2. oldal, összesen: 5 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
21-40, összesen: 92

  1. #21
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 10.
    Hsz-ok
    1.953

    Mosoly

    Idézet Feka: Hozzászólás megtekintése
    Lóerő, lóerő.....
    Inkább Nm-ről és annak görbéjéről beszélnék!!
    Így van. A forgatónyomaték növelése felé ésszerűbb elmenni, mivel itt a fordulatszám-tartomány marad. Azok a húzott blokkok, amik extrém teljesítményt (500-1000 Le) produkálnak, jelentős fordulatszám emelés mellett, megbízhatatlanul adják le a csúcsteljesítményüket. Ezek nem mások, mint figyelemre méltó ügyes technikai szemfényvesztések. A pillanatnyilag mért teljesítményt, tartósan leadni nem képes szerkezetek. Reklámon kívül másra nem igen jók. Ettől függetlenül én is figyelemmel kisérem egy-két borzalom görbéit. Jó mulatság. Ami viszont biztos, hogy egy Evo blokk gyári fordulaton erős alkatrészekkel ütős tud lenni.

  2. #22
    HKSTOMEVO9
    Vendég

    Alap

    Most kb 470,a konfiggal még nem tudom.

  3. #23
    Törzsvendég Zoliwrc avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 01.
    Hely
    Szákszend
    Hsz-ok
    118

    Alap

    Nem tudom ki hogy van vele, de egy sport atutóba nem értem mi a fity-fenének kell ilyen hangtechnika. Azt hiszem ha egy ilyen vassal autózol, akkor az alatta levő 80-as rendszer az ami produkálja a hanghatás legnagyobb részét. Kicsit túlzás.....500 Le meg a zene

  4. #24
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    már a felni is gáz rajta.. :S

  5. #25
    Rezidens manumission avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Bp-Stockholm
    Hsz-ok
    1.835

    Alap

    Idézet ckv: Hozzászólás megtekintése
    viszont abban meg kezdek kételkedni hogy az 500 lovasnak mondott evo meglenne egyáltalán anyi!bár hozzá teszem,nem tudhatom ezt pontosan mert ezelött még nem ültem 500lovas evo-ban max 360lovasban!tehát nincs nagyon hasonlitási alapomde egy bizt engem valahogy nem elégített ki,valahogy nem ezt vártam!!!
    http://www.hasznaltauto.hu/2658158_m...hi_lancer_2005

    hátha valaki ismeri,erröl akocsiról van szó!!!!

    Ez a Gáspár Laci ex EVO-ja.

    Utoljára szerkesztette: manumission; 2009. 02. 23. 23:28-kor

  6. #26
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.791

    Alap

    Rendszám stimmel.Csak a matricákat szedték le.

  7. #27
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    bocsánat, hogy bele szólok a dologba, de alapvetően a gyári blokk meddig bírja kérdésnél két fő paraméter van, ami bekorlátozza azt, hogy meddig is lehet húzni.

    Az egyik az a max nyomaték, ami a hajtókarokat stresszeli.
    A másik a max fordulat, ami viszont a dugókat, főleg a csapszegnél stresszeli- illetve a dugó sebesség miatt melegedési és kenési gondokat is jelent.

    Általánosságban elmondható, hogy egy gyári blokk bírja a 480 nm körüli nyomatékot és bírja a 8.000 rpm fordulatot is, amennyiben ez csak nagyon rövid ideig jelentkezik.

    Na most innen kiindulva, ha valaki felrak egy akkora turbincsot, hogy a 480 nm nyomaték fent jelentkezik mondjuk 7000 rpm-nél, akkor a lóerő számítási képleténél fogva törvényszerűen kijön az 500 pacis teljesítmény. Az más kérdés, hogy ehhez mennyire el kell fokolni a vezérlést és hogy mennyire használhatatlan szar lesz alul és úgy általában az egész.

    Értelmes emberek (na jó ez durva volt- sorry- szóval azok akik ízlésükből és egyéb preferenciáktól vezérelve normál használhatóságot akarnak) 3.000 rpm körül már rendes nyomatékkal bíró programot/hardware-t rakatnak össze és tökre felesleges 6.500-7000 fölé pörgetni a cuccot. Megint csak DCS kollégával tudok példálózni aki sokszor azért kapott ki tőlem egy versenyen, mert neki olyan extrém fordulaton dolgozott a gép, hogy a széria váltó szinkron gyűrűi nem bírták és ezért nem tudott váltani, csak miután minden fokozat közt várt kb 1 sec-et mire visszaesik a fordulat. Akkor most érdemes 500 lovas kocsit csinálni??

    Szerintem jobb 600+nm-es kocsit építeni- na az olyan, hogy beszartok.
    Kell egy jó program

  8. #28
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Nem én írtam, de maximálisan egyetértek vele:

    "A lóerő önmagában semmit sem jelent. Ami számít az a nyomaték görbének a használt fordulatszám tartományban található szakasza alatti terület."

    Evo tuning szerintem:
    - low cost stroker (4G64 főtengely + valami rendesebb hajtókar + kov. dugó)
    - TME tengelyes, -turbina kerekes turbo, 20G kompresszor kerékkel/házzal, 10,5cm^2 turbina házzal
    - írható ecu, ALS
    - 264/272 vagy 272/272 vezérmű tengelyek, elfokolt vezérléssel
    - + a sallangok: nagyobb injektorok, ac, rendes gyertya,......
    ez tudhatja azt aminél nem nagyon kellhet több utcára (400-440LE/500-550Nm), én ilyet faragnék.

  9. #29
    Rezidens EvoSasa avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Pécs
    Hsz-ok
    1.335

    Alap

    A fenti config 550 Nm felett van szerintem!!
    A fanyűvő!!

  10. #30
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    263

    Alap

    Idézet 323_GTR: Hozzászólás megtekintése
    az tény, hogy ámerikában jóval "erősebb" a levegő, mint nálunk :-) de mondjuk, ha beszorozzuk az értékeket 0,8-al, akkor az már mérvadónak tekinthető!
    Szerintem csak arról van szó, hogy nem baj, ha csak 5000km-ert bír utána simán újra építik a mocit van ott pénz

  11. #31

    Alap

    Gyorsulásra bevált neki a karakterisztika mivel mindíg a dobogón vívott az audikkal a ringen.

    Kérdés ki mire és mit épít.Szerintem elsődlegesen gyorsulásra lett az építve nem pályaversenyre.Szlalomra pedig bemutató jelleggel örömautózásra.

    Nekem már egészen jól lehúzta 3500 környékétől 8800-ig a használható tartományt.Minél többet programozza idővel anál jobb eredményeket lehet elérni.
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  12. #32
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet Fapuma8: Hozzászólás megtekintése
    Nekem már egészen jól lehúzta 3500 környékétől 8800-ig a használható tartományt.Minél többet programozza idővel anál jobb eredményeket lehet elérni.
    Kíváncsi lennék mit tudna egy kis E85-el vagy C16-al?! :-)

  13. #33

    Alap

    Idézet 323_GTR: Hozzászólás megtekintése
    Kíváncsi lennék mit tudna egy kis E85-el vagy C16-al?! :-)
    Én is , de egyenlőre nem fejlesztünk E85 irányban , tavaly gondoltunk rá de pl az audik 1600-as injektorokkal 2,5 bár nyomáson tolják neki az E85-öt , nem tudom pontosan mennyivel többet kell benyomni mint 100-as benzinből de szépen kikísérletezték már mi a jó nekik.

    Ha idén E85-el kezdenék 1600-as injektorok kerültek volna be az ő tapasztalati alapjukból merítve...

    C16 nekem amatőrnek meg az űrtechnika egyenlőre.
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  14. #34
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet Fapuma8: Hozzászólás megtekintése
    Én is , de egyenlőre nem fejlesztünk E85 irányban , tavaly gondoltunk rá de pl az audik 1600-as injektorokkal 2,5 bár nyomáson tolják neki az E85-öt , nem tudom pontosan mennyivel többet kell benyomni mint 100-as benzinből de szépen kikísérletezték már mi a jó nekik.

    Ha idén E85-el kezdenék 1600-as injektorok kerültek volna be az ő tapasztalati alapjukból merítve...

    C16 nekem amatőrnek meg az űrtechnika egyenlőre.
    Mit kell azon fejleszteni?? E85-t kell bele tankolni és azt jól felprogramozni, s sokkal erősebb lesz a szekér! A dupla ac adott, az injektoroknál meg már majdnem mindegy, hogy 1350 vagy 1600 ccm. Persze a nagyon nagy injektorból adódhatnak programozási korlátok/problémák. De ha tovább akartok majd lépni lassan úgyis kell majd valami standalone ecu, CDI gyújtás....

    Neked űrtechnika még a 95-s benzin is :-) :-) :-) BOCS, csak viccelek, de nem tudtam kihagyni!!! Úgyis Csaba programozza és nem Te, Ő meg úgyis megoldja, ha akarja.

  15. #35
    ckv
    Vendég

    Alap gáspár féle evo!!!

    hát anyit hozzá füznék a GÁSPÁR féle evo-hoz,hogy ahoz képest amit vártam,döbenetessen kevés hangja volt a kipufogó rendszernek is!valahogy nagyon nemállta ösze aza gép.aról meg ne is beszélve hogy keményen meg kb 5000-8000közt lehetett használni mert azalat nem bírta rendesen megtölteni azta hatalmas turbót!!!!hát azta a hatalmas 1milló ft-ra becsült hifit meg ugy ahogy volt kicsákányoztam volna belölle

  16. #36

    Alap

    Idézet 323_GTR: Hozzászólás megtekintése
    Mit kell azon fejleszteni?? E85-t kell bele tankolni és azt jól felprogramozni, s sokkal erősebb lesz a szekér! A dupla ac adott, az injektoroknál meg már majdnem mindegy, hogy 1350 vagy 1600 ccm. Persze a nagyon nagy injektorból adódhatnak programozási korlátok/problémák. De ha tovább akartok majd lépni lassan úgyis kell majd valami standalone ecu, CDI gyújtás....

    Neked űrtechnika még a 95-s benzin is :-) :-) :-) BOCS, csak viccelek, de nem tudtam kihagyni!!! Úgyis Csaba programozza és nem Te, Ő meg úgyis megoldja, ha akarja.
    Hát szerintem most amit tudni fog eléggé amortizálja majd a hajtást.
    Inkább azon kell először majd fejlesztenem mint újra erősíteni...ne legyen igazam.
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  17. #37
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet Fapuma8: Hozzászólás megtekintése
    Hát szerintem most amit tudni fog eléggé amortizálja majd a hajtást.
    Inkább azon kell először majd fejlesztenem mint újra erősíteni...ne legyen igazam.
    és mi a tutti megoldás az osztóműre? Ne mondd a sörétezést, mert attól még ugyan úgy csak egy alu házas szar az egész, ami mindenáron szét akar ugrani- és szét is ugrik. Valami tutti cucc? Vas házas, vagy titán vagy valami egyéb space-age cuccos?

    Egyébként szerintem - és nem csak azért mert történetesen teljesen érintett vagyok a dologban - egy csattogós váltó hozná most neked a legtöbb időt. Váltásonként kb 0.5 sec-et + kb 0.2-0.3-at ha azt is bele veszed, hogy a sokkal hamarabb bekövetkező gázvisszadás miatt sokkal kevésbé pörög le a turbód. Pláne ha lenne rendes ECU nagy ALS-el. Én férfiasan bevallom, hogy nem nagyon kell még a gázt sem elvenni tőle, ha nagyon igyekszik az ember- csak tépni és kész- megy.
    GTR kolléga megtapasztalta, hogyan lehet egy ilyen váltóval nyomatni, kb úgy gyorsul mint a trolibusz (itt főként a folytonosságra gondolok :-) )
    Kell egy jó program

  18. #38
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2006. 11.
    Hsz-ok
    645

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    és mi a tutti megoldás az osztóműre? Ne mondd a sörétezést, mert attól még ugyan úgy csak egy alu házas szar az egész, ami mindenáron szét akar ugrani- és szét is ugrik. Valami tutti cucc? Vas házas, vagy titán vagy valami egyéb space-age cuccos?

    Egyébként szerintem - és nem csak azért mert történetesen teljesen érintett vagyok a dologban - egy csattogós váltó hozná most neked a legtöbb időt. Váltásonként kb 0.5 sec-et + kb 0.2-0.3-at ha azt is bele veszed, hogy a sokkal hamarabb bekövetkező gázvisszadás miatt sokkal kevésbé pörög le a turbód. Pláne ha lenne rendes ECU nagy ALS-el. Én férfiasan bevallom, hogy nem nagyon kell még a gázt sem elvenni tőle, ha nagyon igyekszik az ember- csak tépni és kész- megy.
    GTR kolléga megtapasztalta, hogyan lehet egy ilyen váltóval nyomatni, kb úgy gyorsul mint a trolibusz (itt főként a folytonosságra gondolok :-) )
    Nincs als, és kurva nagy a fordulat, nem hinném h a csatoggost be tudná rántani 9000-nél. És szuerintem többet sem bír mint az utcai, csak nagyon gyors tőle a váltás(főleg a 6-oson nagyon tré a váltó, gyorsaság szempontjából) meg rohadt nagy feeling a csattogós, irígy is vagyok érte.

  19. #39
    Rezidens EvoSasa avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Pécs
    Hsz-ok
    1.335

    Alap

    Biztosan erősebb a gyári mint az egyenes fogazású!!
    A fanyűvő!!

  20. #40
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    GTR kolléga megtapasztalta, hogyan lehet egy ilyen váltóval nyomatni, kb úgy gyorsul mint a trolibusz (itt főként a folytonosságra gondolok :-) )
    Azóta is ez az etalon számomra!!!
    Mindig bevillan a megriadt cicamicák arca a zebránál ;-)

2. oldal, összesen: 5 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hasonló témák

  1. EVO 4 5 6 gyári első ablak szélterelő,gyári jobbos kézifék kábel
    By type ra in forum Eladó - privát hirdetések
    Hsz-ok: 0
    Utolsó hozzászólás: 2012. 11. 22., 09:47
  2. Hsz-ok: 0
    Utolsó hozzászólás: 2011. 09. 15., 13:55

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva