12. oldal, összesen: 29 ElsőElső ... 2101112131422 ... UtolsóUtolsó
221-240, összesen: 568

  1. #221

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Minden irányból a 2,2-esre voksolnak, persze természetesen nem azért, mert a "2,3-asnak túl nagy a nyomatéka". Hanem mert egy nagyon jó kompromisszum a lentről menés és a forgósság között.

    Egy nagyon nagy előnye viszont van a 2,3-asnak... Hogy létezik hozzá gyári (=olcsóbb) főtengely.
    Én is a 2,2-re esküszöm,a 100-as löket nagy hátrány felül,és nem arról van szó hogy kibírja e vagy nem,hanem a hatványozottan nagy dugattyúsebesség
    sok energiát elvesz.
    Én találtam a 2,2-eshez olcsóbb megoldást,és már bizonyítottan jól működik.
    (a mostani blokk rémtörténetemet is túlélte,Evógyilkosnál már 16000 km. óta működik)

  2. #222
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Mármint minél olcsóbb megoldást?

  3. #223

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Mármint minél olcsóbb megoldást?

    A HKS ,vagy a Cosworth 2,2-es főtengelyétől.

  4. #224
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap



    Én is most beleástam magam, a szükség nagy úr

  5. #225
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  6. #226
    Bennfentes Galvatronicum avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 02.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    94

    Alap

    Idézet 323_GTR: Hozzászólás megtekintése
    Nem, ez baromi olcsó..

    Eagle cuccokkal számtalan Evo fut évek óta, főleg az USA-ban, tehát nem lehet mondani, hogy rossz, csak az a kérdés, hogy ha egy Tomei, Cosw., HKS 2000 dollár plusszos, akkor az 500 dolláros milyen technológiával készülhet...

    A komoly cégektől való, kipróbált, és sok száz mérnökórával kifejlesztett cuccok nem hazudnak..soha...
    A pénztárca már egy másik kérdés...
    Utoljára szerkesztette: Galvatronicum; 2010. 11. 16. 13:04-kor

  7. #227

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése


    Én is most beleástam magam, a szükség nagy úr
    Segítségként elmondom a tapasztalatom ha érdekel.

    A gyári főtengely elvileg kibírt nekem 530LE-t és 640Nm-ert másfél évig.

    Hozzá tartozó eagle hajtókarokkal és JE dugókkal.

    Amikor megkapta az E85-öt ugynaazon a nyomáson akkor eltört a főtengely és 2db hajtókar, de ez olyan méretlen..."600"LE és 700+NM-er kellett hogy legyen...

    Azaz én bármikor alkalmaznám újra ezeket, ha 400 max 500 lovas autót és max 600Nm-ert akarnék egy strokerrel évekig elmenne...

    Miután szétkínoztam a King of Europen- ami kb 10 teligázos és mind 11.3-11.5seces idő volt 7000rpm-es állórajttal, 8500rpm-es váltásokkal....2.0 báron... télire szétszedtük, megnéztük, tökéletes volt minden mielőtt ráment az E85 és megdobta a teljesítményt.
    Ráadásul a mérésen egész dús volt a progi, KOE-n jobb volt szerintem azaz le sem merem írni hogy lehet picit erősebb is volt....

    Hát ennyi így hirtelen....

    Azaz a kb 600 lóig garantált Eagle-JE páros bírta amire kitalálták, bárhogyan is gyártották.

    A főtengelyből pedig csak most van már kovácsoltam, eddig a gyári tökéletesen elbírta.

    Azaz szerintem ameddig gyengébbet akartok építeni mint amilyen az enyém volt amikor le volt mérve a padon, addig nem kell "túlköltekezni" senkinek.

    De természetesen, mindenkinek joga van próbálkozni mint, nekem és előbb utóbb gyűlik még sok tapasztalat :-DDD

    Egyébként 460-lónál csapágyasodott le a gyári hajtókar siklócsapágya folyton....tehát ha csak 380-400 lovat szeretnék akkor meg teljesen gyárin is hagynám a belselyét... :-D

    Azért örültem volna ha ezt tudom előre, mert lett volna itthon elvetemült aki kipróbálja a határokat :-DDD :-)))
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  8. #228
    HKSTOMEVO9
    Vendég

    Alap

    Egyébként 460-lónál csapágyasodott le a gyári hajtókar siklócsapágya folyton
    Ezt úgy érted ennyit kibír a gyári hajtókar,mert akkor örülök,elértem az 500 lovat

  9. #229

    Alap

    Idézet HKSTOMEVO9: Hozzászólás megtekintése
    Egyébként 460-lónál csapágyasodott le a gyári hajtókar siklócsapágya folyton
    Ezt úgy érted ennyit kibír a gyári hajtókar,mert akkor örülök,elértem az 500 lovat
    Érthetően írtam.
    Utána lett csak stroker hogy 2x csapágyas lett gyári motorbelsővel, nem a hajtókar tört el.1.8 bár volt 100-assal 3076-ossal már gyári belsővel is.8000rpm-es elváltással.Melyik része nem érthető?...bár nekem mindegy ki mit gondol.Ez a tapasztalat.Próbáld ki, majd meglátod...
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  10. #230
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    Idézet Fapuma8: Hozzászólás megtekintése
    Miután szétkínoztam a King of Europen- ami kb 10 teligázos és mind 11.3-11.5seces idő volt 7000rpm-es állórajttal, 8500rpm-es váltásokkal....2.0 báron... télire szétszedtük, megnéztük, tökéletes volt minden mielőtt ráment az E85 és megdobta a teljesítményt.
    Ráadásul a mérésen egész dús volt a progi, KOE-n jobb volt szerintem azaz le sem merem írni hogy lehet picit erősebb is volt....
    10 teligázas 1/4 mérföld lófax terhelés egy pályanaphoz vagy minirallyhoz képest.

  11. #231
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 10.
    Hsz-ok
    1.953

    Mosoly

    Idézet bunker: Hozzászólás megtekintése
    10 teligázas 1/4 mérföld lófax terhelés egy pályanaphoz vagy minirallyhoz képest.
    Én is pont erre gondoltam. Sőt még a talpunk sem egyforma. Nehéz és nem is példaértékű az ilyen össze hasonlítás, viszont tanulságos. Szerintem

  12. #232

    Alap

    Idézet bunker: Hozzászólás megtekintése
    10 teligázas 1/4 mérföld lófax terhelés egy pályanaphoz vagy minirallyhoz képest.
    +1.5 év 15000km és a többi verseny amit nyertem 2009-ben.15 verseny kb 80-100 egyenes teligázon és a mindennapi szórakozás.Nameg autópálya folyamatos terheléssel.

    Biztos kevesebb mint egy pályanap...de mindegy.
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  13. #233
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    Idézet Fapuma8: Hozzászólás megtekintése
    +1.5 év 15000km és a többi verseny amit nyertem 2009-ben.15 verseny kb 80-100 egyenes teligázon és a mindennapi szórakozás.Nameg autópálya folyamatos terheléssel.

    Biztos kevesebb mint egy pályanap...de mindegy.

    ...
    Utoljára szerkesztette: bunker; 2010. 11. 16. 23:26-kor

  14. #234
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet Fapuma8: Hozzászólás megtekintése
    +1.5 év 15000km és a többi verseny amit nyertem 2009-ben.15 verseny kb 80-100 egyenes teligázon és a mindennapi szórakozás.Nameg autópálya folyamatos terheléssel.

    Biztos kevesebb mint egy pályanap...de mindegy.
    igazából ahogy az időket ismeri mindenki, a drag max 12 másodpercig terheli a motort. Egy rendes Hungaroringes etap lehet akár 8 kajak kör is ami viszont 16 perc. Kurvára nem ugyan az.

    A másik észrevételem meg az lenne, hogy írod, hogy 460 lóig volt jó teljesen a gyári cucc. Ez így lehet hogy igaz, tekintve, hogy 400 métereket kell csak letolni a gépnek, de azért arra is gondolni kell, hogy lehetnek grimbuszok, pl egy félreváltás, amikor igazából jól jön az, hogy ha egy neves konfigod van amiben van tűrés...

    Én a Jani féle megoldást nagyon jónak gondolom ár/érték alapján. A motorja NEM ezért ment szét hanem azért mert repedt blokkot vett egy vacsora áráért.
    Kell egy jó program

  15. #235

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    igazából ahogy az időket ismeri mindenki, a drag max 12 másodpercig terheli a motort. Egy rendes Hungaroringes etap lehet akár 8 kajak kör is ami viszont 16 perc. Kurvára nem ugyan az.

    A másik észrevételem meg az lenne, hogy írod, hogy 460 lóig volt jó teljesen a gyári cucc. Ez így lehet hogy igaz, tekintve, hogy 400 métereket kell csak letolni a gépnek, de azért arra is gondolni kell, hogy lehetnek grimbuszok, pl egy félreváltás, amikor igazából jól jön az, hogy ha egy neves konfigod van amiben van tűrés...

    Én a Jani féle megoldást nagyon jónak gondolom ár/érték alapján. A motorja NEM ezért ment szét hanem azért mert repedt blokkot vett egy vacsora áráért.
    Ennyi volt a tapasztalat.
    Mindenki használja ahogy tudja.
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  16. #236
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    ha már kell blokk is én biztos h a 2.4 csinálnám. Költségekbe annyi mint egy 2.3, mehet bele a 4G64 főtengely, de kiegyensúlyozotabb jobban bírja a terhelést, és hát +ccm sose rossz. méreg drága főtengely helyett inkább Evo 9 hengerfejet

  17. #237
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hsz-ok
    1.232

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    igazából ahogy az időket ismeri mindenki, a drag max 12 másodpercig terheli a motort. Egy rendes Hungaroringes etap lehet akár 8 kajak kör is ami viszont 16 perc. Kurvára nem ugyan az.

    A másik észrevételem meg az lenne, hogy írod, hogy 460 lóig volt jó teljesen a gyári cucc. Ez így lehet hogy igaz, tekintve, hogy 400 métereket kell csak letolni a gépnek, de azért arra is gondolni kell, hogy lehetnek grimbuszok, pl egy félreváltás, amikor igazából jól jön az, hogy ha egy neves konfigod van amiben van tűrés...

    Én a Jani féle megoldást nagyon jónak gondolom ár/érték alapján. A motorja NEM ezért ment szét hanem azért mert repedt blokkot vett egy vacsora áráért.
    Igen ez nagyon így van.
    Egy egy gyorsítás nem veszi igénybe annyira az autókat mint egy 20 perces hring.
    A gtr-nek pl meg se kottyan egy fél percig tartó végsebességig tartó gyorsulás, akár több egymás után kis szünetekkel,
    a motorolajat pl nem bírtam felmelegíteni egy rendes 100 fokra, 85 körül volt végig mindegy hogy nyomom a gázt, de a pályanapon melegszik minden ha nem is túlzottan de sokkal jobban mint egy gyorsításnál.
    Amiknál is azért bírja sok autó mert ha nem pályáznak vele akkor max néha nyom egy gázt a drag pályán utána megy megy 100-al az utcán, így soha nem megy tönkre.
    Nekem elég lenne egyelőre egy kovácsolt dugó hajtókar szett, csak hogy ne durranjon ki olyan könnyen a motor.

  18. #238
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet gtr: Hozzászólás megtekintése
    Igen ez nagyon így van.
    Egy egy gyorsítás nem veszi igénybe annyira az autókat mint egy 20 perces hring.
    A gtr-nek pl meg se kottyan egy fél percig tartó végsebességig tartó gyorsulás, akár több egymás után kis szünetekkel,
    a motorolajat pl nem bírtam felmelegíteni egy rendes 100 fokra, 85 körül volt végig mindegy hogy nyomom a gázt, de a pályanapon melegszik minden ha nem is túlzottan de sokkal jobban mint egy gyorsításnál.
    Amiknál is azért bírja sok autó mert ha nem pályáznak vele akkor max néha nyom egy gázt a drag pályán utána megy megy 100-al az utcán, így soha nem megy tönkre.
    Nekem elég lenne egyelőre egy kovácsolt dugó hajtókar szett, csak hogy ne durranjon ki olyan könnyen a motor.
    Teljesen így van!! De egyébként minden alkatrésszel így van. Az egyenesben gyorsítás 12 másodpercig konkrétan a nulla terheléssel egyenlő. Nem véletlen, hogy a diffim hónapokig ment belső revizió után, asszem áprilisban volt, majd nulla előjellelel 7 perc alatt ment szét a minirallin. Ennyit arról, hogy milyen terhelést ad az utca és milyet egy verseny. Hungaroringnél 130 fokra megy az olajam, utcán még 100 fölé sem tudom vinni.
    Kell egy jó program

  19. #239
    Rezidens ricsimae avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 06.
    Hsz-ok
    3.128

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    Teljesen így van!! De egyébként minden alkatrésszel így van. Az egyenesben gyorsítás 12 másodpercig konkrétan a nulla terheléssel egyenlő. Nem véletlen, hogy a diffim hónapokig ment belső revizió után, asszem áprilisban volt, majd nulla előjellelel 7 perc alatt ment szét a minirallin. Ennyit arról, hogy milyen terhelést ad az utca és milyet egy verseny. Hungaroringnél 130 fokra megy az olajam, utcán még 100 fölé sem tudom vinni.

    Nekem is a szubcsi nyomorékká van dúsítva ,hogy ne olvadjon össze mint szörp a vizel.
    "az a kibaszott kormány azért van ,hogy tekerjed"

  20. #240
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    263

    Kérdés

    Idézet Galvatronicum: Hozzászólás megtekintése
    Nem, ez baromi olcsó..

    Eagle cuccokkal számtalan Evo fut évek óta, főleg az USA-ban, tehát nem lehet mondani, hogy rossz, csak az a kérdés, hogy ha egy Tomei, Cosw., HKS 2000 dollár plusszos, akkor az 500 dolláros milyen technológiával készülhet...

    A komoly cégektől való, kipróbált, és sok száz mérnökórával kifejlesztett cuccok nem hazudnak..soha...
    A pénztárca már egy másik kérdés...
    Az esetleg nem lehetséges, hogy a nagy legyártott darabszám és eladás miatt olcsóbb???

12. oldal, összesen: 29 ElsőElső ... 2101112131422 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hasonló témák

  1. EVO VIII RS Stroker 430LE
    By rxp in forum Autó eladó
    Hsz-ok: 6
    Utolsó hozzászólás: 2015. 03. 24., 00:36
  2. Evo 8 2.3 Stroker ELADO
    By aronmatic in forum Autó eladó
    Hsz-ok: 34
    Utolsó hozzászólás: 2011. 11. 10., 20:26
  3. Stroker főtengely
    By berkes in forum Keres
    Hsz-ok: 2
    Utolsó hozzászólás: 2009. 06. 25., 00:19

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva