6. oldal, összesen: 16 ElsőElső ... 45678 ... UtolsóUtolsó
101-120, összesen: 311

  1. #101
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Én meg egy olyan tesztet olvastam - nemtom már hol, de papírújságban -, ahol volt egy 911 Carrera 4S, 911 turbo, és GT3.

    Bizony, szárazon, aszfalton "felesleges" az összkerékhajtás, nagy rajta a veszteség, és még plusz súly is. Nem véletlen, hogy az utcai autók talán 5%-a összkerekes...

  2. #102
    Rezidens vidajani avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hsz-ok
    328

    Alap

    Ugyanezt írtam én is. A négykereket ajánlják a gyakorlatlan vezetőknek, de a hátsókerékkel lehet állatmód közlekedni.

    Egyébként nem azt olvastad, amiben a Röhrl kifejti, hogy a 911 Turbo, a GT3, vagy a GT2 közül melyik a legjobb Porsche. A GT3 nyert nála.
    Vida János

  3. #103
    Rezidens vidajani avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hsz-ok
    328

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Bizony, szárazon, aszfalton "felesleges" az összkerékhajtás, nagy rajta a veszteség, és még plusz súly is. Nem véletlen, hogy az utcai autók talán 5%-a összkerekes...
    Egyébként többek között ezért majdnem biztos, hogy a Nissan GT-R ideje kamu a Nordschleifén. Nem létezik, hogy a nehezebb, gyengébb összkerekes autó megverte Walter Röhrl-t egy GT2-essel a Nordschleifén...Vagy nagyon mások voltak a körülmények, vagy a Nissan a gumival variált.
    Vida János

  4. #104

  5. #105
    Rezidens wolfblind avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hsz-ok
    449

    Alap

    Nem ismertem ezt az oldalt, de jo ez a video, tetszetos...
    Kaparnyal szarazon a masina.

  6. #106
    Rezidens ricsimae avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 06.
    Hsz-ok
    3.128

    Alap

    Idézet vidajani: Hozzászólás megtekintése
    Egyébként többek között ezért majdnem biztos, hogy a Nissan GT-R ideje kamu a Nordschleifén. Nem létezik, hogy a nehezebb, gyengébb összkerekes autó megverte Walter Röhrl-t egy GT2-essel a Nordschleifén...Vagy nagyon mások voltak a körülmények, vagy a Nissan a gumival variált.


    Angliában 1 független és híres autós magazin elvitte a kétkocsit tesztelni a Nordschleifére.
    És egyértelműen jobb volt a GT2, nem is 1-2 mp el ,hanem 5-10 mp úgy , hogy nedves volt néhol a pálya, ami nem a GT2 nek kedvezett! Kamu a GT-R ideje egyértelmü! A Porsche cég vett 1 GT-R-t, és kiküldte a pályára Walerrel, és a 997 turbóval hasónlították már, mert a GT-2 annyira elpicsázta ha jól emlékszem!

  7. #107
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    hohó, egy percig sem kételkedem benne, hogy egy rendes versenyautó, vagy csak egy rendes gyors haladásra való autó faros kell, hogy legyen- a Le Mans-i kocsiktól kezdve a F1-ig, de itt most egy elsőkerekes cuccról indult a vita.

    De egyébként nem kell messzire mennünk, vannak itt épp elegen, akik clióztak még annó amikor nem volt első sperr a gépben, őket kell megkérdezni, hogy mennyit segített a sperr. A focusban úgy tudom nem lamellás sperr van, így annak záró ereje nem egyenlő egy rendesen felhúzott lamellás sperr-el. Szerintem tutti le differál, ha elkönnyebbül valamelyik kerék egy élesebb kanyarban, na adja Isten, hupli miatt levegőbe emelkedik, vagy poros, vagy vizes, vagy szaros, vagy hideg, vagy téli, vagy csak úgy. Szerintem az elsőkerék hajtás valahol 220 paci vagy ha úgy tetszik, 250-270 nm nyomaték körül ér véget- kivéve az ideális körülményeket.

    Nem tudunk egy ilyen Focus-t szerezni valahonnan? Vagy csak be kéne menni egy ford kereskedésbe próba útra??
    Kell egy jó program

  8. #108
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    létezett olyan pálya autó ami szorongatta a hátsókerekeseket FWD-vel... Accord Type-R-nek hívják. Abban sincs lamellás első sper, csak elektronikus. De az épp elég arra, hogy durva mód lehessen vele közlekedni. És nem nagyon izgatja ha a 2 hajtott kerékből az egyik nincs a földön, megoldja az elektronika magától.

  9. #109
    Rezidens vidajani avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hsz-ok
    328

    Alap

    Na, én clióztam. :-) Vezettem sperr nélkül is anno, meg hát ugye sperrel is elkövettem egy s mást. És azt mertem írni erről a Focus RS-ről, hogy kurva jó, a rendszer működik. Nem tökéletes, de bőven többet tud, mint amit egy 300 lovas elsőkerekestől vártam.

    Ja, megnéztem, a Nissan GT-R 7:54-et tudott a Porsche tesztjén. Mondjuk az sem reális.
    Vida János

  10. #110
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 07.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    580

    Alap

    Láttem egyet Ferihegy parkolóba, iszonyat frankón néz ki. Kék volt. Magyar rendszámos

  11. #111
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    na, ennyi, igazolódott a feltevés, miszerint ez az első kerekes vicc minden körülmények között kikap egy evotól. És ahogy tuningólják a kocsikat a tulajok, úgy fog nőni a különbség, mert a ford egyre jobban küzd majd a tapadás megszerzéséért. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy mi van akkor, ha nem ideálisak az aszfal körülményei- pl nedves, vagy poros, vagy nem sík egyenes stb stb.
    Kell egy jó program

  12. #112
    Rezidens ricsimae avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 06.
    Hsz-ok
    3.128

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    na, ennyi, igazolódott a feltevés, miszerint ez az első kerekes vicc minden körülmények között kikap egy evotól. És ahogy tuningólják a kocsikat a tulajok, úgy fog nőni a különbség, mert a ford egyre jobban küzd majd a tapadás megszerzéséért. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy mi van akkor, ha nem ideálisak az aszfal körülményei- pl nedves, vagy poros, vagy nem sík egyenes stb stb.

    Pontosan. Egy elsőkerekes autó az nem ideális versenyezni .

  13. #113
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.791

    Alap

    Idézet ricsimae: Hozzászólás megtekintése
    Pontosan. Egy elsőkerekes autó az nem ideális versenyezni .
    Elsőkerekes autó csak bevásárolni járni ideállis. Oda is csak lassan, óvatosan.

  14. #114
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet Sanci: Hozzászólás megtekintése
    Elsőkerekes autó csak bevásárolni járni ideállis. Oda is csak lassan, óvatosan.
    lol- ezen jót röhögtem- na majd jönnek a pálya versenyzők és jól meg mondják :-D

    de pl itt van mindjárt a euroring, meglátjuk mit mennek az első kerekesek ...
    Kell egy jó program

  15. #115
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.791

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    lol- ezen jót röhögtem- na majd jönnek a pálya versenyzők és jól meg mondják :-D

    de pl itt van mindjárt a euroring, meglátjuk mit mennek az első kerekesek ...
    Csak essen akkor meglátjuk.

  16. #116
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet Sanci: Hozzászólás megtekintése
    Csak essen akkor meglátjuk.
    lol- de gonosz :-D
    Kell egy jó program

  17. #117
    Rezidens bsz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 09.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    556

    Alap

    Idézet Sanci: Hozzászólás megtekintése
    Csak essen akkor meglátjuk.
    Euroringen a pályarekordot egy Nissan 350 Z tartja... hátsókerekes!
    EVO VI TME

  18. #118
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hsz-ok
    202

    Alap

    hát ugye a pálya versenyeken általában hátsó kerekes autók lépnek fel

  19. #119
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet bsz: Hozzászólás megtekintése
    Euroringen a pályarekordot egy Nissan 350 Z tartja... hátsókerekes!
    még...
    Kell egy jó program

  20. #120
    Rezidens bsz avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 09.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    556

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    még...
    Lehet, hogy hunevo6 az űrautójával megdönti...
    EVO VI TME

6. oldal, összesen: 16 ElsőElső ... 45678 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hasonló témák

  1. Hsz-ok: 3
    Utolsó hozzászólás: 2010. 10. 17., 16:17
  2. Ford Focus RS
    By FQ-400 in forum Nem Evo képek és videók
    Hsz-ok: 14
    Utolsó hozzászólás: 2010. 07. 09., 06:14

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva