4. oldal, összesen: 17 ElsőElső ... 2345614 ... UtolsóUtolsó
61-80, összesen: 322

  1. #61
    Baliho
    Vendég

    Alap

    Udv.
    Ciki vagy sem... az enyem, egy szeria IX-es csupan 252 LE-t tudott magabol kipreselni
    De en igy is elvezem, imadom.

    Mindenkinek csak ajanlani tudom, tokre rendbe volt minden, Koszi nektek

  2. #62
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    Idézet Baliho: Hozzászólás megtekintése
    Udv.
    Ciki vagy sem... az enyem, egy szeria IX-es csupan 252 LE-t tudott magabol kipreselni
    De en igy is elvezem, imadom.

    Mindenkinek csak ajanlani tudom, tokre rendbe volt minden, Koszi nektek
    keréken vagy főtengelyen ?

  3. #63
    Rezidens FQ-400 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    4.291

    Alap

    ahoz képest, hogy a GTR-t 480 lóra mondják mitől van ott 540?

    Ha a full gyári evo-t meg 280-ra mondják miért van ott 252?
    Maga a gyár se tudja megbecsülni, hogy milyen autót hoz ki?

    EVO-nál keréken... (esetleg?), de a GTR sehogy sem stimmel... vagy kerék lovat adtak meg neki gyárilag?

  4. #64
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    Idézet FQ-400: Hozzászólás megtekintése
    ahoz képest, hogy a GTR-t 480 lóra mondják mitől van ott 540?

    Ha a full gyári evo-t meg 280-ra mondják miért van ott 252?
    Maga a gyár se tudja megbecsülni, hogy milyen autót hoz ki?

    EVO-nál keréken... (esetleg?), de a GTR sehogy sem stimmel... vagy kerék lovat adtak meg neki gyárilag?
    GTR Full decat !!

  5. #65
    Rezidens
    Csatlakozás dátuma
    2009. 02.
    Hsz-ok
    3.229

    Alap

    Idézet Glavatronicum: Hozzászólás megtekintése
    A 2008-as Nissan GTR-t is sikeresen mértük.
    93as GTI-R-ről is lehet szó?

  6. #66
    Törzsvendég gyurka avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hsz-ok
    240

    Alap

    Idézet 1stDriver: Hozzászólás megtekintése
    Én mikor a MAHA pad budakalászon megnyílt az elsők között voltam, aki dolgozni akart ott, azon a padon, velük. Még együttműködésről és hosszútávú tervekről is beszéltünk. Szerettem volna ezzel is növelni a színvonalat és persze további tudást, gyakorlatot szerezni a pad segítségével. Sokszor mentem, sokszor próbálkoztam, vittem több kocsit de hiába.
    Ugyanaz a tapasztalatom, mint bunkernek: a gyári ecu-k minden alkalommal azt jelezték, hogy baj van, levették a gyújtást és eldúsították a keveréket (ezt utcai teszteknél sosem tették). Egy sebességi fokozat lefuttatása több mint kétszer annyi ideig tartott mint az úton. A mérés persze ezek után nem tekinthető hitelesnek, sőt. A gyári ecu-k még a szerencsésebbik eset. A szemem láttára két motor robbant fel: 1 EVO 1 Subaru (MoTec) és egy hengerfejes lett(Unichip-BMW). Szerencsére nem az én ügyfeleim voltak. Azt beszélik, hogy 8-10 motor lehelte ki a lelkét ott, de szerintem még talán annál is több. Én még mindig nem szidtam, hanem védtem őket sokáig, megvannak a hozzászólásaim akkoriból a témában. Hangoztattam mindenkinek, hogy kell a pados mérés mert kell a hiteles eredmény tunernek és tulajnak egyaránt. Gondoltam, hogy biztos rossz volt egy két program meghogy megtanulják előbb-utóbb jól beállítani a padot. De nem így történt.
    A turbós összkerekes autók továbbra is hol szenvednek a terheléstől, hol meg túl kicsi terhelést kapnak ahhoz, hogy kialakuljon az a turbónyomás, ami az utcán simán megvan egy hasonló teszt során. Ilyen körülmények között sem programozni sem mérni nem lehet.
    Egyedül a kis teljesítményű, leginkább turbo nélküli kétkerékhajtású autókat mérik viszonylag pontosan kb. 150-200 LE-ig.
    Többször próbáltam kultúráltan beszélni velük, hogy valami nem jó, fejtsük meg együtt a problémát de inkább sértve érezték magukat. Az ügyfeleknek is nagyképűen az arcukba vágták, hogy ez van: ha felrobban, felrobban ha gyenge, gyenge, nem ők a hibásak vagy a pad, mert itt minden tuti és kész.
    Nem adtam fel, mert az egész világon szinte mindenki padon programoz és a munkáik mellé padon mért adatokat adnak meg mert mi más lenne a leghitelesebb mérce?
    Mivel több száz autót programoztam az elmúlt években itthon és külföldön, egyre nagyobb igényét láttam, hogy átlépjem ezt a problémát és olyan gépet szerezzünk be ami a legelismertebb és legjobb a világon, ne legyen benne hiba és ne lehessen negatív kritikával illetni sem a pontosságát sem a működését, valamint lehetőleg ne legyenek működési korlátai. A választáskor olyan cégek véleményét, tanácsát is alapul vettük, akikkel évek óta együtt dolgozunk és a legjobbak közé tartoznak a tuning szakmában a világon.
    A legjobb persze mindig a legdrágább is egyben, főleg a tuning szakmában van ez így. Szerencsére találtam olyan befektetőt aki elég elszánt, aki szintén a legjobbat akarta hamár egyszer... (a nickneve rettenetes :-))
    Két hete működik lassan a gép a tesztekkel együtt, amikez a gyártó ausztrál cég 3 napra oktató mérnököt is küldött. A kamra is a dyno gyártójának előírásai alapján készült. A fő ventillátoron kívül a helyiség levegője is folyamatosan cserélődik 70.000 légköbméter/órával külön ventillátorokkal.
    A működésről: Mi is meglepődtünk a pontosságán és a különböző járművekhez való tökéletes alkalmazkodásán. Legyen az turbós, szívó, összkerekes vagy 2wd autó vagy épp motorkerékpár.
    Mértünk már 165 lőerős suzuki motortól EVO 8-9-10-en keresztül a 540 lovas nissan GTR-ig mindent, ami keréken gurul. Minden mérés problémamentes és reprodukálható volt. Nem jelentett gondot sem a magas teljesítmény sem a több, mint 600 Nm nyomaték. Nincsenek irreális adatok és grafikonok. A széria kocsik mérései is ugyanolyanok lettek, mint bárhol a világon. Nincs megcsúszás, indokolatlan melegedés stb. A terhelés valós és ésszerű reakciót vált ki a járműből. Nincs az utcai üzemtől eltérő turbónyomás sem negatív sem pozitív irányban. ECU programozás alatt stabil és a változások pontosan követhetőek. Nagyon részletes munkát lehet rajta végezni, amiben rengeteget segít.
    Szóval igazolva látjuk, amit a "nagyok" mondtak erről a padról. A hitelességét természetesen sehol a világon nem vonják kétségbe.
    A tulajok reakciói is pozitívak: látják és értik, hogy mi történik és hogyan. Nincs kétkedés és vita mert nincs min vitázni. Ha kevés, ha sok, követhető és igazolt a gép által és nem kell magyarázkodni miatta.
    Az áraink messze az európai árak alatt vannak, sőt úgy alakítottuk ki őket, hogy a szerényebb teljesítményű autókkal rendelkezők is meg tudják fizetni.
    Hamarosan kész lesz a honlapunk is, toplistával, képekkel, videókkal, hírekkel.
    Valós mércét szerettünk volna felállítani itt Magyarországon mindenkinek, mert nagyon kellett, erre ez a gép biztosan alkalmas lesz. Várunk mindenkit szeretettel.

    Dyno Project Team
    +a bedö subaru wrc replicája,de azt hiszem annak a végén fizetett az ember,azt már nem tudta kimozogni

  7. #67
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    Idézet FQ-400: Hozzászólás megtekintése
    ahoz képest, hogy a GTR-t 480 lóra mondják mitől van ott 540?

    Ha a full gyári evo-t meg 280-ra mondják miért van ott 252?
    Maga a gyár se tudja megbecsülni, hogy milyen autót hoz ki?

    EVO-nál keréken... (esetleg?), de a GTR sehogy sem stimmel... vagy kerék lovat adtak meg neki gyárilag?
    Nem egyszer le lett már írva, hogy a gt-r nem gyári!

  8. #68
    HKSTOMEVO9
    Vendég

    Alap EVO IX Ecutek APS Walbro 1,7 bar


  9. #69
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    Ez komoly!
    Gratula!

  10. #70
    Rezidens Tomó avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 01.
    Hely
    Szentendre
    Hsz-ok
    4.844

    Alap

    Jól néz ki!
    Grat!

  11. #71
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    nagyon szép nyomatékgörbe- gratula!!!
    Kell egy jó program

  12. #72
    HKSTOMEVO9
    Vendég

    Alap

    Kösz Skacok,menjen el mindenki,jó móka!

  13. #73
    Bennfentes Galvatronicum avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 02.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    94

    Alap

    Idézet FQ-400: Hozzászólás megtekintése
    ahoz képest, hogy a GTR-t 480 lóra mondják mitől van ott 540?

    Ha a full gyári evo-t meg 280-ra mondják miért van ott 252?
    Maga a gyár se tudja megbecsülni, hogy milyen autót hoz ki?

    EVO-nál keréken... (esetleg?), de a GTR sehogy sem stimmel... vagy kerék lovat adtak meg neki gyárilag?
    A teljesen gyári autók elég szegényesen teljesitenek, elég dúsan is üzemelnek. A gyár japán benzinnel, ottani légnyomáson, stb. becsüli az adatokat, ráadásul nem is pontosan ugyanarról a lóerőről beszélnek, na meg a marketing is nagy szerepet játszik. A 300 lóerő jobban hangzik mint a 275..stb.

    A GTR nem széria (légszűrő, kipufogó, ECU már módositott)
    Egyébként gyárilag sem 480 Le, hanem egy kicsit több, ott meg az emisszió, Euro szabvány miatt lőnek egy kicsit a valós alá.

  14. #74
    Törzsvendég Füli avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 09.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    126

    Alap

    Idézet Glavatronicum: Hozzászólás megtekintése
    GTR eddig a legerősebb, de még várunk 2 másikat is
    Full decat
    540 Le, 600 Nm

    Subaru GC8 hibrid
    360 Le, 520 Nm

    Evo 8: 20G turbo, 272 tengelyek
    400 Le, 510 Nm

    Evo 9: 272 tengelyek
    385 Le, 520 Nm

    Suzuki 650BT motor
    165 Le

    A többit majd a tulajok engedélyével.
    Remélem hétfőn rekord születik... Hívlak még előtte, hogy mikorra érünk oda...
    '06 Cosworth Sti, TSR-70, Pectel, E85 - 1.5bar - 10.98s @ 203 km/h

  15. #75
    Rezidens ttop avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    2.447

    Alap

    Nagyon kiváncsian várjuk!!!!

  16. #76
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    na ma én is megmérettettem :-D

    persze nem volt igaz a Tarlós féle adat, de szégyenkeznem így sem kell, mert kereken 500nm nyomaték és 365 lóerő (360-368 között szórt) jött ki végül egy nagyon szép, hullámzás mentes nyomatékgörbe mellett. Érdekes, hogy 400 nm nyomaték még 6500-nál is meg van.

    Holnap benyomom a kinyomtatott grafikon képét illetve próbáltam a telefonommal valamit felvenni a dologból hát nem sikerült de azért majd a videt is linkelem.

    A srácok iszonyatosan profik, megnyugtató volt látni, hogy mindent százszor néztek át, mielőtt ráadták volna a kakaót, rendesen meg melegítették a motort, gumit szóval látszik, hogy odafigyelnek a gépre. Nagy élmény volt- mindenkinek javallom :-D
    Kell egy jó program

  17. #77
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    Szép adatok!
    Mértétek, hogy a váltódnak/hajtásnak kb. mekkora a vesztesége?

  18. #78
    HKSTOMEVO9
    Vendég

    Alap

    Mekkora a nyomásod?

  19. #79
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    hajtásveszteséget nem mértünk a nyomás pedig 3500-6500-ig hajszál pontosan 1,5 bár végig- ezért olyan jó a nyomatékgörbe. A váltót megint dícsérték :-D
    Kell egy jó program

  20. #80
    Rezidens MES-Racing avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    3.691

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    na ma én is megmérettettem :-D

    persze nem volt igaz a Tarlós féle adat, de szégyenkeznem így sem kell, mert kereken 500nm nyomaték és 365 lóerő (360-368 között szórt)
    most keréken vagy főtengelyen?

4. oldal, összesen: 17 ElsőElső ... 2345614 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 2 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 2 vendég)

Hasonló témák

  1. Mennyiből van itthon?
    By MES-Racing in forum Minden egyéb
    Hsz-ok: 136
    Utolsó hozzászólás: 2017. 01. 16., 12:07

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva