1. oldal, összesen: 16 12311 ... UtolsóUtolsó
1-20, összesen: 311

  1. #1
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap Focus RS - az Evo gyilkos :-D

    na itt egy új borzalom:

    http://www.vezess.hu/cegauto/focus_3...vel_evo/17731/

    felhívnám a figyelmet a második lap végefelé található szövegre, miszerint a focus leveri az evokat és az sti-ket szárazon is meg így is, meg amúgy is. No, szeretném én látni ahogy egy ilyen gép kigyorsít egy visszafordítóból első sperr nélkül... pl FRT pályák.

    vélemény?
    Kell egy jó program

  2. #2
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2006. 11.
    Hsz-ok
    645

    Alap

    kaptak egy kis manit a vezess.hunal, es sikeredett mindjart egy ilyen cikk.

  3. #3
    Rezidens Robevo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 09.
    Hsz-ok
    1.611

    Alap

    Idézet lanciafan: Hozzászólás megtekintése
    kaptak egy kis manit a vezess.hunal, es sikeredett mindjart egy ilyen cikk.

    most ezt miert mondod?

  4. #4
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    Nekem az autó tetszik a cikk már kevésbé. Enyhén elfogult, ráadásul kikiáltják mindenverőnek mikor még kipróbálni sem tudták normál körülmények között.

  5. #5
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.791

    Alap

    Ráadásul még az adatokban is pontatlan. Cikkben 440Nm nyomaték végén az adatok között 400Nm.
    Tudnám mitől veri szárazon ha csak az adatokat nézzük az X-es 5,4 a gyorsulás a focusnak 5,9.
    Kanyarban meg mit akar 2 hajtott kerékkel.

  6. #6
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2006. 11.
    Hsz-ok
    645

    Alap

    Idézet Robevo: Hozzászólás megtekintése
    most ezt miert mondod?
    Azért mert itthon, minden autós médium pénzért ír jót v rosszat egy-egy típusról. Talán egyedüli kivétel a totalcar. vagy néha az sem.

  7. #7
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2006. 11.
    Hsz-ok
    645

    Alap

    Utcán és versenypályán is gyorsabb mint az összkerekes. Aha persze. Ilyet ebben a formában milyen szakember ír le? Bizti van olyan versenypálya ahol gyorsabb, de általánosságban?
    További faszság h a kocsi 1470 kiló, és alázza az evot meg az sti-t, elsőkerékhajtással. Autópályán üveghangon lehet.
    440 nm euro5 motor? Ezt hogy?

    Viszont fehérben nagyon baba a kocsi külleme, ha lenne 4 kerekes szvsz többen vennék mint a subit, és leht h jobban mint az evot is.

  8. #8
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    engem az bosszant a legjobban, hogy már most kellemetlen helyzetbe hozza egy ilyen cikk írója azokat az embereket akik ilyen focust vesznek. Ugyanis ha így van a kocsi beharangozva akkor méltán fog az utcán majd egy csomó erős autó "vadászni" a focusra- mondván, hogy nééé mááá ott az evó killer- mutassuk meg neki. És ez nem jó.

    Nekem volt egy turbó leonom, igaz chip után is csak 340nm nyomaték volt benne, de szeretném leszögezni, hogy kurvára össze vissza rángatta a kormányt kigyorsításkor attól függően, hogy melyik kerék tapadt meg, illetve már ezzel a nyomatékkal sem lehetett vele elrajtolni, nem volt az a gumi ami ne pörgette volna el- és nem kuplungról leugrásról beszélek, hanem csak úgy egyesben gurulva egy padló gáz. Halkan jegyzem meg, hogy a Seatosok is folyamatosan arról beszéltek, hogy az elsőkerekes kocsi üti az összkerekest a saját "méréseik" alapján- lol "my fat ass" mondaná az ángol :-D

    edit: még a végére annyit, hogy meg lehet kérdezni a klubtagok közül a clio kupásokat, hogy mennyire volt képes a kis 190 lovas clio a lóerőket aszfalra tenni amíg nem volt első sperr- mert én láttam azokat a felvételeket, pl sikánból már nem lehetett kigyorsítani elpörgés nélkül. Akkor mit akar lamellás sperr nélkül egy első kerekes 300 lovas cucc?? És akkor már a féltengelytörésekről nem is beszélek. Nekem már most beharangozták, hogy törni fognak a féltengelyeim ennyi nyomatéktól pedig ez csak 125 nm/féltengely, ellenben a focus 200 vagy 220-ával- ugye nem tudni mert képtelenek voltak azonosat hazudni a cikkben.

    Egy ilyen cikk írójának kéne, hogy legyen annyi tisztessége, hogy felemeli a telefont, felhívja a Mitsu vagy a bubu forgalmazót és kér egy fej-fej melletti összehasonlításhoz egy sti-t ill egy evo X-et. Nem látatlanba kéne faszságokat írkálni.

    Mindezt mondom úgy, hogy nekem is nagyon tetszik a kocsi, evo mellé jó is lenne everyday car-nak- de a cikk íróját addig pofoznám amíg jön a nyála.
    Utoljára szerkesztette: hunevo6; 2009. 03. 07. 07:24-kor
    Kell egy jó program

  9. #9
    Törzsvendég Zoliwrc avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 01.
    Hely
    Szákszend
    Hsz-ok
    118

    Alap

    Maga az autó szép és tetszene is ha "négykerekes" lenne, a kommentáral és a lealázásos szöveggel fenntarásaim vannak !
    Ha 1470 kg /én kicsit nehéznek találom/ egy elsőkerekes, akkor hogy akar megverni egy hasonló kaliberü összkerekest !

  10. #10
    Rezidens tomcat avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 10.
    Hely
    Tata/Tatabánya
    Hsz-ok
    966

    Alap

    Az autóm is elsőkerekes és tud 400 Nm-t, de nem tudod átvinni az erőt. Kikapcsolt elektronikával azon gépészkedsz, hogy elpörgés-határon tartsad a gumikat, bekapcsolt elektronikával pedig esélyed sincs jobbat gyorsulni ennél, mert még 4.-ben is villog a kipörgésgátló ikonja. Egyenes útról és nagy sebességnél történő elgyorsításról beszélek, ahol annyira nem számít, hogy van sperr vagy nincs. Viszont megpróbáltam az EVO-t egy dzsuvás körforgalomban és hát az autó sokkal többet tudott, mint amennyit én mertem csinálni vele! Tehát egy elsőkerekes (bármelyik) autónak esélye sincs -ha csak a fizikát nézzük- szerintem.
    A cikknek egyértelműen ferdítenie kell, hogy legyen esélyük eladni a Focust! Állítólag ennek a kategóriának ő az utolsó hírmondója és a fejlesztésre és gyártásra elköltött pénzt viszont szeretnék látni és ahhoz egy csomót el kell adni.
    Kiváncsi lennék egyébként, hogyha felraknánk mindkét autót ugyanarra a fékpadra, akkor milyen teljesítmények születnének?
    Maga a Focus szuperul néz ki és biztosan csúcstechnika, de csak elsőkerekes, ezért az EVO jobb! Szerintem.

  11. #11
    Rezidens tomcat avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 10.
    Hely
    Tata/Tatabánya
    Hsz-ok
    966

    Alap

    Volt egy amerikai videó, de nem találom. Ugyanilyen szinű RS-sel mentek a pályán egy EVO X után és az RS nagyon erőltetve és nagyon lemaradt. Nem azt mondom, hogy két profi pilóta között is ennyi lenne a különbség (aki ki tudná hozni az RS-ből -az elsőkerékhajtás ellenére- a maximumot), de nekünk hétköznapi embereknek sokkal könnyebben vezethető gyorsan egy EVO! Bocs, hogy hosszú voltam!

  12. #12
    Rezidens Mx Roli avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 12.
    Hely
    Nagykanizsa
    Hsz-ok
    402

    Alap

    Sziasztok!

    Azért szólok hozzá a témához , mert nekem az Evo IX -em elött volt egy Focus RS , igaz az még a régi kasznis volt.
    Nem tudom , hogy ki vezetett közületek ilyen kocsit, de hidjétek el nagyon meglepődnétek . Nagyon komoly az első difi , kanyarban kigyorsításnál is jól viselkedik, igaz nem 1 Evo . Viszont a fék (széria) jobb mint az Evo-n . igaz a Rs sokkal könnyebb volt.
    De kiváncsi leszek az új Rs-re remélem hamarosan ki tudom próbálni .
    Szerintem is ,aki írta a cikket az csak képen látott Evot.

  13. #13
    Rezidens tomcat avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 10.
    Hely
    Tata/Tatabánya
    Hsz-ok
    966

    Alap

    Idézet Mx Roli: Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Azért szólok hozzá a témához , mert nekem az Evo IX -em elött volt egy Focus RS , igaz az még a régi kasznis volt.
    Nem tudom , hogy ki vezetett közületek ilyen kocsit, de hidjétek el nagyon meglepődnétek . Nagyon komoly az első difi , kanyarban kigyorsításnál is jól viselkedik, igaz nem 1 Evo . Viszont a fék (széria) jobb mint az Evo-n . igaz a Rs sokkal könnyebb volt.
    De kiváncsi leszek az új Rs-re remélem hamarosan ki tudom próbálni .
    Szerintem is ,aki írta a cikket az csak képen látott Evot.
    Egy 400 Nm körüli nyomatékot produkáló autó már mindegyik meglepő!

  14. #14
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Pálya részhez annyit, hogy ha megnézzük Herter 6-osát azért annyira nem veri szarrá a népet pályán, sőt kapni is szokott.. Pedig abban aztán van AWD meg olyan dzsedáj, hogy szem nem marad szárazon...

    Igaz, a versenyautó nem éppen utcai sportautó/versenyautó alap.

  15. #15
    Rezidens berkes avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hsz-ok
    321

    Alap

    A régi rs ben és az újban is van quife sper (torsen).
    Nekem is volt a régi és 260 le vel már nehéz volt az itthoni utakon a teligázas kigyorsitás.
    Hringen slickel nem volt gond.
    A 4x4 optimális tapadási körülmények között hátrány , de csak ott.
    Utcán utcai gumival egy 300-350 les evot vagy stit nincs az az első kerekes autó ami követni tudna mondjuk dobogókőre fel(vagy le) azonos pilótával.
    B. Cs.

    EVO VI TME

  16. #16
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet FQ-400: Hozzászólás megtekintése
    Pálya részhez annyit, hogy ha megnézzük Herter 6-osát azért annyira nem veri szarrá a népet pályán, sőt kapni is szokott.. Pedig abban aztán van AWD meg olyan dzsedáj, hogy szem nem marad szárazon...

    Igaz, a versenyautó nem éppen utcai sportautó/versenyautó alap.
    most konkrétan miről beszélünk?????? a Herter vezetni nemtudásáról, vagy arról, hogy amikor még a Turán Frici bérelte a Hertertől a kocsit akkor asszem négyszer lett országos pályaautó bajnok vele?!??!?!! Ennyit arról hogy szar a kocsi!
    Kell egy jó program

  17. #17
    Rezidens ricsimae avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 06.
    Hsz-ok
    3.128

    Alap

    Idézet berkes: Hozzászólás megtekintése
    A régi rs ben és az újban is van quife sper (torsen).
    Nekem is volt a régi és 260 le vel már nehéz volt az itthoni utakon a teligázas kigyorsitás.
    Hringen slickel nem volt gond.
    A 4x4 optimális tapadási körülmények között hátrány , de csak ott.
    Utcán utcai gumival egy 300-350 les evot vagy stit nincs az az első kerekes autó ami követni tudna mondjuk dobogókőre fel(vagy le) azonos pilótával.


    Valami ilyesmit akartam mondani én is.

  18. #18
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    most konkrétan miről beszélünk?????? a Herter vezetni nemtudásáról, vagy arról, hogy amikor még a Turán Frici bérelte a Hertertől a kocsit akkor asszem négyszer lett országos pályaautó bajnok vele?!??!?!! Ennyit arról hogy szar a kocsi!
    Egy szóval nem mondtam, hogy szar kocsi.. Csak azt mondtam, hogy van rá példa, hogy verik az AWD-t.

  19. #19
    Rezidens manumission avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Bp-Stockholm
    Hsz-ok
    1.835

    Alap

    Idézet FQ-400: Hozzászólás megtekintése
    Egy szóval nem mondtam, hogy szar kocsi.. Csak azt mondtam, hogy van rá példa, hogy verik az AWD-t.

    Így van! A rally-ban is számos példa volt rá, hogy aszfaltos versenyen főleg a Kit car-ok idejáben AWD autó nyert gyorsokat, talán még futamot is!

  20. #20
    Rezidens Feka avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 05.
    Hely
    Páty
    Hsz-ok
    548

    Alap

    Bugalski volt a Xsara kittel, nyert is, és még a Peugeot 306Maxi is az elejébe volt. De ha jól emlékszem ez egy darab aszfaltos verseny volt!

1. oldal, összesen: 16 12311 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hasonló témák

  1. Hsz-ok: 3
    Utolsó hozzászólás: 2010. 10. 17., 16:17
  2. Ford Focus RS
    By FQ-400 in forum Nem Evo képek és videók
    Hsz-ok: 14
    Utolsó hozzászólás: 2010. 07. 09., 06:14

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva