a Mitsu (de leginkább a beszállító Getrag) miért nem csinált egy visszahívást, és javította ki az érintett modelleket worldwide. Ehelyett sikerült elérniük, hogy az X-től fének az emberek, mint a tűztől. kb mint a Rx8 szitu, majdnem.
    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  18. #18
    Rezidens Lasi avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2014. 01.
    Hsz-ok
    739

    Alap

    Én anno a Lexussal szoptam be , 130k km nél megadta magát az automataváltóm és most szemezgetek az automata X ekkel. Érdekel mit, hogy lehet elkerülni, vagy meg oldani ha már megvan a gond.
    Lexus IS 250
    Corolla 1.4 D4d Low & Loud (2005)

  19. #19
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    A világért se akarok ünneprontó lenni de mi ez a szentségtörés hogy egy elvileg teljesítmény autóban, vagy legalább is egy átlagosnál erősebb autóban autómata váltóval pöcsölnek.
    Ez az autóipar egyik halála (a sok másik mellett). Legyen autómata a céges Mondeo, vagy Insignia, de egy élmény vagy élmény számba menő autó ne má vazze.

    Tudom hogy az életbe nem tudok olyan gyorsan váltani mint a TC-SST meg egyéb robotizált nyóctárcsás 28 sebességes autómata váltó de nem is érdekel.
    A feeling amiért az ember ilyen autót vesz, szerintem nehezen egyeztethető össze az autómata váltóval.
    Amikor az X-eket néztem alapból szűrtem a manuálisra, bár nem volt sok találat, de létezik.

    Egy esetben lehet ez kibúvó, ha az ember hétköznapi vagyis mindennapi használatra vesz EVO X-et. Amire állítólag ez a típus való is, hogy az újságírót idézzem "ezzel már az asszony is elmehet bevásárolni..."


    Idézet Lasi: Hozzászólás megtekintése
    Én anno a Lexussal szoptam be , 130k km nél megadta magát az automataváltóm és most szemezgetek az automata X ekkel. Érdekel mit, hogy lehet elkerülni, vagy meg oldani ha már megvan a gond.

  20. 2 tagnak tetszik SomaG hozzászólása:


  21. #20
    Rezidens Lasi avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2014. 01.
    Hsz-ok
    739

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése

    Egy esetben lehet ez kibúvó, ha az ember hétköznapi vagyis mindennapi használatra vesz EVO X-et. Amire állítólag ez a típus való is, hogy az újságírót idézzem "ezzel már az asszony is elmehet bevásárolni..."
    Ott a lényeg , egyik Hachi megy és kell egy családi amivel az asszony is hajlandó közlekedni , bevásárolni vagy vezetni ha Én leoffolom magam
    Amúgy nem EVO-ra gondolok, hanem az eggyel butább 240le-s verzióra, de gondolom váltó szempontjából ez most lényegtelen.
    Lexus IS 250
    Corolla 1.4 D4d Low & Loud (2005)

1. oldal, összesen: 2 12 UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 3 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 3 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva