19. oldal, összesen: 29 ElsőElső ... 91718192021 ... UtolsóUtolsó
361-380, összesen: 568

  1. #361
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.791

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    jó az
    Mondjuk ha 22 ezret elment már jó.

  2. #362

    Alap

    Gyönyörű kezd lenni már megint ez a szájkarate!
    www.nieszmotorsport.hu
    06 30 9 715 133

  3. 3 tagnak tetszik nferi hozzászólása:


  4. #363
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.791

    Alap

    Idézet kormendi: Hozzászólás megtekintése
    Csatolmány 1310

    Ezt még tegnap rajzoltam meg miliméterpapírra, mivel ez A3-as méretű, a széle a skálákkal nem fért be a szkennerbe. A vonalak minősége sem a legjobb, kézzel készült.

    A kezdő ford.szám 2.200, tehát a vonalak innen indúlnak, a zöld mérés 7.000-nél, a piros 7.400-nél, a kék 8.000-nél végződik.
    Ezek keréklóerők, a zöld csúcsa 300 bhp, a piros 362 bhp, a kék pedig 359 bhp-nél van.

    Evo 8 USDM
    Zöld: 2.0 liter, gyári minden, kivéve AEM ECU, 3 colos kipufogó, leömlő, 1,6 bar
    Kék: 2.0 liter, 272-es Cosworth tengelyek, leömlő, kipufogó, GT3071R, 1.8 bar
    Piros 2.3 liter, minden más ugyanaz, mint a kéknél, 2,0 bar
    E szerint a 2.3-as a legerősebb, nem?

  5. #364
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    a piros vonalas kocsi ránézésre el megy a többi kocsinak mint az állat.
    Kell egy jó program

  6. #365
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2011. 12.
    Hsz-ok
    172

    Alap

    Idézet Sanci: Hozzászólás megtekintése
    E szerint a 2.3-as a legerősebb, nem?
    Nem
    pont ez a trükk benne amit az amerikaiak is eljátszottak. A kékre több veszteség rakódik rá a magasabb fordulatszám miatt, a pirosra kevesebb az alacsonyabb fordulatszám miatt. A végén, a főtengelyen mért teljesjmény 10 Lóerővel többre jön ki a kétliteresnél
    Ráadásul a piros 2 baron készült, a kék meg csak 1.8-on!

  7. #366
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2011. 12.
    Hsz-ok
    172

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    a piros vonalas kocsi ránézésre el megy a többi kocsinak mint az állat.
    Ha 5-ből odaléptem a pirosnak, úgy 3.000-től rohadtul ellépett a kéknek. 3.000-5.000 5-ben a pirosnak 4 másodperc volt, a kéknek legalább 5 kellett. Ugyanakkor ha állóhelyzetből nekiálltam gépészkedni, elverte a kék a pirosat.

  8. #367
    Szuper Moderátor carkillerz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    III.ker - Isaszeg
    Hsz-ok
    7.541

    Alap

    Idézet kormendi: Hozzászólás megtekintése
    Ha 5-ből odaléptem a pirosnak, úgy 3.000-től rohadtul ellépett a kéknek. 3.000-5.000 5-ben a pirosnak 4 másodperc volt, a kéknek legalább 5 kellett. Ugyanakkor ha állóhelyzetből nekiálltam gépészkedni, elverte a kék a pirosat.
    Ez nem mindegy az biztos.........

  9. Az alábbiaknak tetszik carkillerz hozzászólása:


  10. #368
    Törzsvendég Corro avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 05.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    190

    Alap

    Idézet kormendi: Hozzászólás megtekintése
    Nem
    pont ez a trükk benne amit az amerikaiak is eljátszottak. A kékre több veszteség rakódik rá a magasabb fordulatszám miatt, a pirosra kevesebb az alacsonyabb fordulatszám miatt. A végén, a főtengelyen mért teljesjmény 10 Lóerővel többre jön ki a kétliteresnél
    Ráadásul a piros 2 baron készült, a kék meg csak 1.8-on!
    Az autó mozgatása szempontjából csak a whp a fontos. Márpedig e tekintetben az általad rajzolt diagramon a stroker a legerősebb.

  11. Az alábbiaknak tetszik Corro hozzászólása:


  12. #369
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    Idézet kormendi: Hozzászólás megtekintése
    A Gergő által belinkelt oldalon állítólag mégis egy látható egy ilyen összehasonlító dyno diagram (tehát ahol állítólag tényleg csak a lökettérfogat lett módosítva), de mint írtam én annak a hitelességét elégé kérdésesnek tartom és ahogy belenéztem az ahhoz tartozó kommentekbe, mások se nagyon találkoztak még ilyen "jólsikerült" diagrammal.
    Szerintem nehezebb hitelesebb azonosabb körülményeket biztosító mérést találni mint amit linkeltem a GST-től, de mind1. Nem gyártanak stroker kitet nem érdekük csalni.. a pad hitelesítve több féle gyári evo által, a legtöbb mérésnél közlik hogy milyen erős náluk a full gyári evok . És a stroker motor kevesebb gyújtással volt mérve ami vhol normális is .

    2.0 vs 2.4 LR motor is durván látszik a különbség azonos nyomáson :
    http://forums.evolutionm.net/evo-eng...back-2-0l.html

    Osváthnál készült 2.3 stroker 9es turbo BC280 tengelyekkel jóval kisebb kitartott nyomáson is nagyon erős.. előtte ugyan ezt a konfigot legalább 0.3 barral fújtuk jobban 2.0 korában . Turbó, tengely üzemanyag ugyan az maradt. A mivec-es 2.3, tengelyes, "kis turbós" motor egyébként teljesen félelmetes ahogy megy alul felül közepén.. Ha minden igaz jövőhéten húzunk rajta majd megírom milyen .

    Tyutyu gyári tengelyes E85 2.0 motor Owen turbó, most 2.3 gyári tengely E85 nagyon rossz állapotú 9es turbó sokkal kevesebb nyomást tud már csak kitartani még is tudja azt amit a 2.0 tudott csak alacsonyabb fordulaton .

    Egyébként ha már lóerő akkor kitartott nyomás számít .

    1-2 érdekesség amit gyorsan találtam a gépen , Tyutyu 2.3 stroker, gyári tengely és turbó, E85, Megan O2 ház vs Zsolt Evo 9 nagy turbó full gyári motor ( itt még tengely is ) sőt gyári O2 ház E85, 1.9 bar :
    ( keréken mért adatok, afr az ecuba írt számok nem a valós . )



    Zsolt Evo 9 nagy turbo E85 full gyári motor 274 tengellyel, egyedi O2 házzal 1.9-1.95 bar kitartott nyomáson.. 4300 fordulatról indul a mérés, 1db walbro 255 benzin elfogyott 7400 felett esik a benzin nyomás ezért itt a vége :


  13. #370
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    Idézet Corro: Hozzászólás megtekintése
    Az autó mozgatása szempontjából csak a whp a fontos. Márpedig e tekintetben az általad rajzolt diagramon a stroker a legerősebb.
    Így van illetve ahogy Gyuri is írta a görbe alatti terület vagy pedig mennyire jó a váltód mennyire tudod a leghasznosabb tartományban tartani . Pl a rallycross Mitsu is azért nagyon durva 1-4 fokozatig képest abban a 700-800 rpm lóerő maxon menni .

  14. #371
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2011. 12.
    Hsz-ok
    172

    Alap

    Idézet VGergo: Hozzászólás megtekintése
    Így van illetve ahogy Gyuri is írta a görbe alatti terület vagy pedig mennyire jó a váltód mennyire tudod a leghasznosabb tartományban tartani . Pl a rallycross Mitsu is azért nagyon durva 1-4 fokozatig képest abban a 700-800 rpm lóerő maxon menni .
    Persze, hogy a görbe alatti terület, de csak az a terület amit a váltások során lefedünk, azaz ha valakinek 8k-ról 7k-re esik vissza a fordulata váltásokkor akkor csak a7k-8k közötti görbealatti terület számít, nyílván ilyenkor teljesen mindegy, hogy 4k-5- között mekkora a teljesjítmény.

  15. #372
    Rezidens peterz81 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2012. 02.
    Hely
    Székesfehérvár
    Hsz-ok
    1.392

    Alap

    Idézet nferi: Hozzászólás megtekintése
    Gyönyörű kezd lenni már megint ez a szájkarate!

    Én azért nem mondanám,hogy szájkarate,elég jó szakmai ismeretek melett történö tapasztalatcsere. Senki nem ir valótlant,tanulságos mindenkiszámára(hozzáértö-nem hozzáértönek)és senki nincs sértve.Csak ahogy irtam,nincs 2 egyforma motor és igy eltéröek a tapasztalatok! Én elég sokat tanultam belöle és levontam belöle a tanulságot.

  16. #373
    Rezidens Papírtigris avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.039

    Alap

    Idézet nferi: Hozzászólás megtekintése
    Gyönyörű kezd lenni már megint ez a szájkarate!
    Én még Martin87 -et hiányolom, az megmondaná a tutit
    www.papirtigris.com klubkártyával kedvezmény !

  17. 4 tagnak tetszik Papírtigris hozzászólása:


  18. #374
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2011. 12.
    Hsz-ok
    172

    Alap

    Idézet Corro: Hozzászólás megtekintése
    Az autó mozgatása szempontjából csak a whp a fontos. Márpedig e tekintetben az általad rajzolt diagramon a stroker a legerősebb.
    Eredetileg én is így gondoltam, de a mérések mindig mást mutattak. Nem tudom miért, lehet, hogy a váltási pontok eltolódása miatt, vagy esetleg a magasabb fordulaton történő váltások miatt jobban visszaesett a nyomás.

  19. #375
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    én egyébként még annyit azért gondolok a Kormendi kolléga görbéivel kapcsolatban, hogy szerintem az a 3071-es turbó láthatóan kicsi volt a stroker motornak. Nagyon kár, hogy nem próbáltál meg egy 3076-ot (nem tudom volt-e akkor már GTX belőle), mielőtt eladtad volna a kocsit.
    Kell egy jó program

  20. #376
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2011. 12.
    Hsz-ok
    172

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    én egyébként még annyit azért gondolok a Kormendi kolléga görbéivel kapcsolatban, hogy szerintem az a 3071-es turbó láthatóan kicsi volt a stroker motornak. Nagyon kár, hogy nem próbáltál meg egy 3076-ot (nem tudom volt-e akkor már GTX belőle), mielőtt eladtad volna a kocsit.
    GTX még nem volt szerintem 2010-ben, a 3071 még mindig nagyobb egy kicsit, mint a Tomei 48lb/min-nem?
    Egyébként anno arra gondoltam, hogy a hengerfejet basztam el, rossz lett a portolás, vagy nem kellett volna bele oversize-os szelep, mit tudom én. A nagyobb turbóról jut eszembe, neked szerintem feküdne a Miki GTX-e, nem Te vetted meg végül?

  21. #377
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet kormendi: Hozzászólás megtekintése
    GTX még nem volt szerintem 2010-ben, a 3071 még mindig nagyobb egy kicsit, mint a Tomei 48lb/min-nem?
    Egyébként anno arra gondoltam, hogy a hengerfejet basztam el, rossz lett a portolás, vagy nem kellett volna bele oversize-os szelep, mit tudom én. A nagyobb turbóról jut eszembe, neked szerintem feküdne a Miki GTX-e, nem Te vetted meg végül?
    nem vettem meg, mert nekem kicsi az az A/R. Nekem a Tomei egyértelműen kicsi. Most egy kb 60 lbs szállítású turbóra vágyok, és ezzel remélem még be fog tölteni 4500 előtt. Akkor minden rendben lenne a lelkemben
    Kell egy jó program

  22. 3 tagnak tetszik hunevo6 hozzászólása:


  23. #378
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2011. 12.
    Hsz-ok
    172

    Alap

    Idézet VGergo: Hozzászólás megtekintése
    Szerintem nehezebb hitelesebb azonosabb körülményeket biztosító mérést találni mint amit linkeltem a GST-től, de mind1. Nem gyártanak stroker kitet nem érdekük csalni.. a pad hitelesítve több féle gyári evo által, a legtöbb mérésnél közlik hogy milyen erős náluk a full gyári evok . És a stroker motor kevesebb gyújtással volt mérve ami vhol normális is .

    2.0 vs 2.4 LR motor is durván látszik a különbség azonos nyomáson :
    http://forums.evolutionm.net/evo-eng...back-2-0l.html

    Osváthnál készült 2.3 stroker 9es turbo BC280 tengelyekkel jóval kisebb kitartott nyomáson is nagyon erős.. előtte ugyan ezt a konfigot legalább 0.3 barral fújtuk jobban 2.0 korában . Turbó, tengely üzemanyag ugyan az maradt. A mivec-es 2.3, tengelyes, "kis turbós" motor egyébként teljesen félelmetes ahogy megy alul felül közepén.. Ha minden igaz jövőhéten húzunk rajta majd megírom milyen .

    Tyutyu gyári tengelyes E85 2.0 motor Owen turbó, most 2.3 gyári tengely E85 nagyon rossz állapotú 9es turbó sokkal kevesebb nyomást tud már csak kitartani még is tudja azt amit a 2.0 tudott csak alacsonyabb fordulaton .

    Egyébként ha már lóerő akkor kitartott nyomás számít .

    1-2 érdekesség amit gyorsan találtam a gépen , Tyutyu 2.3 stroker, gyári tengely és turbó, E85, Megan O2 ház vs Zsolt Evo 9 nagy turbó full gyári motor ( itt még tengely is ) sőt gyári O2 ház E85, 1.9 bar :
    ( keréken mért adatok, afr az ecuba írt számok nem a valós . )



    Zsolt Evo 9 nagy turbo E85 full gyári motor 274 tengellyel, egyedi O2 házzal 1.9-1.95 bar kitartott nyomáson.. 4300 fordulatról indul a mérés, 1db walbro 255 benzin elfogyott 7400 felett esik a benzin nyomás ezért itt a vége :

    Ez a virtual dyno program csak CVS fájltípust tud csak olvasni? Milyen ECU-bol tud jelet olvasni? Nekem is megvan, de nem tudok rá adatot feltölteni.
    Utoljára szerkesztette: kormendi; 2012. 06. 24. 15:10-kor

  24. #379
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2011. 12.
    Hsz-ok
    172

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    nem vettem meg, mert nekem kicsi az az A/R. Nekem a Tomei egyértelműen kicsi. Most egy kb 60 lbs szállítású turbóra vágyok, és ezzel remélem még be fog tölteni 4500 előtt. Akkor minden rendben lenne a lelkemben
    GTX3076R twinscrolos, 1,06 turbina A/R-el, stock location, a 4 col bemenő ágút javaslom, ha jól emlékszem 64 lb/min.
    Ez most az egyik sláger.

  25. Az alábbiaknak tetszik kormendi hozzászólása:


  26. #380
    Rezidens ricsimae avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 06.
    Hsz-ok
    3.128

    Alap

    Idézet kormendi: Hozzászólás megtekintése
    GTX3076R twinscrolos, 1,06 turbina A/R-el, stock location, a 4 col bemenő ágút javaslom, ha jól emlékszem 64 lb/min.
    Ez most az egyik sláger.

    Gyuri ez kell neked
    "az a kibaszott kormány azért van ,hogy tekerjed"

  27. Az alábbiaknak tetszik ricsimae hozzászólása:


19. oldal, összesen: 29 ElsőElső ... 91718192021 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 3 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 3 vendég)

Hasonló témák

  1. EVO VIII RS Stroker 430LE
    By rxp in forum Autó eladó
    Hsz-ok: 6
    Utolsó hozzászólás: 2015. 03. 24., 00:36
  2. Evo 8 2.3 Stroker ELADO
    By aronmatic in forum Autó eladó
    Hsz-ok: 34
    Utolsó hozzászólás: 2011. 11. 10., 20:26
  3. Stroker főtengely
    By berkes in forum Keres
    Hsz-ok: 2
    Utolsó hozzászólás: 2009. 06. 25., 00:19

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva