3. oldal, összesen: 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó
41-60, összesen: 92

  1. #41

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    és mi a tutti megoldás az osztóműre? Ne mondd a sörétezést, mert attól még ugyan úgy csak egy alu házas szar az egész, ami mindenáron szét akar ugrani- és szét is ugrik. Valami tutti cucc? Vas házas, vagy titán vagy valami egyéb space-age cuccos?

    Egyébként szerintem - és nem csak azért mert történetesen teljesen érintett vagyok a dologban - egy csattogós váltó hozná most neked a legtöbb időt. Váltásonként kb 0.5 sec-et + kb 0.2-0.3-at ha azt is bele veszed, hogy a sokkal hamarabb bekövetkező gázvisszadás miatt sokkal kevésbé pörög le a turbód. Pláne ha lenne rendes ECU nagy ALS-el. Én férfiasan bevallom, hogy nem nagyon kell még a gázt sem elvenni tőle, ha nagyon igyekszik az ember- csak tépni és kész- megy.
    GTR kolléga megtapasztalta, hogyan lehet egy ilyen váltóval nyomatni, kb úgy gyorsul mint a trolibusz (itt főként a folytonosságra gondolok :-) )
    Egyenlőre majd elkezdem gyűjteni a kopejkát a váltóra mert bármi lesz a megoldás nem 3 forint szokás szerint...
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  2. #42
    Rezidens Tomó avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hely
    Szentendre
    Hsz-ok
    4.844

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    kb úgy gyorsul mint a trolibusz
    Tied már a saját váltójával is úgy ment mint a troli!
    Nagyon tetszik az a motor

  3. #43
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Mitsubishi Lancer Evo 9 Evasive Motorsports - Goodbye Stock Internals
    http://www.turbomagazine.com/tech/tu...rts/index.html

    érdemes végigmazsolázni a képeket!

  4. #44
    Rezidens EvoSasa avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Pécs
    Hsz-ok
    1.335

    Alap

    Idézet 323_GTR: Hozzászólás megtekintése
    Mitsubishi Lancer Evo 9 Evasive Motorsports - Goodbye Stock Internals
    http://www.turbomagazine.com/tech/tu...rts/index.html

    érdemes végigmazsolázni a képeket!
    Intezív kopás nyomai láthatóak!
    A fanyűvő!!

  5. #45
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet lanciafan: Hozzászólás megtekintése
    Nincs als, és kurva nagy a fordulat, nem hinném h a csatoggost be tudná rántani 9000-nél. És szuerintem többet sem bír mint az utcai, csak nagyon gyors tőle a váltás(főleg a 6-oson nagyon tré a váltó, gyorsaság szempontjából) meg rohadt nagy feeling a csattogós, irígy is vagyok érte.

    gyorsan szeretnék két apró dolgot tisztázni, csak hogy helyesen lássuk a dolgokat, mert van itt egy két súlyos félreinformáltság- úgy amblokk :-)

    1- kialakításából adódóan a kapcsolókörmök alámetszése segíti a következő fokozat kapcsolását egy csattogós váltónál- azaz, ha egyszer már betoltad a kapcsológyűrűt a fogaskerékhez, akkor a kapcsolóköröm el kapja és berántja a gyűrűt (a gyűrű kapcsolókörménél fogva természetesen). Ezért az a tapasztalatom, hogy minél nagyobb a fordulat, annál könnyebb váltani, ugyanis egyre kevesebb az esélye annak, hogy nem a kapcsolókörmöknek kialakított résbe tolod a csűrűt, hanem neki a fogaskerékoldali kapcsolókörömnek- amikor is nincs váltás :-).

    2- az egyenes fogazást a megnövelt teherbírás miatt találták ki! Nem véletlen, hogy a nagy erőmunkagépek a mai napig egyenesfogazású váltóval vannak felszerelve. Szóval nyugodtan el lehet hinni, hogy nagyobb erőátvitelre képesek az egyenesfogazású váltók. A lancer váltójában akkora a fogmodul, mint egy kamazban :-D Arról már ne is beszéljünk, hogy az egyenesfogazású váltó ÖSSZES hajtó fokozata állandóan kapcsolva van!!! Ami azt jelenti, hogy maga az erőátviteli rész NEM kapcsolt, hanem folyamatosan együtt forog. Igen- 1-5-ig minden fokozat egyszerre be van váltva ha úgy tetszik, azt, hogy merre menjen a hajtás a gyűrűkkel választod ki.

    Sajnos a köztudatban az a tévhit, hogy ezek a váltók gyengébbek, azért alakult ki, mert a sok fakezű a kapcsológyűrűt leszanálja állandóan és ezért közlik az egész váltóra, hogy gyenge. Nem, nem gyenge, csak rosszul használják.

    És végül engedjétek meg, hogy megemlítsem azt a tényt, hogy az egyenesfogazású fogaskerekeknek 20%-al kevesebb a hajtásvesztesége!!!

    Magyarul több kraft jön ki a váltóból!

    üdv,

    gy.
    Kell egy jó program

  6. #46
    Rezidens Feka avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 05.
    Hely
    Páty
    Hsz-ok
    548

    Alap

    Ott a pont!!!!!

  7. #47
    Rezidens berkes avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hsz-ok
    321

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    gyorsan szeretnék két apró dolgot tisztázni, csak hogy helyesen lássuk a dolgokat, mert van itt egy két súlyos félreinformáltság- úgy amblokk :-)

    1- kialakításából adódóan a kapcsolókörmök alámetszése segíti a következő fokozat kapcsolását egy csattogós váltónál- azaz, ha egyszer már betoltad a kapcsológyűrűt a fogaskerékhez, akkor a kapcsolóköröm el kapja és berántja a gyűrűt (a gyűrű kapcsolókörménél fogva természetesen). Ezért az a tapasztalatom, hogy minél nagyobb a fordulat, annál könnyebb váltani, ugyanis egyre kevesebb az esélye annak, hogy nem a kapcsolókörmöknek kialakított résbe tolod a csűrűt, hanem neki a fogaskerékoldali kapcsolókörömnek- amikor is nincs váltás :-).

    2- az egyenes fogazást a megnövelt teherbírás miatt találták ki! Nem véletlen, hogy a nagy erőmunkagépek a mai napig egyenesfogazású váltóval vannak felszerelve. Szóval nyugodtan el lehet hinni, hogy nagyobb erőátvitelre képesek az egyenesfogazású váltók. A lancer váltójában akkora a fogmodul, mint egy kamazban :-D Arról már ne is beszéljünk, hogy az egyenesfogazású váltó ÖSSZES hajtó fokozata állandóan kapcsolva van!!! Ami azt jelenti, hogy maga az erőátviteli rész NEM kapcsolt, hanem folyamatosan együtt forog. Igen- 1-5-ig minden fokozat egyszerre be van váltva ha úgy tetszik, azt, hogy merre menjen a hajtás a gyűrűkkel választod ki.

    Sajnos a köztudatban az a tévhit, hogy ezek a váltók gyengébbek, azért alakult ki, mert a sok fakezű a kapcsológyűrűt leszanálja állandóan és ezért közlik az egész váltóra, hogy gyenge. Nem, nem gyenge, csak rosszul használják.

    És végül engedjétek meg, hogy megemlítsem azt a tényt, hogy az egyenesfogazású fogaskerekeknek 20%-al kevesebb a hajtásvesztesége!!!

    Magyarul több kraft jön ki a váltóból!

    üdv,

    gy.
    Ez szép volt.

    Hogy szokták tönkretenni a váltót?
    B. Cs.

    EVO VI TME

  8. #48
    Rezidens EvoSasa avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Pécs
    Hsz-ok
    1.335

    Alap

    Az 1. ponttal maximálisan egyetértek. A többivel kapcsolatban vannak aggályaim
    Az hogy gyengébb az sztem nem lehet kérdés! Utcai váltót még nem láttam lefogazva de az egyenes fogazásút illik minden verseny után szétszedni és repedés vizsgálóval átnézni. Sok egyenes fogazású fogaskereket látok kidobálva repedések vagy felületi hibák miatt.
    Azzal is egyet értek hogy sokan a kapcsoló körmöket teszik tönkre a fogaskeréken ill. a kapcsoló gyűrűn. Mert stresszelnek nem kellő fordulaton váltanak il. nem elég biztosan teszik oda magukat a váltókarra. Az is ok hogy kisebb a hajtás vesztesége, hogy menyivel azt nem tudom de pont ezáltal gyengébb, kisebb felületen érintkezik 1 ik fog a másikkal ergo erősebb anyag kell hogy a nyomatékot átvigye a kisebb felületen. Asztalosként ennyit csíptem el a nálam "okosabbaktól" de lehetséges , hogy hülyeséget írtam engem meg győztek!
    A fanyűvő!!

  9. #49
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet berkes: Hozzászólás megtekintése
    Ez szép volt.

    Hogy szokták tönkretenni a váltót?
    neveket nem említve megtörtént események:

    1- ember kivágódik a sóderágyba- onnan padlógázon egyesben halad kifelé leszabin, majd ahogy az első két kerék kiér az aszfaltra, megjön a tapadás és a váltónak kell elvinni (többek közt) egy pici nyomatékot :-)


    2- ember áll a versenypályán a rajtnál, rajtprogram, minden felkapcsolva - lámpa vált, kuplung felenged - rajt, ÁÁÁÁ azaz csak lenne, mert kiderül, hogy éppen elfelejtette egybe rakni. Mit tesz a nagy zűrzavarban- hát persze, hogy úgy padló gázas rajtprogram mellett kuplung nélkül dug egy egyest- ha láttál már rajot, na akkor az ott az volt- baszki, nagyobbat ugrott a lancer, mint a milleneummi flakkon.

    3- ember beesik az árokba- van ilyen, de lányos zavarában tol egy hátramenetet a váltónak harmadikból- khmmm

    4- nem konkrét példa, de mindennapos bénázás- egyszerűen nem érzik meg azt a szükséges csuklómozdulatot és azt a kis időpillanatot, amikor gázelvétel után lekönnyebbül a hajtás- azaz már majdnem motorfék üzemben vagyunk- mert ilyenkor kell egy gyors, de nem barbár mozdulattal dugni a következőt. Aki jól megtanulja, amellett meg sem mondod, hogy nem szinkron váltóval megy a verda.

    5-ötből négybe nem mindig sikerül a hátramenet megtrimmelése nélkül lehúzniuk a kedves versenyzőknek

    6-nem tartják be azt az alapszabályt, hogy szigorúan csak is szekvenciális sorrendbe kapcsolunk fel is és le is- itt nincs 4-ből kettőbe rakás, mert nagyon lassulni akarok. Végig kell kapcsolni, 5-4-3-2 stb

    ennyi.

    Nekem lassan egy éve fut a cucc. hibátlanul. pedig ezen kezdtem a betanulást, de a K-speed-ben (örök hála az ottani embereknek) kaptam egy nagyon profi gyorstalpalót ami elég volt ahhoz, hogy odafigyelve hiba nélkül nyomassam.
    Kell egy jó program

  10. #50
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet EvoSasa: Hozzászólás megtekintése
    ...Az hogy gyengébb az sztem nem lehet kérdés! Utcai váltót még nem láttam lefogazva de az egyenes fogazásút illik minden verseny után szétszedni és repedés vizsgálóval átnézni. Sok egyenes fogazású fogaskereket látok kidobálva repedések vagy felületi hibák miatt.
    itt ugye sajnos az jön megint be a képbe, hogy melyiket nézzük csak meg, hogy ki és hogyan gyártja?

    Egy eredeti Mitsubishi váltó versenyez egy hazai tákolmánnyal??

    Jaaaa, hogy a megmunkálási, hőkezelési, felületkezelési munkákon jól lehet spórolni a versenyző pénztárcájának kárára, majd ha szétbaszódott azt mondani, hogy "ez versenysport, mit akarsz"- na itt a baj.


    Ne keverjük össze a konstrukciót és az abból eredő előnyöket- hátrányokat a gyártóval és innen fogva a gyártó által elkövetett bénázások révén keletkező súlyos mechanikai problémákkal.

    Maga a konstrukció egyértelműen jobb. Sajnos ahogy az ITTHON rendszerint ki van vitelezve- na úgy már sokkal szarabb.

    De van itthon jó váltó, ami CNC-gépen készül, úgy van hőkezelve, lézerrel van végig mérve, köszörült a fogaskerék, stb. stb- lehet írni nekem pü-t.

    hogy a quote-ra is válaszoljak: nekem konkrétan az eredeti mitsu szinkron váltóból rendszeresen komplett fogak törtek le az erő miatt- szóval nem erősebb, hanem gyengébb- a fogaskerék erőátvitele az alkalmazott modultól függ, ami lényegesen nagyobb az egyenesfogazásúnál- de ebbe ne mélyedjünk el, mert nem én kalkuláltam a váltóm részleteit, viszont azt láttam, hogy ezer meg ezer oldalnyi mérnöki tudás kell hozzá.
    Kell egy jó program

  11. #51
    Rezidens EvoSasa avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Pécs
    Hsz-ok
    1.335

    Alap

    Hiszek neked is, és nem vitázom!
    Tényleg amiket javarészt én láttam hazai gyártású vs gyári fogaskerekek voltak. 1 szer láttam szétszedve (nem röhögni nemtom hogy írják írom fonetikusan ) Hjulend váltót na annak meglehetett nézni a felületét még én is láttam rajta, hogy egész más.
    A fanyűvő!!

  12. #52
    Rezidens Tomó avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hely
    Szentendre
    Hsz-ok
    4.844

    Alap

    Hewland

    De sajnos tényleg ez a baj: "ez versenysport, mit akarsz"

    Olyanra is van sajnos itthon példa,hogy megveszed valakitől,saját csapatodnál összerakatod és széthullik.Ekkor meg a "gyártó" reakciója,hogy szar csapatnál vagy,nekünk nem hullik.(Pedig igen,csak azt nem a nagy sátorba javítják )

  13. #53
    Rezidens ATTILA EVO 7 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 05.
    Hsz-ok
    840

    Alap

    Aktiv hajtas+gyari valto eseten meddig lehet huzni az autot

  14. #54
    Rezidens bsz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 09.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    556

    Alap

    Idézet ATTILA EVO 7: Hozzászólás megtekintése
    Aktiv hajtas+gyari valto eseten meddig lehet huzni az autot
    Mikiében eldurrant már az aktí hajtás a nyomatéktol, a válto sokáig jó... az 5ös még erősebb is
    EVO VI TME

  15. #55
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    pontosítok, a rajtoktól durrant el mind az osztómű, mind az AYC is. Nekem még mind a kettő meg van, de ellenben a válómban ment el többször is fokozat (mármin még a széria váltóban)

    Idézet bsz: Hozzászólás megtekintése
    Mikiében eldurrant már az aktí hajtás a nyomatéktol, a válto sokáig jó... az 5ös még erősebb is
    Kell egy jó program

  16. #56
    Rezidens ATTILA EVO 7 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 05.
    Hsz-ok
    840

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    pontosítok, a rajtoktól durrant el mind az osztómű, mind az AYC is. Nekem még mind a kettő meg van, de ellenben a válómban ment el többször is fokozat (mármin még a széria váltóban)
    Akkor gyakorlatilag,ha kerulod a brutalis rajtokat,akkor azert huzigalhato.

  17. #57
    Rezidens bsz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 09.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    556

    Alap

    Idézet ATTILA EVO 7: Hozzászólás megtekintése
    Akkor gyakorlatilag,ha kerulod a brutalis rajtokat,akkor azert huzigalhato.
    Szerintem kb 400 le-ig ha nem rajtolsz sokat teljesen jó vagy.
    EVO VI TME

  18. #58
    Rezidens ATTILA EVO 7 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 05.
    Hsz-ok
    840

    Alap

    Idézet bsz: Hozzászólás megtekintése
    Szerintem kb 400 le-ig ha nem rajtolsz sokat teljesen jó vagy.
    A gyari motorbelso hatarairol mit lehet tudni+milyen kuplungot erdemes venni,ha a fent emlitett teljesitmenyt celzom meg?

  19. #59
    Rezidens bsz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 09.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    556

    Alap

    Idézet ATTILA EVO 7: Hozzászólás megtekintése
    A gyari motorbelso hatarairol mit lehet tudni+milyen kuplungot erdemes venni,ha a fent emlitett teljesitmenyt celzom meg?
    A gyári belső 400 le-ig simán jó, a IX turbó is, 350 fölött dupla tárcsás kuplung javasolt
    EVO VI TME

  20. #60
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    srácok próbáljunk már elszakadni ettől a semmitmondó mértékegységtől, amit lóerőnek hívnak- ugyanis konkrétan semmi köze a mechanikai terheltséghez. Csakis kizárólag a nyomaték az ami tekeri a vasat, ami töri a kardán villát, az osztóművet, megcsúsztatja a kuplungot, letör egy fogat a váltódban stb. A lóerő csak egy matematikai szorzata a nyomatéknak és a fordulatszámnak- de nem az gyorsít. Pl. 600 nm ugye annyi mintha egy 600 kilót tennél egy egy méteres rúd végére egy ez a rúd forgatná a főtengelyt. Így mű
    ár azért lehet érezni, hogy milyen sok is az.

    De ha valaki nem rajtolgat akkor nincs semmi baj 600nm-el.

    egyébként a gyári 9-es turbó ha úgy tetszik 380 lóerőre van mondva. Persze túl lehet terhelni ezért láthatsz bőven 400 fölötti konfigokat.
    Kell egy jó program

3. oldal, összesen: 5 ElsőElső 12345 UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hasonló témák

  1. EVO 4 5 6 gyári első ablak szélterelő,gyári jobbos kézifék kábel
    By type ra in forum Eladó - privát hirdetések
    Hsz-ok: 0
    Utolsó hozzászólás: 2012. 11. 22., 09:47
  2. Hsz-ok: 0
    Utolsó hozzászólás: 2011. 09. 15., 13:55

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva