18. oldal, összesen: 29 ElsőElső ... 8161718192028 ... UtolsóUtolsó
341-360, összesen: 568

  1. #341
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2011. 12.
    Hsz-ok
    172

    Alap

    Idézet VGergo: Hozzászólás megtekintése
    http://forums.evolutionm.net/evo-dyn...l-vs-2-3l.html

    ugyan az a motor, autó, lamdba, nyomás, kevesebb gyújtás a 2.3 mocival . +ccm mindenhol hozott .

    2.3 001.jpg2.0 001.jpg
    Az egyik kétliteres korában 1,8 baron, a másik 2.3-ason, 2 baron.

  2. #342
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet kormendi: Hozzászólás megtekintése
    Szinte biztos, hogy több oka van, de az egyik oka az lehet, hogy a strokeres teljesítmény csúcsához alacsonyabb fordultszám tartozik, mint a kétliteres teljesítménycsúcsához és mint tudvalévő a nagy teljesítményhez általában nagy fordulatszám kell.
    Egyébként erre a kérdésre én is szeretnék pontos választ kapni, mert csak feltételezem, azaz gondolom azt amit írtam (az okára, azaz a magyarázatra gondolok). De tény, hogy a gyakorlatban, ha átépítesz változatlan konfig (elsősorban ugyanazon tengelyekkel, ugyanazon turbóval, ugyanazon nyomáson, ugyanazzal az üzemanyaggal stb ) mellett egy kétliterest, 2.3-ra akkor kb. 1.000-es fordulatszámmal fog csökkeni a max. teljesítményhez tartozó fordulatszám. Ugyanakkor a max nyomatékhoz tartozó fordulatszám általában nem változik (persze alúl sokkal myomatékosabb lesz, mert ugyanazon fordulaton mindig nagyobb lesz a nyomaték, de ettől függetlenül a nyomatékcsúcs helye nem fog változni).
    Amikor stroker szetteket kínálnak eladásra nagyobb cégek (Buschur, AMS, pl a lancerregisteren), mindig az van a hírdetés mellé írva, hogy "more low/mid range torque", sosem látni olyat, hogy "more high range torque", a gyakorlatban felül általában valamivel kevesebb, vagy éppen még a régi teljesítménnyel megegyező teljesítményt tudsz kihozni (2.0 vs 2.3 esetében).

    Ha már hozzászóltál, mint "tapasztalt stroker tulaj" akkor beszámolhatnál, hogy miért alakítod át 2.3-ról 2.2-re a motorodat, de ne általánosságot írjál (pl. azt, hogy az egyenletesebb nyomatékleadás miatt stb, hiszen ezt egy nagyobb turbóval is elérhetnéd, ehelyett átépíted a teljes motort), hanem konkrétumot.
    Janika meg aztán főleg tudna mit írni a témában, úgy tudom saját fejlesztésű strokert használ a saját evóján, biztos vagyok benne, hogy nagy szakértője a témának.
    Tüzetesen utána olvastál a témának, de egy valami úgy tűnik, hogy mégis kimaradt a sorból, a 93-as löketű dízel főtengelyes "olcsó" 2,2-es stroker.
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  3. Az alábbiaknak tetszik MES-Racing hozzászólása:


  4. #343
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2011. 12.
    Hsz-ok
    172

    Alap

    Idézet 323_GTR: Hozzászólás megtekintése
    Tüzetesen utána olvastál a témának, de egy valami úgy tűnik, hogy mégis kimaradt a sorból, a 93-as löketű dízel főtengelyes "olcsó" 2,2-es stroker.
    ezt honnan is hagytam ki?

  5. #344
    Rezidens ATTILA EVO 7 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 05.
    Hsz-ok
    840

    Alap

    Idézet kormendi: Hozzászólás megtekintése
    Csak most láttam a hozzászólást, bocs, Németországban élek, néha hazajárok, mint pl. most is, tényleg kevés R34 van, még kinnt is. Olvastam a topikodat, de úgy emlékszem más turbó volt korábban rajta, mint ami most van.

    Volt rajta 20G-s,16G-s,most HKS van rajta.

  6. #345
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2011. 12.
    Hsz-ok
    172

    Alap

    Idézet VGergo: Hozzászólás megtekintése
    http://forums.evolutionm.net/evo-dyn...l-vs-2-3l.html

    ugyan az a motor, autó, lamdba, nyomás, kevesebb gyújtás a 2.3 mocival . +ccm mindenhol hozott .
    Ez a GST motorsport egy Californiai cég. Tapasztalatból tudom, hogy az amerikaiak által mondottakat mindig el kell osztani kettővel és utána gyököt kell belőle vonni, egyszóval hatamas dumagépek és nagyon jó a marketingjük. Én valószínűnek tartom, hogy volt nekik raktáron egy-két stroker kit és el akarták adni. Ha tényleg ilyen különbség lenne a 2.3 és a 2.0 között akkor soha senkiben fel sem merült volna, hogy melyik a jobb, és mindenki aki strokert árul úgy hírdetné a strokert, hogy az mindehol erősebb, alúl, küzépen, felül..

  7. #346
    Rezidens peterz81 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2012. 02.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hsz-ok
    1.392

    Alap

    Remélem a következö evo talin ott tudok lenni,és akkor valakit megtudok kérni,hogy vigyen egy kört 2,3 al,mert kiváncsi lettem. Igaz sok viszonyitási alapom nincs mert az enyém igen csak gyenge,meg csak 2,0 probáltam idáig, igy biztos beszabehu lessz belöle!

    Ja és azt a r34 et meg lehet nézni? kép? esetleg garázsba felrakhatnád!

  8. #347
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2011. 12.
    Hsz-ok
    172

    Alap

    Idézet ATTILA EVO 7: Hozzászólás megtekintése
    Volt rajta 20G-s,16G-s,most HKS van rajta.
    Na jó, hát a HKS-el persze, hogy jobban forog még strokeresen is, mint a kisebbekkel, főleg ha csak 2.2-es. Az már Önmagában is forgósabb, mint a 2.3. A gyári leömlővel, a Te konfigoddal, E85-el, 2 baron kb. 460-470 ló és valahol 680-700 Nm lesz a vége. Fordulatszámot nézve 7,5 ezer körül lesz majd érdemes váltanod. Azzal a súllyal ütöképes kis gép lesz.

  9. #348
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2011. 12.
    Hsz-ok
    172

    Alap

    Idézet VGergo: Hozzászólás megtekintése
    http://forums.evolutionm.net/evo-dyn...l-vs-2-3l.html

    ugyan az a motor, autó, lamdba, nyomás, kevesebb gyújtás a 2.3 mocival . +ccm mindenhol hozott .
    Jobban kielemezve a diagrammokat, be kell látnom, hogy ezek még valósak is lehetnek, ugyanakkor erősen félrevezető az ábra .
    A trükk ott van, hogy ezek keréklóerők, nem pedig főtengelylovak (ez persze csak akkor derül ki, ha elolvasod hozzá a hozzászólásokat is). Ebben pedig az a trükk, hogy keréken, kb, 6k-n adja le a max. teljesítményt a 2.3, mig 6.6k-n a 2.0. 6k-n viszont kisebb a drag power, azaz a veszteség, mint 6.6k-n . Azaz magasabb kerékló + kevesebb veszteség 6k.-n, az lehet, hogy végül ugyanannyi lesz, mint kevesebb kerékló 6.6k.-n + a magasabb veszteség a 6.6k-n. Magyarul, ha itt nem a keréklovakat jelölték volna meg, hanem a főtengelylovakat, akkor a különbség már közel sem lenne ekkora. Remélem érthető voltam.
    Utoljára szerkesztette: kormendi; 2012. 06. 23. 19:12-kor

  10. #349
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    Idézet kormendi: Hozzászólás megtekintése
    Jobban kielemezve a diagrammokat, be kell látnom, hogy ezek még valósak is lehetnek, ugyanakkor erősen félrevezető az ábra .
    A trükk ott van, hogy ezek keréklóerők, nem pedig főtengelylovak (ez persze csak akkor derül ki, ha elolvasod hozzá a hozzászólásokat is). Ebben pedig az a trükk, hogy keréken, kb, 6k-n adja le a max. teljesítményt a 2.3, mig 6.6k-n a 2.0. 6k-n viszont kisebb a drag power, azaz a veszteség, mint 6.6k-n . Azaz magasabb kerékló + kevesebb veszteség 6k.-n, az lehet, hogy végül ugyanannyi lesz, mint kevesebb kerékló 6.6k.-n + a magasabb veszteség a 6.6k-n. Magyarul, ha itt nem a keréklovakat jelölték volna meg, hanem a főtengelylovakat, akkor a különbség már közel sem lenne ekkora. Remélem érthető voltam.
    dyno-n mindig keréklóerőt mérsz, max vissza számolod a hajtás veszteséget . GST egyébként egész korrekt .
    Sok változós lehet a képlet, de én úgy gondolom hogy erősebb lesz azonos nyomáson a 2.3 mint a 2.0 . Én legalábbi 2db 2.3 stroker 9 is ezt vettem észre ami előtte 2.0 volt . De az tény, hogy fent fordulaton megeszi a gyári turbót a ccm .

  11. #350
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    igen, mint ahogy Gergő is írja, a stroker motort meg kell tudni levegővel etetni. Én ezért megyek egyre nagyobb turbók irányába, mert nekem még a Tomei (ami gyakorlatilag légszállításban egy 20g-s 9-es turbónak felel meg) is kicsi volt és végig dízeles érzésem van. Egyébként nem úgy van, hogy a nagyobb köbcenti kötelezően nagyobbat durran, mivel több benya megy bele azonos lambda mellett??
    Kell egy jó program

  12. 2 tagnak tetszik hunevo6 hozzászólása:


  13. #351
    Szuper Moderátor carkillerz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    III.ker - Isaszeg
    Hsz-ok
    7.541

    Alap

    Megint sok a szakértő ez tök jó remélem ebből a sok mindenből lesz egy müködő vas valahol valamikor valakinek..............

  14. 3 tagnak tetszik carkillerz hozzászólása:


  15. #352

    Alap

    Idézet kormendi: Hozzászólás megtekintése
    Mindig jobban fog kopni a strokeres, két fő ok miatt:
    -azonos fordulathoz mindig magasabb dugattyúsebesség tartozik a strokereshez, mint a kétlitereshez
    -az 1.7-ről az 1.5-re csökkent hajtókarhossz/lökethossz arány miatt sokkal nagyobb oldalerővel fogja nyomni a henger falát a
    dugattyú, emiatt a hengerfal közepe mindig nagyobb kopásnak van kitéve
    Igen, de az a kérdés ez mit jelent kilóméterben, lehet csak 10% különbséget az nem számít, de lehet 50-et az húzós.....
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  16. #353
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2011. 12.
    Hsz-ok
    172

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    igen, mint ahogy Gergő is írja, a stroker motort meg kell tudni levegővel etetni. Én ezért megyek egyre nagyobb turbók irányába, mert nekem még a Tomei (ami gyakorlatilag légszállításban egy 20g-s 9-es turbónak felel meg) is kicsi volt és végig dízeles érzésem van. Egyébként nem úgy van, hogy a nagyobb köbcenti kötelezően nagyobbat durran, mivel több benya megy bele azonos lambda mellett??
    Sajnos nem csak ezen múlik, ha növeled a lökethosszt, növekszik a lökettérfogat amely növeli a nyomatékot de ugyanakkor ez növeli a surlódást is, amely miatt nagyobb lesz a veszteség (egy fordulat alatt nemcsak 2x88 mm-en érintkezik a hengerfallal, hanem 2x100 mm hosszan). Tehát egy fordulat alatt jobban fog melegedni, kopni, nagyobb hőt fog termelni, azaz nagyobb veszteség fog termelődni. Alacsonyabb/közepes fordulaton ezt a veszteséget még bőven meghaladja és kompenzálja a lökettérfogatnövekedés következtében nyert nyomaték, azaz végsősoron a teljesítmény. Viszont miután ez nem línerisan változik, így felső ford. tartományban ez a balance már megfordúl és emiatt (is) lesz gyengébb a stroker felül, mint a nem-stroker. És ekkor még nem volt szó a már többször említett hajtókarhossz/lökethossz arányszámról ami miatt a motor belső surlódása (vesztesége) még jobban fog nőni. Ezen kívűl más okok is vannak, de ezekről majd talán később írok.

    Egy ausztrál oldalra hivatkozva:
    (Furat x Löket= Lökettérfogat max. nyomaték/ford.sz., max telj./ford.sz.)
    127mm x 62mm = 6.276 ccm 570 Nm/4.000; 380 hp/5.200
    102mm x 95mm = 6.276 ccm 565 Nm/3.700; 368 hp/5.000
    76mm x 172mm = 6.276 ccm 524 Nm/3.500; 313 hp/4.700

    Fenti példa hűen tükrözi, hogy ugyanabbol a lökettérfogatból eltérő furat/löket konfigokkal milyen eltérő paraméterekkel lehet teljesítmény kihozni. Azt, hogy ennek milyen okai vannak pontosan nem tudom, nem vagyok sem mérnök, sem szerelő, de biztos, hogy annak komoly oka van, hogy Mitsubishiék 85/88-as aránnyal 150-es hajtókarhosszal készítettek kétliteres motort és nem máshogyan.
    Azt hiszem ennyi bőven elég ahhoz, hogy az ember rájöjjön arra, hogy egy olyan témába fogott bele ami még a F1-es mérnököknek is komoly fejtörést okoz és még ott is másképp látják eggyes csapatok a kérdést (pl.egyesek v8, mások v10-ből hozzák ki ugyanazt a köbcentit.

  17. #354
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2011. 12.
    Hsz-ok
    172

    Alap

    Idézet Fapuma8: Hozzászólás megtekintése
    Igen, de az a kérdés ez mit jelent kilóméterben, lehet csak 10% különbséget az nem számít, de lehet 50-et az húzós.....
    Ha összetudnál rakni egy 2.3-as motort 1.7-es arányú hajtókarral, akkor 100/88, azaz kb. 14 % lenne csak a különbség, de mivel 4g63 blokkot szinte csak 1.5-ös aránnyal tudsz összerakni, ezért valójában jobban kopik és a hengerfal közepe (a lökethossz közepénél) fog a legintenzívebben kopni (ott jóval több a kopás, mint 14%)

  18. #355
    Rezidens peterz81 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2012. 02.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hsz-ok
    1.392

    Alap

    Ha jol olvasom,akkor nincs 2 egyforma stroker motor,annyiféle konfig. van,(turbo,üzemanyag,progi,stb)hogy szinte alig van összehasaolitási alap? Vagy tévedek?

  19. #356
    Rezidens Tomó avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hely
    Szentendre
    Hsz-ok
    4.844

    Alap

    Idézet peterz81: Hozzászólás megtekintése
    Vagy tévedek?
    Nem tévedsz, egy újabb fölösleges agyalást olvashatunk már oldalakon keresztül.

    Vannak előnyei, meg hátrányai. Csinálni kell egyet, aztán élvezni.
    Ha kell a newton, akkor stroker, ha meg motorépítésnél fontos a kopás/élettartam, akkor nem.
    Nem hiszem, hogy pl. Gyugyó "szar" 2.3-asát vezetve bárki azt mondta volna, hogy inkább egy 2.0

  20. 2 tagnak tetszik Tomó hozzászólása:


  21. #357
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2011. 12.
    Hsz-ok
    172

    Alap

    Idézet Tomó: Hozzászólás megtekintése
    Nem tévedsz, egy újabb fölösleges agyalást olvashatunk már oldalakon keresztül.

    Vannak előnyei, meg hátrányai. Csinálni kell egyet, aztán élvezni.
    Ha kell a newton, akkor stroker, ha meg motorépítésnél fontos a kopás/élettartam, akkor nem.
    Nem hiszem, hogy pl. Gyugyó "szar" 2.3-asát vezetve bárki azt mondta volna, hogy inkább egy 2.0
    Itt van az igazság MEGALOL

  22. #358
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    az egész elméleti matekolás ott dől meg, hogy ugyan az lehetséges, hogy valahol a picsa tudja milyen magas fordulaton a strokeres motor kevesebb lóerőt ad le, de az viszont gyakorlati tapasztalat, hogy ez előtt a sosem tudtuk meg magas fordulat előtt a valóságban használt 3-7.000 ig tartományban a sokkal magasabb nyomatékgörbe miatt az autó gyorsulása összességében összehasonlíthatatlanul nagyobb! Számold ki a területet a stroker és a 2.0 nyomatékgörbéje alatt, na ez adja a gyorsulást.

    És a versenypályán (nem az egyetemen) élhetőbb a stroker, ugyanis hamarabb gyorsít ki, hamarabb tölt be a turbó, és még egyszer mondom, a klubb autóinak 100% olyan turbóval rendelkezik ami nem tölt 7000 fölé, innen fogva a stroker fordulat tartománya a nyerő!

    A kopásról meg csak annyit, hogy elméletileg surlódhat így, meg melegedhet úgy, a gyakorlatban viszont nekem most 22.000 kilóméter strokeres üzem után szét van szedve a blokkom, és Jani egyedül a négyes hengerben mért 4 század kopást, ami elhanyagolható, míg a többi háromban kimérhetetlen a hordósodás.

    Ennyit a matekről meg a vér valóságról.

    Szóval a stroker működik, a 2.0 a valóságban mindig alul marad...

    és igen, Tomónak igaza van, aki ült a kocsimban az mind azt mondta, hogy elmebeteg jól megy, lent is, fent is...
    Kell egy jó program

  23. #359
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.792

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    az egész elméleti matekolás ott dől meg, hogy ugyan az lehetséges, hogy valahol a picsa tudja milyen magas fordulaton a strokeres motor kevesebb lóerőt ad le, de az viszont gyakorlati tapasztalat, hogy ez előtt a sosem tudtuk meg magas fordulat előtt a valóságban használt 3-7.000 ig tartományban a sokkal magasabb nyomatékgörbe miatt az autó gyorsulása összességében összehasonlíthatatlanul nagyobb! Számold ki a területet a stroker és a 2.0 nyomatékgörbéje alatt, na ez adja a gyorsulást.

    És a versenypályán (nem az egyetemen) élhetőbb a stroker, ugyanis hamarabb gyorsít ki, hamarabb tölt be a turbó, és még egyszer mondom, a klubb autóinak 100% olyan turbóval rendelkezik ami nem tölt 7000 fölé, innen fogva a stroker fordulat tartománya a nyerő!

    A kopásról meg csak annyit, hogy elméletileg surlódhat így, meg melegedhet úgy, a gyakorlatban viszont nekem most 22.000 kilóméter strokeres üzem után szét van szedve a blokkom, és Jani egyedül a négyes hengerben mért 4 század kopást, ami elhanyagolható, míg a többi háromban kimérhetetlen a hordósodás.

    Ennyit a matekről meg a vér valóságról.

    Szóval a stroker működik, a 2.0 a valóságban mindig alul marad...

    és igen, Tomónak igaza van, aki ült a kocsimban az mind azt mondta, hogy elmebeteg jól megy, lent is, fent is...
    4 század az nem kevés - sőt az a megengedett maximum.

  24. Az alábbiaknak tetszik Sanci hozzászólása:


  25. #360
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet Sanci: Hozzászólás megtekintése
    4 század az nem kevés - sőt az a megengedett maximum.
    jó az
    Kell egy jó program

18. oldal, összesen: 29 ElsőElső ... 8161718192028 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hasonló témák

  1. EVO VIII RS Stroker 430LE
    By rxp in forum Autó eladó
    Hsz-ok: 6
    Utolsó hozzászólás: 2015. 03. 24., 00:36
  2. Evo 8 2.3 Stroker ELADO
    By aronmatic in forum Autó eladó
    Hsz-ok: 34
    Utolsó hozzászólás: 2011. 11. 10., 20:26
  3. Stroker főtengely
    By berkes in forum Keres
    Hsz-ok: 2
    Utolsó hozzászólás: 2009. 06. 25., 00:19

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva