3. oldal, összesen: 17 ElsőElső 1234513 ... UtolsóUtolsó
41-60, összesen: 322

  1. #41
    Bennfentes Galvatronicum avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 02.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    94

    Alap

    Idézet Fapuma8: Hozzászólás megtekintése
    300-450-ig keréken vagy főtengelyen?

    Másrészt 450LE felett mennyi?

    köszi előre is a választ
    4WD 450 felett 140 Eur

    Főtengelyen értendőek az árak, de keréklóerőt, illetve nyomatékot is tudunk mérni természetesen.

  2. #42
    Bennfentes Galvatronicum avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 02.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    94

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    nekem van egy 1.3-as automata összkerekes Daihatsu Terios mini városi dzsippem :-D

    azt menniért méritek le??

    kérlek vegyétek vigyelembe, hogy nem megy 175-öt semmilyen fokozatban sem.

    110nél vége- ez gáz??
    Nem gáz, de az ALS nehogy be legyen kapcsolva
    a Terioson...mindent mérünk, még motort is
    Utoljára szerkesztette: Galvatronicum; 2009. 03. 17. 23:50-kor

  3. #43
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Üdv!

    Ha beindul a dolog, javaslom egy Evo Klub ranglista létrehozásást (közösen a Subaru Klubbal), ahol az itt megmért autók adatai lennének. Persze csak azé, aki hozzájárul...

    Elsőként jelentkezem az enyémmel, kb 2 hét múlva kész, akármilyen "ciki" eredmény is jön ki, vállalom a publicitást

    Aki volt már itt méretni és publikus az adat, kérem írjon PÜ-t. Bármilyen autó!

    Kösz!

  4. #44
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Üdv!

    Ha beindul a dolog, javaslom egy Evo Klub ranglista létrehozásást (közösen a Subaru Klubbal), ahol az itt megmért autók adatai lennének. Persze csak azé, aki hozzájárul...

    Elsőként jelentkezem az enyémmel, kb 2 hét múlva kész, akármilyen "ciki" eredmény is jön ki, vállalom a publicitást

    Aki volt már itt méretni és publikus az adat, kérem írjon PÜ-t. Bármilyen autó!

    Kösz!
    Csatlakozom.

    Már tudom, hogy nem igaz amit a programozó mondott, de nem ez számít. Főleg akkor nem, ha mindenki ezen a padon mér. Pulbikussá teszem az evom teljesítmény és nyomaték adatait akkor is, ha csak pl 320 lovas.

    És gratula a beruházóknak/üzemeltetőknek, végre egy korrekt lehetőség, ahol az ember nem bemondások meg seggre érzet alapján tudja megsaccolni, hogy az elköltött százezrek értek-e egyáltalán valamit.

    -gyurma
    Kell egy jó program

  5. #45
    Rezidens EvoSasa avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Pécs
    Hsz-ok
    1.335

    Alap



    Csak 1 adat lesz ugyan ugy fog menni utána az autó!
    A fanyűvő!!

  6. #46
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Azért bennem csak motoszkál egy dolog... Vagy 3-4 éve, amikor Budakalászon beüzemelték azt a Maha padot, akkor is az volt, hogy az a tuti, végre van ilyen, tucatnyi cikk jelent meg (egyet én is írtam).

    Akkor most az nem jó? Ez miben tud többet? És mi lesz most azzal? És 3 év múlva lesz megint valakinek egy "tuti"?

  7. #47
    Rezidens manumission avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Bp-Stockholm
    Hsz-ok
    1.835

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Vagy 3-4 éve, amikor Budakalászon beüzemelték azt a Maha padot

    Lassan ÖT éve voltunk ott! Hogy megy az idő..


  8. #48

    Alap

    Idézet Glavatronicum: Hozzászólás megtekintése
    4WD 450 felett 140 Eur

    Főtengelyen értendőek az árak, de keréklóerőt, illetve nyomatékot is tudunk mérni természetesen.
    Koszi.Szepen.Mennek majd en is.Termeszetesen vallalom az eredmenyemet is az elvileg letrejovo listan.
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  9. #49
    Rezidens berkes avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hsz-ok
    321

    Boldogtalan

    Igrinyi Lacibá összerakja a stroker motort és felprogramaozódik akkor én is publikussá teszem az adatokat.

    Miki!
    Legalább meglátjuk mi a különbség a gyári makinen turbó és a 20g s 9 es turbó görbéje között
    ugyanazzal a strokerrel.
    Kíváncsi vagyok nagyon.

    de máááá nagyon jó lenne !
    B. Cs.

    EVO VI TME

  10. #50
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    Idézet berkes: Hozzászólás megtekintése
    Igrinyi Lacibá összerakja a stroker motort és felprogramaozódik akkor én is publikussá teszem az adatokat.

    Miki!
    Legalább meglátjuk mi a különbség a gyári makinen turbó és a 20g s 9 es turbó görbéje között
    ugyanazzal a strokerrel.
    Kíváncsi vagyok nagyon.

    de máááá nagyon jó lenne !
    Miki neked 20G lesz ? :-)

  11. #51
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Azért bennem csak motoszkál egy dolog... Vagy 3-4 éve, amikor Budakalászon beüzemelték azt a Maha padot, akkor is az volt, hogy az a tuti, végre van ilyen, tucatnyi cikk jelent meg (egyet én is írtam).

    Akkor most az nem jó? Ez miben tud többet? És mi lesz most azzal? És 3 év múlva lesz megint valakinek egy "tuti"?
    Voltam még régen Budakalászon méretni, mikor megnyílt.
    Egy húzott 1.8T-re mértek 163le-t és azt mondták kopott a motor (~90e km) és vigyem el szervízbe.

    Aztán később megnéztem a log adatokat és kiderült, hogy betiltott az ecu és levette a t.nyomást.
    Én csak azt nem értettem, ha már loggoltak mindenféle adatot, akkor miért nem nézték meg, vajon mi történhetett? Vagy nem volt ott olyan szakember aki értett is volna hozzá?
    Nem jó szájízzel jöttem el.

    Egy másik haverom mesélte, hogy mikor ők mentek méretni nem rögzítették le kiskocsit amin a berendezések voltak és mikor bekapcsolták a szélgépet ráborította a kocsira az atyaúristent is és megsérült a fényezés. cserébe kaptak párezer forint kedvezvényt...

  12. #52
    Bennfentes Galvatronicum avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 02.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    94

    Alap

    Miki, természetesen nagy szeretettel várunk minden klubtagot, meg a Klub mérés toplista is jó ötlet. Ez a pad nagyon más, mint a MAHA, többek között a mérési metódus, és a legújabb szoftver miatt is. A lekötési mód is ideális, és a kompenzációs faktorok (légnyomás, hőmérséklet, páratartalom, stb.) is valós mérési adatokat szolgáltatnak, és nem is lehet belepiszkálni. A padunk nem lendkerekes elvű, és nem generál olyan terhelést, hogy az autó lefulladjon, vagy mintha egy 90 fokos emelkedőn menne föl, nem terheli agyon a motort és a vezérlés nem lép vészüzemmódba, hogy a motort megvédje. A motorrobbantgatás itt nem hobbi.
    Sok komoly tuningcég használja ezt a padot Angliában, Ausztráliában, és USA-ban is, mert nem csal.

    Pl. a komoly hajtású, illetve ESP-s, kipörgésgátlós kocsikat pontosan csak ez a tipusú pad tudja lemérni.

    A 2008-as Nissan GTR-t is sikeresen mértük.
    Utoljára szerkesztette: Galvatronicum; 2009. 03. 18. 22:17-kor

  13. #53
    Törzsvendég
    Csatlakozás dátuma
    2007. 07.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    200

    Alap

    Én mikor a MAHA pad budakalászon megnyílt az elsők között voltam, aki dolgozni akart ott, azon a padon, velük. Még együttműködésről és hosszútávú tervekről is beszéltünk. Szerettem volna ezzel is növelni a színvonalat és persze további tudást, gyakorlatot szerezni a pad segítségével. Sokszor mentem, sokszor próbálkoztam, vittem több kocsit de hiába.
    Ugyanaz a tapasztalatom, mint bunkernek: a gyári ecu-k minden alkalommal azt jelezték, hogy baj van, levették a gyújtást és eldúsították a keveréket (ezt utcai teszteknél sosem tették). Egy sebességi fokozat lefuttatása több mint kétszer annyi ideig tartott mint az úton. A mérés persze ezek után nem tekinthető hitelesnek, sőt. A gyári ecu-k még a szerencsésebbik eset. A szemem láttára két motor robbant fel: 1 EVO 1 Subaru (MoTec) és egy hengerfejes lett(Unichip-BMW). Szerencsére nem az én ügyfeleim voltak. Azt beszélik, hogy 8-10 motor lehelte ki a lelkét ott, de szerintem még talán annál is több. Én még mindig nem szidtam, hanem védtem őket sokáig, megvannak a hozzászólásaim akkoriból a témában. Hangoztattam mindenkinek, hogy kell a pados mérés mert kell a hiteles eredmény tunernek és tulajnak egyaránt. Gondoltam, hogy biztos rossz volt egy két program meghogy megtanulják előbb-utóbb jól beállítani a padot. De nem így történt.
    A turbós összkerekes autók továbbra is hol szenvednek a terheléstől, hol meg túl kicsi terhelést kapnak ahhoz, hogy kialakuljon az a turbónyomás, ami az utcán simán megvan egy hasonló teszt során. Ilyen körülmények között sem programozni sem mérni nem lehet.
    Egyedül a kis teljesítményű, leginkább turbo nélküli kétkerékhajtású autókat mérik viszonylag pontosan kb. 150-200 LE-ig.
    Többször próbáltam kultúráltan beszélni velük, hogy valami nem jó, fejtsük meg együtt a problémát de inkább sértve érezték magukat. Az ügyfeleknek is nagyképűen az arcukba vágták, hogy ez van: ha felrobban, felrobban ha gyenge, gyenge, nem ők a hibásak vagy a pad, mert itt minden tuti és kész.
    Nem adtam fel, mert az egész világon szinte mindenki padon programoz és a munkáik mellé padon mért adatokat adnak meg mert mi más lenne a leghitelesebb mérce?
    Mivel több száz autót programoztam az elmúlt években itthon és külföldön, egyre nagyobb igényét láttam, hogy átlépjem ezt a problémát és olyan gépet szerezzünk be ami a legelismertebb és legjobb a világon, ne legyen benne hiba és ne lehessen negatív kritikával illetni sem a pontosságát sem a működését, valamint lehetőleg ne legyenek működési korlátai. A választáskor olyan cégek véleményét, tanácsát is alapul vettük, akikkel évek óta együtt dolgozunk és a legjobbak közé tartoznak a tuning szakmában a világon.
    A legjobb persze mindig a legdrágább is egyben, főleg a tuning szakmában van ez így. Szerencsére találtam olyan befektetőt aki elég elszánt, aki szintén a legjobbat akarta hamár egyszer... (a nickneve rettenetes :-))
    Két hete működik lassan a gép a tesztekkel együtt, amikez a gyártó ausztrál cég 3 napra oktató mérnököt is küldött. A kamra is a dyno gyártójának előírásai alapján készült. A fő ventillátoron kívül a helyiség levegője is folyamatosan cserélődik 70.000 légköbméter/órával külön ventillátorokkal.
    A működésről: Mi is meglepődtünk a pontosságán és a különböző járművekhez való tökéletes alkalmazkodásán. Legyen az turbós, szívó, összkerekes vagy 2wd autó vagy épp motorkerékpár.
    Mértünk már 165 lőerős suzuki motortól EVO 8-9-10-en keresztül a 540 lovas nissan GTR-ig mindent, ami keréken gurul. Minden mérés problémamentes és reprodukálható volt. Nem jelentett gondot sem a magas teljesítmény sem a több, mint 600 Nm nyomaték. Nincsenek irreális adatok és grafikonok. A széria kocsik mérései is ugyanolyanok lettek, mint bárhol a világon. Nincs megcsúszás, indokolatlan melegedés stb. A terhelés valós és ésszerű reakciót vált ki a járműből. Nincs az utcai üzemtől eltérő turbónyomás sem negatív sem pozitív irányban. ECU programozás alatt stabil és a változások pontosan követhetőek. Nagyon részletes munkát lehet rajta végezni, amiben rengeteget segít.
    Szóval igazolva látjuk, amit a "nagyok" mondtak erről a padról. A hitelességét természetesen sehol a világon nem vonják kétségbe.
    A tulajok reakciói is pozitívak: látják és értik, hogy mi történik és hogyan. Nincs kétkedés és vita mert nincs min vitázni. Ha kevés, ha sok, követhető és igazolt a gép által és nem kell magyarázkodni miatta.
    Az áraink messze az európai árak alatt vannak, sőt úgy alakítottuk ki őket, hogy a szerényebb teljesítményű autókkal rendelkezők is meg tudják fizetni.
    Hamarosan kész lesz a honlapunk is, toplistával, képekkel, videókkal, hírekkel.
    Valós mércét szerettünk volna felállítani itt Magyarországon mindenkinek, mert nagyon kellett, erre ez a gép biztosan alkalmas lesz. Várunk mindenkit szeretettel.

    Dyno Project Team
    Utoljára szerkesztette: 1stDriver; 2009. 03. 19. 00:30-kor

  14. #54
    Rezidens EvoSasa avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Pécs
    Hsz-ok
    1.335

    Alap

    Nem tudtál aludni?
    A fanyűvő!!

  15. #55
    Rezidens berkes avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hsz-ok
    321

    Alap

    Hú vazze , egy kis testápolót kenjél a kezedre mert ez elég terjedelmes volt,
    de asszem lefedte az elmúlt 3-4 évet.
    Utoljára szerkesztette: berkes; 2009. 03. 19. 09:55-kor
    B. Cs.

    EVO VI TME

  16. #56
    Adminisztrátor Miki avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    11.968

    Alap

    Köszi a kimerítő választ!

    Tényleg kíváncsi vagyok mostmár... Vannak már publikus eredmények?

  17. #57
    Bennfentes Galvatronicum avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 02.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    94

    Alap

    Idézet Miki: Hozzászólás megtekintése
    Köszi a kimerítő választ!

    Tényleg kíváncsi vagyok mostmár... Vannak már publikus eredmények?
    GTR eddig a legerősebb, de még várunk 2 másikat is
    Full decat
    540 Le, 600 Nm

    Subaru GC8 hibrid
    360 Le, 520 Nm

    Evo 8: 20G turbo, 272 tengelyek
    400 Le, 510 Nm

    Evo 9: 272 tengelyek
    385 Le, 520 Nm

    Suzuki 650BT motor
    165 Le

    A többit majd a tulajok engedélyével.

  18. #58
    Rezidens EvoSasa avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Pécs
    Hsz-ok
    1.335

    Alap

    Az adatok gondolom fötengelyre vonatkoznak!
    Nem kéne áttérnünk a kerék lóerőre inkább az csak pontosabb máshol is úgy adjk meg!?
    A fanyűvő!!

  19. #59

    Alap

    Idézet 1stDriver: Hozzászólás megtekintése
    Én mikor a MAHA pad budakalászon megnyílt az elsők között voltam, aki dolgozni akart ott, azon a padon, velük. Még együttműködésről és hosszútávú tervekről is beszéltünk. Szerettem volna ezzel is növelni a színvonalat és persze további tudást, gyakorlatot szerezni a pad segítségével. Sokszor mentem, sokszor próbálkoztam, vittem több kocsit de hiába.
    Ugyanaz a tapasztalatom, mint bunkernek: a gyári ecu-k minden alkalommal azt jelezték, hogy baj van, levették a gyújtást és eldúsították a keveréket (ezt utcai teszteknél sosem tették). Egy sebességi fokozat lefuttatása több mint kétszer annyi ideig tartott mint az úton. A mérés persze ezek után nem tekinthető hitelesnek, sőt. A gyári ecu-k még a szerencsésebbik eset. A szemem láttára két motor robbant fel: 1 EVO 1 Subaru (MoTec) és egy hengerfejes lett(Unichip-BMW). Szerencsére nem az én ügyfeleim voltak. Azt beszélik, hogy 8-10 motor lehelte ki a lelkét ott, de szerintem még talán annál is több. Én még mindig nem szidtam, hanem védtem őket sokáig, megvannak a hozzászólásaim akkoriból a témában. Hangoztattam mindenkinek, hogy kell a pados mérés mert kell a hiteles eredmény tunernek és tulajnak egyaránt. Gondoltam, hogy biztos rossz volt egy két program meghogy megtanulják előbb-utóbb jól beállítani a padot. De nem így történt.
    A turbós összkerekes autók továbbra is hol szenvednek a terheléstől, hol meg túl kicsi terhelést kapnak ahhoz, hogy kialakuljon az a turbónyomás, ami az utcán simán megvan egy hasonló teszt során. Ilyen körülmények között sem programozni sem mérni nem lehet.
    Egyedül a kis teljesítményű, leginkább turbo nélküli kétkerékhajtású autókat mérik viszonylag pontosan kb. 150-200 LE-ig.
    Többször próbáltam kultúráltan beszélni velük, hogy valami nem jó, fejtsük meg együtt a problémát de inkább sértve érezték magukat. Az ügyfeleknek is nagyképűen az arcukba vágták, hogy ez van: ha felrobban, felrobban ha gyenge, gyenge, nem ők a hibásak vagy a pad, mert itt minden tuti és kész.
    Nem adtam fel, mert az egész világon szinte mindenki padon programoz és a munkáik mellé padon mért adatokat adnak meg mert mi más lenne a leghitelesebb mérce?
    Mivel több száz autót programoztam az elmúlt években itthon és külföldön, egyre nagyobb igényét láttam, hogy átlépjem ezt a problémát és olyan gépet szerezzünk be ami a legelismertebb és legjobb a világon, ne legyen benne hiba és ne lehessen negatív kritikával illetni sem a pontosságát sem a működését, valamint lehetőleg ne legyenek működési korlátai. A választáskor olyan cégek véleményét, tanácsát is alapul vettük, akikkel évek óta együtt dolgozunk és a legjobbak közé tartoznak a tuning szakmában a világon.
    A legjobb persze mindig a legdrágább is egyben, főleg a tuning szakmában van ez így. Szerencsére találtam olyan befektetőt aki elég elszánt, aki szintén a legjobbat akarta hamár egyszer... (a nickneve rettenetes :-))
    Két hete működik lassan a gép a tesztekkel együtt, amikez a gyártó ausztrál cég 3 napra oktató mérnököt is küldött. A kamra is a dyno gyártójának előírásai alapján készült. A fő ventillátoron kívül a helyiség levegője is folyamatosan cserélődik 70.000 légköbméter/órával külön ventillátorokkal.
    A működésről: Mi is meglepődtünk a pontosságán és a különböző járművekhez való tökéletes alkalmazkodásán. Legyen az turbós, szívó, összkerekes vagy 2wd autó vagy épp motorkerékpár.
    Mértünk már 165 lőerős suzuki motortól EVO 8-9-10-en keresztül a 540 lovas nissan GTR-ig mindent, ami keréken gurul. Minden mérés problémamentes és reprodukálható volt. Nem jelentett gondot sem a magas teljesítmény sem a több, mint 600 Nm nyomaték. Nincsenek irreális adatok és grafikonok. A széria kocsik mérései is ugyanolyanok lettek, mint bárhol a világon. Nincs megcsúszás, indokolatlan melegedés stb. A terhelés valós és ésszerű reakciót vált ki a járműből. Nincs az utcai üzemtől eltérő turbónyomás sem negatív sem pozitív irányban. ECU programozás alatt stabil és a változások pontosan követhetőek. Nagyon részletes munkát lehet rajta végezni, amiben rengeteget segít.
    Szóval igazolva látjuk, amit a "nagyok" mondtak erről a padról. A hitelességét természetesen sehol a világon nem vonják kétségbe.
    A tulajok reakciói is pozitívak: látják és értik, hogy mi történik és hogyan. Nincs kétkedés és vita mert nincs min vitázni. Ha kevés, ha sok, követhető és igazolt a gép által és nem kell magyarázkodni miatta.
    Az áraink messze az európai árak alatt vannak, sőt úgy alakítottuk ki őket, hogy a szerényebb teljesítményű autókkal rendelkezők is meg tudják fizetni.
    Hamarosan kész lesz a honlapunk is, toplistával, képekkel, videókkal, hírekkel.
    Valós mércét szerettünk volna felállítani itt Magyarországon mindenkinek, mert nagyon kellett, erre ez a gép biztosan alkalmas lesz. Várunk mindenkit szeretettel.

    Dyno Project Team
    "A szemem láttára két motor robbant fel: 1 EVO 1 Subaru (MoTec) és egy hengerfejes lett(Unichip-BMW)."

    Ezért írtam én is amit írtam , Csaba sem akart odaengedni mert félt hogy szétnyomják a padon a nem hozzáértők , ő is ezt erősíti amit leírtál.

    Ezért is gondoltam hogy a tiéteken "biztonságban lehetne az autóm" mert tudjátok mi miért történik és mi nem tartozik bele egy normális mérésbe.
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  20. #60

    Alap

    Idézet Glavatronicum: Hozzászólás megtekintése
    GTR eddig a legerősebb, de még várunk 2 másikat is
    Full decat
    540 Le, 600 Nm

    Subaru GC8 hibrid
    360 Le, 520 Nm

    Evo 8: 20G turbo, 272 tengelyek
    400 Le, 510 Nm

    Evo 9: 272 tengelyek
    385 Le, 520 Nm

    Suzuki 650BT motor
    165 Le

    A többit majd a tulajok engedélyével.
    Most szombaton lacházán lemérem az enyémet AX22-vel , ahoz képest pedig érdekel majd mit mutat a padotokon is.

    Ha nem ölöm meg a kuplungot szombaton a rajtoknál akkor a közeljövőben elugranék.

    Másrészt időben mettől meddig tartotok nyitva?Időben vagy nyitása vagy zárás a jó nekem az tuti...
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

3. oldal, összesen: 17 ElsőElső 1234513 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hasonló témák

  1. Mennyiből van itthon?
    By MES-Racing in forum Minden egyéb
    Hsz-ok: 136
    Utolsó hozzászólás: 2017. 01. 16., 13:07

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód bekapcsolva