2. oldal, összesen: 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
21-40, összesen: 78

  1. #21

    Alap

    Idézet RSTom: Hozzászólás megtekintése
    1. Az már benne van!

    2. felvetésed jogos, de eddig nem találtam rá megoldást (vagyis hogy ki tudná megcsinálni itthon...garanciával...meggyőző végeredménnyel...nem lehúzós módon)

    3.Oliver

    4. Fapuma teljesen más úton halad...Ő gyorsulásra akar autót gyártani, (asszem GT42R szerű turbo konfiggal), míg én főleg pályára akarok autót építeni
    Nekem készen van egyenlőre a 2.3 strokerem.3000km van már benne és 1 verseny is.Most még csak 3076hoz hasonló picit nagyobb hibrid turbóm van mert használom utcán is.Másrészt nekem a 9000ig forgós verzió van als nélkül.
    Leonnak pedig pályára kell ahol alacsonyabb fordulaton kell nagy nyomaték folyamatosan.Kicsit másban utazunk.
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  2. #22

    Alap

    Idézet HKSTOMEVO8: Hozzászólás megtekintése
    Tomó ,ennyire különbözőek a vélemények.
    Én a hármas listából egynek adnék szavazatot a másik kettő tapasztalat alapján kilőve.
    A 3-as listából Kspeed.
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  3. #23
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet HKSTOMEVO8: Hozzászólás megtekintése
    Én a hármas listából egynek adnék szavazatot a másik kettő tapasztalat alapján kilőve.
    NEMÁ!!! Szerintem Ne jelentsünk ki ilyeneket, ennyire könnyen!

    Melyik kettőnek nincs tapasztalata motorépítésben??????

    Talán a Havassy nem épített még elég N-es, A-s, rallycross A-s evo motort?????

    Vagy talán a Whistler nem ért hozzá, aki szinte az összes autós szakágban jelen van és a legkomolyabb hengerfejeket, motorokat rakja össze. S talán tuning terén az egyik legkiemelkedőbb szaktudása van ezen a téren. Ha van lóvé olyan motort épít neked, amilyet csak kitalálsz: drag, rally, pálya, dakar, utcai.

    Kspeed: igazából nem ismerem őket, s nem tudom, hogy csak professzionálisan szerelnek/felkészítenek autókat vagy komplett motortervezéssel is foglalkoznak-e, de a fórumon páran elég jólinformáltak ezügyben.

  4. #24
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet RSTom: Hozzászólás megtekintése
    100as benzinnel erre 530hp-t mondanak....garanciával.

    Szerintem érdemes azt is letisztázni mire érvényes a garancia, és mennyi időre - km-re szól??
    Pl: gondolom egy 530 lovas evo motornál kicsit megterhelő lehet padlón menni 15 kört a hringen, illetve talán más ecu beállításra is lesz szükség hozzá.

  5. #25
    Rezidens Feka avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 05.
    Hely
    Páty
    Hsz-ok
    548

    Alap

    Idézet HKSTOMEVO8: Hozzászólás megtekintése
    Tomó ,ennyire különbözőek a vélemények.
    Én a hármas listából egynek adnék szavazatot a másik kettő tapasztalat alapján kilőve.
    Az én meglátásom az, hogy SOK jó szakember van (motor-, autó építő) itthon, csak hát hogy ki milyen ember, az már más kérdés!!! Sajnos!
    Egyébként pont azért mert egy nyilvános forum, lehet elmondani pro és kontra az ember véleményét, másoknak infót, segítséget adva.
    Ez tudom hogy végtelen vitákba fulladhat, de szerintem ahogy olvasom van olyan kultúrált a társaság, hogy ez ne okozzon gondot.

  6. #26
    Rezidens RSTom avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.601

    Alap

    Idézet Tomó: Hozzászólás megtekintése
    Mindig ez az előítélet,hogy itthon mindenki lehúz és különben is szart csinál.
    Nem DCS,meg AudiMaxpower kell az biztos.
    Vannak itthon is szakemberek!Menj el beszélj velük mit szeretnél,mit ajánlanak aztán döntsd el ki győzött meg.Felesleges amiból hozatni mindent aztán Norvégiából szerelőt...

    Motor:Kspeed,Havassy,Whistler

    Mikinek,hunevonak,elég komoly az autójuk és itthon készűlt!Futóműbe,fékbe biztos segítenek vagy nézd meg a kocsik topicját.
    Én az alapvető különbséget abban látom hogy míg Mo.-n egy jónak mondott szakember is éves szinten épít mondjuk nagyságrendileg 10 autót és azon kell megkeresni a betevőt, addig pl az AMSnél évi 300 autót csinálnak. Ergo sokkal hosszabb tábra rendezkednek be....SAJNOS!!!!! Eddig ez a tapasztalatom, de mondom mégegyszer én lennék a legboldogabb ha mindezt a hercehurcát elkerülhetném és valaki meg tudná csinálni itthon is rendesen :-)

  7. #27
    Rezidens RSTom avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.601

    Alap

    Idézet Leon: Hozzászólás megtekintése
    RSTom sztem te túl gyors lennél azzal a sok pacival az evo-ban, jó lesz neked a csiptúúning is :PPPPPPPPP
    Ha ha ha...Te csak csöndeb legyél a 2:09es köröddel :-)))

  8. #28
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    Idézet 323_GTR: Hozzászólás megtekintése
    NEMÁ!!! Szerintem Ne jelentsünk ki ilyeneket, ennyire könnyen!

    Melyik kettőnek nincs tapasztalata motorépítésben??????

    Talán a Havassy nem épített még elég N-es, A-s, rallycross A-s evo motort?????

    Vagy talán a Whistler nem ért hozzá, aki szinte az összes autós szakágban jelen van és a legkomolyabb hengerfejeket, motorokat rakja össze. S talán tuning terén az egyik legkiemelkedőbb szaktudása van ezen a téren. Ha van lóvé olyan motort épít neked, amilyet csak kitalálsz: drag, rally, pálya, dakar, utcai.

    Kspeed: igazából nem ismerem őket, s nem tudom, hogy csak professzionálisan szerelnek/felkészítenek autókat vagy komplett motortervezéssel is foglalkoznak-e, de a fórumon páran elég jólinformáltak ezügyben.

    Maximálisan egyetértek!
    Mondjuk a Whistlerrel amúgy is érintett vagyok az S2 miatt és full elégedett is.
    A Kspeeddel szintén pozitív a tapasztalatom, bár hozzájuk csak szervizelni jártam, de nem volt semmi kivetni való a munkájukban.

  9. #29
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    Idézet Fapuma8: Hozzászólás megtekintése
    Nekem készen van egyenlőre a 2.3 strokerem.3000km van már benne és 1 verseny is.Most még csak 3076hoz hasonló picit nagyobb hibrid turbóm van mert használom utcán is.Másrészt nekem a 9000ig forgós verzió van als nélkül.
    Leonnak pedig pályára kell ahol alacsonyabb fordulaton kell nagy nyomaték folyamatosan.Kicsit másban utazunk.
    Szerintem pályára pont nem alacsony fordulaton kell nagy nyomaték, mert max a boxutcában mész alacsony fordulatszámon.

  10. #30
    Rezidens RSTom avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.601

    Alap

    Idézet bunker: Hozzászólás megtekintése
    Szerintem pályára pont nem alacsony fordulaton kell nagy nyomaték, mert max a boxutcában mész alacsony fordulatszámon.
    De sokkal alacsonyabb frodulatszám kell, illevte nagyobb fordulatszám tartomány mint a drag-hez. A kezelhetőség (és itt értsd most a motor kezelhetőségét, reakcióidő, fordulatszám tartomány....stb) sokkal fontosabb.

  11. #31

    Alap

    Idézet RSTom: Hozzászólás megtekintése
    De sokkal alacsonyabb frodulatszám kell, illevte nagyobb fordulatszám tartomány mint a drag-hez. A kezelhetőség (és itt értsd most a motor kezelhetőségét, reakcióidő, fordulatszám tartomány....stb) sokkal fontosabb.
    Lényegében hasonlóra gondolok én is de nem akarok 50 mondatot írni a témával kapcsolatban részletesen.
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  12. #32
    Rezidens RSTom avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.601

    Alap

    Idézet 323_GTR: Hozzászólás megtekintése
    Szerintem érdemes azt is letisztázni mire érvényes a garancia, és mennyi időre - km-re szól??
    Pl: gondolom egy 530 lovas evo motornál kicsit megterhelő lehet padlón menni 15 kört a hringen, illetve talán más ecu beállításra is lesz szükség hozzá.
    Maximálisan egyetértek Veled a garancia tisztázását illetően.

    Az ECU-t szerintem egyszer kell JÓL megcsinálni :-) Vagy több setup-ot gyártani....

  13. #33
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    Idézet RSTom: Hozzászólás megtekintése
    De sokkal alacsonyabb frodulatszám kell, illevte nagyobb fordulatszám tartomány mint a drag-hez. A kezelhetőség (és itt értsd most a motor kezelhetőségét, reakcióidő, fordulatszám tartomány....stb) sokkal fontosabb.
    Ezzel tisztában vagyok és igazad is van, de az én gondolatom szerint az alacsony fordulat max. 3000-et jelent. Pályán nem hiszem, hogy nagyon 4000 alá menne, ha tolod.

  14. #34
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    Idézet Fapuma8: Hozzászólás megtekintése
    Lényegében hasonlóra gondolok én is de nem akarok 50 mondatot írni a témával kapcsolatban részletesen.
    Akkor fogalmazzál pontosabban, hamár tied Magyarország leggyorsabb Evoja.
    Utoljára szerkesztette: bunker; 2008. 11. 27. 17:20-kor

  15. #35
    HKSTOMEVO9
    Vendég

    Alap

    Peace
    Utoljára szerkesztette: HKSTOMEVO9; 2008. 11. 27. 20:35-kor

  16. #36

    Alap

    Idézet bunker: Hozzászólás megtekintése
    Akkor fogalmazzál pontosabban, hamár tied Magyarország leggyorsabb Evoja.
    Elég volt az amit írtam , tudtad te mire gondolok.
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  17. #37
    Rezidens ttop avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    2.447

    Alap

    Idézet RSTom: Hozzászólás megtekintése
    Maximálisan egyetértek Veled a garancia tisztázását illetően.

    Az ECU-t szerintem egyszer kell JÓL megcsinálni :-) Vagy több setup-ot gyártani....
    Persze és rakhatsz bele gázolajat is meg alkoholt is!
    Ugye ezt nem gondoltad komolyan!
    Ekkora erőnél nem mindegy hogy +40°C van vagy -20 a benzin minősége se mindegy de arra tudtok előre programot írni szóval ha ki akarsz magaddal b@szni, akkor hívd a svéd jedi-t ha nem akkor itthon is találsz nem is akár milyet!

  18. #38
    Rezidens Tomó avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hely
    Szentendre
    Hsz-ok
    4.844

    Alap

    Küld ki a motort.

    Itthon csak ki/be szerelik és programozzák.Így a mechaikus munkába is bízhatsz,és nem tudnak annyira lehúzni.Szerintem itthon olcsóbb a programozás,ki/be szerelés,mintha hozatod a jedit,műhelyt béresz,stb.

    (Én még mindig itthon csináltatnám az egészet,de véleményed tiszteletbe tartom)

  19. #39
    Rezidens RSTom avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.601

    Alap

    Idézet ttop: Hozzászólás megtekintése
    Persze és rakhatsz bele gázolajat is meg alkoholt is!
    Ugye ezt nem gondoltad komolyan!
    Ekkora erőnél nem mindegy hogy +40°C van vagy -20 a benzin minősége se mindegy de arra tudtok előre programot írni szóval ha ki akarsz magaddal b@szni, akkor hívd a svéd jedi-t ha nem akkor itthon is találsz nem is akár milyet!
    :-) Gázolajjal még nem próbálkoztam..de nem mondasz hülyeséget.

    Erre mondtam hogy lehet készíteni előre több setup-ot!

    A benzinnel (egyenlőre) nem akarok variálni marad a sima 100as

    Jogos lehet e felvetésed de:
      • ha már 2 ember csinálja akkor abból nem lesz semmi az eddigi tapasztalatok alapján...magyarul mindenki a másikat hibáztatja majd
      • a másik különbség szerintem hogy ilyen konfigot ők már 100as nagyságrendet csináltak...ergo VAN TAPASZTALATUK...pár felrobbant szétesett motor. Itthon is biztos van aki meg tudja csinálni jól (és még lehet hogy nem is akar lehúzni) de aza baj hogy pont ezt a konfigot nem hiszem hogy sokat csináltak....ergo NINCS TAPASZTALAT a konkér setup-ot illetően. (még az is lehet hogy ügyesebbek és nem kell 30 felrobbant motor elég csak 5....csak ne az enyém legyen)

  20. #40
    Rezidens RSTom avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.601

    Alap

    Idézet Tomó: Hozzászólás megtekintése
    Küld ki a motort.

    Itthon csak ki/be szerelik és programozzák.Így a mechaikus munkába is bízhatsz,és nem tudnak annyira lehúzni.Szerintem itthon olcsóbb a programozás,ki/be szerelés,mintha hozatod a jedit,műhelyt béresz,stb.

    (Én még mindig itthon csináltatnám az egészet,de véleményed tiszteletbe tartom)
    Ezen is gondolkkoztam számolgattam is...de elég macerásnak tűnik.

2. oldal, összesen: 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva