1. oldal, összesen: 2 12 UtolsóUtolsó
1-20, összesen: 40

  1. #1
    Haladó Kalapana avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hsz-ok
    44

    Alap EVO 8/9, 1O gátlók méretei?

    Van valakinek esetleg a garázsban egy komplett gyári felfüggesztése EVO 8, 9, vagy 1O -es? És volna kedve / türelme kisegíteni egy kis méricsgéléssel?

    Perpillanat KYB AGX gátlóim vannak a Galanton, Tein S-Tech rugókkal és három év után az egész egy kalap. Elöl MacPherson felfüggesztésem van akárcsak az EVO-kon. Hátul a gátlóm meg hasonló a 1Oesére. (A hátsó felfüggesztésem megegyezik egy 2G FWD Eclipse-ével, az egész elöl hátul ugyanaz egyébként mint a 3G Eclipse.) Mielőtt befektetek egy coilover szetbe, ezt a gondolatot is végig szeretném játszani.

    Amiért az EVO cucc érdekes lehet:
    -Olcsón tudok venni pár kilóméteres Bilstein-eket rugókkal, ami bármilyen Galant rugó/gátló kombónál százszor jobb.
    -EVO első gátlón a felső bekötési pontok 12O fokos kiosztásban vannak akárcsak a Galanton, csak tükrösen
    -EVO hátsó gátlón a felső bekötések kétpontosak akrácsak a Galanton
    -EVOkhoz colioverekből is nagyobb és jobb választék van. Ha már csak valamelyik első stimmel, lehet tudnék rakni pl EVO Tein Flex-et előre, 2G DSM Tein Flex-et hátra. (8G Galanthoz nem árulnak)

    Amit nem tudok: Méretek. Az alábbi két képen bejelöltem mire lenne szükségem. Mindegy hogy Bilstein vagy sem, E8/9 és E10 egyaránt érdekelne. Mondjuk a 8-9 hátsó az villás, és heggeszteni nem akarok ) Ha a szétszerelt teljes hossz meg lenne, azt is tudnám használni. Nekem sajna nincs hozzáférésem ezekhez.





    Minden segítségért hálás lennék!
    Utoljára szerkesztette: Kalapana; 2009. 03. 17. 23:36-kor

  2. #2
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    1 nappal elöbb kellett volna. Tegnap cserélték a kerékagycsapágyam az L kivételével mindent meg tudtam volna mérni.
    1.-én biztos lejönn a kerék akkor megpróbálom, bár kevésbé fogok hozzáférni, mint amikor teljesen szét volt szedve.

  3. #3
    Haladó Kalapana avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hsz-ok
    44

    Alap

    Aaaa, na sebaj, az is remek lesz. Előre is ezer köszönet érte!

  4. #4
    Zöldfülű mumo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 08.
    Hsz-ok
    21

    Alap

    Bocsi.
    Ha keékcsapágyrol van szo akkor engem is érdekelne hogy hol lehet kapni EVO 8 elsö kerékcsapágyat és mennyibe kerül.
    Köszi a segitséget.

  5. #5
    Adminisztrátor Sanci avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2008. 11.
    Hely
    Mogyoród
    Hsz-ok
    2.790

    Alap

    Idézet mumo: Hozzászólás megtekintése
    Bocsi.
    Ha keékcsapágyrol van szo akkor engem is érdekelne hogy hol lehet kapni EVO 8 elsö kerékcsapágyat és mennyibe kerül.
    Köszi a segitséget.
    Nekem garis csere volt. De szerintem sokan tudnak sagíteni itt.

  6. #6
    Rezidens EvoSasa avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Pécs
    Hsz-ok
    1.335

    Alap

    Lemérem van kiszedve gyári futómű! Majd írom a méreteket ha kell még este vagy legkésöbb holnap este.
    A fanyűvő!!

  7. #7

    Alap alighasznált 8-as gátlók

    Idézet Kalapana: Hozzászólás megtekintése
    Van valakinek esetleg a garázsban egy komplett gyári felfüggesztése EVO 8, 9, vagy 1O -es? És volna kedve / türelme kisegíteni egy kis méricsgéléssel?

    Perpillanat KYB AGX gátlóim vannak a Galanton, Tein S-Tech rugókkal és három év után az egész egy kalap. Elöl MacPherson felfüggesztésem van akárcsak az EVO-kon. Hátul a gátlóm meg hasonló a 1Oesére. (A hátsó felfüggesztésem megegyezik egy 2G FWD Eclipse-ével, az egész elöl hátul ugyanaz egyébként mint a 3G Eclipse.) Mielőtt befektetek egy coilover szetbe, ezt a gondolatot is végig szeretném játszani.

    Amiért az EVO cucc érdekes lehet:
    -Olcsón tudok venni pár kilóméteres Bilstein-eket rugókkal, ami bármilyen Galant rugó/gátló kombónál százszor jobb.
    -EVO első gátlón a felső bekötési pontok 12O fokos kiosztásban vannak akárcsak a Galanton, csak tükrösen
    -EVO hátsó gátlón a felső bekötések kétpontosak akrácsak a Galanton
    -EVOkhoz colioverekből is nagyobb és jobb választék van. Ha már csak valamelyik első stimmel, lehet tudnék rakni pl EVO Tein Flex-et előre, 2G DSM Tein Flex-et hátra. (8G Galanthoz nem árulnak)

    Amit nem tudok: Méretek. Az alábbi két képen bejelöltem mire lenne szükségem. Mindegy hogy Bilstein vagy sem, E8/9 és E10 egyaránt érdekelne. Mondjuk a 8-9 hátsó az villás, és heggeszteni nem akarok ) Ha a szétszerelt teljes hossz meg lenne, azt is tudnám használni. Nekem sajna nincs hozzáférésem ezekhez.





    Minden segítségért hálás lennék!

    Szia , nekem 2 hete jöttek ki az evo 8-amból a gyáriak amiket pár hónappal előtte tettünk be az én gyáriaim helyett, kb 4-5000km van bennük.

    Én most Megan racinggal járok.

    Azaz ha gyári 8-as evóé kell az enyémek DCS-nél vannak , eladó.
    Hívd fel ha érdekel www.dcstuning.hu kapcsolatnál telószám.
    Ha veszel valami komolyabbat akkor sok sikert.

    Mumo ha téged is érdekel Csabának van raktáron , árat mond utána kereshetsz tovább vagy megveheted akár...
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  8. #8
    Rezidens EvoSasa avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Pécs
    Hsz-ok
    1.335

    Alap

    Én a helyedben nem adnám el a gyárit a megan racing 1 fos, és ha ösze szarja magát akkor jól jön a gyári helyette!
    A fanyűvő!!

  9. #9
    Rezidens VGergo avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest - Pécs
    Hsz-ok
    1.831

    Alap

    Idézet EvoSasa: Hozzászólás megtekintése
    Lemérem van kiszedve gyári futómű! Majd írom a méreteket ha kell még este vagy legkésöbb holnap este.
    juhuu nem nekem kell felugrani 7végén Katicához vagy hozzád méricskélni Titkon biztam benned Laci

  10. #10
    Rezidens EvoSasa avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Pécs
    Hsz-ok
    1.335

    Alap

    Szivesen látnak téged is!
    A fanyűvő!!

  11. #11

    Alap

    Idézet EvoSasa: Hozzászólás megtekintése
    Én a helyedben nem adnám el a gyárit a megan racing 1 fos, és ha ösze szarja magát akkor jól jön a gyári helyette!
    Nálam nem nagyon kap terhelést a megan , annyi a dolga hogy ne billegjen a kasztni gyorsuláson 402-n , arra tökéletes eddig.
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  12. #12
    Haladó Kalapana avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hsz-ok
    44

    Alap

    Idézet EvoSasa: Hozzászólás megtekintése
    Lemérem van kiszedve gyári futómű! Majd írom a méreteket ha kell még este vagy legkésöbb holnap este.
    Nagyszerű, köszi szépen!

    Idézet Fapuma8: Hozzászólás megtekintése
    ...ha gyári 8-as evóé kell az enyémek DCS-nél vannak , eladó...
    Kösz az ajánlatot, de elég messze lakom.

  13. #13
    Rezidens EvoSasa avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Pécs
    Hsz-ok
    1.335

    Alap

    Idézet Kalapana: Hozzászólás megtekintése
    Nagyszerű, köszi szépen!


    Kösz az ajánlatot, de elég messze lakom.
    Sajna elvitték a kiszedett gátlókat de az 1 ik forúm társunknál van Leont bombázd priviben ő letudja mérni!
    A fanyűvő!!

  14. #14
    Rezidens EvoSasa avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Pécs
    Hsz-ok
    1.335

    Alap

    Idézet Fapuma8: Hozzászólás megtekintése
    Nálam nem nagyon kap terhelést a megan , annyi a dolga hogy ne billegjen a kasztni gyorsuláson 402-n , arra tökéletes eddig.
    Arra tényleg jó de a magyar utakra csak úgy általában nem igazán!
    A fanyűvő!!

  15. #15
    Rezidens bunker avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2007. 01.
    Hsz-ok
    3.533

    Alap

    Idézet Fapuma8: Hozzászólás megtekintése
    Nálam nem nagyon kap terhelést a megan , annyi a dolga hogy ne billegjen a kasztni gyorsuláson 402-n , arra tökéletes eddig.
    Miért, nem munkába járós lesz?

  16. #16

    Alap

    Idézet bunker: Hozzászólás megtekintése
    Miért, nem munkába járós lesz?
    Ma is voltam vele dolgozni , holnap is megyek ,de egy közúti autózgatás terhelés?

    Gondolom egy gátlónak egy minirally , pályaverseny , rallycross , ilyenek a megterhelőek...
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  17. #17
    Rezidens hunevo6 avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Budapest
    Hsz-ok
    6.567

    Alap

    egy minirally kutyafasza ahhoz képest, amikor akkora lyukat fogsz, hogy felüt a toronyig a gátló... és sajnos ebben a rohadt városban előfordul gyakran, hogy koppan...
    Kell egy jó program

  18. #18

    Alap

    Idézet hunevo6: Hozzászólás megtekintése
    egy minirally kutyafasza ahhoz képest, amikor akkora lyukat fogsz, hogy felüt a toronyig a gátló... és sajnos ebben a rohadt városban előfordul gyakran, hogy koppan...

    Tudod , nincs pénz erre sem , "olcsón" épülnek az autópályáink is utána évente lehet azt is javítani....van itt minőség kérem szépen.
    Quality in Financial Planning
    www.qfp.hu
    Független pénzügyi tervezés, befektetések külföldi alapokba

  19. #19
    Rezidens EvoSasa avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2006. 10.
    Hely
    Pécs
    Hsz-ok
    1.335

    Alap

    Gyenge pontja a torony csapágynak nevezet mini glszem. Ha forgatod a kormányt és ropogást hallasz akkor a gátlóval lesz a gond.
    A fanyűvő!!

  20. #20
    Haladó Kalapana avatarja
    Csatlakozás dátuma
    2009. 03.
    Hsz-ok
    44

    Alap

    Ami az utakat illeti, egyszer kéne megcsinálni rendesen, és hosszútávon sokkal olcsóbb lenne. Mi még itt nem tartunk sajna. Na de ez csak az én szerény véleményem.
    Idézet EvoSasa: Hozzászólás megtekintése
    Sajna elvitték a kiszedett gátlókat de az 1 ik forúm társunknál van Leont bombázd priviben ő letudja mérni!
    Oks, megkeresem.
    Utoljára szerkesztette: Kalapana; 2009. 03. 20. 22:09-kor

1. oldal, összesen: 2 12 UtolsóUtolsó

Téma információ

Tagok nézik épp a témát

Jelenleg 1 olvasó nézi ezt a témát. (0 tag, és 1 vendég)

Hozzászólás szabályok

  • Nem nyithatsz új témát
  • Nem szólhatsz hozzá
  • Nem csatolhatsz fájlt
  • You may not edit your posts
  •  
  • BB kód bekapcsolva
  • Smileyk bekapcsolva
  • [IMG] kód bekapcsolva
  • [VIDEO] kód bekapcsolva
  • HTML kód kikapcsolva