15. oldal, összesen: 17 ElsőElső ... 51314151617 UtolsóUtolsó
281-300, összesen: 322

  1. #281
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Szerintem az "én túneremnek" (de talán sokkal helyesebb kifejezés, hogy én vagyok az ő egyik ügyfele...) nem nagyon kell bizonyítania a hozzáértését, és a programozás remélem úgy zajlik majd, ahogy a mérésem: a padon, a "tieiddel" való építő jellegű beszélgetés közben.

    Ez vezet előre, a többi csak marakodás
    igazából könnyű dolgod van most már, mert ugye azt láttuk, hogy mit lehet a turbincsból kifacsarni. Gábor meg mindenkinek segít- de hát ezt te is tudod. Én biztos vagyok benne, hogy olyan géped lesz amilyenre vágysz- a padon ez kihozható.
    Kell egy jó program

  2. #282
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Más jó vagy rossz tapasztalataiból tanul az ember - neked is így lett strokered

  3. #283
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Más jó vagy rossz tapasztalataiból tanul az ember - neked is így lett strokered
    és hogy ez mennyire igaz, az azt is mutatja, hogy az én régi 16g-s konfigom húzott messze a legjobban extrém alacsony fordulaton. Ha összehasonlítjuk a Csabiéval akkor az látszik, hogy még hamarabb volt benne nyomaték, akár turbónyomás nélkül is. Na ez miért van???

    Egyébként holnap ha minden össze jön akkor még egy kicsit ráfinomítunk a progira, illetve a lefújószelepen zárunk, mert per pillanat elengedi a nyomást- ezért csak a 690Nm. Remélem valós 700Nm-es kocsim lesz, illetve kapok kölcsön egy baráttól utcai gumit, hogy végre ne menjen a kocsi a padon össze vissza, így a csúcslóerő még korrektebbül lesz meghatározva- lehet ez is nőni fog. Mikor programoznak téged Miki? Szeretnék ott lenni- ha szabad.
    Kell egy jó program

  4. #284
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    jól elvagytok csak vigyorgok ! de Mikinek igaza van azért a régi 9es turbós konfighoz képest már komolyabb a változás alul is ! Ettől függetlenül biztos király h megy fent is !

  5. #285
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Persze hogy szabad, tudni fogsz róla

    Van négy utcai gumim, de 18-asok, odaadom mérni ha kell...

  6. #286
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Persze hogy szabad, tudni fogsz róla

    Van négy utcai gumim, de 18-asok, odaadom mérni ha kell...
    köszi, de ha minden igaz akkor megoldódott már- legalább is remélem.
    Kell egy jó program

  7. #287

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    köszi, de ha minden igaz akkor megoldódott már- legalább is remélem.
    Szépen fejlődik az autód.
    Ráadásul nem is nagyon nehéz.

    Másrészt olyan hülye vagy mint én, minek neked ilyen erős autó?....
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  8. #288
    Rezidens RSTom avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.601

    Alap

    Nézegettem a grafikonokat és következők merültek fel bennem:

    • A görbék a folyamatosan "terhelt" motor esetében mutatják a nyomatékot illetve a teljesítményt. Ez azonban nem árul el semmit a gázreakcióról, azaz h ha elvesz az ember a gázt aztán megint nyomja, megint elveszi...stb stb akkor mennyire reagál gyorsan rá a motor. Van erre valamilyen módszer kimutatni az empirikus tapasztalaton kívül? Hogy melyik mennyire áll közel egy NA géphez?
    • Mennyit ejthetnek vissza fordulatszámot tekintve az egyes fokozatokban a váltók? Kérdezem ezt azért mert Írtátok hogy a Csabáé milyen jó mert alulról húz. Ha megnézem a használható fordulatszám tartományt és mondjuk azt h mikor van 500NM fölött a nyomaték (ami elég rendes gyorsítást eredményez azért) akkor
      • Gyuri 3200-6400=3200
      • Csaba 2800-5750=2950
      • Miki 3000-5400=2400

    Ezek alapján Hunevo6-nak van a legnagyobb használható fordulatszám tartomány ami szerintem fontosabb mint az h alulról menjen, mert ha azt akarom hogy haladjon a gép akkor nem nehéz 3200 fölött tartani a fordszámot.
    Nagyon rosszul gondolom, vagy hol van a logikai bukfenc elrejtve? Vélemények!?
    '92 Acura NSX red/blk
    '05 Evo VIII RS - eladva :-(

  9. #289
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Azt gondolom, az egészet a stopper dönti el!

    (Egyébként meg a lassítókat én 3. fokozatban tudom venni, Gyuriéval vissza kellett kapcsolgatnom kettesbe, de ez megint csak nem jelent semmit, pláne hogy még a váltó is más.)

    Az biztos, hogy az enyém még ezzel a turbóval is azonnal reagál a házra, a IX-es csigával pedig még jobb lesz.

    Nekem ez tetszik mert "dízelpárti" vagyok, Gyuri meg nem, ennyi

  10. #290
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.791

    Alap

    Idézet RSTom: Hozzászólás megtekintése
    Nézegettem a grafikonokat és következők merültek fel bennem:

    • A görbék a folyamatosan "terhelt" motor esetében mutatják a nyomatékot illetve a teljesítményt. Ez azonban nem árul el semmit a gázreakcióról, azaz h ha elvesz az ember a gázt aztán megint nyomja, megint elveszi...stb stb akkor mennyire reagál gyorsan rá a motor. Van erre valamilyen módszer kimutatni az empirikus tapasztalaton kívül? Hogy melyik mennyire áll közel egy NA géphez?
    • Mennyit ejthetnek vissza fordulatszámot tekintve az egyes fokozatokban a váltók? Kérdezem ezt azért mert Írtátok hogy a Csabáé milyen jó mert alulról húz. Ha megnézem a használható fordulatszám tartományt és mondjuk azt h mikor van 500NM fölött a nyomaték (ami elég rendes gyorsítást eredményez azért) akkor
      • Gyuri 3200-6400=3200
      • Csaba 2800-5750=2950
      • Miki 3000-5400=2400

    Ezek alapján Hunevo6-nak van a legnagyobb használható fordulatszám tartomány ami szerintem fontosabb mint az h alulról menjen, mert ha azt akarom hogy haladjon a gép akkor nem nehéz 3200 fölött tartani a fordszámot.
    Nagyon rosszul gondolom, vagy hol van a logikai bukfenc elrejtve? Vélemények!?
    Szerintem alapvetően tök jó amit irsz és igaz is lenne ha egyforma váltó lenne a kocsikban.
    Ezen felül szerintem nagyban függ még a pályától is, hogy éppen melyik a jobb.
    Hiába nagyobb a tartomány a Gyurinak, ha mondjuk neki minden lassító elött vissza kell váltani, mert leesne a fordulat 3200 alá. Csabinak meg nem kell visszaváltani mert 2800 fölött marad, pláne igaz ez ha a következő lassításig nem kell fölváltania (mer tmondjuk elég közel van).
    Persze ez kijöhet fordítva is, de ez szerintem totál pálya függő.

  11. #291
    Rezidens ATTILA EVO 7 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 05.
    Hsz-ok
    840

    Alap

    Idézet RSTom: Hozzászólás megtekintése
    Nézegettem a grafikonokat és következők merültek fel bennem:

    • A görbék a folyamatosan "terhelt" motor esetében mutatják a nyomatékot illetve a teljesítményt. Ez azonban nem árul el semmit a gázreakcióról, azaz h ha elvesz az ember a gázt aztán megint nyomja, megint elveszi...stb stb akkor mennyire reagál gyorsan rá a motor. Van erre valamilyen módszer kimutatni az empirikus tapasztalaton kívül? Hogy melyik mennyire áll közel egy NA géphez?
    • Mennyit ejthetnek vissza fordulatszámot tekintve az egyes fokozatokban a váltók? Kérdezem ezt azért mert Írtátok hogy a Csabáé milyen jó mert alulról húz. Ha megnézem a használható fordulatszám tartományt és mondjuk azt h mikor van 500NM fölött a nyomaték (ami elég rendes gyorsítást eredményez azért) akkor
      • Gyuri 3200-6400=3200
      • Csaba 2800-5750=2950
      • Miki 3000-5400=2400


    Ezek alapján Hunevo6-nak van a legnagyobb használható fordulatszám tartomány ami szerintem fontosabb mint az h alulról menjen, mert ha azt akarom hogy haladjon a gép akkor nem nehéz 3200 fölött tartani a fordszámot.
    Nagyon rosszul gondolom, vagy hol van a logikai bukfenc elrejtve? Vélemények!?


    A fő kérdés az,hogy hol szeretnéd használni az autót.Minirallynál jobban használható Gyuri lX-es csigás grafikonja,de a HRingen a Tomei már valószínüleg előnyben van.

  12. #292
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.791

    Alap

    Idézet ATTILA EVO 7: Hozzászólás megtekintése
    A fő kérdés az,hogy hol szeretnéd használni az autót.Minirallynál jobban használható Gyuri lX-es csigás grafikonja,de a HRingen a Tomei már valószínüleg előnyben van.
    Szerintem ezt így kategoriksan nem lehet kijelenteni, mármint a minirallys részt.
    Milyért jobb ott a IX-es csigás konfig? Mert lejebbről húz? Tomei csigával egyel alacsonyabb fokozatban kell menni, azt akkor az is húz még nagyobbat is.

  13. #293
    Rezidens ricsimae avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 06.
    Hsz-ok
    3.128

    Alap

    Idézet RSTom: Hozzászólás megtekintése
    Nézegettem a grafikonokat és következők merültek fel bennem:

    • A görbék a folyamatosan "terhelt" motor esetében mutatják a nyomatékot illetve a teljesítményt. Ez azonban nem árul el semmit a gázreakcióról, azaz h ha elvesz az ember a gázt aztán megint nyomja, megint elveszi...stb stb akkor mennyire reagál gyorsan rá a motor. Van erre valamilyen módszer kimutatni az empirikus tapasztalaton kívül? Hogy melyik mennyire áll közel egy NA géphez?
    • Mennyit ejthetnek vissza fordulatszámot tekintve az egyes fokozatokban a váltók? Kérdezem ezt azért mert Írtátok hogy a Csabáé milyen jó mert alulról húz. Ha megnézem a használható fordulatszám tartományt és mondjuk azt h mikor van 500NM fölött a nyomaték (ami elég rendes gyorsítást eredményez azért) akkor
      • Gyuri 3200-6400=3200
      • Csaba 2800-5750=2950
      • Miki 3000-5400=2400

    Ezek alapján Hunevo6-nak van a legnagyobb használható fordulatszám tartomány ami szerintem fontosabb mint az h alulról menjen, mert ha azt akarom hogy haladjon a gép akkor nem nehéz 3200 fölött tartani a fordszámot.
    Nagyon rosszul gondolom, vagy hol van a logikai bukfenc elrejtve? Vélemények!?


    Soha semilyen versenypályán nem használtam még 3200 frsz alatt a kocsimat, pedíg nem vagyok egy frsz hajhász . És a kocsim se!

  14. #294
    Rezidens RSTom avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.601

    Alap

    Idézet ricsimae: Hozzászólás megtekintése
    Soha semilyen versenypályán nem használtam még 3200 frsz alatt a kocsimat, pedíg nem vagyok egy frsz hajhász . És a kocsim se!
    Na hát pont ezért írtam én is hogy hol a logikai bukfenc? Illetve az első nagy bekezdésben azt vesézgetve hogy a gázreakcióról van-e valamilyen egzakt módszer kimutatni vagy csak az empirikus tapasztalat, preferencia kérdése!????
    '92 Acura NSX red/blk
    '05 Evo VIII RS - eladva :-(

  15. #295
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Ettől szép ez az egész versenyzősdi, hogy nagyon sokismeretlenes az egyenlet. A lassító vételében ugye nem csak a nyomaték, meg a gázreakció számít, hanem a futómű, gumi, stb is...

    Egyszerű a dolog, kérjétek meg Charlie-t hogy tegyen be műszert az autókba, és lehet elemezgetni!

  16. #296
    Rezidens RSTom avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.601

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Ettől szép ez az egész versenyzősdi, hogy nagyon sokismeretlenes az egyenlet. A lassító vételében ugye nem csak a nyomaték, meg a gázreakció számít, hanem a futómű, gumi, stb is..
    jó jó...meg h droid vezeti-e az autót vagy egyszerű földi halandó

    De itt most csak és kizárólag a motorok vannak terítéken!

    A gázreakcióra van valamilyen mérési módszer szerintetek?
    '92 Acura NSX red/blk
    '05 Evo VIII RS - eladva :-(

  17. #297
    Rezidens ricsimae avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 06.
    Hsz-ok
    3.128

    Alap

    Idézet RSTom: Hozzászólás megtekintése
    jó jó...meg h droid vezeti-e az autót vagy egyszerű földi halandó

    De itt most csak és kizárólag a motorok vannak terítéken!

    A gázreakcióra van valamilyen mérési módszer szerintetek?


    Persze hogy van ! Nekem van valami gázpedál érzékenység is modifikálva az ecumba! Nagyon direkt!

  18. #298
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    gázreakciónál az számít, hogy mekkora a köbcenti és mekkora fordulaton megy a motor, mert ennek eredője a turbóba bemenő kipuff gáz, ami a turbót ugye elkezni felpörgetni. Két azonos köbcentis motoron azonos fordulatról nyílván a kicsi turbó hamarabb betölt, mert a kisebb házméret miatt hamarabb fel tud pörögni. De mi van akkor ha én a csattogós váltó miatt bárhová tudok nulla idő kieséssel kapcsolni. Még egyest is szúrtam az utolsó versenyen, mert minden fokozatot mindenhol be vesz. Azaz, mondjuk ahol a Csabi és a Miki mondjuk háromban maradna és tolok egy kettest és sokkal nagyobb vehemenciával indul meg az autó pont azért mert nagyobb áttételen vagyok azaz könnyebben mozdítja a motor a kocsi tömegét. És mi van akkor, ha van még ALS is van nekünk a képletben ami eleve nem engedi lelassulni a turbót még akkor sem ha nagy. Ezer paraméter van itt, minden esetre az én full totál-használhatatlan- senkit nem -érdekel -privát-nyomor véleményem az, hogy a kocsi most gyorsabb a minirallin mint előtte. A Hringen meg fényévekkel jobb lesz.
    Kell egy jó program

  19. #299
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    3.229

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    az én full totál-használhatatlan- senkit nem -érdekel -privát-nyomor véleményem az, hogy a kocsi most gyorsabb a minirallin mint előtte. A Hringen meg fényévekkel jobb lesz.
    Megtekintjük

  20. #300
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    13.043

    Alap

    Idézet simigeri: Hozzászólás megtekintése
    Megtekintjük
    mi több, megörökítjük!

15. oldal, összesen: 17 ElsőElső ... 51314151617 UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hasonló témák

  1. Mennyiből van itthon?
    By MES-Racing in forum Minden egyéb
    Hsz-ok: 136
    Utolsó hozzászólás: 2017. 01. 16., 12:07

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva