28. oldal, összesen: 29 ElsőElső ... 1826272829 UtolsóUtolsó
541-560, összesen: 568

  1. #541

    Alap

    Idézet 323_GTR: Hozzászólás megtekintése
    Mi van akkor ha teszel bele kettőt, van 600LE+ és a kettőből az egyik megáll?????

    Aktív lambda vagy vészprogramba kapcsolás nélkül ugyanúgy kuka lesz a motor szerintem.
    Az AEM AFR mérőm miatt én megúsztam az egyik halálát, nameg szerencséra addigra már tudtam melyik műszerem mit mutat és mettől meddig jó, meg nem.
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  2. #542
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    Idézet Fapuma8: Hozzászólás megtekintése
    Az AEM AFR mérőm miatt én megúsztam az egyik halálát, nameg szerencséra addigra már tudtam melyik műszerem mit mutat és mettől meddig jó, meg nem.
    Az sose árt ha tudja a tulaj, hogy milyen értékek között jó a lambda különböző progin ! Illetve én rászoktam kötni az Ecura és ledobja wastegate nyomásra a rendszert ha adott nyomás felett szegény a keverék bármilyen okból kifolyólag .

  3. 3 tagnak tetszik VGergo hozzászólása:


  4. #543

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    én abból indultam ki, hogy mi kell ahhoz, hogy biztonsággal legyen 550 lovad. És ez még sehol sincs a 660-hoz... De mindegy én nem vagyok programozó, csak hallott infoim vannak. Ha azt mondod, te meg tudnád csinálni ezres fecsikkel meg némi methből akkor ámen - nekem paraszt logikával egy életveszélynek tűnik az egész kóceráj.
    Mi is a túlméretezéses koncepción vagyunk.

    Jelenleg az üzemanyagrendszerem 1850-es csúcsokkal 2db walbroval, megnövelt átmérőjű csövekkel 1000lovat is kiszolgálna ha kellene...
    Jelenleg a 600-650LE-re mondott JE-EAGLE párosom van motorbelsőben ugyanennyire garantált kovácsolt főtengellyel....ezt nem fogjuk megfújni 800lóra mert eltörik szerintem...

    Ha tudnék olyat venni ami 1000LE-re gyártott, akkor az üzemanyagrendszer nem lesz akadálya a projectnek és akkor az enyém is menne úgy mint a ruszki vörös, csak meg kellene fújni rendesen :-DDDD
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  5. #544

    Alap

    Idézet VGergo: Hozzászólás megtekintése
    Az sose árt ha tudja a tulaj, hogy milyen értékek között jó a lambda különböző progin ! Illetve én rászoktam kötni az Ecura és ledobja wastegate nyomásra a rendszert ha adott nyomás felett szegény a keverék bármilyen okból kifolyólag .
    Mondjuk azt amikor kezdtem az Evós pályámat akkor bekerült 5 műszer a turbónyomáson át AFR, leömlő hőmérséklet, olajnyomás, olajhőfok....na hirtelen kerestem az összefüggéseket meg a zöld mezőket Peugeot 206RC-ből átülve.... :-))))))))))))))
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  6. 2 tagnak tetszik Fapuma8 hozzászólása:


  7. #545
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2011. 12.
    Hsz-ok
    172

    Alap

    A video végén ott szerepel, hogy 600 ft-lbs, azaz 816 Nm, és mindez egy 2.1 destroke-ból aminek elsősorban a pörgőség az erőssége nem pedig a magas nyomatékleadás. Szerintem még a legfaszább üzemannyaggal is kb 730-740 Nm-et lehet kihozni abbol a motorból, azaz minimum 10%-os csúszás lehet a mérésben .
    Utoljára szerkesztette: kormendi; 2012. 09. 29. 06:13-kor

  8. #546
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet kormendi: Hozzászólás megtekintése
    A video végén ott szerepel, hogy 600 ft-lbs, azaz 816 Nm, és mindez egy 2.1 destroke-ból aminek elsősorban a pörgőség az erőssége nem pedig a magas nyomatékleadás. Szerintem még a legfaszább üzemannyaggal is kb 730-740 Nm-et lehet kihozni abbol a motorból, azaz minimum 10%-os csúszás lehet a mérésben .
    Kell egy jó program

  9. #547
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2011. 12.
    Hsz-ok
    172

    Alap

    Ez a stroker olyan mint Gyugyójé volt, csak egy hangyafasznyit gyorsabb:



    Emlékeztetőül:


  10. Az alábbiaknak tetszik kormendi hozzászólása:


  11. #548
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Csak így stopperrel 1 secet ver rám 100-200-ban, ami arányos a nyomás többlethez és ahhoz, hogy ő ötödikben megy egy hat! gangos váltóval, ami rövidebb és jobb gyorsulást ad, mint az öt gangos ötödikje. Mondjuk nem járnék 2.2 báron ezért az egy secért... Én másféllel értem el a videon látható dolgokat.
    Kell egy jó program

  12. 2 tagnak tetszik hunevo6 hozzászólása:


  13. #549
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2011. 12.
    Hsz-ok
    172

    Alap

    Nem pont ide tartozik, de ha már szóba jött:
    ennyit arról, hogy a 6MT-s váltók nem bírják a nyomatékot..
    Tény, hogy a hatosnak sokkal jobb az elosztása, mint az 5 gangosnak. Láttam gyorsulni 5MT kontra 6MT-vel, ugyanazzal a motorkonfiggal, kb 4. végéig együtt menntek, aztán 5.-ben mindig elmennt a 6-os váltós.

  14. Az alábbiaknak tetszik kormendi hozzászólása:


  15. #550
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2011. 12.
    Hsz-ok
    172

    Alap

    Régóta foglalkoztatott az a kérdés, hogy mi a különbség a mondjuk a "sima" 2.3 stroker és pl. a Buschur vagy az AMS által kínált 2.3 RPM vagy 2.3 RR motorok között. Sajnos erről szinte sehol nem lehet olvasni, vagy úgy lehetne rájönni, hogy valaki vesz egy komplett fűzött blokkot, szétszedi és megnézi vagy máshogy.. Megjegyzem, hogy a blokk természetesen marad a 4g63 (mert úgye ez a lényeg benne).
    Ha érdekel bárkit ez a téma, illetve tudja valaki a megoldást, vagy akár van ötlete, akkor ne tartsa magában

  16. Az alábbiaknak tetszik kormendi hozzászólása:


  17. #551
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet kormendi: Hozzászólás megtekintése
    Régóta foglalkoztatott az a kérdés, hogy mi a különbség a mondjuk a "sima" 2.3 stroker és pl. a Buschur vagy az AMS által kínált 2.3 RPM vagy 2.3 RR motorok között. Sajnos erről szinte sehol nem lehet olvasni, vagy úgy lehetne rájönni, hogy valaki vesz egy komplett fűzött blokkot, szétszedi és megnézi vagy máshogy.. Megjegyzem, hogy a blokk természetesen marad a 4g63 (mert úgye ez a lényeg benne).
    Ha érdekel bárkit ez a téma, illetve tudja valaki a megoldást, vagy akár van ötlete, akkor ne tartsa magában
    Ez csak tipp: de ha egy kicsit is igényesek magukra akkor azért a vagyonért csinálnak egy rendes 100-as főtengelyt és nem egy széria főtengelyt sóznak rá a kedves vevőre. Ugyanis ahány normál neves 2.3-as kitet én láttam, mindegyikben gagyi széria főtengely volt - max egy kicsit kibalanszírozzák. Tomei is gagyi.
    Kell egy jó program

  18. #552
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    na, a tippem után kicsit meggoogliztem a dolgot és elsőre találtam olyat, hogy "inside 2.3rr engine" ahol feketén fehéren le van írva, hogy azért az AMS 2.3RR nem kutyafasza, rendes főtengelye van és vannak lényeges apró okos ki megoldások a dugónál is.

    tessék:

    http://forums.evolutionm.net/automot...rr-engine.html
    Utoljára szerkesztette: hunevo6; 2012. 12. 22. 09:01-kor
    Kell egy jó program

  19. #553
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Miért gagyi a gyári főtengely?

  20. #554
    Rezidens Tomó avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hely
    Szentendre
    Hsz-ok
    4.844

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Miért gagyi a gyári főtengely?
    Mert az AMS "Time attack car" csak egy teljes szezont ment el hiba nélkül azzal, mielőtt kifejlesztették ezt a csodát.

  21. 4 tagnak tetszik Tomó hozzászólása:


  22. #555
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2011. 12.
    Hsz-ok
    172

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    na, a tippem után kicsit meggoogliztem a dolgot és elsőre találtam olyat, hogy "inside 2.3rr engine" ahol feketén fehéren le van írva, hogy azért az AMS 2.3RR nem kutyafasza, rendes főtengelye van és vannak lényeges apró okos ki megoldások a dugónál is.

    tessék:

    http://forums.evolutionm.net/automot...rr-engine.html
    Nem pont erre gondoltam.
    Leírom egyértelműbben a problémát:

    Az "alap" 2.3 az úgye 100-as löket, 150-es hatkókarhossz, azaz 1,5 rod ration-s (150:100=1,5).
    Viszont az RPM vagy RR megjelölésű 2.3-as motorok valami oknál fogva többet tudnak forogni, mint az alap 2.3-as társaik.
    A kutya nyílván valahol ott van elásva, hogy az RPM vagy RR motorok rod ratio-ja nem 1,5, hanem értelemszerűen több.
    A konkrét kérdés az, hogy tudja-e valaki, hogy ennél a verziónál mennyi a löket és mekkora a hajtókarhosz, vagy akár mekkora a rod ratio? Nyílván ha már a három ismeretlen közül 2 megvan, a harmadik adni fogja már magát. A blokk úgye marad a 4g63.

    Közben elolvastam a linkelt részt. Az AMS nem árulja el a lényeget, kérdezik tőle a rod ration-t, de nem válaszol rá, azaz annyit mond, hogy "custom" és kész. Mindenesetre nem értem ezt a nagy titkolózást, mert elvégre bárki aki ezt megveszi az bármikor szétbonthatja és megnézheti, sőt pl. a löket szétbontás nélkül is biztosan meghatározható.
    Utoljára szerkesztette: kormendi; 2012. 12. 22. 11:48-kor

  23. #556
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    nem 100-as löketű a főtengely ( 95.5-96 környéki ) és hosszú hajtókaros, rövid szoknyás dugattyúval . Tulajdonképpen átmenet a hagyományos 2.3 100-as löketű stroker és 2.2 stroker között jó minőségű könnyű erős anyagokból megmunkált alkatrészekkel.

    Egy jó állapotú gyári főtengely kiegyensúlyozva hibátlan, főleg ár-érték arányba. Sima Eagle helyett biztos ez választanám .

  24. 2 tagnak tetszik VGergo hozzászólása:


  25. #557
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2011. 12.
    Hsz-ok
    172

    Alap

    Idézet VGergo: Hozzászólás megtekintése
    nem 100-as löketű a főtengely ( 95.5-96 környéki ) és hosszú hajtókaros, rövid szoknyás dugattyúval . Tulajdonképpen átmenet a hagyományos 2.3 100-as löketű stroker és 2.2 stroker között jó minőségű könnyű erős anyagokból megmunkált alkatrészekkel.

    Egy jó állapotú gyári főtengely kiegyensúlyozva hibátlan, főleg ár-érték arányba. Sima Eagle helyett biztos ez választanám .
    Közel jó a válasz, de csak kb ennyi a löket, hosszú hajtókarból meg több méret van. A rövid szoknyás meg nem mond semmit, mert az alap stroker dugó is rövid szoknyás. A gond az, hogy ilyen stroker kitet nem lehet venni, csak komplett fűzött blokkot. Szerintem, ha valakinek tönkremegy egy ilyen motorja, akkor nem rendelhet közvetlenül a MANLEY-től dugót, vagy hajtókart, csak a BUSCHUR-on, vagy az AMS-en keresztül.
    A gyári főtengely minimum 600-700 lóig bírja, ha törik, akkor az általában szerelési hiba miatt van, (extrém vezetési szokásokat kivéve persze ). És nyugodtan össze lehet rakni a gyári csapágyakkal, azok a legjobbak.
    Utoljára szerkesztette: kormendi; 2012. 12. 23. 05:17-kor

  26. #558
    Rezidens Sz.Ricsi avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 12.
    Hsz-ok
    274

    Alap

    Idézet VGergo: Hozzászólás megtekintése
    nem 100-as löketű a főtengely ( 95.5-96 környéki ) és hosszú hajtókaros, rövid szoknyás dugattyúval . Tulajdonképpen átmenet a hagyományos 2.3 100-as löketű stroker és 2.2 stroker között jó minőségű könnyű erős anyagokból megmunkált alkatrészekkel.

    Egy jó állapotú gyári főtengely kiegyensúlyozva hibátlan, főleg ár-érték arányba. Sima Eagle helyett biztos ez választanám .

    Azt hiszem ez lenne az "álom motorom" Megvan a ccm, és még forog is

  27. #559
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2011. 12.
    Hsz-ok
    172

    Alap

    Idézet Sz.Ricsi: Hozzászólás megtekintése
    Azt hiszem ez lenne az "álom motorom" Megvan a ccm, és még forog is
    Ha már itt tartunk: az egyik legrangosabb evo-tunernek, David Buschurnak tényleg ez az "álommotorja", ezt már többször olvastam tőle. Erős, nyomatékos és forgósabb, mint az alap 2.3

  28. Az alábbiaknak tetszik kormendi hozzászólása:


  29. #560
    Törzsvendég stari avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 06.
    Hsz-ok
    142

    Alap

    Lehet hogy érdekes lehet valakinek.
    http://www.scribd.com/doc/30244880/S...itsubishi-4G63
    Starion is egy fajta betegség

28. oldal, összesen: 29 ElsőElső ... 1826272829 UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hasonló témák

  1. EVO VIII RS Stroker 430LE
    By rxp in forum Autó eladó
    Hsz-ok: 6
    Utolsó hozzászólás: 2015. 03. 24., 00:36
  2. Evo 8 2.3 Stroker ELADO
    By aronmatic in forum Autó eladó
    Hsz-ok: 34
    Utolsó hozzászólás: 2011. 11. 10., 20:26
  3. Stroker főtengely
    By berkes in forum Keres
    Hsz-ok: 2
    Utolsó hozzászólás: 2009. 06. 25., 00:19

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva