4. oldal, összesen: 16 ElsőElső ... 2345614 ... UtolsóUtolsó
61-80, összesen: 311

  1. #61
    Rezidens vidajani avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hsz-ok
    328

    Alap

    Clio ügyben meg annyit tennék hozzá ttop idejeihez, hogy az utcai gumi az a semi slick utcai. De ott is nagy volt a szórás a körülményeknek megfelelően. Slickkel 2:09.5-öt mentem, de ez nem jelent semmit.

    ja, és én is toltam már le nyílt napon poénból tuningolt STI-t, amin ralis aszfalt slick volt, meg szintén slickes Evot egy Mazda3 MPS-sel, de ez is csak azért van, mert kicsit jobban képben vagyok a pályával kapcsolatban...
    Utoljára szerkesztette: vidajani; 2009. 03. 09. 10:55-kor
    Vida János

  2. #62
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2006. 11.
    Hsz-ok
    645

    Alap

    Idézet vidajani: Hozzászólás megtekintése
    huh, az előbb írtam egy hosszabb hozzászólást ehhez a sok baromsághoz, ami itt elhangzott, de kitörlődött, ezért most rövidebben összefoglalom.

    1: Frici sosem volt 4x bajnok a Herter féle evoval. Egyszer nyert, akkor is csak azért, mert Rácz Pistit mindig lerajtolta,+ a Pistit meg is büntették... A négykerékhajtás nem feltételnül jobb, mint a kétkerék a pályán, ezért van az, hogy egy kupás Porsche(ami erősen utcai alapú, kivéve futómű, váltó) gyorsabb a 400 lóerőjével, mint Frici 500-600 lovas evoja...

    2. Ne induljatok ki a Garázs köridejeiből, mert mint már annyiszor írtam, a körülményektől erősen függ a köridő. A multkor pont kint voltam Fricivel és Bz-vel a forgatásukon, és Frigyes egy AMG-s mercivel rosszabb időt ment, mint egy Transittal. De a Twingo RS-sel is verte 200 lovas turbós autókat, pedig mindkettőt esőbben vették fel. Szóval az csak egy jópofa játék, összehasonlításra hiteltelen.

    3. Kikérem magamnak, hogy minden újságíró a pénzért ír meg mindent. Tudom, hogy egy elfogult Evo, STI, vagy akár BMW M3-as tulajnak nehéz megemészteni, ha nem azt olvassa, amit látni szeretne, de fogadjátok el, hogy valakinek lehet más a véleménye.

    Én is kint voltam ezen a Focus RS úton, nem fürödtem tejben vajban, utáltam az egészet, de megírtam, hogy az adott! autó (amit a kezükbe adtak!), az milyen...
    http://www.origo.hu/auto/teszt/20090...enetproba.html
    Bírom ezeket az urban legendeket, hogy az autós újságírónak milyen jó dolga van, de ez is csak egy legenda, amit valaki megszült, aki sosem volt ilyen úton. Én a hátm közepére kívánom mindet, csak az vigasztal, ha jó autót próbálhatok ki...
    Nem azt írtam h minden újságíró, hanem azt h az a cikk amit @hunevo belinkelt így írodhatott.
    Hidd el azt is elég jól informált vagyok azzal kapcsolatban ki kinek milyen tesztautót ad/nemad, és h miért, továbbá @Miki is elismerte: előfordul bérírás.
    Asszem azt is említettem h az origós cikk korrekt, tehát nem elsősorban rátok írtam amit írtam, akinek nem inge...
    Elfogult sem vagyok, evo, sti ügyben sem, ha lenne összkerekes biztos vennék én is fordot.

    Azért meg qrvára ne várd h bárki is sajnáljon, mert fizetésért, délfranciaországban egy 300lóerős autót nyúzni nem egy szar munkakör. Hameg szenvedsz tőle ne csináld.

  3. #63
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Azt hiszem, ez eddig a legkorrektebb változat:
    http://totalcar.hu/tesztek/focusrs09/

    (tagtársunktól!)

  4. #64
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    557

    Alap

    Ezt csak azért írtad, mert az a vége, hogy IX-es Evo kéne..

    Viszont az is igaz, hogy én (illetve PappTibivel közösen mi) tököltem vele a legtöbbet.

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Azt hiszem, ez eddig a legkorrektebb változat:
    http://totalcar.hu/tesztek/focusrs09/

    (tagtársunktól!)

  5. #65
    Rezidens Feron avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    Pest és környéke
    Hsz-ok
    2.466

    Alap

    Tavaly ősszel egyik barátom kapott pár napra tesztelni egy faceliftes hófehér ST Focust, a rendelhető összes extrával. Kíváncsian vártam, így még aznap elmentünk kicsit játszani vele. Összességében szerintem jó autó, de aki hétköznapi autót akar, annak kicsit sok, aki meg sportautót, annak meg túl kevés.
    De tényleg nagyon pofás kívülről, belülről jók voltak benne a recaro(?) bőr kagylók, a napfénytető, a színes navigáció,stb. A teljesítménye nekem kicsit kevéske volt, bár egy szintén jelenlévő ismerősöm szerint ment úgy, mint egy chippes Leon Cupra R... (biztos jó gagyi volt az a chip). A fő bajom az volt,hogy túl könnyű vezetni. Semmi összeszokást nem igényel, túlságosan kezes, mindenbe beleszól az elektronika, finom a váltó, puha a kuplung. Elveszti ezáltal a sportos jellegét, nem nyújt olyan élményt, mint mondjuk egy széria evo. Ha összkerék lenne alatta, akkor sem. Aranyos benne a rajtprogram is, nagyjából semmit se ér, még szárazon se.

    De őszintén megmondom, még ezek ellenére is tetszett az autó, bár evo helyett sosem kéne. Használtan viszont már egész jó áron vannak, meg a 2.5-ös turbomotor is bírja a kiképzést, még akkor is, ha van benne pár plusz paci.
    FeRoN

  6. #66
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2006. 11.
    Hsz-ok
    645

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Azt hiszem, ez eddig a legkorrektebb változat:
    http://totalcar.hu/tesztek/focusrs09/

    (tagtársunktól!)
    Most olvastam, egyetértek veled.

  7. #67
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.068

    Alap

    Idézet Feron: Hozzászólás megtekintése
    Tavaly ősszel egyik barátom kapott pár napra tesztelni egy faceliftes hófehér ST Focust, a rendelhető összes extrával. Kíváncsian vártam, így még aznap elmentünk kicsit játszani vele. Összességében szerintem jó autó, de aki hétköznapi autót akar, annak kicsit sok, aki meg sportautót, annak meg túl kevés.
    De tényleg nagyon pofás kívülről, belülről jók voltak benne a recaro(?) bőr kagylók, a napfénytető, a színes navigáció,stb. A teljesítménye nekem kicsit kevéske volt, bár egy szintén jelenlévő ismerősöm szerint ment úgy, mint egy chippes Leon Cupra R... (biztos jó gagyi volt az a chip). A fő bajom az volt,hogy túl könnyű vezetni. Semmi összeszokást nem igényel, túlságosan kezes, mindenbe beleszól az elektronika, finom a váltó, puha a kuplung. Elveszti ezáltal a sportos jellegét, nem nyújt olyan élményt, mint mondjuk egy széria evo. Ha összkerék lenne alatta, akkor sem. Aranyos benne a rajtprogram is, nagyjából semmit se ér, még szárazon se.

    De őszintén megmondom, még ezek ellenére is tetszett az autó, bár evo helyett sosem kéne. Használtan viszont már egész jó áron vannak, meg a 2.5-ös turbomotor is bírja a kiképzést, még akkor is, ha van benne pár plusz paci.
    Van ismerősöm akinek talán 2 évig volt egy st-je, hálát adott az égnek, hogy létezik olyan, hogy garancia. Állandóan volt valami baja, ledobálta a csöveket, mindig tönkrement benne valami.. Nem tudom, miatta nem vagyok meggyőződve róla, hogy ez jó irány. De az új lehet egészen másképp fog muzsikálni, és sokkal megbízhatóbb lesz. Reménykedjünk benne (bár sosem adnék ki érte ennyit).

  8. #68
    Rezidens vidajani avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hsz-ok
    328

    Alap

    Idézet lanciafan: Hozzászólás megtekintése
    Nem azt írtam h minden újságíró, hanem azt h az a cikk amit @hunevo belinkelt így írodhatott.
    Hidd el azt is elég jól informált vagyok azzal kapcsolatban ki kinek milyen tesztautót ad/nemad, és h miért, továbbá @Miki is elismerte: előfordul bérírás.
    Asszem azt is említettem h az origós cikk korrekt, tehát nem elsősorban rátok írtam amit írtam, akinek nem inge...
    Elfogult sem vagyok, evo, sti ügyben sem, ha lenne összkerekes biztos vennék én is fordot.

    Azért meg qrvára ne várd h bárki is sajnáljon, mert fizetésért, délfranciaországban egy 300lóerős autót nyúzni nem egy szar munkakör. Hameg szenvedsz tőle ne csináld.
    Kösz a válaszod, asszem ez így korrekt. Nem tudom, nekem valahogy az jött le a hozászólásaidból, hogy az autós médiák így dolgoznak. Csak én még egyszer sem írtam, jobbat, vagy rosszabbat azért, mert valaki hírdet nálunk vagy nem...

    Nézd, nem várom el, hogy sajnáljanak, de ne is úgy legyen beállítva, hogy mi ingyenélők napozunk a dél-franciaországi tengerparton és mindenféle faszságokat irogatunk.

    Speciel ez az út két nap volt, hajnal 5kor keltem, repültem egy csomót, amit utálok, mert nincs olyan gép, amin rendesen elférnék. Két napig eset az eső, meg a hó.. stb..

    Ha nincs ott TéZé, akkor rommá unom magam...Szerencsére ismerte a környéket, így nem az elbaszott tesztúton kacskaringóztunk...
    Vida János

  9. #69
    Rezidens vidajani avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hsz-ok
    328

    Alap

    Ja, egyébként valszeg én is Eov IX-est vennék, vagy VI TME-t, csak menne beléjük a KW, nagyfék, stb, ahogy Miki sem hagyta érintetlenül.

    De ettől függetlenül tartom magam, a Focus RS nagyon jól sikerült. Ha megjön a tesztautó, akkor majd szárazon megpróbálom elintézni a hungaroringi Focus RS, Evo X, új STi összehasonlító tesztet.
    Vida János

  10. #70
    Rezidens Feron avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    Pest és környéke
    Hsz-ok
    2.466

    Alap

    Idézet edoc: Hozzászólás megtekintése
    Van ismerősöm akinek talán 2 évig volt egy st-je, hálát adott az égnek, hogy létezik olyan, hogy garancia. Állandóan volt valami baja, ledobálta a csöveket, mindig tönkrement benne valami.. Nem tudom, miatta nem vagyok meggyőződve róla, hogy ez jó irány. De az új lehet egészen másképp fog muzsikálni, és sokkal megbízhatóbb lesz. Reménykedjünk benne (bár sosem adnék ki érte ennyit).
    Hát ezt a részét nem tudom, mivel nem az övé volt az autó, abban a pár napban meg nem romlott el rajta semmi. De én is hallottam már,h van baja.
    FeRoN

  11. #71
    Törzsvendég gyurka avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    240

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Azt hiszem, ez eddig a legkorrektebb változat:
    http://totalcar.hu/tesztek/focusrs09/

    (tagtársunktól!)
    szerintem,pontossan innen indultunk...ezen ment a vita...
    száraz körülmények, aszfalt ,nyújtott kanyarok(hungaroring)gond lehet az öszkerekeseknek...szerintem aki kicsit is őszinte az belátja.ja és még 1 !az st!!!!!az nem az rs!!!!!!!!!!!még csak közel sem!el kell olvasni a cikket...szerintem ha utcai autó akkor az rs a ringre való...az evok meg Putnok-Kelemére,tardos-bikol,vagy murva vagy hó...és ott tuti nincs vita!!!
    tényleg jó a cikk!

  12. #72
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    miztán jót szórakoztam a hozzászólásokon (már megérte linkelni a cikket :-D ) azt gondolom, hogy láttuk, hogy milyen egy balul sikerült cikk és láttuk, hogy milyen egy objektív, egy jó.

    Szerintem egy szeria RS el tudna verni egy széria evo X-et köridőben de ehhez nagyon különleges körülmények kellenek, mint pl Hungaroring szárazon. Ahogy egy kicsit jön a szűkebb csiki csuki, vagy egy picit is csak porosabb vagy jobban kopott/úthengerelt az aszfalt akkor már el megy az evo.

    Én köszönöm mindenkinek a hozzászólását, ha meg név rokonom (Vida Úr) el tud intézni egy RS-t a ringre az külön bonus pályát unlockol a játékban :-D
    Kell egy jó program

  13. #73
    Rezidens berkes avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hsz-ok
    321

    Alap

    Az új RS -t talán csak a evoX vagy az új sti vel érdemes összehasonlítani mivel ezekkel az autókkal említhető egy lapon.
    Ezek már a 21 századi steril autógyártás termékei.
    De aki igazi "rallis" ladás fílinget akar annak még mindíg a evo 9 ig vagy sti 2005 ig jöhet számításba szerintem.

    Az új autókkal pedig pariban lehet, vagy a leírtak szerint még jobb is lehet.
    Ez van a 21 század "emberének" és itt nem akarok egyetlen X tulajdonost sem megbántani, de a "csöndes" navigációs ülésfűtéses harman kardon hifis rallyautó eladható.

    Pedig én pont a puritán élményosztót szeretem ezekben az autókban.
    Nem csoda hát ha a hasonszőrű evó tulajok felháborodnak ha legfőbb élvezeti cikküket egy "medzsbox" lenyomhatná papíron.
    B. Cs.

    EVO VI TME

  14. #74
    Törzsvendég Zana avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    176

    Alap

    Idézet berkes: Hozzászólás megtekintése
    Az új RS -t talán csak a evoX vagy az új sti vel érdemes összehasonlítani mivel ezekkel az autókkal említhető egy lapon.
    Ezek már a 21 századi steril autógyártás termékei.
    De aki igazi "rallis" ladás fílinget akar annak még mindíg a evo 9 ig vagy sti 2005 ig jöhet számításba szerintem.

    Az új autókkal pedig pariban lehet, vagy a leírtak szerint még jobb is lehet.
    Ez van a 21 század "emberének" és itt nem akarok egyetlen X tulajdonost sem megbántani, de a "csöndes" navigációs ülésfűtéses harman kardon hifis rallyautó eladható.

    Pedig én pont a puritán élményosztót szeretem ezekben az autókban.
    Nem csoda hát ha a hasonszőrű evó tulajok felháborodnak ha legfőbb élvezeti cikküket egy "medzsbox" lenyomhatná papíron.
    Adom a véleményt.Igazábol itt azt kell nézni,hogy ki milyen kocsira vágyik.Tegyük fel a Ford jobban fordul és még gyorsabb is, aki igazi rally autora vágyik,az Evo VI-VII-VIII-IX-et fog venni. Ez a meccs,az Evo X-új Subaru és a Ford között kérdéses.De én összkerékre szavaznék,Evo X-el egy egyszerű Ecu átirással csodát tudunk tenni.

  15. #75
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet berkes: Hozzászólás megtekintése
    Az új RS -t talán csak a evoX vagy az új sti vel érdemes összehasonlítani mivel ezekkel az autókkal említhető egy lapon.
    Ezek már a 21 századi steril autógyártás termékei.
    De aki igazi "rallis" ladás fílinget akar annak még mindíg a evo 9 ig vagy sti 2005 ig jöhet számításba szerintem.

    Az új autókkal pedig pariban lehet, vagy a leírtak szerint még jobb is lehet.
    Ez van a 21 század "emberének" és itt nem akarok egyetlen X tulajdonost sem megbántani, de a "csöndes" navigációs ülésfűtéses harman kardon hifis rallyautó eladható.

    Pedig én pont a puritán élményosztót szeretem ezekben az autókban.
    Nem csoda hát ha a hasonszőrű evó tulajok felháborodnak ha legfőbb élvezeti cikküket egy "medzsbox" lenyomhatná papíron.

    lol- ez mennyire igaz!! Én pl a legjobb upgrade-emnek azt tekintem mióta a kocsi megvan, amikor kicseréltettem az összes sziletet ralliart-osra. Attól fogva ha reggel hidegen beindítom a verdát, rázza a műszerfalat, zörög-csörög az egész mint a szakramentum- lol- imádom. Csendes ralli autók kíméljenek. Számomra az autó egy audio-vizuális eszköz. Hiába megy mint a picsa, ha nem érzek benne semmit- vagy nem hallom minden porcikáját.
    Kell egy jó program

  16. #76
    Törzsvendég gyurka avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    240

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    lol- ez mennyire igaz!! Én pl a legjobb upgrade-emnek azt tekintem mióta a kocsi megvan, amikor kicseréltettem az összes sziletet ralliart-osra. Attól fogva ha reggel hidegen beindítom a verdát, rázza a műszerfalat, zörög-csörög az egész mint a szakramentum- lol- imádom. Csendes ralli autók kíméljenek. Számomra az autó egy audio-vizuális eszköz. Hiába megy mint a picsa, ha nem érzek benne semmit- vagy nem hallom minden porcikáját.
    ültél már n-es 9 esbe?na az 1 csendes rally autónagyon gyors,nagyon jó,nagyon megbízható,nagyon minden,de csendes,olyan mint 1 utcai.nem az az igazi

  17. #77
    Rezidens vidajani avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hsz-ok
    328

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    lol- ez mennyire igaz!! Én pl a legjobb upgrade-emnek azt tekintem mióta a kocsi megvan, amikor kicseréltettem az összes sziletet ralliart-osra. Attól fogva ha reggel hidegen beindítom a verdát, rázza a műszerfalat, zörög-csörög az egész mint a szakramentum- lol- imádom. Csendes ralli autók kíméljenek. Számomra az autó egy audio-vizuális eszköz. Hiába megy mint a picsa, ha nem érzek benne semmit- vagy nem hallom minden porcikáját.

    na, ezt díjazom... magyarul neked őszinte , A-s versenyautó kell, ennyi
    Vida János

  18. #78
    Rezidens wolfblind avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hsz-ok
    449

    Alap

    Sztem nem lehet olyan rossz szarazon! ez az RS, igaz ez a variable angle camber nem helyettesiti az osszkereket, de hoz a tapadason az teny.

    http://www.drivers-republic.com/dr_t...2f&area=videos

    Chris Harris(korabban Autocar) is dicseri, szarazon gyorsabb, mint az STI vagy a Megane R26, amikor elkezd gyorsitani eleg jol szol.

    Ha ez kombi valami specko AWD-el jott volna ki valszeg bombasiker lenne.

  19. #79
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Hány kg egy ilyen Kókusz RS?

  20. #80
    Rezidens ricsimae avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 06.
    Hsz-ok
    3.128

    Alap

    majdnem 1500 kg 1465 azt hiszem.

4. oldal, összesen: 16 ElsőElső ... 2345614 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hasonló témák

  1. Hsz-ok: 3
    Utolsó hozzászólás: 2010. 10. 17., 16:17
  2. Ford Focus RS
    By FQ-400 in forum Nem Evo képek és videók
    Hsz-ok: 14
    Utolsó hozzászólás: 2010. 07. 09., 06:14

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva