11. oldal, összesen: 17 ElsőElső ... 910111213 ... UtolsóUtolsó
201-220, összesen: 322

  1. #201
    Rezidens Feron avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    Pest és környéke
    Hsz-ok
    2.466

    Alap

    köszi, ha jól emléxem neki 400 körülre is saccolták...
    FeRoN

  2. #202
    Rezidens Richie avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 01.
    Hsz-ok
    701

    Alap

    Idézet Feron: Hozzászólás megtekintése
    köszi, ha jól emléxem neki 400 körülre is saccolták...
    420-t vart a kocsitol Jugo, milyen rossz lehet neki hogy csak 3-sal kezdodik! Barcsak az lovaim szama kezdodne 3-sal.

  3. #203
    Rezidens Feron avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hely
    Pest és környéke
    Hsz-ok
    2.466

    Alap

    Idézet Richie: Hozzászólás megtekintése
    420-t vart a kocsitol Jugo, milyen rossz lehet neki hogy csak 3-sal kezdodik! Barcsak az lovaim szama kezdodne 3-sal.
    398 Le-t azért már lehet mondani 400nak
    FeRoN

  4. #204
    Rezidens Richie avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 01.
    Hsz-ok
    701

    Alap

    Idézet Feron: Hozzászólás megtekintése
    398 Le-t azért már lehet mondani 400nak
    de csak 395.5! pannina-ringen lattam a kocsit es k@rva jol ment es jol is szolt! es ez tobbet er akarmilyen vilagszinvonalu padon mert meresnel szerintem.

  5. #205

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Gondolom azt majd Monte-Carloban, amikor Button meg Loeb is megkapja az idei serlegeket
    Ja az volt az a meghívó amit kidobtunk mert nem tudtuk megfejteni mire szól...
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  6. #206
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    263

    Alap

    Idézet bunker: Hozzászólás megtekintése
    Állítólag 380Le lett.
    438 főtengelyen 1,1 bart tart tartósan 1,4-re felugrik a legelején.

  7. #207
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    263

    Alap

    Idézet Richie: Hozzászólás megtekintése
    de csak 395.5! pannina-ringen lattam a kocsit es k@rva jol ment es jol is szolt! es ez tobbet er akarmilyen vilagszinvonalu padon mert meresnel szerintem.
    Világszínvonal ide vagy oda sokaknak vannak fenntartásai a méréssel kapcsolatban. Pl pontos fordulatszám jelet nem tom honnan vettek.

  8. #208
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    3.229

    Alap

    Idézet tRebroN: Hozzászólás megtekintése
    Pl pontos fordulatszám jelet nem tom honnan vettek.
    Sztem a műszerfalról. Egy ideig tartottak egy sebességet, s közben konfigolták a műszereket.
    Kérdésemre elmondták, ez Dynoday, ha komoly mérést szeretne az ember, akkor időpontra kell menni, s az nem ilyen fútószalagon egy mérés, hanem szépen precizen értékelnek ki mindent.
    Legalábbis én igy értettem.







  9. #209
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    263

    Alap

    Idézet simigeri: Hozzászólás megtekintése
    Sztem a műszerfalról. Egy ideig tartottak egy sebességet, s közben konfigolták a műszereket.



    Gyujtás elosztóról biztosan pontos! ABS jeladórol lehet? Meg vki megkérdezte, hogy mi a helyzet a gumi méretekkel.. válasz az, hogy van nekik adatbázisuk amibe legtöbb autó benne van. OK...gyáritól eltérő gumi méretnél mi van? Az számít? Igazából engem nem mértek szal annyira nem kérdezgettem, de ha engem mértek volna érdekelne. Kalászon eléggé bekábeleztek mikor mérték a szaromat...

  10. #210
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    Idézet tRebroN: Hozzászólás megtekintése
    Gyujtás elosztóról biztosan pontos! ABS jeladórol lehet? Meg vki megkérdezte, hogy mi a helyzet a gumi méretekkel.. válasz az, hogy van nekik adatbázisuk amibe legtöbb autó benne van. OK...gyáritól eltérő gumi méretnél mi van? Az számít? Igazából engem nem mértek szal annyira nem kérdezgettem, de ha engem mértek volna érdekelne. Kalászon eléggé bekábeleztek mikor mérték a szaromat...
    Mikor mi voltunk méretni Áronnal a két S2-t, az első 10perc csak azzal telt, hogy kérdeztek és írkálták be az adatokat a gépbe, szinte mindent. Igaz, mi teljes árat fizettünk.
    Egyébként nem értem ami a Timeslippen is ment, miért utólag morgolódnak, miért nem a helyszínen teszik fel a kérdéseiket, az a saabos srác is mit össze nem hisztizett oldalakon keresztül, aztán csak rájött, hogy a t.nyomással volt a gond, de persze a pad szar...

    Pont a mi mérésünknél Áronnak 18"-as kerekek voltak fennt, de váltómérete a gyárinak és rögtön az elején észrevették, hogy v.mi nem kóser és korrigálták, nem hiszem, hogy most a dynodayen lemérnek úgy egy autót, hogy tudják nem stimmel v.mi.

    Nekem pl. azt mondta Whistler Bandi, miután felprogizta a S2-t, hogy kb. 400-420Le. Lemérettem és 451 lett. Bizonyára, ha 500Le-t mond keserű szájízzel távozom, de akkor sem a padban keresem a hibát.
    ATC-nél kell méretni, ott annyit mér Kalmár amennyit előre bediktáltok! :-D :-D

  11. #211
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Köszönöm Bunker! Végre valaki be mondta a tuttit.

    Az a baj, hogy sokkal egyszerűbb kijelenteni, hogy szar a pad és át vagyok baszva, mint elgondolkodni, hogy mi lehet az elvárt teljesítményhez képest a hiány oka.

    A padon rengeteg autó volt már ahol a gyári teljesítmény koppra azaz 2%-on belül ki volt mérve Pl Sanyi M5 E60-ja stb stb és tök érdekes, hogy a felpakolt turbók ismert töltéshatárait mindig sikerült is visszamérni a padon, amennyiben a túner valamennyire is értette a dolgát. Maradjunk annyiban hogy ez a pad kurvára nem szar és senkinek nem érdeke az üzemeltetők közül, hogy kisebb számokat variáljanak ki. Szerintetek mikor lehetne több pénzt kaszálni, ha mond egy jó nagyot amitől kurva elégedett boldog visszatérő ügyfél leszel, vagy akkor, ha bemutatja az autód hiányosságát ? Szerintem ezen nem kell gondolkozni. Ahogy ők felvállalják azt, hogy az orrotok alá dugják, hogy gond van, úgy nektek is fel kéne vállalni és nem hőbörögni és kenni a dolgot ide-oda.

    Aki csak kurva nagy számokban akarja igazolni főleg önmagát és a kergetett- kitalált lázálmait, annak ott van tényleg az ATC vagy túnerek közül pl DCS- kérni kell egy stage 5-öt és kész- 600 lovat mindenkinek, annak is aki nem akarja :-D

    Fapuma példáján haladva egyébként nem véletlen, hogy én 550-et tippeltem, ugyanis ennyit tudna az a turbó! Ebből 530 lett amit a program(ozó) kihozott- még így is szép eredmény. De könyörgöm akkor most miért a padot fikázzuk, amikor minden szempontból hozza a reális teljesítményt??
    Kell egy jó program

  12. #212
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Ez mindig is így lesz, ha valaki elégedetlen, a padra fogja, stb.

    A kétely azzal kapcsolatban van meg, hogy lehet-e a mérés eredményét manipulálni? Valamilyen szorzót/osztót alkalmazni, kompenzál/tat)ni?

    Egyébként a mérés objektivitását egy valami nagyon alá tudná támasztani, de nem vagyok benne nagyon jártas, hogy kötelező-e? Ez pedig a hitelesítés, amit elvileg minden mérőeszköznél meg kell tenni, legyen az benzinkút, mérleg, akármi, méghozzá bizonyos időközönként.

    A teljesítménymérő pad esetében volt ilyesmi? Egyáltalán lenne rá lehetőség?

  13. #213

    Alap

    Idézet bunker: Hozzászólás megtekintése
    Mikor mi voltunk méretni Áronnal a két S2-t, az első 10perc csak azzal telt, hogy kérdeztek és írkálták be az adatokat a gépbe, szinte mindent. Igaz, mi teljes árat fizettünk.
    Egyébként nem értem ami a Timeslippen is ment, miért utólag morgolódnak, miért nem a helyszínen teszik fel a kérdéseiket, az a saabos srác is mit össze nem hisztizett oldalakon keresztül, aztán csak rájött, hogy a t.nyomással volt a gond, de persze a pad szar...

    Pont a mi mérésünknél Áronnak 18"-as kerekek voltak fennt, de váltómérete a gyárinak és rögtön az elején észrevették, hogy v.mi nem kóser és korrigálták, nem hiszem, hogy most a dynodayen lemérnek úgy egy autót, hogy tudják nem stimmel v.mi.

    Nekem pl. azt mondta Whistler Bandi, miután felprogizta a S2-t, hogy kb. 400-420Le. Lemérettem és 451 lett. Bizonyára, ha 500Le-t mond keserű szájízzel távozom, de akkor sem a padban keresem a hibát.
    ATC-nél kell méretni, ott annyit mér Kalmár amennyit előre bediktáltok! :-D :-D
    Én elégedett vagyok a dynoprojectes mérésemmel.530.Reális.

    Én esetemben annyit nem tudnak mások felfogni hogy a többi mérőberendezést amit mások fejlesztenek is elfogadom.

    Én nagyon értelmes gyerek vagyok csak nem vagyok hajlandó elviselni az elnyomást.
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  14. #214

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm Bunker! Végre valaki be mondta a tuttit.

    Az a baj, hogy sokkal egyszerűbb kijelenteni, hogy szar a pad és át vagyok baszva, mint elgondolkodni, hogy mi lehet az elvárt teljesítményhez képest a hiány oka.

    A padon rengeteg autó volt már ahol a gyári teljesítmény koppra azaz 2%-on belül ki volt mérve Pl Sanyi M5 E60-ja stb stb és tök érdekes, hogy a felpakolt turbók ismert töltéshatárait mindig sikerült is visszamérni a padon, amennyiben a túner valamennyire is értette a dolgát. Maradjunk annyiban hogy ez a pad kurvára nem szar és senkinek nem érdeke az üzemeltetők közül, hogy kisebb számokat variáljanak ki. Szerintetek mikor lehetne több pénzt kaszálni, ha mond egy jó nagyot amitől kurva elégedett boldog visszatérő ügyfél leszel, vagy akkor, ha bemutatja az autód hiányosságát ? Szerintem ezen nem kell gondolkozni. Ahogy ők felvállalják azt, hogy az orrotok alá dugják, hogy gond van, úgy nektek is fel kéne vállalni és nem hőbörögni és kenni a dolgot ide-oda.

    Aki csak kurva nagy számokban akarja igazolni főleg önmagát és a kergetett- kitalált lázálmait, annak ott van tényleg az ATC vagy túnerek közül pl DCS- kérni kell egy stage 5-öt és kész- 600 lovat mindenkinek, annak is aki nem akarja :-D

    Fapuma példáján haladva egyébként nem véletlen, hogy én 550-et tippeltem, ugyanis ennyit tudna az a turbó! Ebből 530 lett amit a program(ozó) kihozott- még így is szép eredmény. De könyörgöm akkor most miért a padot fikázzuk, amikor minden szempontból hozza a reális teljesítményt??
    Nem DCS és fapuma fikázza a padot.

    Azért legyen rend a fejekben.

    Mi hiszünk a padban , tök jó , de a többi mászerünkben is.
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  15. #215
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    263

    Alap

    Idézet bunker: Hozzászólás megtekintése
    Mikor mi voltunk méretni Áronnal a két S2-t, az első 10perc csak azzal telt, hogy kérdeztek és írkálták be az adatokat a gépbe, szinte mindent. Igaz, mi teljes árat fizettünk.
    Egyébként nem értem ami a Timeslippen is ment, miért utólag morgolódnak, miért nem a helyszínen teszik fel a kérdéseiket, az a saabos srác is mit össze nem hisztizett oldalakon keresztül, aztán csak rájött, hogy a t.nyomással volt a gond, de persze a pad szar...

    Pont a mi mérésünknél Áronnak 18"-as kerekek voltak fennt, de váltómérete a gyárinak és rögtön az elején észrevették, hogy v.mi nem kóser és korrigálták, nem hiszem, hogy most a dynodayen lemérnek úgy egy autót, hogy tudják nem stimmel v.mi.

    Nekem pl. azt mondta Whistler Bandi, miután felprogizta a S2-t, hogy kb. 400-420Le. Lemérettem és 451 lett. Bizonyára, ha 500Le-t mond keserű szájízzel távozom, de akkor sem a padban keresem a hibát.
    ATC-nél kell méretni, ott annyit mér Kalmár amennyit előre bediktáltok! :-D :-D
    Én azért mérettem kalászon mert többek között a Maha pad az amit a gyárak is használnak. Konkrétan pl a Nissan a kocsiait ilyenen homologizáltatja, de ilyen padot használ asszem a Daimler meg a GM is ha igaz.
    Persze ott is simán előfordulhat, hogy szarul mértek nem tudom lehet azt kéne, hogy mindkét padon leméretni és megnézni, hogy főtengely és keréklovak között mennyi a difi egy adott kocsin.

  16. #216

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Ez mindig is így lesz, ha valaki elégedetlen, a padra fogja, stb.

    A kétely azzal kapcsolatban van meg, hogy lehet-e a mérés eredményét manipulálni? Valamilyen szorzót/osztót alkalmazni, kompenzál/tat)ni?

    Egyébként a mérés objektivitását egy valami nagyon alá tudná támasztani, de nem vagyok benne nagyon jártas, hogy kötelező-e? Ez pedig a hitelesítés, amit elvileg minden mérőeszköznél meg kell tenni, legyen az benzinkút, mérleg, akármi, méghozzá bizonyos időközönként.

    A teljesítménymérő pad esetében volt ilyesmi? Egyáltalán lenne rá lehetőség?
    Ez minden padnál valamilyen szinten megvan és minden műszernél , egymáshoz képest viszont mind mást mér pedig minősitettek...
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  17. #217

    Alap

    Idézet tRebroN: Hozzászólás megtekintése
    Én azért mérettem kalászon mert többek között a Maha pad az amit a gyárak is használnak. Konkrétan pl a Nissan a kocsiait ilyenen homologizáltatja, de ilyen padot használ asszem a Daimler meg a GM is ha igaz.
    Persze ott is simán előfordulhat, hogy szarul mértek nem tudom lehet azt kéne, hogy mindkét padon leméretni és megnézni, hogy főtengely és keréklovak között mennyi a difi egy adott kocsin.
    Neked mekkora különbség van a két mérés között?

    Te mérettél mindkettőn ugye?
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  18. #218
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    263

    Alap

    Idézet Fapuma8: Hozzászólás megtekintése
    Neked mekkora különbség van a két mérés között?

    Te mérettél mindkettőn ugye?
    Sajna nem...hogy lehetőségem lesz-e az is kérdőjeles...nem anyagi jellegű a probléma hanem technikai. Ugyanis a kocsi metamorfózison megy keresztül.

  19. #219
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2007. 07.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    200

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Ez mindig is így lesz, ha valaki elégedetlen, a padra fogja, stb.

    A kétely azzal kapcsolatban van meg, hogy lehet-e a mérés eredményét manipulálni? Valamilyen szorzót/osztót alkalmazni, kompenzál/tat)ni?

    Egyébként a mérés objektivitását egy valami nagyon alá tudná támasztani, de nem vagyok benne nagyon jártas, hogy kötelező-e? Ez pedig a hitelesítés, amit elvileg minden mérőeszköznél meg kell tenni, legyen az benzinkút, mérleg, akármi, méghozzá bizonyos időközönként.

    A teljesítménymérő pad esetében volt ilyesmi? Egyáltalán lenne rá lehetőség?
    Már leírtam, hogy nem lehet a mérés eredményeit manipulálni. A shoot out módban pedig a beállításokon(terhelés, inercia stb.) állítani sem lehet a gép automatikusan adja és nem enged semmilyen belenyúlást. Pont erre lett kitalálva, hogy a kétkedők ne találjanak benne kapaszkodót.
    A pad egy nagyon komoly minőségellenőrzésen és laboratóriumi kalibráción esik át mielőtt elküldik a vevőnek. Erről egy certifikáció van, (a konkrét darabra) pecséttel aláírásokkal. A telepítéskor egy mérnök ausztráliából jött és 3 napig itt volt, hogy minden megfelelően történik-e valamint oktatást tartott a pad kezeléséről.
    Akiket pontosan érdekel, hogy mit és hogyan csinál a pad, mit kell állítani a méréskor az jöjjön be és szívesen elmagyarázzuk.
    Elég földhözragadt az a kétkedés, ami azon alapul, hogy én még ugyan nem voltam méretni de azt mondták, hogy azt válaszolták arra hogy...
    Több száz autó mérésén vagyunk túl beleértve a magyar autósport krémjét is.
    Nincsenek kételyek a méréssel vagy annak pontosságával kapcsolatban.
    Az, hogy valakinek nem a beígért vagy az elképzelt lóerő jelenik meg a kijelzőn az sohasem a pad hibája.
    Ha egy mérés sikertelen pl. kerékcsúszás stb. miatt annak mindenki által látható egyértelmű jelei vannak, tehát az sem manipulálható semmilyen formában.

  20. #220

    Alap

    Idézet 1stDriver: Hozzászólás megtekintése
    Már leírtam, hogy nem lehet a mérés eredményeit manipulálni. A shoot out módban pedig a beállításokon(terhelés, inercia stb.) állítani sem lehet a gép automatikusan adja és nem enged semmilyen belenyúlást. Pont erre lett kitalálva, hogy a kétkedők ne találjanak benne kapaszkodót.
    A pad egy nagyon komoly minőségellenőrzésen és laboratóriumi kalibráción esik át mielőtt elküldik a vevőnek. Erről egy certifikáció van, (a konkrét darabra) pecséttel aláírásokkal. A telepítéskor egy mérnök ausztráliából jött és 3 napig itt volt, hogy minden megfelelően történik-e valamint oktatást tartott a pad kezeléséről.
    Akiket pontosan érdekel, hogy mit és hogyan csinál a pad, mit kell állítani a méréskor az jöjjön be és szívesen elmagyarázzuk.
    Elég földhözragadt az a kétkedés, ami azon alapul, hogy én még ugyan nem voltam méretni de azt mondták, hogy azt válaszolták arra hogy...
    Több száz autó mérésén vagyunk túl beleértve a magyar autósport krémjét is.
    Nincsenek kételyek a méréssel vagy annak pontosságával kapcsolatban.
    Az, hogy valakinek nem a beígért vagy az elképzelt lóerő jelenik meg a kijelzőn az sohasem a pad hibája.
    Ha egy mérés sikertelen pl. kerékcsúszás stb. miatt annak mindenki által látható egyértelmű jelei vannak, tehát az sem manipulálható semmilyen formában.
    Te amúgy hogyan gondolod?
    A maha , ti padotok , mustang mást mér vagy egyformát?

    Azzal egyetértek hogy a tiétek pontosan ugyanazt méri mint pl ugyanez a pad más országban...stb.
    Azaz azt gondolom hogy jól van beállítva és jól mér.

    Azaz pl az amerikaiak hazudnak vagy mondjuk egy mustang pad erősebbnek látja az autót mint egy dyno?
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

11. oldal, összesen: 17 ElsőElső ... 910111213 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 2 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 2 vendég)

Hasonló témák

  1. Mennyiből van itthon?
    By MES-Racing in forum Minden egyéb
    Hsz-ok: 136
    Utolsó hozzászólás: 2017. 01. 16., 12:07

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva