5. oldal, összesen: 29 ElsőElső ... 3456715 ... UtolsóUtolsó
81-100, összesen: 568

  1. #81
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet tRebroN: Hozzászólás megtekintése
    Ez azt jelenti e fölé nem ildomos forgatni mert csökken az élettartam? Amúgy meg a motorfék és gyorsítási üzem szvsz különböző nem? Szal nem ugyanaz odáig forgatni meg oda visszaváltani és motor fékezni vele vagy tévednék? mondjuk a te setupodat már 6500 fölé forgatni is értelmetlen legalábbis evvel a turbóval.
    gyorsításkor 6k-nál váltok- így megy jól. És szerintem (meg xxxx bácsi szerint se) lesz semmi baja egy két visszaváltós beleforgatástól, csak úgy bele gondoltam a csapszeg helyzetébe amikor négyezer G-s gyorsulással rángatja a hajtókar fel-le...
    Kell egy jó program

  2. #82
    Újonc
    Csatlakozás dátuma
    2009. 08.
    Hsz-ok
    5

    Alap Egy kérdés

    Sziasztok.

    Én teljesen új vagyok még itt és még evom sincs.
    Szeretnék egyet vagy 8 vagy 9es lesz a választásom egyenlőre infokat gyűjtök. Eléggé imádok száguldozni és driftelni közúton is...ezt nézzétek el nekem...:-)
    A kérdésem a következő lenne:
    Láttam h a dcs tunigjaival nem igazán van mindenki megelégedve.
    Engen érdekenle egy 600le körüli(inkább feletti) komfiguráció de nem szeretnék minden héten szerelőnél lenni így azt kérdezem hogy van e lehetőség arra hogy ha veszek egy autót nagyjából az év elején akkor kihez kellene elvinnem h megcsinálja a motort váltól futóművet de úgy hogy ha ygilkolom a gépet nem esik szét 2hét altt... persze ha nem teperek akkor levenném a turbó nyomást h a motort ne terheljem.
    Nagyjából mekkora összeget kellene elkülöníteni egy ilyen projectre?
    Illetve olvastam it vkitől h 110km-rre elég a tankja, az azért nagyon durva fogyasztás főleg utcán....mert a verseny az más...de utcára...:-)
    Ha bárki bármilyen infoval tuna szolgálni azt köszönöm...mondom még csak infokat gyűjtök...

    Sziasztok

  3. #83
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    263

    Alap

    Idézet Scrati: Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok.

    Én teljesen új vagyok még itt és még evom sincs.
    Szeretnék egyet vagy 8 vagy 9es lesz a választásom egyenlőre infokat gyűjtök. Eléggé imádok száguldozni és driftelni közúton is...ezt nézzétek el nekem...:-)
    A kérdésem a következő lenne:
    Láttam h a dcs tunigjaival nem igazán van mindenki megelégedve.
    Engen érdekenle egy 600le körüli(inkább feletti) komfiguráció de nem szeretnék minden héten szerelőnél lenni így azt kérdezem hogy van e lehetőség arra hogy ha veszek egy autót nagyjából az év elején akkor kihez kellene elvinnem h megcsinálja a motort váltól futóművet de úgy hogy ha ygilkolom a gépet nem esik szét 2hét altt... persze ha nem teperek akkor levenném a turbó nyomást h a motort ne terheljem.
    Nagyjából mekkora összeget kellene elkülöníteni egy ilyen projectre?
    Illetve olvastam it vkitől h 110km-rre elég a tankja, az azért nagyon durva fogyasztás főleg utcán....mert a verseny az más...de utcára...:-)
    Ha bárki bármilyen infoval tuna szolgálni azt köszönöm...mondom még csak infokat gyűjtök...

    Sziasztok
    Üdv!

    Nekem nincs evóm, de abba tuti biztos vagyok, ha 600 lovat akarsz és széttolod neki, meg pláne még driftelni is akarsz, akkor azon felül mire eléred a 600 lovat, ami már eleve több milliós kiadás sűrűn fogsz költeni a kocsira főleg az erőátvitelre. Ami a fogyasztást illeti szvsz örülhetsz, ha majd el tudsz 110km-t menni egy tankal ha tolod neki, szerintem gyári evóval is lehet etetni ennyit csak fel kell menni a ringre. 600 ló szvsz szerintem mondjuk, ha 4guresz körül hozzá tudsz jutni egy 8-ashoz akkor kb mégegyszer a kocsi ára.
    Én amit javaslok neked először műszaki témák átolvasgatása ami az erőt iletti szerintem neves cégek kittjeivel jársz a legjobban, de azt ne felejtsd el van, hogy 50-70 ló növekményért nem csak turbónyomást kell emelni, hanem esetleg még pár másik alkatrészt is ki kell cserélni, amik igen vicces összegekbe fognak kerülni, viszont ha nem feszíted nem is tudsz játszani ez egy ilyen játék a kérdés az meddig érdemes feszíteni mert ha túlfeszíted akkor bazdmeg van...

  4. #84
    Rezidens Leon avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 03.
    Hely
    Pécs
    Hsz-ok
    772

    Alap

    Szerintem teljesen felesleges egy EVO-t 600 lóra húzni, 400-450 lóval bőségesen fogja tudni azt amire akarod használni, és élettartamban is jóval tovább fogja birni. Nem beszélve arról, hogy az átalakítás sem kerül annyiba. Sztem 450 paci megvan olyan 3 millióból, attól függ, milyen komputert teszel bele.
    Az viszont tény, hogy ilyen igénybevételnél ha nem is használod minden nap driftre, a kopó alkatrészek elég sűrű karbantartást igényelnek. Én kb. hetente 1x hozom ki az evot, és van kb. 5-6 pályanap egy évben, de folyamatos szervizt igényel, valami mindig megadja magát. Többnyire nem sok százezres tételek, de kell a jó szerviz háttér.
    Ex - Lancer Evo VIII

  5. #85
    Rezidens Leon avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 03.
    Hely
    Pécs
    Hsz-ok
    772

    Alap

    Fogyasztásról még annyit, hogy tartós 100-nál kb. 12 liter, városban vegyesen 16-20, pályán 45 liter az én konfigom kb 400 lóval.
    Ex - Lancer Evo VIII

  6. #86
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet Scrati: Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok.

    Én teljesen új vagyok még itt és még evom sincs.
    Szeretnék egyet vagy 8 vagy 9es lesz a választásom egyenlőre infokat gyűjtök. Eléggé imádok száguldozni és driftelni közúton is...ezt nézzétek el nekem...:-)
    A kérdésem a következő lenne:
    Láttam h a dcs tunigjaival nem igazán van mindenki megelégedve.
    Engen érdekenle egy 600le körüli(inkább feletti) komfiguráció de nem szeretnék minden héten szerelőnél lenni így azt kérdezem hogy van e lehetőség arra hogy ha veszek egy autót nagyjából az év elején akkor kihez kellene elvinnem h megcsinálja a motort váltól futóművet de úgy hogy ha ygilkolom a gépet nem esik szét 2hét altt... persze ha nem teperek akkor levenném a turbó nyomást h a motort ne terheljem.
    Nagyjából mekkora összeget kellene elkülöníteni egy ilyen projectre?
    Illetve olvastam it vkitől h 110km-rre elég a tankja, az azért nagyon durva fogyasztás főleg utcán....mert a verseny az más...de utcára...:-)
    Ha bárki bármilyen infoval tuna szolgálni azt köszönöm...mondom még csak infokat gyűjtök...

    Sziasztok
    Kedves Scrati,

    üdv a klubban!

    A célkitűzésed nagyon merész és talán nem is átgondolt annyira. A baj az, hogy utcai 600 lovat nagyon nehéz csinálni, úgy, hogy kultúrált maradjon és még strapabíró is legyen. Sajnos sokat itthon erre csak legyintenek, hogy leányálom. Szerintem nem az, de jobb ha büdös sok milliód van a tuningra. Megint más kérdés, hogy ki kíván ilyen autót. Sokat itt soha nem akarnának ilyet, pl én sem.

    Szerintem a 600 lovas konfig valahogy így nézne ki:

    2.2L-es stroker kovácsolt főtengellyel, minden motor alkatrész és kiszolgáló cucc kicserélve
    egy szép nagy garrett ami megfúja, pl 42-es
    összes hajtás alkatrész átnézése és cseréje, hogy bírja a hajtás (beleértve a váltót és a kuplungot is, meg a diffik, osztómű ilyenek)
    futómű csere- úgy ámblokk szilentestül
    nagy fék- mert a 600 ló kegyetlen mozgási energiát épít gyorsan

    Ez így szerintem reálisan valahogy 7-10 millió körül lesz neked. Plusz a kocsi.

    Ha érdekel akkor vegyél egy autót aztán beszéljünk róla többet.

    Egyet viszont érdemes megfontolni: Mivel nem tudsz köbcentiben feljebb menni (tudom, hogy van 2.3 és 2.4 stroker is de az nem bírja a fordulatot) ezért csak iszonyatos nagy turbóval lehet nagy fordulaton elérni az áhított számot. Ennek viszont az a hátulütője, hogy reálisan 5000 fordulatnál jön majd meg az erő, illetve váltások közt agyament nagy lesz a turbó lyuk is. A kocsi tökéletesen alkalmatlan lesz dinamikus nyomatékból autózásra, rallira, bármiféle szlalom versenyre. Marad a drag, esetleg a pálya autózás illetve a drift. Általános vélekedés, hogy aki turbóban 3076 fölé megy az konkrétan elbassza a kocsit (kivéve drag versenyzők akik ugye célgépet építenek).

    Én pl széria turbóval hasítok, mint nagyon sokan itt és ez nem véletlen. Lett volna pénze mindenkinek nagyobbra, de nem jó, mert el veszti a kocsi a karakterét, az autózhatóságát. Szerintem sokkal jobban jársz egy "csak" 450 lovas kocsival- ez még minden szempontból vérbeli evo.
    Kell egy jó program

  7. #87
    Újonc
    Csatlakozás dátuma
    2009. 08.
    Hsz-ok
    5

    Alap

    Szóval azt mondjátok h ha karom általánoságban mindennap használni és nem akarok szervízbe költözni akkor max 450le???
    A 3 milla az csak a motor vagy abban már van egyéb is?
    Kivel lenne a legérdemesebb megcsináltatni? Ki a legmegbízhatóbb?
    egy 400-450le nél is kell gondolom mindent erősíteni...fútómú hajtáslánc stb...a fogyasztás annyira nem is érdekel mint a tartósság... driftelni meg amíg nem játszom teljesem ki magam addig valszeg igen sűrűn fogok vele..régóta dédelgett álmom ez a kocsi...
    Most van egy s80 as volvom....még arra mondják h drága a szervíze...:-) :-)
    sebaj... azért marad az is...:-)

  8. #88
    Újonc
    Csatlakozás dátuma
    2009. 08.
    Hsz-ok
    5

    Alap

    http://www.hasznaltauto.hu/3031702_m...hi_lancer_2005
    ez már nagyon rég óta fent van lehet h érdemesebb lenne megvenni így egybe? vagy ez azért van fent min fél éve mert tropára van gyilkolva?
    Érdekes...tehát max 450ló...
    Azzal már tudtok vele játszadozni rendesen? úgyértem gyorsulás jó? esetleg néha drift...
    és a végsebesség merre van..
    Jövő év elején tervezek autót venni addig csak informálodok...:-)

    A 450lóval még viszonylagos sportosnak nevezett stílusban :-) bírja azért a strapát vagy ott is gyengélkedik a hajtáslánc? stb...

  9. #89
    Rezidens Richie avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 01.
    Hsz-ok
    701

    Alap

    Idézet Scrati: Hozzászólás megtekintése
    Szóval azt mondjátok h ha karom általánoságban mindennap használni és nem akarok szervízbe költözni akkor max 450le???
    A 3 milla az csak a motor vagy abban már van egyéb is?
    Kivel lenne a legérdemesebb megcsináltatni? Ki a legmegbízhatóbb?
    egy 400-450le nél is kell gondolom mindent erősíteni...fútómú hajtáslánc stb...a fogyasztás annyira nem is érdekel mint a tartósság... driftelni meg amíg nem játszom teljesem ki magam addig valszeg igen sűrűn fogok vele..régóta dédelgett álmom ez a kocsi...
    Most van egy s80 as volvom....még arra mondják h drága a szervíze...:-) :-)
    sebaj... azért marad az is...:-)
    nem akarok belepofázni, de driftelni szerintem vegyél egy hátsókerekes autót. vagy várd az esőt és a havat, de awd-vel nem egyszerü driftelni.

  10. #90
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    13.043

    Alap

    Idézet Richie: Hozzászólás megtekintése
    nem akarok belepofázni, de driftelni szerintem vegyél egy hátsókerekes autót. vagy várd az esőt és a havat, de awd-vel nem egyszerü driftelni.
    ezt kezdtem el megfogalmazni épp...

  11. #91
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet Scrati: Hozzászólás megtekintése
    Szóval azt mondjátok h ha karom általánoságban mindennap használni és nem akarok szervízbe költözni akkor max 450le???
    A 3 milla az csak a motor vagy abban már van egyéb is?
    Kivel lenne a legérdemesebb megcsináltatni? Ki a legmegbízhatóbb?
    egy 400-450le nél is kell gondolom mindent erősíteni...fútómú hajtáslánc stb...a fogyasztás annyira nem is érdekel mint a tartósság... driftelni meg amíg nem játszom teljesem ki magam addig valszeg igen sűrűn fogok vele..régóta dédelgett álmom ez a kocsi...
    Most van egy s80 as volvom....még arra mondják h drága a szervíze...:-) :-)
    sebaj... azért marad az is...:-)
    itt van sok evo ami 400-450 ló körül van, hibátlanul mennek, húznak alulról mint a barom- mindegyik 600 nm nyomaték felett produkál és általában ahol megjelennek ott nyerik a versenyt/eseményt. Árak természetesen annak a függvényében, hogy mennyire veszel neves cuccot- mint minden egyébbel a világon. Lehet kapni ugyan olyan képátlóval drága meg olcsó TV-t is. Itt is ez van. Van 2.3L-es stroker kit ezer féle, kínai, usa, japán, illetve oem főtengelyes hibrid -- árak: 500-1.5M ft, csak a kit, motor építő emberke: 100-300, progizó: 30-300, turbó kb 200-250, ECU: 350-1M. És akkor még kell az összes egyéb szir szar amit az első válaszomban írtam.

    De ne így kezd én azt javaslom. Vegyél egy kocsit ami nagyjából rendben van, aztán dumálunk.
    Kell egy jó program

  12. #92
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    végsebesség?? lol az meg mi?

    itt ez senkit nem érdekel. Biztos, hogy evo kell neked???
    Kell egy jó program

  13. #93
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    263

    Alap

    Idézet Scrati: Hozzászólás megtekintése
    http://www.hasznaltauto.hu/3031702_m...hi_lancer_2005
    ez már nagyon rég óta fent van lehet h érdemesebb lenne megvenni így egybe? vagy ez azért van fent min fél éve mert tropára van gyilkolva?
    Érdekes...tehát max 450ló...
    Azzal már tudtok vele játszadozni rendesen? úgyértem gyorsulás jó? esetleg néha drift...
    és a végsebesség merre van..
    Jövő év elején tervezek autót venni addig csak informálodok...:-)

    A 450lóval még viszonylagos sportosnak nevezett stílusban :-) bírja azért a strapát vagy ott is gyengélkedik a hajtáslánc? stb...
    Ez Gáspár Laci exevója mikor kérdeztem neki annyira nem jött be a feelingje, rx7-ese vagy pláne az sx-e szerinte jobb...kinek mi szerintem ami azonnal csés az a felni és a zene is jobb kézzel bal váll felett...evóból szvsz nem csinálunk partygépet nem arra való...

  14. #94
    Rezidens ricsimae avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 06.
    Hsz-ok
    3.128

    Alap

    Egy jó Evonak van végsebessége is .
    A gyári evo 9 jól megírva az ecu 270 szól óra szerint az tuti!

  15. #95
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet Scrati: Hozzászólás megtekintése
    http://www.hasznaltauto.hu/3031702_m...hi_lancer_2005
    ez már nagyon rég óta fent van lehet h érdemesebb lenne megvenni így egybe? vagy ez azért van fent min fél éve mert tropára van gyilkolva?
    Érdekes...tehát max 450ló...
    Azzal már tudtok vele játszadozni rendesen? úgyértem gyorsulás jó? esetleg néha drift...
    és a végsebesség merre van..
    Jövő év elején tervezek autót venni addig csak informálodok...:-)

    A 450lóval még viszonylagos sportosnak nevezett stílusban :-) bírja azért a strapát vagy ott is gyengélkedik a hajtáslánc? stb...
    ez egy igazi ízléstelen diszkó autó- ugye nem ilyet akarsz?!

    az evók gyorsulása 4 mp körüli- mármint az itteni piszkált verdák. A jobbak 3.5 körül mennek 100-ra de már megint nem ez az érdekes. Figyelj az evo egy olyan autó ami minden körülmény között élményt ad, rugalmas, jól fordul, jól lassul, ütőképes- szóval nem tudom, lehet, jobban járnál egy nem evoval, azokból amiket írsz nekem ez jön le.
    Kell egy jó program

  16. #96
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    263

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    végsebesség?? lol az meg mi?

    itt ez senkit nem érdekel. Biztos, hogy evo kell neked???
    Ez a jobbik eset legalább jó helyen érdeklődik...halottam olyanról aki vett egy 6-os evót nagyon szépen volt megépítve 340 paci körül tudott jdm leőmlő, rendszer végig OS Giken kéétrcsás kuplung, azt azé vette mert halotta vagy haverjai mondták ez sok mindent kibír (már itt lol volt) azt a sok mindenbe mint tudjuk szószerint sok minden belefér, hát az egyhelyben forgást és az egész éjjel állórajtolást nem bírta erőátvitel rendre megadta magát eme "hozzáértő" kezek alatt azt kapott egy padkát is úgy tudom szal én nem mondom azt hogy van akinek nem való mert ez így faszság inkább csak nem tudják mire való vagy nem tudják használni.
    valszeg itt arra gondolt a végsebességnél, hogy mivan ha felmegy pályára és 280-al kitolja a szemét, hát nyilván nem fogja ezt évekig húzni sokkal többet ér nekem pl ha mondjuk 60-160 v. 100-200ra az autó vehemensen húz

  17. #97
    Rezidens ricsimae avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 06.
    Hsz-ok
    3.128

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    ez egy igazi ízléstelen diszkó autó- ugye nem ilyet akarsz?!

    az evók gyorsulása 4 mp körüli- mármint az itteni piszkált verdák. A jobbak 3.5 körül mennek 100-ra de már megint nem ez az érdekes. Figyelj az evo egy olyan autó ami minden körülmény között élményt ad, rugalmas, jól fordul, jól lassul, ütőképes- szóval nem tudom, lehet, jobban járnál egy nem evoval, azokból amiket írsz nekem ez jön le.

    Lehet hogy M3 kéne neki!
    Drift,végseb,fogyasztás.........

  18. #98
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet ricsimae: Hozzászólás megtekintése
    Egy jó Evonak van végsebessége is .
    A gyári evo 9 jól megírva az ecu 270 szól óra szerint az tuti!
    na jó, be kell mutassam Ricsi barátomat aki köz és önveszélyes autópálya betyár, már rég a sitten lenne a hely :-D és imád terrorizálni, bwahahaha. A lényeg az, hogy gyakorlati haszna nem sok van a 270 km/órás végsebességnek, inkább az a lényeg, hogy a 100-200-at hogyan teljesíti.
    Kell egy jó program

  19. #99
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Idézet ricsimae: Hozzászólás megtekintése
    Lehet hogy M3 kéne neki!
    Drift,végseb,fogyasztás.........
    Milyen igaz!!!
    (Ha végsebességet akar valaki Evoval, szerelje le a szárnyat! +10-15 km/h...)

  20. #100
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    263

    Alap

    Idézet ricsimae: Hozzászólás megtekintése
    Lehet hogy M3 kéne neki!
    Drift,végseb,fogyasztás.........
    Csak ugye lámpától lámpáig egy evo az elmegy az meg kellemetlen ha a csajoknak kell villantani turbós motort is könnyebb meg költséghatékonyabb bizonyos kereteken belül húzni

5. oldal, összesen: 29 ElsőElső ... 3456715 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hasonló témák

  1. EVO VIII RS Stroker 430LE
    By rxp in forum Autó eladó
    Hsz-ok: 6
    Utolsó hozzászólás: 2015. 03. 24., 00:36
  2. Evo 8 2.3 Stroker ELADO
    By aronmatic in forum Autó eladó
    Hsz-ok: 34
    Utolsó hozzászólás: 2011. 11. 10., 20:26
  3. Stroker főtengely
    By berkes in forum Keres
    Hsz-ok: 2
    Utolsó hozzászólás: 2009. 06. 25., 00:19

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva