1. oldal, összesen: 2 12 UtolsóUtolsó
1-20, összesen: 311

Hibrid nézet

  1. #1
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap Focus RS - az Evo gyilkos :-D

    na itt egy új borzalom:

    http://www.vezess.hu/cegauto/focus_3...vel_evo/17731/

    felhívnám a figyelmet a második lap végefelé található szövegre, miszerint a focus leveri az evokat és az sti-ket szárazon is meg így is, meg amúgy is. No, szeretném én látni ahogy egy ilyen gép kigyorsít egy visszafordítóból első sperr nélkül... pl FRT pályák.

    vélemény?
    Kell egy jó program

  2. #2
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2006. 11.
    Hsz-ok
    645

    Alap

    kaptak egy kis manit a vezess.hunal, es sikeredett mindjart egy ilyen cikk.

  3. #3
    Rezidens Robevo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 09.
    Hsz-ok
    1.611

    Alap

    Idézet lanciafan: Hozzászólás megtekintése
    kaptak egy kis manit a vezess.hunal, es sikeredett mindjart egy ilyen cikk.

    most ezt miert mondod?

  4. #4
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    Nekem az autó tetszik a cikk már kevésbé. Enyhén elfogult, ráadásul kikiáltják mindenverőnek mikor még kipróbálni sem tudták normál körülmények között.

  5. #5
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.791

    Alap

    Ráadásul még az adatokban is pontatlan. Cikkben 440Nm nyomaték végén az adatok között 400Nm.
    Tudnám mitől veri szárazon ha csak az adatokat nézzük az X-es 5,4 a gyorsulás a focusnak 5,9.
    Kanyarban meg mit akar 2 hajtott kerékkel.

  6. #6
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2006. 11.
    Hsz-ok
    645

    Alap

    Idézet Robevo: Hozzászólás megtekintése
    most ezt miert mondod?
    Azért mert itthon, minden autós médium pénzért ír jót v rosszat egy-egy típusról. Talán egyedüli kivétel a totalcar. vagy néha az sem.

  7. #7
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2006. 11.
    Hsz-ok
    645

    Alap

    Utcán és versenypályán is gyorsabb mint az összkerekes. Aha persze. Ilyet ebben a formában milyen szakember ír le? Bizti van olyan versenypálya ahol gyorsabb, de általánosságban?
    További faszság h a kocsi 1470 kiló, és alázza az evot meg az sti-t, elsőkerékhajtással. Autópályán üveghangon lehet.
    440 nm euro5 motor? Ezt hogy?

    Viszont fehérben nagyon baba a kocsi külleme, ha lenne 4 kerekes szvsz többen vennék mint a subit, és leht h jobban mint az evot is.

  8. #8
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    engem az bosszant a legjobban, hogy már most kellemetlen helyzetbe hozza egy ilyen cikk írója azokat az embereket akik ilyen focust vesznek. Ugyanis ha így van a kocsi beharangozva akkor méltán fog az utcán majd egy csomó erős autó "vadászni" a focusra- mondván, hogy nééé mááá ott az evó killer- mutassuk meg neki. És ez nem jó.

    Nekem volt egy turbó leonom, igaz chip után is csak 340nm nyomaték volt benne, de szeretném leszögezni, hogy kurvára össze vissza rángatta a kormányt kigyorsításkor attól függően, hogy melyik kerék tapadt meg, illetve már ezzel a nyomatékkal sem lehetett vele elrajtolni, nem volt az a gumi ami ne pörgette volna el- és nem kuplungról leugrásról beszélek, hanem csak úgy egyesben gurulva egy padló gáz. Halkan jegyzem meg, hogy a Seatosok is folyamatosan arról beszéltek, hogy az elsőkerekes kocsi üti az összkerekest a saját "méréseik" alapján- lol "my fat ass" mondaná az ángol :-D

    edit: még a végére annyit, hogy meg lehet kérdezni a klubtagok közül a clio kupásokat, hogy mennyire volt képes a kis 190 lovas clio a lóerőket aszfalra tenni amíg nem volt első sperr- mert én láttam azokat a felvételeket, pl sikánból már nem lehetett kigyorsítani elpörgés nélkül. Akkor mit akar lamellás sperr nélkül egy első kerekes 300 lovas cucc?? És akkor már a féltengelytörésekről nem is beszélek. Nekem már most beharangozták, hogy törni fognak a féltengelyeim ennyi nyomatéktól pedig ez csak 125 nm/féltengely, ellenben a focus 200 vagy 220-ával- ugye nem tudni mert képtelenek voltak azonosat hazudni a cikkben.

    Egy ilyen cikk írójának kéne, hogy legyen annyi tisztessége, hogy felemeli a telefont, felhívja a Mitsu vagy a bubu forgalmazót és kér egy fej-fej melletti összehasonlításhoz egy sti-t ill egy evo X-et. Nem látatlanba kéne faszságokat írkálni.

    Mindezt mondom úgy, hogy nekem is nagyon tetszik a kocsi, evo mellé jó is lenne everyday car-nak- de a cikk íróját addig pofoznám amíg jön a nyála.
    Utoljára szerkesztette: hunevo6; 2009. 03. 07. 07:24-kor
    Kell egy jó program

  9. #9
    Törzsvendég Zoliwrc avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 01.
    Hely
    Szákszend
    Hsz-ok
    118

    Alap

    Maga az autó szép és tetszene is ha "négykerekes" lenne, a kommentáral és a lealázásos szöveggel fenntarásaim vannak !
    Ha 1470 kg /én kicsit nehéznek találom/ egy elsőkerekes, akkor hogy akar megverni egy hasonló kaliberü összkerekest !

  10. #10
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Idézet lanciafan: Hozzászólás megtekintése
    Azért mert itthon, minden autós médium pénzért ír jót v rosszat egy-egy típusról. Talán egyedüli kivétel a totalcar. vagy néha az sem.
    Valamilyen szinten érintettként vitatkoznék, nagyjából 10 éve írok autós magazinokba, uttóbbi időben online (origo.hu). Talán 1-2 olyan esetről tudok, amikor jobbat kellett írni vmiről mint amilyen, de akkor azon múlott hogy hirdet-e a cég vagy nem, és ez le is jött az avatott olvasó számára.

    Sajnos tudomásul kell venni, hogy sok embernek - még a szakmában is - fogalma sincs arról, hogy mire képes egy Evo, és íróasztal mögül előbbre helyez egy Focus RS-t. Meg kell nézni mindig, hogy ki jegyzi a cikket, sok írás készül a sajtóanyag alapján...

    Mindenesetre az új Focus RS nagyon csini, mert hasonlít a WRC-re És lehet, hogy pályán - ha már elindult - nagyon gyors, ott az összkerékhajtás nem mindig előny. De utcán... Nem rúg labdába.

  11. #11
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2006. 11.
    Hsz-ok
    645

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Valamilyen szinten érintettként vitatkoznék, nagyjából 10 éve írok autós magazinokba, uttóbbi időben online (origo.hu). Talán 1-2 olyan esetről tudok, amikor jobbat kellett írni vmiről mint amilyen, de akkor azon múlott hogy hirdet-e a cég vagy nem, és ez le is jött az avatott olvasó számára.

    Sajnos tudomásul kell venni, hogy sok embernek - még a szakmában is - fogalma sincs arról, hogy mire képes egy Evo, és íróasztal mögül előbbre helyez egy Focus RS-t. Meg kell nézni mindig, hogy ki jegyzi a cikket, sok írás készül a sajtóanyag alapján...

    Mindenesetre az új Focus RS nagyon csini, mert hasonlít a WRC-re És lehet, hogy pályán - ha már elindult - nagyon gyors, ott az összkerékhajtás nem mindig előny. De utcán... Nem rúg labdába.
    Igen ilyesmire gondoltam: hirdetéseken sok múlik egy médiacég életében.
    Továbbá az az újságíró akitkülföldi bemutatokra reptetnek tejben vajban fürösztenek miért is írná h szar a kocsi(mégha úgyérzi akkorse), amit éppen promotálnak?

  12. #12
    Rezidens ricsimae avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 06.
    Hsz-ok
    3.128

    Alap

    Idézet berkes: Hozzászólás megtekintése
    Mire vagytok kíváncsiak?

    A TME hez képest egy konszolidált utcai autó gyári futóművel és fékekkel, de nagyon jól viselkedik a mindennapokban.
    Összemérni mondjuk akkor lehetne, ha élet halál harcot vívnánk a másodpercekért, ringre való futóművel és fékekkel.
    Én nem tudom megmondani, hogy lehetne e olyan gyorsan menni vele mint egy széria közeli evoval de annál sokkal gyorsabban lehet vele menni mint ahogy én használtam tegnap az biztos.
    A Ti tollatokból ezek a kijelentések , hogy "bólyának használtuk" furcsán hangzanak, mert ti tudjátok a legjobban , hogy egy autót megítélni azok alapján, hogy "milyen gyorsan mentem el mellette a ringen" nem lehet, mert akkor valószínű a porsche befejezné a 911 gyártását.
    A gázt és a féket én nyomogattam úgyhogy itt következtetést max arról lehet levonni, hogy nem jól és nem jókor.

    Megkockáztatom, hogy avatott elsőkerekes kezekben azonos feltételek mellett igen lehetne gyorsabb mint egy evo de nekem ez új, másképpen kell vezetni, mint az evokat .


    Ezt ügye nem gondoltad komolyan.........
    Kb MPS mazda semmi több.

  13. #13
    Rezidens berkes avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hsz-ok
    321

    Alap

    Idézet ricsimae: Hozzászólás megtekintése
    Ezt ügye nem gondoltad komolyan.........
    Kb MPS mazda semmi több.
    az MPS hez még nem volt szerencsém.
    B. Cs.

    EVO VI TME

  14. #14
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2010. 03.
    Hsz-ok
    563

    Alap Hí All!

    Sztem azért több mint egy mps mazda.Abban játék sper van és rosszabb a súlyelosztása is és nincs benne az a jó futómű,mint pl az új megane rs-ben is.

    Milyen időt mentél vele?

  15. #15
    Rezidens Smicy avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 11.
    Hely
    Dunaalmás - Eger
    Hsz-ok
    1.364

    Alap

    Sztm tök mindegy, hol elveri-e vagy sem, szvsz akkora feelinget úgy sem ad, mint egy Subaru vagy egy EVO.
    Utoljára szerkesztette: Smicy; 2010. 05. 25. 13:56-kor

  16. #16
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Idézet Smicy: Hozzászólás megtekintése
    Sztm tök mindegy, hol elveri-e vagy sem, szvsz akkora feelinget úgy sem ad, mint egy Subaru vagy egy EVO.
    Viszont néz ki annyira durván mint egy EVO/STI vagy még jobban is... Én őszintén megvallva ha letennék elém egy 06' STI/ 9/10-es EVO meg egy RS kulcsát nem biztos, hogy nem az RS-t kérném. Még ha szarabb is akár. Szerintem gyönyörű lett, legalább annyira faszán néz ki mint egy TME. Ez kb örök klasszikus darab lesz, nagyon eltalálták.

    Remélem egyszer meg tudok sasolni egyet közelről, mert nagyon fáj rá a fogam
    Just for Fun

  17. #17
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Áttettem ide a nyílt nap topicból a Focus RS-t érintő dolgokat.

    Berkes, kár hogy nem tudtam hogy te vagy vele, nagyon megnézegettem volna menet közben is!!!

  18. #18
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    557

    Alap

    Idézet ricsimae: Hozzászólás megtekintése
    Ezt ügye nem gondoltad komolyan.........
    Kb MPS mazda semmi több.
    A Mazda3 MPS és a Focus RS úgy viszonyul egymáshoz, mint egy "sima" 911-es a GT3-hoz. Nem egy ligában fociznak. Erről hamarosan video és cikk lesz egy viszonylag ismert magyar internet-portálon.

    A Focus RS-ről pedig azt gondolom, hogy egy normális összkerékhajtással a X-es EVO-t és az aktuális STi-t megenné reggelire, mindig, mindenhol. Sőt, megkockáztatom, hogy pariban lenne egy IX-essel is.
    Természetesen feltételezve, hogy mind széria.

    Elméleti az okoskodás, és ér köpködni

  19. #19
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    13.043

    Alap

    nevesebb médiák tesztjei szerint elveri az evo-t/sti-t. ideális körülmények között persze.

  20. #20
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    263

    Alap

    Idézet jordan6: Hozzászólás megtekintése
    nevesebb médiák tesztjei szerint elveri az evo-t/sti-t. ideális körülmények között persze.
    Én inkább az R26R-re tennék, ha már hot hecs jó az RS, de szvsz nehéz.

1. oldal, összesen: 2 12 UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hasonló témák

  1. Hsz-ok: 3
    Utolsó hozzászólás: 2010. 10. 17., 16:17
  2. Ford Focus RS
    By FQ-400 in forum Nem Evo képek és videók
    Hsz-ok: 14
    Utolsó hozzászólás: 2010. 07. 09., 06:14

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva