16. oldal, összesen: 17 ElsőElső ... 614151617 UtolsóUtolsó
301-320, összesen: 322

  1. #301
    Rezidens vidajani avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hsz-ok
    328

    Alap

    Sztem lehet ezt órákig elemezgetni, de az erősebb motor mindig jobb. Gyurié nyomatékban és lóerőben is kurva jó, ráadásul kellően messze van a nyomatékcsúcs a teljesítménycsúcstól. Éppen ezért széles tartományban ez a legjobb, ezzel lehet a leghosszabban egy fokozatban menni. de ez is csak akkor igaz, ha a váltóáttételek messze vannak egymástól.

    Egyébként mindig az adott kigyorsítástól függ, hogy a kanyar előtt visszaváltasz-e. Gyurinak pörgetni is érdemes, de ha kell, akkor alulról is elindul, mint a gőzmozdony. (azért elég hamar jön az 500 Nm) Ricsimaenek igaza van, én a dízi versenyautónkat sem használom 3100 alatt, tehát Gyurié pont kurvára tökéletes.

    Szóval mély meghajlás a motorhoz, de a Berkes úr, meg a Miki motorja is több, mint jó...

    Idézet RSTom: Hozzászólás megtekintése
    Nézegettem a grafikonokat és következők merültek fel bennem:

    • A görbék a folyamatosan "terhelt" motor esetében mutatják a nyomatékot illetve a teljesítményt. Ez azonban nem árul el semmit a gázreakcióról, azaz h ha elvesz az ember a gázt aztán megint nyomja, megint elveszi...stb stb akkor mennyire reagál gyorsan rá a motor. Van erre valamilyen módszer kimutatni az empirikus tapasztalaton kívül? Hogy melyik mennyire áll közel egy NA géphez?
    • Mennyit ejthetnek vissza fordulatszámot tekintve az egyes fokozatokban a váltók? Kérdezem ezt azért mert Írtátok hogy a Csabáé milyen jó mert alulról húz. Ha megnézem a használható fordulatszám tartományt és mondjuk azt h mikor van 500NM fölött a nyomaték (ami elég rendes gyorsítást eredményez azért) akkor
      • Gyuri 3200-6400=3200
      • Csaba 2800-5750=2950
      • Miki 3000-5400=2400

    Ezek alapján Hunevo6-nak van a legnagyobb használható fordulatszám tartomány ami szerintem fontosabb mint az h alulról menjen, mert ha azt akarom hogy haladjon a gép akkor nem nehéz 3200 fölött tartani a fordszámot.
    Nagyon rosszul gondolom, vagy hol van a logikai bukfenc elrejtve? Vélemények!?
    Vida János

  2. #302
    Rezidens ricsimae avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 06.
    Hsz-ok
    3.128

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    gázreakciónál az számít, hogy mekkora a köbcenti és mekkora fordulaton megy a motor, mert ennek eredője a turbóba bemenő kipuff gáz, ami a turbót ugye elkezni felpörgetni. Két azonos köbcentis motoron azonos fordulatról nyílván a kicsi turbó hamarabb betölt, mert a kisebb házméret miatt hamarabb fel tud pörögni. De mi van akkor ha én a csattogós váltó miatt bárhová tudok nulla idő kieséssel kapcsolni. Még egyest is szúrtam az utolsó versenyen, mert minden fokozatot mindenhol be vesz. Azaz, mondjuk ahol a Csabi és a Miki mondjuk háromban maradna és tolok egy kettest és sokkal nagyobb vehemenciával indul meg az autó pont azért mert nagyobb áttételen vagyok azaz könnyebben mozdítja a motor a kocsi tömegét. És mi van akkor, ha van még ALS is van nekünk a képletben ami eleve nem engedi lelassulni a turbót még akkor sem ha nagy. Ezer paraméter van itt, minden esetre az én full totál-használhatatlan- senkit nem -érdekel -privát-nyomor véleményem az, hogy a kocsi most gyorsabb a minirallin mint előtte. A Hringen meg fényévekkel jobb lesz.


    Tök jó a kocsid ,ezt nem kell ecsetelni többször szerintem, és nem is lomha lent!!!!!
    A hringen teszem hozzá 4000 alatt sincs a frsz sehol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  3. #303
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.791

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    gázreakciónál az számít, hogy mekkora a köbcenti és mekkora fordulaton megy a motor, mert ennek eredője a turbóba bemenő kipuff gáz, ami a turbót ugye elkezni felpörgetni. Két azonos köbcentis motoron azonos fordulatról nyílván a kicsi turbó hamarabb betölt, mert a kisebb házméret miatt hamarabb fel tud pörögni. De mi van akkor ha én a csattogós váltó miatt bárhová tudok nulla idő kieséssel kapcsolni. Még egyest is szúrtam az utolsó versenyen, mert minden fokozatot mindenhol be vesz. Azaz, mondjuk ahol a Csabi és a Miki mondjuk háromban maradna és tolok egy kettest és sokkal nagyobb vehemenciával indul meg az autó pont azért mert nagyobb áttételen vagyok azaz könnyebben mozdítja a motor a kocsi tömegét. És mi van akkor, ha van még ALS is van nekünk a képletben ami eleve nem engedi lelassulni a turbót még akkor sem ha nagy. Ezer paraméter van itt, minden esetre az én full totál-használhatatlan- senkit nem -érdekel -privát-nyomor véleményem az, hogy a kocsi most gyorsabb a minirallin mint előtte. A Hringen meg fényévekkel jobb lesz.
    Szerintem is gyorsabb minirallyn is, mint elötte.

  4. #304
    HKSTOMEVO9
    Vendég

    Alap

    Jól gondolom,hogy a méréskor előállított beterhelést nem lehet produkálni egy I-V fokozat kigyorsításkor?
    Ugyanis ilyenkor kurvára nem épül fel így a nyomás.

  5. #305
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet HKSTOMEVO9: Hozzászólás megtekintése
    Jól gondolom,hogy a méréskor előállított beterhelést nem lehet produkálni egy I-V fokozat kigyorsításkor?
    Ugyanis ilyenkor kurvára nem épül fel így a nyomás.
    nem teljesen így van, max egyes kettes, de akkor is ez hatványozottan a gőzmozdony tdi jellegű kocsikra igaz, ugyanis ott még kevesebb ideje van csóri turbónak nyomásra pörögni. Most azért mivel effektív 7000-nél váltok sokkal nagyobbat ejt a váltó fokozatok között így több időt töltök egy fokozatban azaz jobban felépül a nyomás. Régen ez úgy nézett ki, hogy 5800 és 4800 közt volt minden váltás (lásd videót róla a youtubeon) ami ugye röhej, mert pont nulla ahhoz hogy rendesen beterhelődjön. Én most úgy érzem, hogy a váltómhoz arányosabb lett a motorkarakterisztika.

    Pont egyébként ma nézegettem, hogy a pad kb annyira terhel, mintha negyedikben utcán mennél. Kb.
    Kell egy jó program

  6. #306
    Rezidens ATTILA EVO 7 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 05.
    Hsz-ok
    840

    Alap

    Idézet Sanci: Hozzászólás megtekintése
    Szerintem is gyorsabb minirallyn is, mint elötte.
    Szerintem meg nem,de kar ezen vitatkozni.

  7. #307
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Pályafüggő

  8. #308
    HKSTOMEVO9
    Vendég

    Alap

    Nálam tudok csinálni 1,6-1,7 terhelést csinálni IV. kigyorsításkor.Felváltogatva nem csinál ennyit.Ha nagyobb csigát raknék fel,szerintem mégannyira sem épülne fel.Vagy folyamatos ALS.

  9. #309
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    én felső fordulat tartományban a padon 1.45 körüli nyomást látok ami a HKS műszeren 1.55, majd megpróbálok egy olyan videt rögzíteni ahol 1estől 5.-ig végig tolom és közben veszem egy másik kis kamerával a turbónyomás mérőt is. Márcsak magam miatt is nagyon érdekelne, mert sosem tudom nézni ha én vezetek- lol
    Kell egy jó program

  10. #310
    Rezidens csr avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hsz-ok
    611

    Alap

    Gyuri vezetek én, ha gondolod majd nézed a műszert, mármint a turbonyomás mérőt.

  11. #311
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    én felső fordulat tartományban a padon 1.45 körüli nyomást látok ami a HKS műszeren 1.55, majd megpróbálok egy olyan videt rögzíteni ahol 1estől 5.-ig végig tolom és közben veszem egy másik kis kamerával a turbónyomás mérőt is. Márcsak magam miatt is nagyon érdekelne, mert sosem tudom nézni ha én vezetek- lol
    A gems-ben nincs loggolási lehetőség, mert, ha lenne, akkor abból minden teljesen hitelesen hiderülhetne, így nem stoperrel és nem videoról kellene kb-ra méregetni??!!

  12. #312
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Én nagyon kíváncsi lennék egy Attila EVO7 (2L 9 csiga) VS Gyuri (2,3L 9 csiga) grafikonra!!!!!!!

  13. #313
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet 323_GTR: Hozzászólás megtekintése
    Én nagyon kíváncsi lennék egy Attila EVO7 (2L 9 csiga) VS Gyuri (2,3L 9 csiga) grafikonra!!!!!!!
    mind a két grafikon publikálva lett, csak meg kell keresni a két autó postjai közt. Már nem merem a Dávidot ezzel tovább basztatni. Amúgy nem mlrvadó hiszen Ati 50% E85-el megy ugye.
    Kell egy jó program

  14. #314
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    13.043

    Alap

    nem ellen-reklám(én már 2x voltam 1stDriveréknél), csak érdekességképp:

    Na akkor,hétfőtől debrecenben elkezdi üzemelését Magyarország legpontosabb teljesítménymérő Rototest padja!Egyenlőre kétkerekes opcióval,július 12.-től 4x4-es lehetőséggel!Árak kétkerék 15.000ft,4x4 20.000ft.Az integrám progizása jövőéten esedékes,az eredményt hamarosan megtudjátok!Ami még fontos tudnivaló,a pad a keréken leadott teljesítményt méri 99,999%-os pontossággal!Másik fontos tudnivaló,a pad mobilis!Nagyobb csoportos mérés esetén az ország szinte bármely pontjára szállítható,akár nagyobb szabású rendezvényekre(gyorsulási versenyek,márkatalálkozók)is bérelhető,de ez a tulaj és a rendezők közti anyagi megállapodás kérdése.
    mennyire valós ez a "legpontosabb" kifejezés?

  15. #315
    Rezidens manumission avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Bp-Stockholm
    Hsz-ok
    1.835

    Alap


  16. #316
    Rezidens Feka avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 05.
    Hely
    Páty
    Hsz-ok
    548

    Alap

    mennyire valós ez a "legpontosabb" kifejezés?[/QUOTE]
    A legpontosabb mérőműszer az ingapad, de a legkörülményesebb is.

  17. #317
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 04.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    13.043

    Alap

    már nem is mér.
    Tűz Debrecenben!

  18. #318
    Rezidens Dino74 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 01.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.530

    Alap

    Hova érdemes vinni méretni ahol nem horror? Sima elsőkerekes cucc 3x kéne gyári, kipuval, kipuval+progival

  19. #319
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2008. 10.
    Hsz-ok
    1.953

    Alap

    Idézet Dino74: Hozzászólás megtekintése
    Hova érdemes vinni méretni ahol nem horror? Sima elsőkerekes cucc 3x kéne gyári, kipuval, kipuval+progival
    http://www.havassy-motorsport.hu/fekpad.html

  20. Az alábbiaknak tetszik EVO-010 hozzászólása:


  21. #320
    Rezidens Dino74 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2010. 01.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    1.530

    Alap

    Őt már ajánlották, meg vmi budakalászi társaságot is

16. oldal, összesen: 17 ElsőElső ... 614151617 UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hasonló témák

  1. Mennyiből van itthon?
    By MES-Racing in forum Minden egyéb
    Hsz-ok: 136
    Utolsó hozzászólás: 2017. 01. 16., 12:07

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva