1-20, összesen: 20

  1. #1
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap Műszerek

    Sziasztok!

    Nem láttam ennek külön témát ezért kénytelen voltam nyitni egyet.

    Na nem mind ha utcán élet halál kérdés lenne a dolog, de néha jó lenne tudni mi zajlik a motorban.
    Ezért gondolkoztam veszek néhány órát, viszont a bajom az hogy a rádió helyére 3 fér el, és akkor hallgathatom a menetzajt.

    Érdekelne a turbó nyomás, az olajhőfok, az olajnyomás, és az AFR minimum. Na ez már 4 tehát itt vagyok meglőve.
    Gugli a barátod segítségével találtam ezt:

    https://www.justraceparts.com.au/10i...-gauge-display

    Első ránézésre kínainak tűnt de aztán látom hogy Ausztrál.

    Mi a véleményetek erről?

    Árban a szenzorokkal együtt kicsit több mint 4 Depo óra, de ha a konzolt is beleveszem és azt a tényt hogy fütyül a rádió az autóból már nem olyan vészes.
    Méretben sem gáz, elférne a váltó előtt a pakoló helyén nagyjából...

  2. #2
    Rezidens kicsievo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 05.
    Hsz-ok
    3.125

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Nem láttam ennek külön témát ezért kénytelen voltam nyitni egyet.

    Na nem mind ha utcán élet halál kérdés lenne a dolog, de néha jó lenne tudni mi zajlik a motorban.
    Ezért gondolkoztam veszek néhány órát, viszont a bajom az hogy a rádió helyére 3 fér el, és akkor hallgathatom a menetzajt.

    Érdekelne a turbó nyomás, az olajhőfok, az olajnyomás, és az AFR minimum. Na ez már 4 tehát itt vagyok meglőve.
    Gugli a barátod segítségével találtam ezt:

    https://www.justraceparts.com.au/10i...-gauge-display

    Első ránézésre kínainak tűnt de aztán látom hogy Ausztrál.

    Mi a véleményetek erről?

    Árban a szenzorokkal együtt kicsit több mint 4 Depo óra, de ha a konzolt is beleveszem és azt a tényt hogy fütyül a rádió az autóból már nem olyan vészes.
    Méretben sem gáz, elférne a váltó előtt a pakoló helyén nagyjából...
    Nekem az említett négy óra van. Rádió herélve. Ott 3 prosport. És van egy vemses lamda/EGT/afr. Hibátlanul működnek.
    Egyszer már szoptam be kinai szarral mai ausztrál volt. 100 dollárért ne várj csodát. Széles sávú szondád van?

  3. #3
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Nem várok, ezért is kérdeztem.
    100 a dash + 200 a szenzorok. Így kerek.
    Nincs még széles sávú szonda az autóban.

    A lényeg az lenne hogy ne ODB-s legyen, mert az nagyjából saccra jó, meg ilyen finomságok mint olajnyomás és olajhőfok nincs ODB-n keresztül.


    Idézet kicsievo: Hozzászólás megtekintése
    Nekem az említett négy óra van. Rádió herélve. Ott 3 prosport. És van egy vemses lamda/EGT/afr. Hibátlanul működnek.
    Egyszer már szoptam be kinai szarral mai ausztrál volt. 100 dollárért ne várj csodát. Széles sávú szondád van?

  4. #4
    Rezidens bajno avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 07.
    Hely
    Mohacs-Miskolc,Steffisburg (Svájc)
    Hsz-ok
    1.975

    Alap

    A rádiót át tudod rakni lentre, van hozzá átszerelő kit vagy mi, és akkor az órák mehetnek fentre, nekem úgy van jelenleg. Vagy Syvecs+ Wi-fi modul + app...
    EVO VIII GSR

  5. #5
    Rezidens Silva avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2013. 08.
    Hsz-ok
    1.244

    Alap

    Nekem a 4 es defi szett a kesztyűtartóban van. Mivel sípol mint a qva anyja be állított értékekre ezért ha fel van csukva is jelez. Nekem be jött így.. Nagyon Fast and Furious

  6. Az alábbiaknak tetszik Silva hozzászólása:


  7. #6
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Ez is jónak látszik....

    https://www.defi-shop.com/products/dsdf/summary_dsdf/

    Az all in one-ba az a jó hogy minden van benne és kis helyet foglal.

    ez sem rossz...
    https://www.syvecs.com/product-category/displays/
    Utoljára szerkesztette: SomaG; 2019. 04. 12. 10:42-kor

  8. #7
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap


    Klubtársunk kocsijában van Plex kijelző (a syvecs is tőlük veszi, mint ahogy a ecu-t meg a Life Racing-től :-)), fantasztikus cucc, az ára kb. x10 a korábbi 1-200 dolláros cuccokhoz képest és valójában egy fasza CAN buszos motorvezérlő nélkül semmi értelme.
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  9. Az alábbiaknak tetszik MES-Racing hozzászólása:


  10. #8
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Köszi az infót...
    Lehet marad a mérőóra csoport a középső konzolba.
    A rádióval kapcsolatba meg rájöttem hogy a motorhang, a menetzaj, a kipufogó, meg a hajtásból eredő hang mellett csak idegesít. Ezeket zenével képtelen vagyok elnyomni.

  11. Az alábbiaknak tetszik SomaG hozzászólása:


  12. #9
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Újra életre kelt fejemben a téma, mert még mindig nem tudom hány fokos az olaj.
    Az már biztos hogy a hagyományos óra lesz a befutó, de a konzollal bajban vagyok.

    A rádió közbe úgy alakul hogy mégis marad, mert a hajtás zaj elmúlt, így már lehet kicsit élvezni hosszabb távon ha valami szól a háttérben.

    Találtam alsó konzolt a tengeren túlon pl.:

    https://stmtuned.com/products/evo-7-8-9-autometer-triple-gauge-lower-console-pod

    Ez teljesen jó lenne, nem tud valaki esetleg országon belül valakit akinek éppen van a polcon ilyen vagy valami hasonló?
    Órát szerintem rendelek bele majd Depo-t vagy valami hasonlót, első körben a konzol lenne az érdekes.

  13. #10
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Lassan összeáll a kép amiből főzni tudok műszer ügyben.

    Konzol Európán belül csak raádió helyére van, így kénytelen vagyok ebbe az irányba elmenni.
    Rádió relocation kit szintén van EU-n belül, így árban nagyjából ott vagyok mind ha Amerókából megrednelem az alsó tartót, de szerencsésebb talán ha a műszerek feljebb vannak.

    Óra?
    szavazásra / tapasztalatra bocsájtanám a kérdést.

    Néztem a Depo-t árban elég jó mondjuk egy Night Glow széria.
    A prosport arany áron van, nem tudom annyival többet tud-e?
    Esetleg egyéb opció ami elkerülte a figyelmemet?

    A helyzetre való tekintettel nem lenne baj ha itthon rendelkezésre állna belőle készlet, de mindenképp EU-n belül.

    Szóval ki mire esküszik, és miért?

  14. #11
    Rezidens Papírtigris avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.039

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Lassan összeáll a kép amiből főzni tudok műszer ügyben.

    Konzol Európán belül csak raádió helyére van, így kénytelen vagyok ebbe az irányba elmenni.
    Rádió relocation kit szintén van EU-n belül, így árban nagyjából ott vagyok mind ha Amerókából megrednelem az alsó tartót, de szerencsésebb talán ha a műszerek feljebb vannak.

    Óra?
    szavazásra / tapasztalatra bocsájtanám a kérdést.

    Néztem a Depo-t árban elég jó mondjuk egy Night Glow széria.
    A prosport arany áron van, nem tudom annyival többet tud-e?
    Esetleg egyéb opció ami elkerülte a figyelmemet?

    A helyzetre való tekintettel nem lenne baj ha itthon rendelkezésre állna belőle készlet, de mindenképp EU-n belül.

    Szóval ki mire esküszik, és miért?
    Most nézem. Szerintem nekem van olyan tartóm amit szeretnél😉
    www.papirtigris.com klubkártyával kedvezmény !

  15. #12
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Lassan összeáll a kép amiből főzni tudok műszer ügyben.

    Konzol Európán belül csak raádió helyére van, így kénytelen vagyok ebbe az irányba elmenni.
    Rádió relocation kit szintén van EU-n belül, így árban nagyjából ott vagyok mind ha Amerókából megrednelem az alsó tartót, de szerencsésebb talán ha a műszerek feljebb vannak.

    Óra?
    szavazásra / tapasztalatra bocsájtanám a kérdést.

    Néztem a Depo-t árban elég jó mondjuk egy Night Glow széria.
    A prosport arany áron van, nem tudom annyival többet tud-e?
    Esetleg egyéb opció ami elkerülte a figyelmemet?

    A helyzetre való tekintettel nem lenne baj ha itthon rendelkezésre állna belőle készlet, de mindenképp EU-n belül.

    Szóval ki mire esküszik, és miért?
    ProSport-om volt a négyesben (olajhő, olajnyomás, vízhő) a rádió helyén. Sajnos nem 2DIN-es a slot, az 1DIN-es rádió fölé nem fért be még 1DIN órasor, nem is nagyon értettem (pedig szabvány, vagy mi?!)



    sajna a ProSport óráknál a jeladók nálam elég hamar kifingtak, ezért is mutat kreténséget az olajhő meg a nyomás is.
    bár én analóg párti vagyok, az AEM óra plö az nagyon bejött, mind design mind kialakításra.

    a non plus ultra egy oem szett lenne

    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  16. 2 tagnak tetszik Coppermine hozzászólása:


  17. #13
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Akkor ne tartsd magadban...
    Képet róla, árat mellé azt egyezkedjünk.

    Főleg ha alulra szerelős a történet, de ha felülre az se baj.




    Idézet Papírtigris: Hozzászólás megtekintése
    Most nézem. Szerintem nekem van olyan tartóm amit szeretnél

  18. #14
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Hát úgy néz ki lenne is egy ilyen non plus ultra de nem valami dizájnos cucc.

    Úgy ahogy ez sem, bár ezen elgondolkoztam hogy őszinte legyek...
    https://www.evolutionm.net/forums/ev...in-gauges.html


    Idézet Coppermine: Hozzászólás megtekintése
    ProSport-om volt a négyesben (olajhő, olajnyomás, vízhő) a rádió helyén. Sajnos nem 2DIN-es a slot, az 1DIN-es rádió fölé nem fért be még 1DIN órasor, nem is nagyon értettem (pedig szabvány, vagy mi?!)



    sajna a ProSport óráknál a jeladók nálam elég hamar kifingtak, ezért is mutat kreténséget az olajhő meg a nyomás is.
    bár én analóg párti vagyok, az AEM óra plö az nagyon bejött, mind design mind kialakításra.

    a non plus ultra egy oem szett lenne


  19. #15
    Rezidens Coppermine avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2011. 10.
    Hely
    Budapest / Szombathely
    Hsz-ok
    1.987

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Hát úgy néz ki lenne is egy ilyen non plus ultra de nem valami dizájnos cucc.

    Úgy ahogy ez sem, bár ezen elgondolkoztam hogy őszinte legyek...
    https://www.evolutionm.net/forums/ev...in-gauges.html
    fekete AEM analógok ?



    esetleg Blitz vagy Greddy, nekik is van hasonló



    Mitsubishi Lancer Evolution VIII F(uckin') Q(uick) MIVEC

  20. #16
    Rezidens Papírtigris avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.039

    Alap

    Idézet SomaG: Hozzászólás megtekintése
    Akkor ne tartsd magadban...
    Képet róla, árat mellé azt egyezkedjünk.

    Főleg ha alulra szerelős a történet, de ha felülre az se baj.
    Alulra. Megkeresem ma neked.
    www.papirtigris.com klubkártyával kedvezmény !

  21. #17
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Összeállt a matek.

    A tartót ezúton is köszönöm Zsoltinak, pont ez volt az elképzelés, így a rádió maradhat a helyén.

    20201209_213913.jpg

    Közben megérkeztek az órák is.
    Az igazat megvallva, és fent leírtakra támaszkodva nem szántam nagy pénzt a projektre, mert olyan ez mint az erőmű gépházában a 248. műszer ami messziről mutat valamit és ha nincs pirosban már örülünk, mert a reaktor jó eséllyel nem robban.

    Szóval maradt a Depo racing a maga távolkeleti összeszerelésével és a japán léptetőmotorjával. Egyébként nem néznek ki rosszul, vagyis nem tűnik gagyinak. Hogy milyen valójában majd az idő igazolja.

    A line up pedig úgy néz ki hogy van egy olaj hőfok, amire valójában szükségem van hogy mikor lehet ellőni a vasnak hogy ne vegye zokon. Egy olajnyomás mert az olyan jó ha látszik legalább az embernek van min agyalni hogy mennyi a jó. Plusz egy turbó nyomás a búcsú és a színház kedvéért egyébként pont lószar értelme sincs nézegetni de jól mutat + 3 hely volt a tartóban, szarul nézett volna ki ha csak 2 óra van bent.

    Aztán most jöhetnek a hülye kérdések hogy az olajhőfok és az olajnyomás jeladót meg hát végül a turbót is hova építsem be?
    Még nem néztem utána, de ha valakinek van egy bejáratott helye a motortérben ami értelmezhető értéket produkál majd a műszeren akkor ne tartsa magában.

  22. Az alábbiaknak tetszik SomaG hozzászólása:


  23. #18
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2014. 04.
    Hsz-ok
    229

    Alap

    Az olajhőfokmérő gomba az FQ szériában az olajleeresztő csavarban van.

  24. #19
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Érdekes felvetés.
    Bár ha azon a ponton meleg az olaj akkor biztos hogy minden ponton meleg, mert talán az lehet az olajkör leghidegebb pontja.
    A probléma vele hogy minden olajcserénél ki kell bányászni.

    Az olajhő szenzort még a szűrőnél gondoltam elhelyezni, mert ott elég sok vakdugó van a szűrőházban.
    Az olajnyomás gomba viszont valószínűleg a gyári jeladó helyére megy, mert ott legalább van referencia értékem így van mihez viszonyítani.

  25. Az alábbiaknak tetszik SomaG hozzászólása:


  26. #20
    Rezidens SomaG avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2017. 11.
    Hely
    Ajka
    Hsz-ok
    2.065

    Alap

    Kicsit bővítem a tudásbázist hátha az utókor hasznát veszi, és végül is mi különbözteti meg a fórumot a facebook-tól ha nem a minőségi információ.

    Szóval ha valaki műszerezni szeretne akkor az alábbi infó hasznos lehet, és nagyon nem találtam rá semmit sehol:

    A blokkban lévő olajnyomás kapcsoló menete: 1/8 BSPT - vagyis Whitworth kúpos menet. Az aftermarket szenzorok vagyis óra jeladók általában 1/8 NPT aminél az 1/8 ugyan stimmel de mm-ben 0,5 különbség van az NPT javára, tehát komoly erőszakkal tudnak csak párosulni.

    20210127_213942.jpg


    Szóval ha valaki ebben gondolkozik akkor kell egy 1/8 BSPT - 1,8 NPT átalakító, vagy ha a gyári nyomáskapcsolót is vissza szeretné tenni akkor egy olyan T aminek az apa része 1/8 BSPT a két vége pedig ilyen - olyan.

    Elindulva az olajszűrő irányába, a két vakdugó 3/8 BSPT méretű.

    20210127_214007.jpg

    Szóval ha valaki ide szeretne érzékelőket betenni akkor olyan átalakítóra lesz szükség ami a 3/8 BSPT-ből csinál jó eséllyel 1/8 NPT-t ami a legtöbb óra jeladó mérete.

    Persze rendeltem 3/8 - 1/8 NPT szűkítőt, de szinte biztos vagyok benne úgy hogy nem értem el a webshop call centerét hogy a 3/8 az vagy csőmenet, vagy ha kúpos is akkor NPT szóval 2 szarral több lesz a polcon, én meg a gépműhely felé veszem az irányt.
    Utoljára szerkesztette: SomaG; 2021. 02. 15. 13:46-kor

  27. 5 tagnak tetszik SomaG hozzászólása:


Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 2 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 2 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva