13. oldal, összesen: 29 ElsőElső ... 3111213141523 ... UtolsóUtolsó
241-260, összesen: 568

  1. #241
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    263

    Alap

    Idézet bunker: Hozzászólás megtekintése
    10 teligázas 1/4 mérföld lófax terhelés egy pályanaphoz vagy minirallyhoz képest.
    Inkább a hajtásnak kínzás...

  2. #242
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Idézet tRebroN: Hozzászólás megtekintése
    Az esetleg nem lehetséges, hogy a nagy legyártott darabszám és eladás miatt olcsóbb???
    Az Eagle és társai is jó anygaból készülnek, csak sajnos a minőségellenőrzés nem az erősségük. Úgyhogy lehet hogy jót fogsz ki, de lehet hogy nem. Egy HKS-nél vagy Tomei-nél meg lecsekkolnak minden darabot alaposan.

  3. #243
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Az Eagle és társai is jó anygaból készülnek, csak sajnos a minőségellenőrzés nem az erősségük. Úgyhogy lehet hogy jót fogsz ki, de lehet hogy nem. Egy HKS-nél vagy Tomei-nél meg lecsekkolnak minden darabot alaposan.
    látom is magam előtt ahogy a kis japcsik a kardkovácsok módjára minden darabot csak a tutti kedvéért még röntgen után lekopogtatnak a kis plüsskalapácsukkal
    Kell egy jó program

  4. #244
    Rezidens HUN337 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 10.
    Hely
    Balatonalmádi
    Hsz-ok
    1.198

    Alap

    a Carrillo-CP kombinációt próbálta már valaki? Elég jól néznek ki a cuccok (Subaruhoz nézegettem mondjuk), hátha tudnak valamit az amcsik is...

  5. #245
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Az Eagle és társai is jó anygaból készülnek, csak sajnos a minőségellenőrzés nem az erősségük. Úgyhogy lehet hogy jót fogsz ki, de lehet hogy nem. Egy HKS-nél vagy Tomei-nél meg lecsekkolnak minden darabot alaposan.
    beszerelés előtt érdemes kicentríroztatni, s nagy baj nem lehet belőle, egy érdekes videó itthon készült centrírozásról:

    [ame]http://www.youtube.com/watch?v=nVT3xMRsut0[/ame]
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  6. #246
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hsz-ok
    1.232

    Alap

    Idézet HUN337: Hozzászólás megtekintése
    a Carrillo-CP kombinációt próbálta már valaki? Elég jól néznek ki a cuccok (Subaruhoz nézegettem mondjuk), hátha tudnak valamit az amcsik is...
    Nekem ez lesz.

  7. #247

    Alap

    Idézet gtr: Hozzászólás megtekintése
    Nekem ez lesz.
    Nekem meg van!
    www.nieszmotorsport.hu
    06 30 9 715 133

  8. #248
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hsz-ok
    1.232

    Alap

    Idézet nferi: Hozzászólás megtekintése
    Nekem meg van!
    Mi a tapasztalat?

    Ezek mennyire tartós cuccok?
    Egy ilyen kovácsolt belsős motor meddig tud működni szétszedés nélkül?
    Mondjuk a gyári motor azért jó esetben elmegy 100-200ezer km-t , azért 50-80e-t kibír egy kovácsolt dugós motor vagy 10e km-enként szét kell majd szedni.

  9. #249
    Rezidens ttop avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    2.447

    Alap

    Idézet gtr: Hozzászólás megtekintése
    Mi a tapasztalat?

    Ezek mennyire tartós cuccok?
    Egy ilyen kovácsolt belsős motor meddig tud működni szétszedés nélkül?
    Mondjuk a gyári motor azért jó esetben elmegy 100-200ezer km-t , azért 50-80e-t kibír egy kovácsolt dugós motor vagy 10e km-enként szét kell majd szedni.
    Semmi köze a kettőnek egymáshoz!
    Kovácsolt dugóval is elmehetsz 200 ezret ha nincs agyonhúzva és vica verza!
    Nekem gyárilag kovácsolt dugó van az autóban!

  10. #250
    Rezidens ricsimae avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 06.
    Hsz-ok
    3.128

    Alap

    Idézet ttop: Hozzászólás megtekintése
    Semmi köze a kettőnek egymáshoz!
    Kovácsolt dugóval is elmehetsz 200 ezret ha nincs agyonhúzva és vica verza!
    Nekem gyárilag kovácsolt dugó van az autóban!

    De menő vagy
    "az a kibaszott kormány azért van ,hogy tekerjed"

  11. #251
    HKSTOMEVO9
    Vendég

    Alap

    Idézet ttop: Hozzászólás megtekintése
    Semmi köze a kettőnek egymáshoz!
    Kovácsolt dugóval is elmehetsz 200 ezret ha nincs agyonhúzva és vica verza!
    Nekem gyárilag kovácsolt dugó van az autóban!
    Hozzáértő szerint mindegyik evo kovácsolt dugóval van szerelve,mondjuk 6-tól.

  12. #252
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hsz-ok
    1.232

    Alap

    Idézet ttop: Hozzászólás megtekintése
    Semmi köze a kettőnek egymáshoz!
    Kovácsolt dugóval is elmehetsz 200 ezret ha nincs agyonhúzva és vica verza!
    Nekem gyárilag kovácsolt dugó van az autóban!
    A gtr-ben gyárilag öntött dugó meg hajtókar van alublokkban persely nélkül, csak vas bevonatos a hengerfal.
    A kovácsolt dugó meg nem olyan szűk illesztésű mint a gyári "kanál" anyag.
    Ehhez képest egészen sokat kibír a gyári.

  13. #253
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet gtr: Hozzászólás megtekintése
    Mi a tapasztalat?

    Ezek mennyire tartós cuccok?
    Egy ilyen kovácsolt belsős motor meddig tud működni szétszedés nélkül?
    Mondjuk a gyári motor azért jó esetben elmegy 100-200ezer km-t , azért 50-80e-t kibír egy kovácsolt dugós motor vagy 10e km-enként szét kell majd szedni.
    a cuccok nagyon tartósak, a gond ott kezdődik, hogy nem azt a literteljesítményt várod el a kovácsolt cucctól mint amit a gyáritól. illetve nem annyival többet akar a kedves tulaj mint amennyit cc-ben hoz a stroker. Ha így lenne akkor gyakorlatilag örök élet lenne a cucc. Tehát teszem azt gyári motorban kicserélsz mindent kovácsoltra, de hagyod a gyári ecut, gyári programot akkor nyílván hosszabb lesz az élettartam. Ha viszont mondjuk már 200 paci/litert akarsz akkor bizony még kovácsolttal is rövidebb életciklusra lehet számítani. Nissan 3800 cc-s ugye? Na akkor kb 760 pacinál fogsz alkatrész terhelésben ott tartani mint itt a jobban megcsinált evok. Nyílván nem full 1/1 összemérhető mert a nissan motor valszeg hatékonyabb erőforrás.
    Kell egy jó program

  14. #254
    Rezidens ttop avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    2.447

    Alap

    Idézet HKSTOMEVO9: Hozzászólás megtekintése
    Hozzáértő szerint mindegyik evo kovácsolt dugóval van szerelve,mondjuk 6-tól.
    Errol hallottam ezt is azt is de a mazda gtr az kovacsolt!

  15. #255
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hsz-ok
    1.232

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    a cuccok nagyon tartósak, a gond ott kezdődik, hogy nem azt a literteljesítményt várod el a kovácsolt cucctól mint amit a gyáritól. illetve nem annyival többet akar a kedves tulaj mint amennyit cc-ben hoz a stroker. Ha így lenne akkor gyakorlatilag örök élet lenne a cucc. Tehát teszem azt gyári motorban kicserélsz mindent kovácsoltra, de hagyod a gyári ecut, gyári programot akkor nyílván hosszabb lesz az élettartam. Ha viszont mondjuk már 200 paci/litert akarsz akkor bizony még kovácsolttal is rövidebb életciklusra lehet számítani. Nissan 3800 cc-s ugye? Na akkor kb 760 pacinál fogsz alkatrész terhelésben ott tartani mint itt a jobban megcsinált evok. Nyílván nem full 1/1 összemérhető mert a nissan motor valszeg hatékonyabb erőforrás.
    A gyári kibir perpill 160-170Le/Litert akkor csak ki kell birnia a kovácsolt cuccoknak a 200Le/litert.
    MEg hát nem is mindig kap nagy terhelést.
    Most nézem hogy mi kellhet hozzá.
    Kell ugye a dugó meg hajtókar szett ez 2600dodó, esetleg legjobb esetben lemegy 2500-ra, kell hengerfejtömítés ebből cosworth kb 300dodó, kell gyári komplett motortömítés készlet ami 240dodó ebben is van hengerfejtöm meg egy rakás másik gyakorlatilag az összes tömítés és kis gyűrű ami a motoron fellelhető.
    Kell még hajtókarcsapágy szett, na ez már nehezebb, van jelölés a hajtókaron meg a főtengelyen ezeket egy táblázatban összeolvasva derül ki hogy melyik jó hozzá a 11 féléből, ebből a 6db 59dollár, nem túl drága, és mivel a főtengelyt nem kell kivenni ehhez a műtéthez ezért a főtengelycsapágyak nem kellenek, az se drága de nem hiszem hogy a 13e km-es motorban ezt ki kéne cserélni.
    Ez így összesen kb 3200-ba kerül, és akkor már csak a munkadíj van hátra meg a turbó kiküldése és megcsinálása, összesen kb 2M.
    Valahogy szívja a pénzt ez az autó. Igaz cserébe jóval erősebb lesz.
    Ha meg csak a turbót cserélem ki és a motort így hagyom akkor kockáztatom hogy kidurran a motor, leginkább elgörbül a hajtókar a legjobb esetben.
    Stroker kit hozzá min plussz még 1-2M egyelőre kihagyom, mert szerintem akkor már a hengerfejhez is hozzá kéne nyúlni ami még egy vagyon és 900Le felett meg biztos eljön az a pont hogy vezethetetlen lesz utcán, állandóan megcsúszik amit nem akarok.

  16. #256
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet gtr: Hozzászólás megtekintése
    A gyári kibir perpill 160-170Le/Litert akkor csak ki kell birnia a kovácsolt cuccoknak a 200Le/litert.
    MEg hát nem is mindig kap nagy terhelést.
    Most nézem hogy mi kellhet hozzá.
    Kell ugye a dugó meg hajtókar szett ez 2600dodó, esetleg legjobb esetben lemegy 2500-ra, kell hengerfejtömítés ebből cosworth kb 300dodó, kell gyári komplett motortömítés készlet ami 240dodó ebben is van hengerfejtöm meg egy rakás másik gyakorlatilag az összes tömítés és kis gyűrű ami a motoron fellelhető.
    Kell még hajtókarcsapágy szett, na ez már nehezebb, van jelölés a hajtókaron meg a főtengelyen ezeket egy táblázatban összeolvasva derül ki hogy melyik jó hozzá a 11 féléből, ebből a 6db 59dollár, nem túl drága, és mivel a főtengelyt nem kell kivenni ehhez a műtéthez ezért a főtengelycsapágyak nem kellenek, az se drága de nem hiszem hogy a 13e km-es motorban ezt ki kéne cserélni.
    Ez így összesen kb 3200-ba kerül, és akkor már csak a munkadíj van hátra meg a turbó kiküldése és megcsinálása, összesen kb 2M.
    Valahogy szívja a pénzt ez az autó. Igaz cserébe jóval erősebb lesz.
    Ha meg csak a turbót cserélem ki és a motort így hagyom akkor kockáztatom hogy kidurran a motor, leginkább elgörbül a hajtókar a legjobb esetben.
    Stroker kit hozzá min plussz még 1-2M egyelőre kihagyom, mert szerintem akkor már a hengerfejhez is hozzá kéne nyúlni ami még egy vagyon és 900Le felett meg biztos eljön az a pont hogy vezethetetlen lesz utcán, állandóan megcsúszik amit nem akarok.
    ha már ennyire bele mókolsz akkor a vezérlést se hagyd ki: vezműszíjak, tengelyek, szelepek, rugók. Tőcsavarozni nem kell?
    Utoljára szerkesztette: hunevo6; 2010. 11. 23. 00:11-kor
    Kell egy jó program

  17. Az alábbiaknak tetszik hunevo6 hozzászólása:


  18. #257
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hsz-ok
    1.232

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    ha már ennyire bele mókolsz akkor a vezérlést se hagyd ki: vezműszíjak, tengelyek, szelepek, rugók. Tőcsavarozni nem kell?
    Láncos szerencsére, elvileg minden kibirja azt a kis plussz lóerőt ha nem akarom jobban pörgetni.
    Gyárilag 7150-nél tilt, ezt felemeltem 200-300-al abból nem hiszem hogy baj lenne, de ez is max ahhoz kell hogy nagyobb végsebességet érjen el, egybként meg jó a 7k fordulat alatti váltás, felette már úgyis gyenge lenne.
    A hengerfejre lehetne még költeni 1M-t de nem akarok, elég nekem az a kis plussz 150-200Le amit könnyen befúj még plusszba a nagyobb turbó.
    Nem akarok nagyon belebonyolódni mert több lesz a hibalehetőség.
    Ez még a legegyszerűbb beavatkozás a dugó meg hajtókar csere.
    Kap nagy ID injektort(ez már megvan) hogy biztosan ne fogyjon el a nyál.
    MEg egy idő után gondolom ennél is széthullanak a hajtás elemei ha mégerősebb lenne. Elég az a 800Le körüli teljesítmény nem sietek sehova.

  19. #258
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet gtr: Hozzászólás megtekintése
    Láncos szerencsére, elvileg minden kibirja azt a kis plussz lóerőt ha nem akarom jobban pörgetni.
    Gyárilag 7150-nél tilt, ezt felemeltem 200-300-al abból nem hiszem hogy baj lenne, de ez is max ahhoz kell hogy nagyobb végsebességet érjen el, egybként meg jó a 7k fordulat alatti váltás, felette már úgyis gyenge lenne.
    A hengerfejre lehetne még költeni 1M-t de nem akarok, elég nekem az a kis plussz 150-200Le amit könnyen befúj még plusszba a nagyobb turbó.
    Nem akarok nagyon belebonyolódni mert több lesz a hibalehetőség.
    Ez még a legegyszerűbb beavatkozás a dugó meg hajtókar csere.
    Kap nagy ID injektort(ez már megvan) hogy biztosan ne fogyjon el a nyál.
    MEg egy idő után gondolom ennél is széthullanak a hajtás elemei ha mégerősebb lenne. Elég az a 800Le körüli teljesítmény nem sietek sehova.
    nem a láncra gondoltam, hanem arra, hogy a megnövelt teljesítményhez tartozó benyát be kéne valahogy juttatni a hengerbe, ezért tesznek bele hosszabban nyitva tartó illetve magasabbra emelő vezműtengelyt!
    Kell egy jó program

  20. #259
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hsz-ok
    1.232

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    nem a láncra gondoltam, hanem arra, hogy a megnövelt teljesítményhez tartozó benyát be kéne valahogy juttatni a hengerbe, ezért tesznek bele hosszabban nyitva tartó illetve magasabbra emelő vezműtengelyt!
    Értem én de nem kell bele egy bizonyos teljesítményig, a gyári is állítható, a programból el lehet tolni az időzítését.
    Be fog férni az a kis plussz levegő meg szesz.
    A 900-1200Le-s gt-eknél viszont mindegyiknél van komplett hengerfejmunka mindennel, de 850-900Le-ig nem kell.
    Én azt szeretném ha minnél jobban megmaradna a gyári jelleg meg használhatóság csak erősebb lenne.
    Így is alacsony fordulaton gyengébb lesz picivel 3 e alatt

  21. #260
    Rezidens Papírtigris avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.039

    Alap

    [QUOTE=gtr;81308
    Elég az a 800Le körüli teljesítmény nem sietek sehova.[/QUOTE]
    www.papirtigris.com klubkártyával kedvezmény !

  22. Az alábbiaknak tetszik Papírtigris hozzászólása:


13. oldal, összesen: 29 ElsőElső ... 3111213141523 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 2 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 2 vendég)

Hasonló témák

  1. EVO VIII RS Stroker 430LE
    By rxp in forum Autó eladó
    Hsz-ok: 6
    Utolsó hozzászólás: 2015. 03. 24., 00:36
  2. Evo 8 2.3 Stroker ELADO
    By aronmatic in forum Autó eladó
    Hsz-ok: 34
    Utolsó hozzászólás: 2011. 11. 10., 20:26
  3. Stroker főtengely
    By berkes in forum Keres
    Hsz-ok: 2
    Utolsó hozzászólás: 2009. 06. 25., 00:19

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva