1-9, összesen: 9

  1. #1
    Rezidens bajno avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 07.
    Hely
    Mohacs-Miskolc,Steffisburg (Svájc)
    Hsz-ok
    1.975

    Alap Eladó DJi Phantom 4 Drón

    Hali, eladó lett Phantom 4es drónom is, ha érdekel valakit.

    https://www.jofogas.hu/baranya/Elado...n_78781315.htm
    EVO VIII GSR

  2. #2
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Te profi vagy ebben a témában én meg full amatőr, de az elképzelés tetszik, meg amúgy is lassan karácsony.

    Szerinted egy alap felhasználónak aki nagyjából néha előkapja mert éppen jő ötletnek tűnik egy ilyen mennyire lenne jó beruházás?

    https://www.dji.com/hu/mavic-mini

    Semmi extra elvárásom nincs, csak a lehető leg egyszerűbben tudjon rólam bárki légi felvételt készíteni miközben veretünk a pályán. Mert azért még néha megesik.


  3. #3
    Rezidens bajno avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 07.
    Hely
    Mohacs-Miskolc,Steffisburg (Svájc)
    Hsz-ok
    1.975

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Te profi vagy ebben a témában én meg full amatőr, de az elképzelés tetszik, meg amúgy is lassan karácsony.

    Szerinted egy alap felhasználónak aki nagyjából néha előkapja mert éppen jő ötletnek tűnik egy ilyen mennyire lenne jó beruházás?

    https://www.dji.com/hu/mavic-mini

    Semmi extra elvárásom nincs, csak a lehető leg egyszerűbben tudjon rólam bárki légi felvételt készíteni miközben veretünk a pályán. Mert azért még néha megesik.

    Hali, hát profi azért nem vagyok, csak nagyon lelkes amatőr .Nem tűnik rossznak, kipróbálni mondjuk még nem sikerült a minit, én személy szerint ha összecsukhatót néznék inkább a Mavic Pro felé kacsingatnék, a mininél látszik hogy spórolni próbáltak, gyengébb az anyagminőség picit, illetve a szenzorok hiánya okozhat meglepetéseket...
    A súlyt elég jól sikerült belőniük, viszont ez szintén lehet hátrány, a legkisebb szél is elég rendesen meglökdösheti, ami annyira nem tesz jót a videónak, ez viszont tapasztalat, minnél nagyobb annál stabilabb.
    A videó illetve fotó minőség az gyakorlatilag ugyanaz a régi Mavic Pronál illetve a sima Phantom 4nél is, annyi hogy a Mini nem tud 4K-t, de engem például ez nem zavarna, full HD bőven elég, főleg ha YouTubera megy, ők úgyis lebutitják, és a 4K val nehéz bánni. Jó fényviszonyok mellett szép képeket lehet ezzel a szenzorral lőni, este viszont zajosodnak rendesen, oda már kell az 1colos, vagy nagyobb szenzorral szerelt gép.
    Autós videóknál a sebesség is fontos, a Mini ~50-el megy, míg a Mavic, Phantom, Inspire1 trió 70-80 át azért tud, nem beszélve a Inspire 2 ről azzal repültem már 100fölött is, ott már kellett figyelni merre az előre
    Szóval nem lehet rossz a Mini ha tényleg csak néha fotózgatsz, videózol vele szép időben, én mondjuk elgondolkodnék egy használt Mavic Pron, vagy ami tényleg brutál az összehajtható kategóriában az a Mavic 2 Pro a Hasselblad kamerával, mondjuk az már árban pont a duplája, és még nem sok használt van a piacon.
    EVO VIII GSR

  4. #4
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Köszi a részletes leírást.
    Azért a Pro az más dimenzió árban is annyira nem terveztem elrugaszkodni. A mini pont a kompakt mérete miatt tetszett.
    Az hogy csak full HD-t tud az meg bőven elég. A Goproval se csinálok annál jobb felvételt mert csak megabyte égetés, de értelme nem sok.

    A szenzorok hiánya zavar egy kicsit...
    Mit kell ezen érteni? Amiben vanna szenzorok azok milyen szenzorok?
    Ezen a téren eléggé hiányosak az ismereteim.

    A sebességgel nem lenne gond, mert légvonalba 50-el is utolér.

    A használttól kicsit fázom hogy őszinte legyek.
    Ott azért kapásból egy új akksi játszik, és kitudja hányszor esett le, vagy ragad fenn villanykábelen...



    Idézet bajno: Hozzászólás megtekintése
    Hali, hát profi azért nem vagyok, csak nagyon lelkes amatőr .Nem tűnik rossznak, kipróbálni mondjuk még nem sikerült a minit, én személy szerint ha összecsukhatót néznék inkább a Mavic Pro felé kacsingatnék, a mininél látszik hogy spórolni próbáltak, gyengébb az anyagminőség picit, illetve a szenzorok hiánya okozhat meglepetéseket...
    A súlyt elég jól sikerült belőniük, viszont ez szintén lehet hátrány, a legkisebb szél is elég rendesen meglökdösheti, ami annyira nem tesz jót a videónak, ez viszont tapasztalat, minnél nagyobb annál stabilabb.
    A videó illetve fotó minőség az gyakorlatilag ugyanaz a régi Mavic Pronál illetve a sima Phantom 4nél is, annyi hogy a Mini nem tud 4K-t, de engem például ez nem zavarna, full HD bőven elég, főleg ha YouTubera megy, ők úgyis lebutitják, és a 4K val nehéz bánni. Jó fényviszonyok mellett szép képeket lehet ezzel a szenzorral lőni, este viszont zajosodnak rendesen, oda már kell az 1colos, vagy nagyobb szenzorral szerelt gép.
    Autós videóknál a sebesség is fontos, a Mini ~50-el megy, míg a Mavic, Phantom, Inspire1 trió 70-80 át azért tud, nem beszélve a Inspire 2 ről azzal repültem már 100fölött is, ott már kellett figyelni merre az előre
    Szóval nem lehet rossz a Mini ha tényleg csak néha fotózgatsz, videózol vele szép időben, én mondjuk elgondolkodnék egy használt Mavic Pron, vagy ami tényleg brutál az összehajtható kategóriában az a Mavic 2 Pro a Hasselblad kamerával, mondjuk az már árban pont a duplája, és még nem sok használt van a piacon.

  5. #5
    Rezidens bajno avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 07.
    Hely
    Mohacs-Miskolc,Steffisburg (Svájc)
    Hsz-ok
    1.975

    Alap

    Hali

    A szenzorok hiányát arra értem, hogy a Minin csak alul van egy ultrahangos szenzor ami segít az automata leszállásban, a többi gépük az tele van rakva előre-oldalra-hátra figyelő ultrahangos szenzorral, meg kis kamerákkal amik figyelik a környezetet és módtól függően figyelmeztet illetve nem enged nekirepülni semminek. Ezek akkor lehetnek hasznosak pl, én szoktam előre felvitt útvonalat reptetni a géppel, ilyenkor magától lerepüli a kívánt nyomvonalat, én pedig tudok a kamera mozgással foglalkozni, ilyenkor jól jön ha nem megy neki a fának miközben én hátrafelé kamerázok (Inspire).

    Amúgy alapnak egyáltalán nem rossz a Mini, egyre többen dicsérik, és a tudáshoz az ára szemtelenül olcsó. Ha a sebesség meg a szélérzékenység nem gond, szerintem érdemes lehet megvenni.

    A használtaktól se kell parázni, nekem az Inspire drónok mind használtak voltak, de phantomból is vettem már használtat, sose volt bajom velük.


    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Köszi a részletes leírást.
    Azért a Pro az más dimenzió árban is annyira nem terveztem elrugaszkodni. A mini pont a kompakt mérete miatt tetszett.
    Az hogy csak full HD-t tud az meg bőven elég. A Goproval se csinálok annál jobb felvételt mert csak megabyte égetés, de értelme nem sok.

    A szenzorok hiánya zavar egy kicsit...
    Mit kell ezen érteni? Amiben vanna szenzorok azok milyen szenzorok?
    Ezen a téren eléggé hiányosak az ismereteim.

    A sebességgel nem lenne gond, mert légvonalba 50-el is utolér.

    A használttól kicsit fázom hogy őszinte legyek.
    Ott azért kapásból egy új akksi játszik, és kitudja hányszor esett le, vagy ragad fenn villanykábelen...
    EVO VIII GSR

  6. #6
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Hali!

    Egyre jobban érzem hogy kell egy ilyen, és elég a mini.
    Nézegettem róla videót inkább dicsérik mint nem.

    A szenzorok valóban hasznosak lehetnek hogy ne vágjam földhöz a gépet, de a pálya felett általában nincs tereptárgy, leszámítva a repülő motort / quadot, de azokat majd kikerülöm.

    Szóval szerintem meglepem magam eggyel...


    Idézet bajno: Hozzászólás megtekintése
    Hali

    A szenzorok hiányát arra értem, hogy a Minin csak alul van egy ultrahangos szenzor ami segít az automata leszállásban, a többi gépük az tele van rakva előre-oldalra-hátra figyelő ultrahangos szenzorral, meg kis kamerákkal amik figyelik a környezetet és módtól függően figyelmeztet illetve nem enged nekirepülni semminek. Ezek akkor lehetnek hasznosak pl, én szoktam előre felvitt útvonalat reptetni a géppel, ilyenkor magától lerepüli a kívánt nyomvonalat, én pedig tudok a kamera mozgással foglalkozni, ilyenkor jól jön ha nem megy neki a fának miközben én hátrafelé kamerázok (Inspire).

    Amúgy alapnak egyáltalán nem rossz a Mini, egyre többen dicsérik, és a tudáshoz az ára szemtelenül olcsó. Ha a sebesség meg a szélérzékenység nem gond, szerintem érdemes lehet megvenni.

    A használtaktól se kell parázni, nekem az Inspire drónok mind használtak voltak, de phantomból is vettem már használtat, sose volt bajom velük.

  7. Az alábbiaknak tetszik SomaG hozzászólása:


  8. #7
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Megjött…..


    20191211_110842.jpg

    Vazze, ezt nehezebb vezetni mint az EVO-t, de valami ultra jó móka.
    Remélem nem akasztom fenn egy fán vagy villanyoszlopon.

  9. 2 tagnak tetszik SomaG hozzászólása:


  10. #8
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Megjött…..


    20191211_110842.jpg

    Vazze, ezt nehezebb vezetni mint az EVO-t, de valami ultra jó móka.
    Remélem nem akasztom fenn egy fán vagy villanyoszlopon.
    A fent akadassal nem te lennél az első...

  11. #9
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Tudom, azért is írtam...

    Idézet kicsievo: Hozzászólás megtekintése
    A fent akadassal nem te lennél az első...

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva