27. oldal, összesen: 29 ElsőElső ... 172526272829 UtolsóUtolsó
521-540, összesen: 568

  1. #521
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    az első egy félelmetes autó, 4000-től ki lő mint az ágyúgolyó, a másik szerintem full használhatatlan a 7000 környékén éledező turbójával - hiába van teljesítmény 11.000 nél... ez most számomra csak annyit mutatott, hogy mindenki kerülje a szép, nagy turbós 2 literes konfigokat, mert borzasztó turbo lag-et kap illetve agyament fordulatokon kell közlekedni ha ki akarod venni a teljesítményt.
    Kell egy jó program

  2. 3 tagnak tetszik hunevo6 hozzászólása:


  3. #522
    Törzsvendég dedra8v avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 10.
    Hsz-ok
    253

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    az első egy félelmetes autó, 4000-től ki lő mint az ágyúgolyó, a másik szerintem full használhatatlan a 7000 környékén éledező turbójával - hiába van teljesítmény 11.000 nél... ez most számomra csak annyit mutatott, hogy mindenki kerülje a szép, nagy turbós 2 literes konfigokat, mert borzasztó turbo lag-et kap illetve agyament fordulatokon kell közlekedni ha ki akarod venni a teljesítményt.

  4. #523
    Szuper Moderátor carkillerz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    III.ker - Isaszeg
    Hsz-ok
    7.541

    Alap 530


  5. 2 tagnak tetszik carkillerz hozzászólása:


  6. #524
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Gyerekek ne álljon már bele a világba az univerzum dákója... 1000-es fejekkel és egy darab kókány walbróval 530 kerék ló - az mennyi: 600 felett bőven főtengely ló... ébresztő! Az amcsi levegő tényleg x2 mindenhol

    ps: ja a végén ki is vagyon írva: 660 főtengely ló. Aha - értem.
    Utoljára szerkesztette: hunevo6; 2012. 09. 26. 08:21-kor
    Kell egy jó program

  7. #525
    Rezidens Sz.Ricsi avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 12.
    Hsz-ok
    274

    Alap

    Idézet carkillerz: Hozzászólás megtekintése
    Lehet rosszul értelmezem, de nem úgy van ez hogy van 1050-es injektor alapból, plusz még 420-asok a metanolnak? Az úgy már nem rossz akkor .... pláne 2 bár környékén. De lehet benézek valamit.

  8. #526
    Rezidens HUN337 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 10.
    Hely
    Balatonalmádi
    Hsz-ok
    1.198

    Alap

    Idézet Sz.Ricsi: Hozzászólás megtekintése
    Lehet rosszul értelmezem, de nem úgy van ez hogy van 1050-es injektor alapból, plusz még 420-asok a metanolnak? Az úgy már nem rossz akkor .... pláne 2 bár környékén. De lehet benézek valamit.
    De jól értelmezed, ráadásul 2.3 bár majdnem.
    Meg persze a 100% meth injection is segit az erön, ha pillanyatnilag is csak...

    What Meth injection does:

    • Increase horsepower safely by 10-15%.
    • Lower air temperatures by 50-200+ degrees.
    • Decrease cylinder temperatures up to 300 degrees.
    • Reduce the effects of heat soak in warmer climates.
    • Allows you to safely run more boost and timing.

  9. Az alábbiaknak tetszik HUN337 hozzászólása:


  10. #527
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet HUN337: Hozzászólás megtekintése
    De jól értelmezed, ráadásul 2.3 bár majdnem.
    Meg persze a 100% meth injection is segit az erön, ha pillanyatnilag is csak...

    What Meth injection does:

    • Increase horsepower safely by 10-15%.
    • Lower air temperatures by 50-200+ degrees.
    • Decrease cylinder temperatures up to 300 degrees.
    • Reduce the effects of heat soak in warmer climates.
    • Allows you to safely run more boost and timing.
    akkor sem jön össze a metek - 1000cc-s injektor ha 100%on megy akkor tud valahol 520 körül és ezt kell 10-15%-al megtolni a meth miatt. Sose lesz 660...
    Kell egy jó program

  11. #528
    Rezidens Sz.Ricsi avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 12.
    Hsz-ok
    274

    Alap

    Legyen 600 környéke, lényegtelen ... minden esetre jó kis konfignak tűnik, ha lenne evo-m és megtehetném akkor valami ilyesmi lenne az "álom motor"-om.

  12. Az alábbiaknak tetszik Sz.Ricsi hozzászólása:


  13. #529
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    akkor sem jön össze a metek - 1000cc-s injektor ha 100%on megy akkor tud valahol 520 körül és ezt kell 10-15%-al megtolni a meth miatt. Sose lesz 660...

    Pedig közel lehet hozzá... Én sok FIC1050 injektor használtan és láttam a mérési jegyzőkönyvét, valóban inkább 1100ccm-nek felel meg !
    Ha csak abból indulsz ki hogy a gyári injektorral - ~550ccm - 400ló közel 100%-on lehetséges walbro 255 pumpával ami kb 324 awhp felel meg..
    De pl. Evo IX gyári turbó walbro 255 fic 1050 1.25bar nyomás 7700RPM 43% IDC . Ettől függetlenül még jó sok mindentől függ az injektor nyitás tényleg csak közelítő támpont lehet . Főleg hogy itt nem csak tisztán benziből megy.

    Injektor oldalról a víz alkohol befecskendezővel tudhatja.. másik oldalról nézve a konfig egyáltalán nem rossz.. azért még is csak HT86 csiga 33psi-en.. pörgös 2.1 motoron emelt kompresszió, nagyon jó tengelyek, jó cooler, nagy szelepek, víz-alkoholal nagyon jó oktán szám .

  14. 2 tagnak tetszik VGergo hozzászólása:


  15. #530

    Alap

    Idézet VGergo: Hozzászólás megtekintése
    Pedig közel lehet hozzá... Én sok FIC1050 injektor használtan és láttam a mérési jegyzőkönyvét, valóban inkább 1100ccm-nek felel meg !
    Ha csak abból indulsz ki hogy a gyári injektorral - ~550ccm - 400ló közel 100%-on lehetséges walbro 255 pumpával ami kb 324 awhp felel meg..
    De pl. Evo IX gyári turbó walbro 255 fic 1050 1.25bar nyomás 7700RPM 43% IDC . Ettől függetlenül még jó sok mindentől függ az injektor nyitás tényleg csak közelítő támpont lehet . Főleg hogy itt nem csak tisztán benziből megy.

    Injektor oldalról a víz alkohol befecskendezővel tudhatja.. másik oldalról nézve a konfig egyáltalán nem rossz.. azért még is csak HT86 csiga 33psi-en.. pörgös 2.1 motoron emelt kompresszió, nagyon jó tengelyek, jó cooler, nagy szelepek, víz-alkoholal nagyon jó oktán szám .
    Szerintem is épp beleférhet határon persze.
    Bár ahogy a pumpa kezd elhalni és nem tol majd eleget akkor a kifeszített technika besül ha a határon hajtanak mindent...
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  16. #531
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet Fapuma8: Hozzászólás megtekintése
    Szerintem is épp beleférhet határon persze.
    Bár ahogy a pumpa kezd elhalni és nem tol majd eleget akkor a kifeszített technika besül ha a határon hajtanak mindent...
    Én nagyon sokat hallottam rengeteg beszopott usertől arról, hogy behal a walbro, mindig röhögtem, aztán nekem is behalt - ezt ugye mindenki tudja, mert a ringen kihagyott a motor, csak a süket nem hallotta - annyira nem volt benzin. Hál istennek nem robbant fel a motor...

    Szóval az teljesen tutti, hogy értelmes ember nem alapoz egy ilyen konfigot egy walbro 255-re...
    Kell egy jó program

  17. #532
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet VGergo: Hozzászólás megtekintése
    Pedig közel lehet hozzá... Én sok FIC1050 injektor használtan és láttam a mérési jegyzőkönyvét, valóban inkább 1100ccm-nek felel meg !
    Ha csak abból indulsz ki hogy a gyári injektorral - ~550ccm - 400ló közel 100%-on lehetséges walbro 255 pumpával ami kb 324 awhp felel meg..
    De pl. Evo IX gyári turbó walbro 255 fic 1050 1.25bar nyomás 7700RPM 43% IDC . Ettől függetlenül még jó sok mindentől függ az injektor nyitás tényleg csak közelítő támpont lehet . Főleg hogy itt nem csak tisztán benziből megy.

    Injektor oldalról a víz alkohol befecskendezővel tudhatja.. másik oldalról nézve a konfig egyáltalán nem rossz.. azért még is csak HT86 csiga 33psi-en.. pörgös 2.1 motoron emelt kompresszió, nagyon jó tengelyek, jó cooler, nagy szelepek, víz-alkoholal nagyon jó oktán szám .
    én abból indultam ki, hogy mi kell ahhoz, hogy biztonsággal legyen 550 lovad. És ez még sehol sincs a 660-hoz... De mindegy én nem vagyok programozó, csak hallott infoim vannak. Ha azt mondod, te meg tudnád csinálni ezres fecsikkel meg némi methből akkor ámen - nekem paraszt logikával egy életveszélynek tűnik az egész kóceráj.
    Kell egy jó program

  18. #533
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    én abból indultam ki, hogy mi kell ahhoz, hogy biztonsággal legyen 550 lovad. És ez még sehol sincs a 660-hoz... De mindegy én nem vagyok programozó, csak hallott infoim vannak. Ha azt mondod, te meg tudnád csinálni ezres fecsikkel meg némi methből akkor ámen - nekem paraszt logikával egy életveszélynek tűnik az egész kóceráj.

    Az egy dolog, hogy mit lehet kihozni, mivel lehet járni utcán és mivel engednék fel valakit pályára 20perc padlógázon
    Ha ultra biztonságosat akarsz akkor nem járatod az injektort 80% felett főleg pálya napon.. és van lambda szondád és lambda védelmed állítva..
    Részedről sem úgy indult a dolog h biztonságos-e ez így ?! oda van írva injektorok 95% futnak.. sőt azt is hozzá tenném hogy valószínű a walbro pumpa is határán van a szállítási képességeinek főleg ha azt a 33 psi fordulaton is kitartja. És továbbra is.. nem ezres injektorral megy ha nem közel 1100ccm..
    Gyári Evo IX motoron 1.85 bar turbónyomásnál E85 -el ( kb 27-28% több kell ) 400 ahwp-nál van vége a walbro-nak 7700rpm felett .

  19. Az alábbiaknak tetszik VGergo hozzászólása:


  20. #534
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet VGergo: Hozzászólás megtekintése
    Az egy dolog, hogy mit lehet kihozni, mivel lehet járni utcán és mivel engednék fel valakit pályára 20perc padlógázon
    Ha ultra biztonságosat akarsz akkor nem járatod az injektort 80% felett főleg pálya napon.. és van lambda szondád és lambda védelmed állítva..
    Részedről sem úgy indult a dolog h biztonságos-e ez így ?! oda van írva injektorok 95% futnak.. sőt azt is hozzá tenném hogy valószínű a walbro pumpa is határán van a szállítási képességeinek főleg ha azt a 33 psi fordulaton is kitartja. És továbbra is.. nem ezres injektorral megy ha nem közel 1100ccm..
    Gyári Evo IX motoron 1.85 bar turbónyomásnál E85 -el ( kb 27-28% több kell ) 400 ahwp-nál van vége a walbro-nak 7700rpm felett .
    na, jó, de pont ezt akartam az egészből kihozni! Magyarul aki ésszel él az ilyet nem csinál...

    Részemről mindig is biztonságos volt a dolog - megvettem amit csak kellett - és ezt az is igazolja, hogy egy váltó pukk illetve egy hátsó diffi pukk kivételével soha, de soha nem állt meg a technika semelyik versenyén/bevetésén sem - ez azért nem rossz ugye...
    Kell egy jó program

  21. #535
    Rezidens Sz.Ricsi avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 12.
    Hsz-ok
    274

    Alap

    Elég valószínű hogy fullra volt ott húzva minden a mérés kedvéért ......

  22. Az alábbiaknak tetszik Sz.Ricsi hozzászólása:


  23. #536
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    Én nagyon sokat hallottam rengeteg beszopott usertől arról, hogy behal a walbro, mindig röhögtem, aztán nekem is behalt - ezt ugye mindenki tudja, mert a ringen kihagyott a motor, csak a süket nem hallotta - annyira nem volt benzin. Hál istennek nem robbant fel a motor...

    Szóval az teljesen tutti, hogy értelmes ember nem alapoz egy ilyen konfigot egy walbro 255-re...
    Mi van akkor ha teszel bele kettőt, van 600LE+ és a kettőből az egyik megáll?????

    Aktív lambda vagy vészprogramba kapcsolás nélkül ugyanúgy kuka lesz a motor szerintem.
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  24. #537
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    na, jó, de pont ezt akartam az egészből kihozni! Magyarul aki ésszel él az ilyet nem csinál...

    Részemről mindig is biztonságos volt a dolog - megvettem amit csak kellett - és ezt az is igazolja, hogy egy váltó pukk illetve egy hátsó diffi pukk kivételével soha, de soha nem állt meg a technika semelyik versenyén/bevetésén sem - ez azért nem rossz ugye...
    volt többször is, hogy el sem tudtál indulni (Hring), turbo lelazult, lelőtte a csövezést.....
    MES-Racing
    motorsport electronic solutions
    www.mesracing.hu / info@mesracing.hu

  25. #538
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet 323_GTR: Hozzászólás megtekintése
    volt többször is, hogy el sem tudtál indulni (Hring), turbo lelazult, lelőtte a csövezést.....
    bocsi én a kocsim idővonalát attól fogva számolom, hogy a Gabi programozza... a korábbi éveket hagyjuk- mert az gáz volt. Ott voltak ilyenek. Még a turbó is leesett, olyan EGT volt - és elovadt a tömítés - gondolom erre gondoltál...
    Kell egy jó program

  26. #539
    Szuper Moderátor carkillerz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    III.ker - Isaszeg
    Hsz-ok
    7.541

    Alap

    Idézet Sz.Ricsi: Hozzászólás megtekintése
    Legyen 600 környéke, lényegtelen ... minden esetre jó kis konfignak tűnik, ha lenne evo-m és megtehetném akkor valami ilyesmi lenne az "álom motor"-om.
    Na ezt nem akartam én beírni

  27. Az alábbiaknak tetszik carkillerz hozzászólása:


  28. #540

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    Én nagyon sokat hallottam rengeteg beszopott usertől arról, hogy behal a walbro, mindig röhögtem, aztán nekem is behalt - ezt ugye mindenki tudja, mert a ringen kihagyott a motor, csak a süket nem hallotta - annyira nem volt benzin. Hál istennek nem robbant fel a motor...

    Szóval az teljesen tutti, hogy értelmes ember nem alapoz egy ilyen konfigot egy walbro 255-re...
    Nekem is volt olyan hogy szerencsémre 2 pumpás voltam már, de láttam hogy amint megjön a turbónyomásom autópályán, kezd felkúszni az afr és cserében nem is megy.....na onnan kitaláltam hogy nem kap eleget és nem ment szét.Namert 2 pumpából csak 1 döglött be épp....kicsieréltük, 2 hónap után pusztult a másik is :-D
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

27. oldal, összesen: 29 ElsőElső ... 172526272829 UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 2 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 2 vendég)

Hasonló témák

  1. EVO VIII RS Stroker 430LE
    By rxp in forum Autó eladó
    Hsz-ok: 6
    Utolsó hozzászólás: 2015. 03. 24., 00:36
  2. Evo 8 2.3 Stroker ELADO
    By aronmatic in forum Autó eladó
    Hsz-ok: 34
    Utolsó hozzászólás: 2011. 11. 10., 20:26
  3. Stroker főtengely
    By berkes in forum Keres
    Hsz-ok: 2
    Utolsó hozzászólás: 2009. 06. 25., 00:19

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva